Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SprintCup 2017 2 av 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SprintCup 2017 2 av 4
Arrangörsorganisationer: Gällstadbygdens SOK / Ulricehamns OK
Datum: tisdag 10 oktober 2017

H<10

1 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KarlssonUlricehamns OK7:336:44
2Teo PalmérUlricehamns OK10:37+3:049:28
3Folke SöderlundUlricehamns OK13:12+5:3911:47
4Linus ClaessonUlricehamns OK14:15+6:4212:43
5Gustav KarlssonUlricehamns OK15:07+7:3413:29
6Mio KlassonUlricehamns OK16:12+8:3914:27
7Johannes HolmbergUlricehamns OK16:29+8:5614:43
8Leandro SarudisUlricehamns OK18:03+10:3016:06
9Widar BodinGällstadbygdens SOK18:11+10:3816:14
10Alvar FritzsonUlricehamns OK28:16+20:4325:14

D<10

1 120 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Araminta SarudisUlricehamns OK18:1116:14
2Minna KvarndalUlricehamns OK20:53+2:4218:38
3Vilma HolgerssonUlricehamns OK25:51+7:4023:04
4Hilma RylanderGällstadbygdens SOK29:38+11:2726:27
5Saga SjöstrandUlricehamns OK39:39+21:2835:24
Sigrid FritzsonUlricehamns OKej godkänd

H11-14

2 640 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam SkoglundUlricehamns OK16:596:25
2Alfred HallqvistUlricehamns OK17:51+0:526:45
3Joel HolmbergUlricehamns OK17:59+1:006:48
4Isak SkoglundUlricehamns OK18:56+1:577:10
5Curt NorgrenGällstadbygdens SOK18:59+2:007:11
6Albin GenbergUlricehamns OK21:05+4:067:59
7Algot CarlssonUlricehamns OK22:14+5:158:25
8Eskil SöderlundUlricehamns OK23:21+6:228:50
8Olle NordinUlricehamns OK23:21+6:228:50
10Lukas KlangUlricehamns OK23:52+6:539:02
11Edvin LennartsonUlricehamns OK25:30+8:319:39
Emanuel ZitkaUlricehamns OKej godkänd
Jacob HolmbergUlricehamns OKej godkänd

D11-14

2 640 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja NordinUlricehamns OK20:067:36
2Selma SjöstrandUlricehamns OK20:54+0:487:55
3Anna GenbergUlricehamns OK24:40+4:349:20
4Helena ErikssonUlricehamns OK24:47+4:419:23
5Lova HolgerssonUlricehamns OK27:04+6:5810:15
6Ellen ArneborgUlricehamns OK30:38+10:3211:36
7Tindra HolgerssonUlricehamns OK41:29+21:2315:42
8Edith SmedbergUlricehamns OK41:30+21:2415:43

Dam

2 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin AnderssonUlricehamns OK18:076:51
2Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK19:04+0:577:13
3Johanna KarlssonUlricehamns OK20:41+2:347:50
4Johanna HallqvistUlricehamns OK28:52+10:4510:56
Anna-Lena Wulff NorgrenGällstadbygdens SOKej godkänd

Herr

2 640 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus KvarndalUlricehamns OK14:005:18
2Ulf PalmérUlricehamns OK14:23+0:235:26
3Martin KlassonUlricehamns OK15:07+1:075:43
4Henrik EricksonUlricehamns OK15:21+1:215:48
5Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK15:29+1:295:51
6Stefan NordinUlricehamns OK15:56+1:566:02
7Ludvig CarlbomUlricehamns OK16:33+2:336:16
8Morgan BodinGällstadbygdens SOK17:25+3:256:35
9Christer MannfolkUlricehamns OK17:33+3:336:38
10Patrik SöderlundUlricehamns OK17:45+3:456:43
11Anders GenbergUlricehamns OK18:39+4:397:03
12Bengt KlassonUlricehamns OK19:17+5:177:18
13Karl-Johan LennartsonUlricehamns OK20:01+6:017:34
14Roland HulanderUlricehamns OK20:58+6:587:56
15Lars ErikssonUlricehamns OK21:48+7:488:15
16Jonatan SjöstrandUlricehamns OK23:10+9:108:46
17Artur HellstrandUlricehamns OK24:02+10:029:06
18Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK27:47+13:4710:31
19William BodinGällstadbygdens SOK28:00+14:0010:36
Patrik CarlbomUlricehamns OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser