Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Löftans SprintCup #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Löftans SprintCup #4
Arrangörsorganisation: OK Löftan
Datum: torsdag 26 oktober 2017

Kort

1 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob AnderssonOK Löftan13:4810:36
2Elisa LindbergOK Löftan16:58+3:1013:03
3Per HerdellOK Löftan17:38+3:5013:33
4Noel HerdellOK Löftan17:42+3:5413:36
5Stina AnderssonOK Löftan18:32+4:4414:15
6Lukas MobergOK Löftan19:15+5:2714:48
7Albin BrandtOK Löftan19:22+5:3414:53
8Ztella ArdforsOK Löftan19:48+6:0015:13
9Cornelia HällåsOK Löftan21:53+8:0516:50
Zmilla ArdforsOK Löftanej start

Mellan

2 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo CorneliussonOK Löftan22:0010:28
1Elin AnderssonOK Löftan22:0010:28
3Madeleine LindbergOK Löftan22:52+0:5210:53
4Lena SvenssonOK Löftan25:45+3:4512:15
5Ella AnderssonOK Löftan26:01+4:0112:23
6Alice BrandtOK Löftan29:33+7:3314:04
7Walter HällåsOK Löftan31:01+9:0114:46
8Agnes PaulssonOK Löftan31:12+9:1214:51
Rune KarlssonOK Löftanej godkänd
Zebastian ArdforsOK Löftanej godkänd
Oscar MobergOK Löftanej start

Lång

3 000 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon CorneliussonOK Löftan24:138:04
2Albin PaulssonOK Löftan26:56+2:438:58
3Henrik AnderssonOK Löftan27:40+3:279:13
4Jakob MobergOK Löftan28:00+3:479:20
5Axel ErikssonOK Löftan28:48+4:359:36
6Linda CorneliussonOK Löftan31:39+7:2610:33
7Elias PerssonFjärås AIK32:05+7:5210:41
8Patrik CorneliussonOK Löftan33:24+9:1111:08
9Jonas HultinOK Löftan34:16+10:0311:25
10Alice HultinOK Löftan34:31+10:1811:30
11Daniel GlimténOK Löftan34:33+10:2011:31
12Gustav AnderssonOK Löftan34:35+10:2211:31
13Ida AnderssonOK Löftan35:18+11:0511:46
14Filip SvenssonOK Löftan36:17+12:0412:05
15Daniel HällåsOK Löftan42:00+17:4714:00
16Gösta LindqvistOK Löftan43:52+19:3914:37
17Lars-Olof RönnqvistOK Löftan43:56+19:4314:38
18Edvin SahlinOK Löftan44:38+20:2514:52
19Jeanette BlomOK Löftan46:44+22:3115:34
20Annie ErikssonOK Löftan48:37+24:2416:12
21Gunilla GlimténOK Löftan59:28+35:1519:49
Oskar BlomOK Löftanej godkänd
Jesper JohanssonOK Löftanej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser