Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering 28 sep

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering 28 sep
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: torsdag 28 september 2017

Öppen motion 1

2 370 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja LundholmUmeå OK17:577:34
2Axel SamuelssonUmeå OK17:58+0:017:34
3Lukas ErikssonUmeå OK18:09+0:127:39
4Tyra LarssonIFK Umeå20:02+2:058:27
5Saga RydbergUmeå OK20:04+2:078:28
6Tua RönnlundStöcksjö IS20:06+2:098:28
7Ebba  SamuelssonUmeå OK27:54+9:5711:46
8Hilma VikströmUmeå OK33:19+15:2214:03

Öppen motion 8

4 150 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak LangerakJärfälla OK33:027:57
2Isak LundholmUmeå OK38:56+5:549:22
3Andreas LundholmUmeå OK39:08+6:069:25
4Jesper RamebäckUmeå OK40:29+7:279:45
5Mattias LindmarkRobertsfors IK40:30+7:289:45
6Stefan KärrlanderUmedalens IF42:21+9:1910:12
7Viktor HolmgrenUmeå OK42:23+9:2110:12
8Simon ErikssonUmeå OK45:11+12:0910:53
9Kerstin LarssonIFK Umeå46:43+13:4111:15
10Julia AnderssonIFK Umeå52:38+19:3612:40
11Jenny RönnlundIFK Umeå56:28+23:2613:36
12Mats SandewallUmeå OK57:12+24:1013:46
13Elin OlofssonUmeå OK58:49+25:4714:10
14Gunnar TigerUmeå OK1:01:07+28:0514:43
15Roland VikströmUmeå OK1:09:25+36:2316:43
16Mats KlingvallUmeå OK1:14:36+41:3417:58
Jonna ForsVästerås SOKej godkänd

Öppen motion 9

6 440 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BjörnuddIFK Umeå46:067:09
2Gustaf SparrevikIKHP46:31+0:257:13
3Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK46:40+0:347:14
4Ulrik NordbergBergnäsets AIK48:11+2:057:28
5Mattias JohanssonBergnäsets AIK48:12+2:067:29
6Emil NilssonUmeå OK48:24+2:187:30
7Hans PerssonIFK Umeå52:20+6:148:07
8Simon NilssonUmeå OK52:31+6:258:09
9Johan RydbergUmeå OK56:19+10:138:44
10Albert AskengrenBergnäsets AIK56:37+10:318:47
11Mattias NyströmUmeå OK59:13+13:079:11
12Jakob NilssonUmeå OK1:02:18+16:129:40
13Henrik PerssonUmeå OK1:02:54+16:489:46
14Valentin LevesyUmeå OK1:04:07+18:019:57
Rasmus ErikssonUmeå OKej godkänd

Öppen motion 5

3 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto TimbyUmeå OK25:478:25
2Åsa BäckstrandUmeå OK27:21+1:348:56
3Alice LarssonUmeå OK28:10+2:239:12
4Lea EdvardssonUmeå OK33:06+7:1910:49
5Karin LarssonUmeå OK33:08+7:2110:49
6Bert ErikssonUmeå OK37:06+11:1912:07
7Linus HallgrenUmeå OK39:25+13:3812:52
8Joel VännbergUmeå OK46:49+21:0215:17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser