Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skol-OL Tomtaklint Åk 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skol-OL Tomtaklint Åk 7
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: onsdag 27 september 2017

7 AC

2 000 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred Nilsson7 A17:148:37
2Bianca Westin7 A17:38+0:248:49
3Antonio Zetterström7 A18:36+1:229:18
4Olof Högne7 C18:41+1:279:20
5Leon Trinde7 A18:45+1:319:22
6Gustav Aldenius7 A19:14+2:009:37
7Frida Halvardsson7 C20:06+2:5210:03
8Emil Runfeldt7 A21:18+4:0410:39
9Robin Johnsson7 A21:29+4:1510:44
10Elias Magnusson7 C22:05+4:5111:02
11Sebastian Eriksson7 C22:27+5:1311:13
12Malte Berglund7 A22:28+5:1411:14
13David Boije7 A23:18+6:0411:39
14Jesper Edman7 C23:32+6:1811:46
15Elvira Hållén7 A24:21+7:0712:10
16Linnéa Klintevik7 C25:51+8:3712:55
17Kevin Häggman7 C26:58+9:4413:29
18Svante Kromnér7 C27:00+9:4613:30
19Saga Ringels7 A27:40+10:2613:50
20David Grevald7 A27:55+10:4113:57
21Ella Berg7 A29:06+11:5214:33
22Sarah Loqvist7 A30:55+13:4115:27
23Felicia Hörstam Wicksell7 D33:16+16:0216:38
24Emma Tagde7 A33:17+16:0316:38
25Olivia Rönnqvist7 C33:36+16:2216:48
26Hannah Carlsson7 A34:32+17:1817:16
27Philip Avelin7 C34:40+17:2617:20
28Ludvig Krona7 A35:25+18:1117:42
29Alice Berglund7 A36:03+18:4918:01
30Oscar Ahlin7 C37:32+20:1818:46
31Amanda Nilsson7 A37:51+20:3718:55
32Mikal Amanuel7 C45:20+28:0622:40
33Indra Lindblom7 C46:46+29:3223:23
34Clara Österman7 C46:47+29:3323:23
35Linda Heikkilä7 A47:59+30:4523:59
36Josefin Karlsson7 A52:32+35:1826:16
37Moa Johnson7 C57:03+39:4928:31
Luca Jern7 Aej godkänd
Casper L /Eddie R /Karl R7 A /7C /7Dej godkänd
Isac Oskarsson7 Cej godkänd
Vincent Lindberg7 Cej godkänd
Odin Czechowski7 Aej godkänd
Ronja Elmessaar7 Cej godkänd
Arvid Wahlqvist7 Cej godkänd
Karzan Murad7 Cej godkänd
Leon Lindberg7 Cej godkänd
Tindra Pihlstål7 Cej godkänd
Maya Nicole Salvador Carlind7 Cej start
Hilda Berndts7 Cej start
Wilhelm Axelsson7 Aej start
Mikaela Erlandsson7 Cej start
Jamie Himmist7 Aej start

7 BD

2 010 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katja Gustafsson7 D12:106:03
2Linus Bingman7 B13:17+1:076:36
3Tilda Nydahl Sund7 D15:06+2:567:30
4Alwa Bernehjält7 B15:58+3:487:56
5Simon Thorsén7 B16:37+4:278:16
6Linnea Hettman7 B17:27+5:178:40
7August Hellsten7 B19:14+7:049:34
8Max Stenström7 D19:51+7:419:52
9Rebecka Rydholm7 B20:08+7:5810:00
10William Lidström7 D21:14+9:0410:33
11Arvid Schrammel Rask7 D21:45+9:3510:49
12Alexander Holgersson7 B22:00+9:5010:56
13Hanna Blom7 B22:07+9:5711:00
14Emil Steen7 B22:15+10:0511:04
15Alexander Gyllenhammar7 D23:16+11:0611:34
16Mustafa Naqshbandi7 D23:28+11:1811:40
17Oscaria Rylander7 D23:29+11:1911:40
18Otto Reimer7 B23:53+11:4311:52
19Céline Rahm7 B24:14+12:0412:03
20Milton Hellmark7 B24:15+12:0512:03
21Oscar Midestad7 B24:16+12:0612:04
22Essie Wallin7 B24:25+12:1512:08
23Johan Peterson7 B25:11+13:0112:31
24Yoplaya Sarandopoulos7 D26:21+14:1113:06
25Mimmi Carlman7 B26:48+14:3813:20
26Julia Cohen7 D27:59+15:4913:55
27Signe Blom7 D28:07+15:5713:59
28Elin Schölander7 D29:20+17:1014:35
29Elsa Reagan Dobosz7 D30:50+18:4015:20
30Frida Boije7 B30:56+18:4615:23
31Anton Grevald7 D35:09+22:5917:29
32Ella Von Walkendorff7 D37:22+25:1218:35
33Marcus Bruun7 B37:56+25:4618:52
35Liam Wigstad7 B39:31+27:2119:39
36Maja Lyåsen7 D44:30+32:2022:08
37Nora Hästbacka7 B52:35+40:2526:09
38Esat Halid7 B59:39+47:2929:40
39Zoltán Dániel Varga7 D59:52+47:4229:47
Arve Nikula7 Dej godkänd
Siri Sundvall7 Bej godkänd
Alice Lagergren7 Bej godkänd
Isak Öberg7 Dej godkänd
Josefine Nyberg Kempe7 Dej godkänd
Nikita Andersson7 Dej godkänd
Linnéa Maynard7 Bej start
Nora Hjelm7 Dej start
Albin Andersson7 Bej start
Simon Tholerud7 Dej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser