Officiell resultatlista för Veteran-Ol Bågskyttebanan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-Ol Bågskyttebanan
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 5 oktober 2017

Damer Kort

2 080 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Janet TenlidJönköpings OK39:1018:49
2Ann-Marie BirgerssonForserums SOK40:56+1:4619:40
3Ingrid KullmanOK Alehof42:47+3:3720:34
4Gerd WallinJönköpings OK43:05+3:5520:42
5Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK46:59+7:4922:35
6Kerstin ElfÖlmstads IS48:09+8:5923:08
7Carina WennblomJönköpings OK50:13+11:0324:08
8Karin ClaessonJönköpings OK53:06+13:5625:31
9Monica KammenhedJönköpings OK1:10:03+30:5333:40
10Marie-Louise PeterssonJönköpings OK1:10:04+30:5433:41
Yvonne LiljelandVaggeryds SOKej godkänd
Eva RybergJönköpings OKej godkänd
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej godkänd

Damer Mellan

3 110 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna45:3814:40
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK54:39+9:0117:34
3Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK59:19+13:4119:04
4Vega SlottnerJönköpings OK1:00:54+15:1619:34
5Monica BråhnJönköpings OK1:04:42+19:0420:48
6Kerstin GustafssonOK Gränsen1:05:00+19:2220:54
7Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:05:29+19:5121:03
8Ulla LingJönköpings OK1:06:18+20:4021:19
9Marianne SjöbergOK Gränsen1:08:46+23:0822:06
10Turid PeterssonIK Hakarpspojkarna1:19:23+33:4525:31

Damer Lång

4 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica MartinssonOK Tranan58:3014:35
2Lena SternerBottnaryds IF1:25:56+27:2621:25
Liselott SigbyIK Vistaej godkänd

Herrar Kort

2 080 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn BlomqvistJönköpings OK32:1215:28
2Björn RybergJönköpings OK32:23+0:1115:34
3Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK34:18+2:0616:29
4Per LarssonJönköpings OK35:20+3:0816:59
5Kenneth CarlssonIK Vista35:26+3:1417:02
6Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK35:35+3:2317:06
7Kjell HolmqvistIK Hakarpspojkarna35:38+3:2617:07
8Gunnar GrönkvistBottnaryds IF36:44+4:3217:39
9Kenneth GattmalmJönköpings OK37:24+5:1217:58
10Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna38:02+5:5018:17
11Jan WennerbergIF Hallby SOK40:12+8:0019:19
12Åke RommedahlJönköpings OK40:46+8:3419:35
13Ingemar IvarssonBottnaryds IF42:46+10:3420:33
14Lars-Erik BjörkegrenTenhults SOK42:49+10:3720:35
15Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna43:16+11:0420:48
16Gunnar JohanssonTenhults SOK43:22+11:1020:50
17Anders HjortJönköpings OK44:03+11:5121:10
18Stellan CardellKFUM Jönköping IA44:18+12:0621:17
19Agne PerssonTenhults SOK44:28+12:1621:22
20Hans BredhIK Hakarpspojkarna44:50+12:3821:33
21Olof OlssonSkillingaryds FK44:52+12:4021:34
22Bernt EmanuelssonSkillingaryds FK45:04+12:5221:40
23Per-Åke SandbergIK Vista46:10+13:5822:11
24Elis TällbergIK Hakarpspojkarna46:16+14:0422:14
25Arnold BäckJönköping48:13+16:0123:10
26Björn MalmkvistJönköpings OK48:58+16:4623:32
27Mats BirgerssonForserums SOK50:52+18:4024:27
28Åke JohanssonTenhults SOK53:18+21:0625:37
29Alf LarssonIK Vista53:26+21:1425:41
30Lennart RunströmKFUM Jönköping IA58:22+26:1028:03
31Bo CarlströmJönköpings OK59:31+27:1928:36
32Willy ElvinMullsjö SOK1:06:02+33:5031:44
33Nils-Olof LindenTenhults SOK1:07:08+34:5632:16
34Rune DjerdIK Hakarpspojkarna1:12:08+39:5634:40
35Gösta LindblomÖlmstads IS1:18:35+46:2337:46
Sören BråhnJönköpings OKej godkänd
John-Erik ErikssonJönköpings OKej godkänd
Sture FilipssonSkillingaryds FKej godkänd
Arne JohanssonJönköpings OKej godkänd

Herrar Mellan

3 110 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje AnderssonIK Hakarpspojkarna41:5013:27
2Åke SjöbergOK Gränsen47:00+5:1015:06
3Thomas PeterssonIK Hakarpspojkarna47:26+5:3615:15
4Bengt SörensenJönköpings OK47:59+6:0915:25
5Berndt TenlidJönköpings OK49:41+7:5115:58
6Jan GustavssonIK Vista50:55+9:0516:22
7Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK51:11+9:2116:27
8Bo GustafssonOK Gränsen51:13+9:2316:28
9Rolf JonassonJönköpings OK51:18+9:2816:29
10Hans TrofastTenhults SOK52:01+10:1116:43
11Per GranevikJönköpings OK52:11+10:2116:46
11Karl-Axel MalmbergTenhults SOK52:11+10:2116:46
13Erland LingJönköpings OK55:37+13:4717:52
14Per-Olof NilssonJönköpings OK56:15+14:2518:05
15Bengt OlssonMarkbygdens OK56:54+15:0418:17
16Sven Erik SjöholmMullsjö SOK58:01+16:1118:39
17Lars WürsigJönköpings OK58:31+16:4118:48
18Gunnar AntonssonJönköpings OK1:01:34+19:4419:47
19Lennart KarlströmTenhults SOK1:02:00+20:1019:56
20Lennart KammenhedJönköpings OK1:05:11+23:2120:57
21Ingemar GustavssonVaggeryds SOK1:12:51+31:0123:25
22Gunnar EckertIK Hakarpspojkarna1:17:05+35:1524:47
Sigvard ErikssonOK Gränsenej godkänd
Bernt EkfeldtVaggeryds SOKej godkänd

Herrar Lång

4 010 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK36:569:12
2Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna37:22+0:269:19
3Lars GustafssonOK Gränsen50:47+13:5112:39
4Kjell MartinssonOK Tranan52:22+15:2613:03
5Klas BjörkIK Hakarpspojkarna53:29+16:3313:20
6Lennart GustafssonJönköpings OK53:56+17:0013:26
7Lars GrehnMullsjö SOK55:07+18:1113:44
8Stellan AhnströmForserums SOK55:55+18:5913:56
9Hans-Åke ArnessonBottnaryds IF57:15+20:1914:16
10Sören KarlssonMullsjö SOK59:44+22:4814:53
11Lars FranssonBottnaryds IF1:07:13+30:1716:45
12Gunnar WallinJönköpings OK1:12:15+35:1918:01
13Gunnar AnderssonIK Vista1:20:56+44:0020:10
14Bengt JanssonMullsjö SOK1:26:16+49:2021:30
15Bo EklöfIK Hakarpspojkarna1:26:24+49:2821:32

Kort Lätt

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anita HolmqvistIK Hakarpspojkarna25:55
2Harald HåkanssonOK Gränsen26:38+0:43
3Inga PetterssonTenhults SOK36:02+10:07
Inger GattmalmJönköpings OKej godkänd
Inger BlomqvistJönköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser