Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SKK Västmanland Höstting

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SKK Västmanland Höstting
Arrangörsorganisation: Hallstahammars OK
Datum: lördag 28 oktober 2017

--H64

4 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael UtterVästerås SOK27:346:09
2Stefan BjurstedtSurahammars SOK29:04+1:306:29
3Tomas JonssonVandrarringen33:54+6:207:34
4Anders SahlénVästerås SOK35:20+7:467:53
5Anders RoothVästerås SOK39:30+11:568:49
6Håkan TrollvadSurahammars SOK41:06+13:329:10
7Johan KällmanNorbergs OK48:55+21:2110:55

H65 - H79

2 960 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kuno ÖsterlundVästerås SOK22:507:42
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK26:59+4:099:06
3Olle GranathSurahammars SOK28:38+5:489:40
4Per HaepplingVästerås SOK30:50+8:0010:25
5Hans GreijerVästerås SOK31:27+8:3710:37
6Sören JohanssonSala OK32:02+9:1210:49
7Ulf KjellinOK Hedströmmen32:48+9:5811:04
8Lars-Erik RaskVästerås SOK33:04+10:1411:10
9Göran LarssonSala OK33:06+10:1611:10
10Göran AnderssonVästerås SOK36:35+13:4512:21
11Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK36:39+13:4912:22
12Börje GustavssonHägersta GF37:24+14:3412:38
13Hans MalmkvistVästerås SOK41:37+18:4714:03
14Torsten LundVästerås SOK41:42+18:5214:05
15Jan ÅhsNorbergs OK43:35+20:4514:43
16Bo ErikssonKöping-Kolsva OK45:10+22:2015:15
17Anders MillingerVästerås SOK48:48+25:5816:29
18Kennet LöfqvistVästerås SOK49:17+26:2716:38
19Anders WikströmVästerås SK OK49:53+27:0316:51
20Jan AnderssonNorbergs OK50:47+27:5717:09
21Rune VikmanVästerås SOK51:38+28:4817:26
22Jan RehdinKöping-Kolsva OK53:46+30:5618:09
23Björn EkholmVästerås SOK56:43+33:5319:09
24Lars KjellmanVandrarringen59:59+37:0920:15
25Kurt ZanderVästerås SOK1:09:53+47:0323:36
Hans AnderssonVästerås SOKej start

H80--

2 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JohanssonHägersta GF31:3314:44
2Vincent LiljekvistIF Rune37:06+5:3317:20
3Torbjörn JohanssonSala OK39:59+8:2618:41
4Leif NilssonVästerås SOK50:38+19:0523:39
5Bo KarlssonKöping-Kolsva OK51:47+20:1424:11
6Lennart ÖbergVästerås SOK51:59+20:2624:17
Bengt JohanssonVästerås SOKutgått
Boy NymanVandrarringenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser