Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup TGOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup TGOK
Arrangörsorganisation: Tjällmo-Godegårds OK
Datum: torsdag 19 oktober 2017

Långa

9 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BrolundOK Denseln1:11:077:33
2Anton SundgrenLånghundra IF1:11:38+0:317:37
3Victor BergstrandLinköpings OK1:17:12+6:058:12
4Hans BrolundOK Denseln1:22:37+11:308:47
5Mattias ZachrissonOK Roxen1:30:06+18:599:35
Erik HelanderOK Roxenej godkänd
Marcus JanssonGarphyttans IFej godkänd
Christoffer JohanssonTrollhättans SOKej godkänd

Mellan

6 080 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam ThellsénOK Roxen47:497:51
2Johan AllardLinköpings OK48:41+0:528:00
3Albin Olausson AlgotsonOK Rodhen49:46+1:578:11
4Oskar HöglundMotala AIF OL50:17+2:288:16
5Fredrika VångellLinköpings OK50:24+2:358:17
6Anders LillieströmOK Roxen50:30+2:418:18
7Henrik MarmelidOK Roxen50:44+2:558:20
8Malte EvebornOK Roxen54:38+6:498:59
9Fredrik JönssonMotala AIF OL55:31+7:429:07
10Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK55:33+7:449:08
11Per GuståsLinköpings OK55:45+7:569:10
12Sofia SalomonssonLinköpings OK55:47+7:589:10
13Måns BjörnskiöldOK Roxen1:01:43+13:5410:09
14Christian EnbergLinköpings OK1:01:52+14:0310:10
15Johan FrodinOK Roxen1:03:22+15:3310:25 Ladda ner rutt i gpx-format
16Jonas RothLinköpings OK1:03:34+15:4510:27
17Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:03:48+15:5910:29
18Erik AnderssonIK Gandvik1:05:36+17:4710:47
19Lova EvebornOK Roxen1:09:46+21:5711:28
20Börje AnderssonLinköpings OK1:09:51+22:0211:29
21Frida SahlmanLinköpings OK1:09:55+22:0611:29
22Markus JohanssonLinköpings OK1:10:00+22:1111:30
23Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK1:11:24+23:3511:44
24James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:11:33+23:4411:46
25Tilda MarmelidOK Roxen1:11:40+23:5111:47
Hugo DalhammerOK Roxenej godkänd
Anders KnutssonLinköpings OKej godkänd
Alva OlssonLinköpings OKej godkänd
Mats FröbergOK Linnéej start

Korta

2 860 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK37:2113:03
2Jacob PåledalOK Roxen38:36+1:1513:29
3Malva EvebornOK Roxen39:07+1:4613:40
4Pia VångellLinköpings OK40:00+2:3913:59
5Marika LundinTjällmo-Godegårds OK43:34+6:1315:13
6Martin AllardTjällmo-Godegårds OK47:35+10:1416:38
7Maria LillieströmOK Roxen49:15+11:5417:13
8Alexandra EklundIK Gandvik55:28+18:0719:23
9Leif SamorTjällmo-Godegårds OK55:40+18:1919:27
10Hanna RothLinköpings OK1:09:40+32:1924:21
Sören Nilsson PåledalOK Roxenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser