Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Augustiloppet i Motala

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Augustiloppet i Motala
Arrangörsorganisation: Motala AIF OL
Datum: söndag 5 augusti 2018

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 5 timmar! (17 svar)

D21

4 080 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea SvenssonOK Tisaren35:388:44
2Anna-Stina PåledalOK Roxen37:45+2:079:15
3Lina SamorLerums SOK38:34+2:569:27
4Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro40:00+4:229:48
5Lisa WesterbergOK Milan42:05+6:2710:18
6Josefine AhlbäckOK Milan45:58+10:2011:15
7Stina NeroMullsjö SOK49:41+14:0312:10
8Kristyna HlubuckovaLinköpings OK50:11+14:3312:17 Ladda ner rutt i gpx-format
Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OKej start

H21

4 950 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville JohanssonOK Kolmården26:455:24
2Emil LjungemyrOK Kolmården27:10+0:255:29
3Simon LundinFinspångs SOK28:36+1:515:46
4Albin LillieströmOK Roxen29:42+2:576:00
5Oskar GustafssonCentrum OK30:44+3:596:12
6Oskar LeinonenOK Kolmården31:20+4:356:19
7Erik FernlundOK Tisaren31:53+5:086:26
8Sören Nilsson PåledalOK Roxen32:28+5:436:33
9Peter TudénIK Hakarpspojkarna35:00+8:157:04
10Joakim GustafssonFinspångs SOK35:16+8:317:07
11Johan AllardLinköpings OK35:23+8:387:08
12Mats RöjgårdOK Kolmården35:36+8:517:11
13Kristian AlgersSkogspojkarnas OK36:00+9:157:16
14Hugo DalhammerOK Roxen38:37+11:527:48
15David KlemanTäby OK41:22+14:378:21
16Marcin BiedermanOK Kolmården42:52+16:078:39
17Jonas BraamOK Denseln43:33+16:488:47
18Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL45:37+18:529:12
19Christoffer AndersénVästerås SOK47:08+20:239:31
20Johan GranathTjällmo-Godegårds OK55:22+28:3711:11
21Tobias KonradssonOK Roxen56:16+29:3111:22
22Martin AllardTjällmo-Godegårds OK58:05+31:2011:44
Daniel NilssonNyköpings OKej start

D20

3 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma PetterssonOK Roxen28:138:15
2Lova EvebornOK Roxen33:51+5:389:53
3Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb45:44+17:3113:22
4Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL59:37+31:2417:25
5Moa KjellbergBjörkfors GOIF1:00:29+32:1617:41

H20

4 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK49:3310:50

D18

3 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove EkströmLinköpings OK32:429:08
2Elin LindbladOK Djerf37:40+4:5810:31
3Maja WillénÖstersunds OK39:44+7:0211:05
4Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK40:10+7:2811:13
5Adrianna BiedermannOK Kolmården40:56+8:1411:26
6Malva EvebornOK Roxen42:57+10:1511:59
Alva LindellIF Thorej godkänd

H18

4 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leo JohanssonOK Kolmården29:587:04
2Thorsten SvenssonFinspångs SOK45:26+15:2810:42
3Michal KrzysztynskiOK Kolmården46:44+16:4611:01
4Kuba KijakOK Kolmården53:17+23:1912:34

D16

2 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea LundOK Kolmården25:298:45
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK27:59+2:309:36
3Kerstin LjungemyrOK Kolmården28:15+2:469:42
4Hanna LundgrenLinköpings OK45:23+19:5415:35
5Jonna AlfredssonOK Roxen46:40+21:1116:02
6Karolina RönnbäckOK Eken48:35+23:0616:41
Hanna RothLinköpings OKej start
Ebba LindellIF Thorej start

H16

3 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte EvebornOK Roxen36:1410:35
2Oliver HöögOK Motala41:47+5:3312:13
3Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK45:58+9:4413:26
4Erik JohnssonOK Kolmården48:34+12:2014:12
5Sverre RöjgårdOK Kolmården54:47+18:3316:01
6Carl HedegårdOK Kolmården1:08:31+32:1720:02
Edvin WalterssonOK Roxenej start

D16 Kort

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malva MöllerOK Linné45:3416:16

D14

2 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården21:257:38
2Annie LundOK Kolmården25:29+4:049:06
3Sofie EttlingSkogspojkarnas OK26:22+4:579:25
4Sigrid ForsmanLinköpings OK33:11+11:4611:51
5Ellen PelanderOK Djerf40:22+18:5714:25
6Alva ForsmanLinköpings OK55:37+34:1219:51
Sofia TunessonSkogspojkarnas OKej godkänd
Klara ZimmermanTjalve IF Norrköpingej start
Tyra LindellOK Roxenej start

H14

2 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob PåledalOK Roxen22:077:53
2Hugo PerssonOK Denseln22:33+0:268:03
3Johan ÅrbrinkLinköpings OK23:25+1:188:21
4Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK24:46+2:398:50
5William SvartlingOK Motala28:59+6:5210:21
6Isak DalinLeksands OK30:02+7:5510:43
7Rasmus PåledalOK Roxen30:34+8:2710:55
8Arvid SvenssonBjörkfors GOIF31:49+9:4211:21
9Elis BönnerBjörkfors GOIF41:45+19:3814:54
10Albin KjellbergBjörkfors GOIF46:37+24:3016:38
11Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping49:55+27:4817:49
12Rasmus VibergOK Roxen1:09:00+46:5324:38
Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Lucas PilemalmMotala AIF OLej godkänd

D14 Kort

2 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa KleistBoxholm-Mjölby OL47:2720:32

D12

2 310 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK20:008:39
2Moa PihlströmOK Roxen22:35+2:359:46
3Linnéa EdvardssonEksjö SOK24:13+4:1310:29
4Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL26:01+6:0111:15
5Frida SamuelssonBjörkfors GOIF28:22+8:2212:16
6Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb29:19+9:1912:41
7Moa GöhlFinspångs SOK29:43+9:4312:51
8Judit WennblomHagaby GoIF Örebro40:43+20:4317:37
9Ida EkholmBjörkfors GOIF41:50+21:5018:06
Alice EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Tilde EvebornOK Roxenej start

H12

2 310 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvard PelanderOK Djerf17:227:31
2Viggo HolmbergOK Tylöskog18:20+0:587:56
3Hugo BraamOK Denseln18:29+1:078:00
4Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK20:23+3:018:49
5Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK20:44+3:228:58
6Theo ÅrbrinkLinköpings OK25:34+8:1211:04
7Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK26:19+8:5711:23
8Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK26:49+9:2711:36
9Filip HöögOK Motala28:18+10:5612:15
10Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb31:33+14:1113:39
11Vincent DahmTjalve IF Norrköping38:41+21:1916:44
12Filip FlisMotala AIF OL42:50+25:2818:32
13Noah KorallMotala AIF OL1:20:49+1:03:2734:59
Viktor AbrahamssonTjällmo-Godegårds OKej start

D12 Kort

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb25:0113:10

D10

1 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova BraamOK Denseln17:379:16
2Malin GöhlFinspångs SOK26:31+8:5413:57
3Emma PilemalmMotala AIF OL28:15+10:3814:52
4Anna EnbergLinköpings OK30:10+12:3315:52
5Märta HaraldssonMotala AIF OL30:39+13:0216:07
6Agnes SöderbergTjällmo-Godegårds OK31:49+14:1216:44
7Elsa KorallMotala AIF OL32:09+14:3216:55

H10

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro21:2311:15
2Axel GustafssonOK Tylöskog22:04+0:4111:36
3Melker SamorLerums SOK26:57+5:3414:11
4Erik EttlingSkogspojkarnas OK28:22+6:5914:55
5Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping39:31+18:0820:47

D35

3 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monika EdstamLinköpings OK38:5910:53
2Åsa BraamOK Denseln56:05+17:0615:39
3Sofia NydahlOK Motala1:01:39+22:4017:13

H35

4 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköpingej godkänd

D40

3 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK37:3710:30
2Eva GöhlFinspångs SOK39:55+2:1811:08
3Malin WiklundAlmby IK41:26+3:4911:34
4Elin TudénIK Hakarpspojkarna48:51+11:1413:38

H40

4 570 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK33:367:21
2Anders DalinLeksands OK34:16+0:407:29
3Christian EnbergLinköpings OK36:49+3:138:03
4Anders PelanderOK Djerf48:44+15:0810:39
5Markus HenrikssonLinköpings OK50:37+17:0111:04
6Peter EttlingSkogspojkarnas OK52:41+19:0511:31
7Joakim WalterssonOK Roxen53:29+19:5311:42
8James MelanderTjällmo-Godegårds OK54:58+21:2212:01
9Matz HöögOK Motala55:13+21:3712:04
10Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK56:41+23:0512:24
11Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF58:59+25:2312:54 Ladda ner rutt i gpx-format
12Tony HolmbergOK Tylöskog1:01:09+27:3313:22
13Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:21:11+47:3517:45
Anders KnutssonLinköpings OKej godkänd
Henrik GöhlFinspångs SOKej start

D45

3 310 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK27:418:21
2Susanne AldénOK Roxen29:39+1:588:57
3Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL32:15+4:349:44
4Karin LindellIF Thor33:52+6:1110:13
5Maria LillieströmOK Roxen41:29+13:4812:31
6Anna KullbergBjörkfors GOIF43:15+15:3413:03
7Marie LindbladOK Djerf47:49+20:0814:26
8Liselott RothLinköpings OK53:10+25:2916:03
9Malin PerssonOK Denseln54:41+27:0016:31

H45

4 240 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala33:507:58
2Per MagnussonLinköpings OK36:10+2:208:31
3Fredrik LindellIF Thor38:56+5:069:10
4Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK40:06+6:169:27
4Christian ErikssonLinköpings OK40:06+6:169:27
6Henrik LjungemyrOK Kolmården44:54+11:0410:35
7Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro45:54+12:0410:49
8Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL49:42+15:5211:43
9Tomas BomanLinköpings OK52:08+18:1812:17
10Örjan SandellOK Roxen56:27+22:3713:18
11Martin JarelandLinköpings OK58:20+24:3013:45
12Johan DahmTjalve IF Norrköping1:20:32+46:4218:59
Johan WänströmFinspångs SOKej godkänd
Peter LundOK Kolmårdenej godkänd
Jonas RåbergLinköpings OKej start

D50

3 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog36:0810:54
2Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro37:39+1:3111:22
3Karin ÖhlinSOK Aneby37:55+1:4711:27
4Pernilla HörwingOK Roxen41:41+5:3312:35
5Ebba HedegårdOK Kolmården43:53+7:4513:15
6Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL44:33+8:2513:27
7Ulrika WillénÖstersunds OK49:56+13:4815:05
8Lotta BorgLinköpings OK51:45+15:3715:38
9Lena StrömbäckLinköpings OK55:29+19:2116:45
10Karin OlofssonLinköpings OK1:08:09+32:0120:35
Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebroej godkänd
Helena HolmOK Roxenej start

H50

4 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK29:007:13
2Niklas RönnbäckOK Eken31:04+2:047:44
3Henrik PetterssonOK Roxen35:12+6:128:46
4Thomas PerssonOK Denseln36:00+7:008:58
5Anders MolinBoxholm-Mjölby OL39:43+10:439:54
6Anders LillieströmOK Roxen40:17+11:1710:02
7Ola SvärmOK Roxen51:42+22:4212:53
8Magnus HedegårdOK Kolmården54:21+25:2113:33
9Magnus JohanssonOK Kolmården55:19+26:1913:47
10Micael LöfgrenO-Riéntate58:46+29:4614:39
11Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF59:25+30:2514:49

D55

3 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla SandströmAlmby IK1:16:4424:49

H55

3 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb36:3110:12
2Jörgen BatzSkarpnäcks OL38:30+1:5910:45
3Bo GustafssonOK Tylöskog39:23+2:5211:00
4Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro41:31+5:0011:35
5Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL42:57+6:2611:59
6Rikard BorgLinköpings OK43:04+6:3312:01
7Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:03:25+26:5417:42
Per BjurströmOK Tisarenej start

D60

2 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin ArgusSol Tranås34:1713:56
2Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb35:21+1:0414:22
3Barbro IsakssonOK Tisaren36:43+2:2614:55
4Lena FröbergTjalve IF Norrköping38:12+3:5515:31
5Pia StålhandskeBjörkfors GOIF42:06+7:4917:06
6Marie SvernestamLinköpings OK45:10+10:5318:21
7Monika LarssonSkarpnäcks OL46:02+11:4518:42
8Catharina ForsénOK Denseln49:30+15:1320:07

H60

3 580 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL31:128:42
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK34:32+3:209:38
3Christer KarlssonTjällmo-Godegårds OK41:25+10:1311:34
4Ulf NordzellOK Djerf43:54+12:4212:15
5Sven GranathTjällmo-Godegårds OK44:33+13:2112:26
6Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL45:16+14:0412:38
7Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb45:57+14:4512:50
8Jan LundgrenLinköpings OK47:13+16:0113:11
9Hans-Olof CarlsénHagaby GoIF Örebro50:55+19:4314:13

D65

2 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården30:3412:25
2Ann-Britt GöranssonAlmby IK32:10+1:3613:04
3Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF33:52+3:1813:46
4Mona HullAlmby IK39:52+9:1816:12
5Gerd HagströmTjalve IF Norrköping44:08+13:3417:56
Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OLej godkänd

H65

3 310 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pelle SkullmanLinköpings OK37:0311:11
2Karl-Göran WahlströmAlmby IK39:24+2:2111:54
3Per-Åke HullAlmby IK40:59+3:5612:22
4Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL41:13+4:1012:27
5Sune CarlssonOK Motala43:27+6:2413:07
6Ove JohanssonOK Kolmården45:40+8:3713:47
7Kjell ErikssonStjärnorps SK46:00+8:5713:53
8Christer NälemarkOK Djerf46:36+9:3314:04
9Torgny JohanssonBjörkfors GOIF50:17+13:1415:11
10Lennart SvernestamLinköpings OK59:51+22:4818:04
11Lars StrömTjällmo-Godegårds OK1:03:03+26:0019:02
Sture AhlOK Motalaej godkänd
Mats HastadFellingsbro GOIFej godkänd
Stephan SvenssonLinköpings OKej godkänd

D70

2 170 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindellOK Hällen33:5315:36
2Carina LindmanFinspångs SOK34:16+0:2315:47
3Eva LindgrenLinköpings OK39:32+5:3918:13
4Annie GunnarstorpOK Motala39:56+6:0318:24
5Vivianne HolgerssonOK Måsen44:45+10:5220:37

H70

2 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK30:5310:38
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK32:04+1:1111:03
3Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL32:22+1:2911:09
4Stellan AhnströmForserums SOK34:02+3:0911:44
5Runar AldénOK Kolmården34:36+3:4311:55
6Hans HolgerssonOK Måsen36:23+5:3012:32
7Roland AlsénOK Roxen36:36+5:4312:37
8Claus PetersenOK Motala37:01+6:0812:45
9Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL39:09+8:1613:30
10Bo JernbergOK Roxen39:10+8:1713:30
11Jerry MartinssonOK Motala39:37+8:4413:39
12Roger DanielssonLinköpings OK42:28+11:3514:38
13Nils-Birger JohanssonSol Tranås43:47+12:5415:05
14Peter HagströmTjalve IF Norrköping44:23+13:3015:18
15Christer JohanssonOK Motala46:51+15:5816:09
16Gustaf OlssonLinköpings OK48:26+17:3316:42
17Lars EkholmBjörkfors GOIF54:33+23:4018:48
18Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL59:45+28:5220:36

D75

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt PetterssonOK Roxen51:1823:38

H75

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell HolmströmBjörkfors GOIF43:2214:57 Ladda ner rutt i gpx-format
2Stig IsraelssonOK Tylöskog44:22+1:0015:17
3Stig KarlssonLessebo OK48:10+4:4816:36
4Sune LindellOK Hällen50:50+7:2817:31
5Uno BergOK Motala59:33+16:1120:32
6Bengt KarlssonLinköpings AIK1:00:24+17:0220:49
7Arne AnderssonOK Motala1:03:41+20:1921:57

D80

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun ThigerLinköpings AIK1:10:3233:35

H80

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo BrånnAskersunds OK57:3127:23
2Holger PerssonOK Eken1:08:22+10:5132:33

H85

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OKej godkänd

Inskolning

1 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jakob EvebornOK Roxenfullföljt
Julian Holzmann SandellOK Roxenfullföljt
León Holzmann SandellOK Roxenfullföljt
Folke NedforsOK Roxenfullföljt
Arvid NobrantOK Roxenfullföljt
Astrid SamorTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Elvin SandellOK Roxenfullföljt

U1

2 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK22:2410:46
2Viktor SamorLerums SOK25:59+3:3512:29
3Edvin NobrantOK Roxen26:58+4:3412:57
4Elias WedinNAIS Orienteringsklubb28:05+5:4113:30
5Elis KorallMotala AIF OL36:07+13:4317:21
6Thea TudénIK Hakarpspojkarna37:11+14:4717:52

U2

1 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga LindellOK Roxen28:1414:19
2Alvin KorallMotala AIF OL29:41+1:2715:04
3Vera LindbergIFK Göteborg34:42+6:2817:36
4Disa KorallMotala AIF OL35:09+6:5517:50

Öppen motion 1

1 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel ErikssonOK Letstigen41:3221:04
2Brigitte AlsénOK Roxen43:59+2:2722:19
3Olof WalfridssonSOK Aneby51:12+9:4025:59

Öppen motion 3

2 310 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla HöögOK Motala21:409:22
2Ingela ÅrbrinkLinköpings OK27:47+6:0712:01
3Simon GrennborgKlubblös29:52+8:1212:55
4Susanna KarlssonOK Tylöskog33:08+11:2814:20
5Sarka HlubucekKamenice38:43+17:0316:45
6Sara JonssonTjällmo-Godegårds OK39:24+17:4417:03
7Inger PetterssonBjörkfors GOIF40:30+18:5017:31
8Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL45:52+24:1219:51
9Anna-Lena KarlssonLinköpings OK48:17+26:3720:54
10Inger EkmanOK Roxen50:51+29:1122:00
11Liselott AnderssonKlubblös51:35+29:5522:19
12Annie PetterssonMotala AIF OL52:35+30:5522:45
Peter KorallMotala AIF OLej godkänd
Anders HargebyBjörkfors GOIFej godkänd
Boel JohnssonOK Denselnej godkänd

Öppen motion 5

2 800 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria KleistTullinge SK30:4510:58
2Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro32:50+2:0511:43
3Linda WänströmFinspångs SOK38:26+7:4113:43
4Erik WedinNAIS Orienteringsklubb39:05+8:2013:57
5Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb39:42+8:5714:10
6Ylva HolmqvistKlubblös40:18+9:3314:23
7Tomas HlubucekKamenice40:20+9:3514:24
8Micke GustafssonOK Södertörn40:52+10:0714:35
9Jörgen JonssonKlubblös41:10+10:2514:42
10Patrik AlmTjällmo-Godegårds OK44:39+13:5415:56
11Marianne HörbergOK Roxen48:00+17:1517:08
12Karin AlmTjällmo-Godegårds OK49:20+18:3517:37
13Hans PansellEksjö SOK51:20+20:3518:20
14Annika LindellOK Roxen52:42+21:5718:49
15Klara HaraldssonMotala AIF OL54:44+23:5919:32
16Emma SylvanVäxjö OK54:51+24:0619:35
17Heinrich Josef WöbelOK Kolmården57:44+26:5920:37
18Pär HisvedAlfta-Ösa OK1:08:47+38:0224:33
19Lotta MöllerOK Linné1:09:06+38:2124:40
20Erik HörbergKlubblös1:16:55+46:1027:28
21Jan MellegårdKlubblös1:24:12+53:2730:04
Karin ZimmermanTjalve IF Norrköpingej start

Öppen motion 7

2 900 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif KrügerGarphyttans IF29:1710:05
2Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb30:42+1:2510:35
3Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK31:57+2:4011:01
4Per-Inge Johansson-33:00+3:4311:22
5Joakim FornanderOK Roxen33:42+4:2511:37
6Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro33:54+4:3711:41
7Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF37:25+8:0812:54
8Markus BrageKlubblös40:26+11:0913:56
9Johanna DalinLeksands OK41:52+12:3514:26
10Jesper AnderssonVingåkers OK41:59+12:4214:28
11Alma GustafssonSOK Aneby42:31+13:1414:39
12Anders KjellLinköpings OK43:40+14:2315:03
13Åke StridAlmby IK43:48+14:3115:06
14Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro44:53+15:3615:28
15Eva EngmanOK Denseln45:15+15:5815:36
16Helena LindbergIFK Göteborg45:29+16:1215:41
17Elin RimhagenLinköpings OK45:59+16:4215:51
18Mikael ÅhlundAlmby IK46:00+16:4315:51
19Johan JohanssonTjällmo-Godegårds OK48:44+19:2716:48
20Per FröbergTjalve IF Norrköping49:06+19:4916:55
21Roger StigssonLinköpings OK51:45+22:2817:50
22Per GustavssonOK Roxen51:46+22:2917:51
23Inga HolmströmOK Milan52:48+23:3118:12
24Jörgen HolmströmOK Milan53:32+24:1518:27
25Leif CliffordsonSävedalens AIK54:05+24:4818:38
26Lars JohanssonOK Motala58:27+29:1020:09
27Ulla KjellLinköpings OK1:00:11+30:5420:45
28Bengt ÖstlundOK Roxen1:00:56+31:3921:00
29Louise DalhammerOK Roxen1:01:00+31:4321:02
30Anders DalhammerOK Roxen1:01:26+32:0921:11
31Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK1:03:30+34:1321:53
32Per-Ove EkmanOK Roxen1:03:46+34:2921:59
33Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL1:04:04+34:4722:05
34Ingalill SvenssonSävedalens AIK1:04:09+34:5222:07
35Karin SärnbrinkOK Tisaren1:05:24+36:0722:33
36Centh PåledalSträngnäs-Malmby OL1:06:31+37:1422:56
37Curt AnderssonOK Denseln1:07:15+37:5823:11
Lennart LundquistOK Nalleej godkänd

Öppen motion 8

4 570 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ZachrissonOK Roxen37:098:07
2Adam TellsénOK Roxen37:39+0:308:14
3Fredrik EngmanOK Denseln39:34+2:258:39
4Nils NedforsOK Roxen39:58+2:498:44
5Michael WennblomHagaby GoIF Örebro44:29+7:209:44
6Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL44:59+7:509:50
7Johan MöllerOK Linné47:14+10:0510:20
8Josefina BerntssonLinköpings OK50:22+13:1311:01
9Lena MolinBoxholm-Mjölby OL52:02+14:5311:23
10Per GuståsLinköpings OK52:38+15:2911:31
11Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering54:43+17:3411:58
12Karl-Johan BönnerBjörkfors GOIF55:03+17:5412:02
13Per ÖstlundOK Roxen56:37+19:2812:23
14Patric MolinBoxholm-Mjölby OL56:58+19:4912:27
15Timo KärnäOK Kolmården1:00:19+23:1013:11
16Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:00:49+23:4013:18
17Frida KarlssonLinköpings OK1:01:25+24:1613:26
18Anna GillerforsNAIS Orienteringsklubb1:02:30+25:2113:40
19Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK1:03:26+26:1713:52
20Charlotte NedforsOK Roxen1:04:39+27:3014:08
21Christopher AnderssoonVingåkers OK1:05:45+28:3614:23
22Urban SärnbrinkOK Tisaren1:08:28+31:1914:58
23Malin AxFinspångs SOK1:15:57+38:4816:37
24Johanna SärnbrinkOK Tisaren1:20:33+43:2417:37
25Lina EttlingSkogspojkarnas OK1:21:34+44:2517:50
26Esko LeinonenOK Kolmården1:25:53+48:4418:47
27Moa Appleby-1:35:17+58:0820:50
28Emil Appleby-1:35:42+58:3320:56
Veronica LundOK Kolmårdenej godkänd
Niclas SylvanVäxjö OKej godkänd
Björn EkmanOK Roxenej godkänd
Monica AnderssonVingåkers OKej godkänd
Markus JohanssonLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser