Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap Terräng 2017

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap Terräng 2017
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: torsdag 12 oktober 2017

H16

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob MobergHelsingborgs SOK14:353:38
2Axel OrrhedeHelsingborgs SOK14:39+0:043:39
3Jacob AnderssonHelsingborgs SOK18:20+3:454:35
4Tor EmanuelssonHelsingborgs SOK20:58+6:235:14

D14

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa WibergHelsingborgs SOK9:594:59

H14

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav FribergHelsingborgs SOK9:204:40
2David PerssonHelsingborgs SOK9:24+0:044:42
3Victor EricssonHelsingborgs SOK9:42+0:224:51

D12

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara FribergHelsingborgs SOK9:174:38
2Saga PalmertzHelsingborgs SOK10:13+0:565:06
Nellie GustafssonHelsingborgs SOKej start
Ebba RanbroHelsingborgs SOKej start

H12

2 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred KjellénHelsingborgs SOK8:374:18
2Gustav LohavHelsingborgs SOK9:11+0:344:35
3Tage RyeHelsingborgs SOK9:45+1:084:52
4Vilhelm Petersson BörnerHelsingborgs SOK9:46+1:094:53
5Leo Nisses-GagnérHelsingborgs SOK10:30+1:535:15
6Marcus LångbergHelsingborgs SOK10:32+1:555:16
Hampus GyllanderbergHelsingborgs SOKutgått
Olle BorkmarHelsingborgs SOKej start
Elliott LjunggrenHelsingborgs SOKej start
Elias PerssonHelsingborgs SOKej start

D10

2 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK8:594:29
2Alma KjellénHelsingborgs SOK9:39+0:404:49
3Linnea StéenHelsingborgs SOK10:45+1:465:22
4Signe RanbroHelsingborgs SOK10:53+1:545:26
5Signe DavidsonHelsingborgs SOK12:06+3:076:03
6Agnes PerssonHelsingborgs SOK12:30+3:316:15
7Liv PalmertzHelsingborgs SOK16:59+8:008:29
8Alice Birkholm JohanssonHelsingborgs SOK18:06+9:079:03

H10

2 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SjöbergHelsingborgs SOK8:424:21
2Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK9:11+0:294:35
3Oskar RanbroHelsingborgs SOK9:49+1:074:54
4Elias PalmertzHelsingborgs SOK10:14+1:325:07
5Teodor EdmanHelsingborgs SOK10:24+1:425:12
6Elis OlssonHelsingborgs SOK10:59+2:175:29
7Oscar StéenHelsingborgs SOK11:31+2:495:45
8Albin BergHelsingborgs SOK11:39+2:575:49
9Arvid RongeHelsingborgs SOK11:41+2:595:50
10Albert KylmäHelsingborgs SOK12:42+4:006:21
11Alvin LindborgHelsingborgs SOK13:24+4:426:42
12Ville ManningeHelsingborgs SOK17:34+8:528:47
13Lowe PalmertzHelsingborgs SOK18:14+9:329:07
Linus LindgrenHelsingborgs SOKej start
Oscar SundströmHelsingborgs SOKej start
Alex SöderstjernaHelsingborgs SOKej start

D17-34

4 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia DahlHelsingborgs SOK16:274:06
2Lisa KjellénHelsingborgs SOK20:02+3:355:00
3Matilda SjunnessonHelsingborgs SOK20:57+4:305:14
Thea BökmanHelsingborgs SOKej start

H17-34

6 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AlnervikHelsingborgs SOK22:533:48
2Anton MarmelidHelsingborgs SOK26:21+3:284:23

H35-49

6 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik JohanssonHelsingborgs SOK24:294:04
2Mathias PerssonHelsingborgs SOK25:15+0:464:12
3Karl-Oskar SöderstjernaHelsingborgs SOK25:56+1:274:19
4Rickard Nisses-GagnérHelsingborgs SOK29:12+4:434:52

H65-

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Willie OlssonHelsingborgs SOK10:395:19
2Stig JohanssonHelsingborgs SOK11:49+1:105:54
3Kent BornlinderHelsingborgs SOK11:54+1:155:57
4Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK12:00+1:216:00
5Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK13:55+3:166:57

RC Damer

6 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NilssonRunners Club27:554:39
2Hue NguyenRunners Club33:32+5:375:35

RC Herrar

6 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas DahlströmRunners Club24:524:08
2Robin LindscrantzRunners Club25:00+0:084:10
3Marijan Marina TadicRunners Club25:34+0:424:15
4Bengt NilssonRunners Club25:44+0:524:17
5Lars HultmanRunners Club26:35+1:434:25
6Tobias NilssonRunners Club28:09+3:174:41
7Eric BanckRunners Club28:56+4:044:49
8Sushant DevataRunners Club29:32+4:404:55
9Anandan PalaniRunners Club29:42+4:504:57
10Björn SvenssonRunners Club29:50+4:584:58
11Anders PerssonRunners Club30:07+5:155:01
12Ankush SinghalRunners Club41:25+16:336:54
13Praveen KhuranaRunners Club50:12+25:208:22
Simon WikstrandRunners Clubej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser