Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höstserien 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höstserien 2
Arrangörsorganisationer: IFK Umeå / Vännäs OK
Datum: söndag 15 oktober 2017

D21

3 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne RutqvistIFK Umeå41:0911:22
2Elisabeth FriesUmeå OK43:24+2:1511:59
3Camilla SjöbergIFK Umeå45:08+3:5912:28
4Tove NorénVännäs OK56:47+15:3815:41
5Alma LaudonVännäs OK1:06:13+25:0418:17
6Kristina FridmanVännäs OK1:11:58+30:4919:52

H21

4 640 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas UllerKils OK35:137:35
2Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna35:39+0:267:40
3Hans PerssonIFK Umeå36:39+1:267:53
4Albin BjörnuddIFK Umeå39:23+4:108:29
5Fredrik ÅhmanIFK Umeå45:06+9:539:43
6Clas FriesUmeå OK49:27+14:1410:39 Ladda ner rutt i gpx-format
7Valentin LevesyUmeå OK51:14+16:0111:02
8Gunnar KalénVännäs OK1:05:13+30:0014:03
Ulf LindströmVännäs OKej godkänd
Karl BengtssonSol Tranåsej godkänd
Hjalmar LaudonVännäs OKej godkänd
Hans-Erik CarlborgIFK Umeåej start

Öppen motion 1

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar RutqvistIFK Umeå21:0611:06
2Emil RobergeIFK Umeå24:17+3:1112:46
3Manfred ÅgrenIFK Umeå28:08+7:0214:48
4Iris ÅgrenIFK Umeå28:27+7:2114:58
5Amandus GotthardssonVännäs OK31:48+10:4216:44
6Siri EdvardssonUmeå OK37:38+16:3219:48

Öppen motion 3

2 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvard SvenssonSK Björnen22:4311:14
2Mathilde RobergeIFK Umeå28:45+6:0214:13
3Ida FranssonVännäs OK29:06+6:2314:24
4Victoria GrehnVännäs OK29:30+6:4714:36
5Anette GrehnVännäs OK32:09+9:2615:54
6Lukas JonssonVännäs OK56:35+33:5228:00

Öppen motion 5

2 760 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas ErikssonUmeå OK35:5012:58
2Ove PerssonUmeå OK36:04+0:1413:04
3Jean-Michel RobergeIFK Umeå38:06+2:1613:48
4Andreas SvenssonSK Björnen38:59+3:0914:07
5Åsa GustafssonIFK Umeå39:29+3:3914:18
6Cornelia RobergeIFK Umeå42:20+6:3015:20
7Elisabeth CarlborgVännäs OK43:28+7:3815:44
8Håkan ErikssonUmeå OK50:01+14:1118:07
9Annika SvenssonSK Björnen52:03+16:1318:51
10Hardy PaulssonUmeå OK1:07:19+31:2924:23

Öppen motion 8

3 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janis BrokersUmeå OK43:3312:01
2Magnus HägglundUmeå OK48:20+4:4713:21
3Agneta HolmgrenBergnäsets AIK59:57+16:2416:33
4Gunnar TigerUmeå OK1:04:54+21:2117:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser