*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM
Arrangörsorganisation: Kalmar OK
Datum: tisdag 17 oktober 2017

D21

4 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa SöderbergKalmar OK34:308:10
2Maria ArvidssonKalmar OK36:59+2:298:45
3Annie LennartssonKalmar OK41:42+7:129:52
4Elin LundqvistOK Orion41:49+7:199:54
5Rasmus Lauresen MotionKalmar OK46:12+11:4210:56
6Sonja HaasNybro OK56:49+22:1913:27
7Karin Rahm BjörneldKalmar OK58:44+24:1413:55
Malin FredrikssonKalmar OKej start

H21

6 070 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils Hammaräng GripOK Orion36:546:04
2Gustav OlssonTorsås OK38:22+1:286:19
3Per-Markus JönssonKalmar OK39:29+2:356:30
4Marcus AlexanderssonKalmar OK40:45+3:516:42
5Viktor SkobeKalmar OK44:25+7:317:19
6Magnus ArgusKalmar OK44:41+7:477:21
7Olle BjörneldKalmar OK45:19+8:257:27
8Jonas PerssonTorsås OK46:11+9:177:36
9Tobias BorgerKalmar OK47:00+10:067:44
10Stefan PeterssonKalmar OK48:22+11:287:58
11Oskar HultquistKalmar OK48:35+11:418:00
12Filip NilssonGotlands Bro OK49:48+12:548:12
13Lars-Olof LundqvistNybro OK49:52+12:588:12
14Maria JohanssonTorsås OK50:21+13:278:17
15Anders MårtenssonKalmar OK52:15+15:218:36 Ladda ner rutt i gpx-format
16Fredrik KarlssonNybro OK53:44+16:508:51
17Michael AdamssonNybro OK53:49+16:558:51
18Lisa OlssonTorsås OK54:05+17:118:54
19Patrik LundqvistNybro OK58:39+21:459:39
Håkan AlmqvistNybro OKej start

D16

3 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Malva JönssonKalmar OKej godkänd

H16

4 220 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adrian SkobeKalmar OK28:346:46
2Isak HagbergKalmar OK29:02+0:286:52
3Simon FogelströmTorsås OK32:05+3:317:36
4Edvin StrandbergKalmar OK32:35+4:017:43
5Hugo UnossonKalmar OK38:09+9:359:02
6Rasmus EjermarkTorsås OK1:03:48+35:1415:07

D12

2 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira SkobeKalmar OK32:5512:00
2Lova JönssonKalmar OK41:15+8:2015:03
Vera DjupforsNybro OKej godkänd
Linn BjörneldKalmar OKej godkänd

H12

2 740 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip GummessonNybro OK21:097:43
2Olle NorlenKalmar OK27:52+6:4310:10
3Viktor LundqvistNybro OK29:44+8:3510:51
4Erik EmrinKalmar OK32:30+11:2111:51
5Viktor ArgusKalmar OK34:12+13:0312:28
6Simon WaxegårdTorsås OK36:11+15:0213:12
7Magnus NilssonTorsås OK36:12+15:0313:12
Ludvig Cullin LindgrenKalmar OKej godkänd

D50

3 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne LindellKalmar OK43:5712:20
2Kristina JohanssonKalmar OK51:37+7:4014:29
3Catrine OlssonTorsås OK54:44+10:4715:22
Marie-Louise KarlssonNybro OKej godkänd

H50

4 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove LernåKalmar OK32:367:43
2Anders BuhréNybro OK39:19+6:439:19
3Jonas Lundqvist MotionKalmar OK45:22+12:4610:45
4Sivert AxelssonKalmar OK45:32+12:5610:47
5Bo SalomonsonKalmar OK47:05+14:2911:09
6Leif LindströmNybro OK48:52+16:1611:34
7Stefan NormanKalmar OK52:17+19:4112:23
Jan DanielssonKalmar OKej godkänd

Motion

2 740 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas HagbergKalmar OK23:478:40
2Judith LundqvistKalmar OK25:06+1:199:09
3Ana NorlénKalmar OK26:41+2:549:44
4Signe MagnussonKalmar OK30:47+7:0011:14
5Linnea SkobeKalmar OK32:03+8:1611:41
6Stina KarlssonNybro OK35:55+12:0813:06
7Anna GustavssonKalmar OK36:26+12:3913:17
8Ulf LundbergKalmar OK36:29+12:4213:18
9Sarah EjermarkTorsås OK36:53+13:0613:27
10Agnes ÅsénKalmar OK40:22+16:3514:43
11Britt AxelssonNybro OK40:47+17:0014:53
Kenneth KarlssonNybro OKej godkänd
Olof LundqvistKalmar OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser