Swedish Orienteering Federation

Official results for Öppna Falumästerskapen

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Öppna Falumästerskapen
Organiser: Karlsbyhedens OK
Date: Saturday 8 September 2018

D21

6 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Katarina SvahnIFK Mora OK59:058:41
2Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF1:00:40+1:358:55
3Martina KarlssonStora Tuna OK1:05:40+6:359:39
4Marika HagelbergOK Kåre1:14:23+15:1810:56
Amanda KarlssonStora Tuna OKmispunched
Lina LångStora Tuna OKdid not start

H21

8 320 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF56:456:49
2Simon HodlerIFK Mora OK57:17+0:326:53
3Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna57:28+0:436:54
4Pelle EngstrandStora Tuna OK57:32+0:476:54
5Erik Folkesson BlomIFK Mora OK58:45+2:007:03
6Greger TyskOK Kåre1:01:01+4:167:20
7Jonas CarlssonStora Tuna OK1:06:05+9:207:56
8Rikard ClaessonStora Tuna OK1:08:03+11:188:10
9Kristian DahlströmIFK Mora OK1:10:52+14:078:31
10Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:11:20+14:358:34
11Olov EricsonAlfta-Ösa OK1:13:43+16:588:51
11Adrian DahlströmIFK Mora OK1:13:43+16:588:51
13Erik ErssonIFK Mora OK1:18:11+21:269:23
14Carl MagnussonIFK Mora OK1:24:35+27:5010:09
Linus LarssonOK Kåredid not start

D20

6 260 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Elin NallgårdVästerås SOK1:47:5117:13
Cecilia DjerfVästerbergslagens OLdid not start

D18

5 270 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Karolina DjerfVästerbergslagens OLdid not start

H18

6 260 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lucas GranbergOK Kåre1:02:339:59
2Martin DanielssonOK Kåre1:16:03+13:3012:08

D16

4 410 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Vendela SöderqvistOK Kåre35:238:01
2Klara AnderssonDomnarvets GOIF37:07+1:448:24
3Maja BergqvistKorsnäs IF OK42:50+7:279:42
4Tilda GolsäterKorsnäs IF OK44:36+9:1310:06
5Julia NäslundOK Hammaren44:43+9:2010:08
6Thea NordinKorsnäs IF OK50:28+15:0511:26
7Isabella JoonsLeksands OK59:48+24:2513:33
Malin WilhelmssonKorsnäs IF OKdid not start
Sofia DjerfVästerbergslagens OLdid not start
Elsa GörasLeksands OKdid not start
Tove RingiOK Kåredid not start

H16

5 050 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Erik LarssonIFK Mora OK44:128:45
2Karl GranathOK Kåre44:36+0:248:49
3Christoffer LindgrenOK Kåre46:49+2:379:16
4Jakob WidelundOK Kåre49:42+5:309:50
5Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK55:19+11:0710:57
Erik FredrikssonStora Tuna OKdid not start
Thobias BrodinIFK Mora OKdid not start
Melker NordgrenOK Kåredid not start
Jakob CarlssonStora Tuna OKdid not start

D14

3 750 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Elsa KaipeOK Kåre29:057:45
2Alva ErssonIFK Mora OK34:12+5:079:07
3Mira NordinKorsnäs IF OK39:04+9:5910:25
4Irma BergDomnarvets GOIF43:49+14:4411:41
5Agnes WallinKorsnäs IF OK44:19+15:1411:49
6Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK46:23+17:1812:22
7Julia Hagelberg NordahlOK Kåre47:22+18:1712:37
8Elin BryggarGrycksbo IF OK59:10+30:0515:46
Lovisa DjerfVästerbergslagens OLdid not start
Enni LundbergOK Kåredid not start
Karin EmilsdotterDomnarvets GOIFdid not start

H14

3 750 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Joel GolsäterKorsnäs IF OK27:107:14
2Jon HanssonOK Kåre31:32+4:228:24
3Helmer JöhnemarkStora Tuna OK33:17+6:078:52
4Wille SöderqvistOK Kåre36:06+8:569:37
5Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK36:28+9:189:43
6Albin SjöblomOK Kåre38:26+11:1610:14
7Isak DalinLeksands OK43:17+16:0711:32
8Rasmus WidelundOK Kåre44:28+17:1811:51
9Eric JohanssonOK Kåre47:52+20:4212:45
10Leo AlvolinOK Kåre53:44+26:3414:19
11Alfred JeppssonOK Hammaren57:34+30:2415:21
Esbjörn Montelius RisbergOK Kåredid not start
Nils PetterssonOK Kåredid not start
Olof OlssonOK Kåredid not start
August GörasLeksands OKdid not start
Viktor NorbergStora Tuna OKdid not start
Hugo AtterbrandOK Kåredid not start

D12

2 570 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lina WidelundOK Kåre20:468:04
2Tilde SvederDomnarvets GOIF22:05+1:198:35
3Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF22:21+1:358:41
4Elsa GolsäterKorsnäs IF OK22:43+1:578:50
5Matilda StilleKorsnäs IF OK22:45+1:598:51
6Nora NordlundOK Kåre24:36+3:509:34
7Fanny HemmingssonStora Tuna OK31:42+10:5612:20
8Filippa HemmingssonStora Tuna OK31:57+11:1112:25
9Greta BladlundKarlsbyhedens OK33:13+12:2712:55
10Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK34:04+13:1813:15
11Freja BylanderKarlsbyhedens OK35:01+14:1513:37
12Ylva HanssonOK Kåre35:07+14:2113:39
13Klara BerglundKarlsbyhedens OK36:11+15:2514:04
14Matilda BackmanOK Kåre37:55+17:0914:45
15Ida AnderssonOK Kåre53:01+32:1520:37
Märta StrömGagnefs OKdid not start
Maja MasesStora Tuna OKdid not start

H12

2 570 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1William OksvoldOK Kåre20:448:04
2Malte SöderlundKarlsbyhedens OK20:46+0:028:04
3Melvin LöfgrenOK Kåre21:03+0:198:11
4Elias HörnellDomnarvets GOIF21:58+1:148:32
5Anton ModigsKorsnäs IF OK24:06+3:229:22
6Simon HansesGagnefs OK24:46+4:029:38
7Pontus HedbergKarlsbyhedens OK25:22+4:389:52
8Frode Montelius RisbergOK Kåre26:31+5:4710:19
9Noa ArkebäckOK Kåre26:37+5:5310:21
10Axel GräfningsGrycksbo IF OK26:38+5:5410:21
11Edvin FridleiferGagnefs OK26:52+6:0810:27
12Simon BerglundKarlsbyhedens OK28:33+7:4911:06
13Joel AllmungsLeksands OK31:02+10:1812:04
14Erik AretegOK Kåre39:06+18:2215:12
15Nils OdlindOK Kåre39:30+18:4615:22
William BergqvistKorsnäs IF OKdid not start
Walter SöderqvistOK Kåredid not start

D10

2 270 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lova WilénLeksands OK18:178:03
2Maja SvederDomnarvets GOIF19:15+0:588:28
3Hilma DalinOK Kåre20:50+2:339:10
4Lovisa HansesGagnefs OK22:03+3:469:42
5Eimy AndréSvärdsjö SOK22:30+4:139:54
6Linnea PerssonOK Kåre22:47+4:3010:02
7Iris WikströmOK Hammaren22:51+4:3410:03
8Stella StenmanOK Kåre24:19+6:0210:42
9Moa SölscherKorsnäs IF OK24:46+6:2910:54
10Ida AtterbrandOK Kåre27:03+8:4611:54
11Majken NorgrenDomnarvets GOIF27:20+9:0312:02
12Elsa NorgrenDomnarvets GOIF27:34+9:1712:08
13Klara BackmanOK Kåre29:35+11:1813:01
14Alma LindgrenSvärdsjö SOK29:49+11:3213:08
15Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre30:11+11:5413:17
16Kajsa WilénLeksands OK30:32+12:1513:27
17Julia StilleKorsnäs IF OK44:50+26:3319:45
18Elsa MelinKorsnäs IF OK57:29+39:1225:19
Ingrid OlssonOK Kåredid not start
Ellen PetterssonStora Tuna OKdid not start

H10

2 270 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Oskar KaipeOK Kåre16:527:25
2Karl EmilssonDomnarvets GOIF17:38+0:467:46
3Sigge LöfgrenOK Kåre19:30+2:388:35
4Noah TyskOK Kåre20:32+3:409:02
5Alexis AndréSvärdsjö SOK22:07+5:159:44
6Walter OksvoldOK Kåre22:15+5:239:48
7Adam EnochssonKorsnäs IF OK22:58+6:0610:07
7Olle BladlundKarlsbyhedens OK22:58+6:0610:07
9Erik LimellOK Kåre23:10+6:1810:12
10Erik OttossonGrycksbo IF OK23:58+7:0610:33
11Oskar LimellOK Kåre24:54+8:0210:58
12Isak FlygarOK Kåre24:57+8:0510:59
13Joel WiklundKorsnäs IF OK25:07+8:1511:03
14Viktor LindgrenOK Kåre25:10+8:1811:05
15Kalle VestlingOK Kåre25:53+9:0111:24
16Hjalmar AxenstedtKorsnäs IF OK26:53+10:0111:50
17Wilhelm StilleKorsnäs IF OK27:21+10:2912:02
18Petter NordlundOK Kåre27:25+10:3312:04
19Lukas NääsOK Kåre27:36+10:4412:09
20Leo JonssonKorsnäs IF OK27:41+10:4912:11
21Gustav NorbergStora Tuna OK27:44+10:5212:13
22Vilgot LarssonKorsnäs IF OK28:00+11:0812:20
23Elias BergqvistKorsnäs IF OK28:38+11:4612:36
24Elliot TyskOK Kåre28:44+11:5212:39
25Ludvig StåbiOK Kåre31:49+14:5714:00
26Emil LundbergKorsnäs IF OK32:24+15:3214:16
27Erik OdlindOK Kåre33:17+16:2514:39
28Elis ClarströmOK Kåre39:50+22:5817:32
29Emil Li EklundStora Tuna OK40:59+24:0718:03
30Hugo WennbergKarlsbyhedens OK42:21+25:2918:39
31Gustav RutforsKorsnäs IF OK47:48+30:5621:03
32Elvin LundbergOK Kåre51:45+34:5322:47
33Nils StåbiOK Kåre52:19+35:2723:02
Erik StrömGagnefs OKdid not start
Ivar FridleiferGagnefs OKdid not start

D40

4 930 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jeanette VestlingOK Kåre42:448:40
2Catharina AspIFK Mora OK43:05+0:218:44
3Therese BergqvistKorsnäs IF OK43:07+0:238:44
4Helena NorbergStora Tuna OK45:16+2:329:10
5Kersti RingiOK Kåre47:30+4:469:38
6Ylva LorentssonOK Kåre49:43+6:5910:05
7Stina NordahlDomnarvets GOIF1:04:33+21:4913:05
8Petra LorentzonLeksands OK1:13:45+31:0114:57
9Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK1:22:03+39:1916:38
10Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK1:25:47+43:0317:24
Karin JohnssonOK Kåredid not start
Maria Rosén ThelinJönköpings OKdid not start
Sara GörasLeksands OKdid not start

H40

6 480 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kristofer SidenvallIFK Umeå47:477:22
2Anders DalinLeksands OK48:22+0:357:27
3Anders OksvoldOK Kåre50:23+2:367:46
4Jens StåbiOK Kåre53:41+5:548:17
5Jesper SvedbergOK Kåre55:56+8:098:37
6Magnus HjorthDomnarvets GOIF1:03:25+15:389:47
7Klockar Mattias NääsLeksands OK1:04:47+17:009:59
8Andreas ViltfjällIFK Göteborg Orientering1:09:48+22:0110:46
9Björn NorbergStora Tuna OK1:12:04+24:1711:07
10Hans NykvistStora Tuna OK1:28:43+40:5613:41
11Niclas SjöblomOK Kåre1:44:14+56:2716:05
Patrik JohnssonOK Kåredid not start
Magnus GörasLeksands OKdid not start

D50

4 190 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anna Von KrusenstiernaOK Kåre40:429:42
2Lena MasesStora Tuna OK43:09+2:2710:17
3Ingrid SvenssonStora Tuna OK44:14+3:3210:33
4Anna RosénOK Njudung44:52+4:1010:42
5Ellinor PerssonStora Tuna OK48:45+8:0311:38
6Marie RappIFK Mora OK50:28+9:4612:02
7Anna-Karin AdolfssonOK Kåre51:58+11:1612:24
8Sofie NylanderOK Kåre52:20+11:3812:29
9Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik53:27+12:4512:45
10Lotta StålVästerbergslagens OL56:25+15:4313:27
11Mia GustafssonOK Kåre1:03:23+22:4115:07

H50

5 340 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF41:237:44
2Pär StålVästerbergslagens OL41:27+0:047:45
3Per FranssonOK Njudung44:24+3:018:18
4Johan HallgrenBjursås OK45:18+3:558:28
5Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK52:09+10:469:45
6Kennet AnderssonGrycksbo IF OK53:12+11:499:57
7Lars MattssonOK Kåre53:14+11:519:58
8Jan LindbergKorsnäs IF OK55:32+14:0910:23
9Jörgen BatzSkarpnäcks OL58:15+16:5210:54
10Mattias RobertsonCentrum OK1:00:24+19:0111:18
11Tore NallgårdVästerås SOK1:00:39+19:1611:21
12Anders BergDomnarvets GOIF1:02:34+21:1111:42
13Jonas NäslundOK Hammaren1:14:26+33:0313:56
Mikael DanielssonOK Kåremispunched

D60

3 470 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Gunilla LärfarsLeksands OK38:4711:10
2Jannike WålbergOK Kåre39:16+0:2911:18
3Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF52:26+13:3915:06

H60

4 740 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Roger LindLeksands OK40:598:38
2Jan LärfarsLeksands OK41:16+0:178:42
3Sten-Olof MatssonLeksands OK47:55+6:5610:06
4Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK50:38+9:3910:40 Download route in GPX format
5Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik56:11+15:1211:51
6Gunde HjalmarssonStora Tuna OK1:02:46+21:4713:14
Anders Stefan VestlundOK Kåredid not start
Örjan SvahnIFK Mora OKdid not start

D70

2 790 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Siv FrodinKöping-Kolsva OK44:2515:55
2Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK1:13:26+29:0126:19

H70

3 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden46:5012:19
2Stig ÖstKorsnäs IF OK49:23+2:3312:59
3Rolf BjärudVästerbergslagens OL55:41+8:5114:39
4Bo SundénKarlsbyhedens OK1:02:00+15:1016:18
5Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik1:09:59+23:0918:25

D80

2 360 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK1:25:5936:26

H80

2 790 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Svante NyströmVästerbergslagens OL41:0714:44
2Åke SundbergFagersta OK51:26+10:1918:26
3Erik LindbergKorsnäs IF OK51:53+10:4618:35

Inskolning

1 730 m, 35 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Ivar AretegOK Kårecompleted
Emelie BackmanOK Kårecompleted
Karl BjörkmanKarlsbyhedens OKcompleted
Arvid BromanderSvärdsjö SOKcompleted
Folke BromanderSvärdsjö SOKcompleted
Ester ClarströmKarlsbyhedens OKcompleted
Axel ErikssonKarlsbyhedens OKcompleted
Milla ErikssonKarlsbyhedens OKcompleted
Axel GörasKarlsbyhedens OKcompleted
Helmer GörasKarlsbyhedens OKcompleted
Erik GräfningsGrycksbo IF OKcompleted
Erik IsebrinkStora Tuna OKcompleted
Christian LarssonOK Kårecompleted
Tilja LarssonKorsnäs IF OKcompleted
Amelia Li EklundStora Tuna OKcompleted
Ida LindgrenOK Kårecompleted
Sigrid LindgrenSvärdsjö SOKcompleted
Saga MagnussonOK Kårecompleted
Signe Montelius RisbergOK Kårecompleted
Samuel NääsOK Kårecompleted
Kerstin NorgrenDomnarvets GOIFcompleted
Stina NorgrenDomnarvets GOIFcompleted
Minna NyströmÄlvdalens IF OKcompleted
Hugo OdlindOK Kårecompleted
Jonatan PerssonOK Kårecompleted
Olle RutforsKorsnäs IF OKcompleted
Wilda RydqvistÄlvdalens IF OKcompleted
Aron SöderlundKarlsbyhedens OKcompleted
Malte StåhlSvärdsjö SOKcompleted
Arvid StenmanOK Kårecompleted
Charlie SvederDomnarvets GOIFcompleted
Louise Tjulander EnbäckKorsnäs IF OKcompleted
Lisa VestlingOK Kårecompleted
Samuel WarnerKorsnäs IF OKcompleted
Elliot WennbergKarlsbyhedens OKcompleted
Ester ClarströmOK Kåredid not start

Öppen motion 3

2 570 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sara RosénOK Njudung22:018:34
2Tove NorgrenDomnarvets GOIF28:59+6:5811:16
3Erik NordahlDomnarvets GOIF30:01+8:0011:40
4Anna SahlanderKorsnäs IF OK32:31+10:3012:39
5Katarina SjögrenKarlsbyhedens OK32:53+10:5212:47
5Mattias isebrinkStora Tuna IK SK32:53+10:5212:47
7Oskar DalinLeksands OK33:21+11:2012:58
8Nils UllbergAvesta OK35:19+13:1813:44
9Per-Erik ThunströmKorsnäs IF OK37:35+15:3414:37
10Leif ÅkerblomStora Tuna OK37:56+15:5514:45
11Kalle JoonsLeksands OK38:33+16:3215:00
12Viktoria AlvolinOK Kåre41:54+19:5316:18
13Alice LundbergKorsnäs IF OK43:52+21:5117:04
14Katarina OdlindOK Kåre45:11+23:1017:34
15Jan WinbladRehns BK48:37+26:3618:55
16Knut ElnefredKvarnsvedens GOIF OK52:40+30:3920:29
Camilla BerglundKarlsbyhedens OKmispunched
Ingrid PetterssonStora Tuna OKdid not start

Öppen motion 5

4 300 m, 29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Joakim ErikssonTierps SOK36:268:28
2Linnea GustafssonVisborgs OK39:35+3:099:12
3Mikael PerersKorsnäs IF OK40:34+4:089:26
4Birgitta  HanssonKarlsbyhedens OK41:07+4:419:33
5Ola AnderssonDomnarvets GOIF45:03+8:3710:28
6Micael LimellOK Kåre45:12+8:4610:30
7Jan LundOK Kåre45:21+8:5510:32
8Karin JohansonOK Hammaren46:28+10:0210:48
9Johanna LarssonIFK Mora OK46:39+10:1310:50
10Daniel FrodinKlubblös46:40+10:1410:51
11Tony BjörlingDomnarvets GOIF47:38+11:1211:04
12Bengt HameliusSäterbygdens OK49:36+13:1011:32
13Anna GunnarsIFK Mora OK50:22+13:5611:42
14Maria WikströmOK Hammaren50:40+14:1411:46
15Jessica ErikssonDomnarvets GOIF51:28+15:0211:58
16Matilda BuskeKlubblös53:23+16:5712:24
17Therese SvederDomnarvets GOIF56:20+19:5413:06
18Mats SjägrenKarlsbyhedens OK57:42+21:1613:25
19Niclas AgnerIK Jarl Rättvik57:50+21:2413:26
20Roger LarssonOK Kåre58:20+21:5413:33
21Andreas OdlindOK Kåre58:31+22:0513:36
22Mikael LöfgrenOK Kåre1:01:34+25:0814:19
23Jonas PetterssonOK Kåre1:07:57+31:3115:48
24Mikael WilénLeksands OK1:09:23+32:5716:08
25Sara OrreOK Kåre1:12:24+35:5816:50
26Kristina GolsäterKorsnäs IF OK1:13:07+36:4117:00
27Maria BackmanOK Kåre1:15:13+38:4717:29
28Anna AnåkerDomnarvets GOIF1:22:38+46:1219:13
29Anna OksvoldOK Kåre2:00:40+1:24:1428:03

Öppen motion 7

3 470 m, 40 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Martin PerssonOK Kåre29:438:33
2Rasmus TäckOK Hammaren30:14+0:318:42
3Ronja JungåkerOK Kåre31:29+1:469:04
4Jesper NordinKorsnäs IF OK34:04+4:219:49
5Niclas ArkåsenOK Kåre36:10+6:2710:25
6Thomas KlasérKorsnäs IF OK36:21+6:3810:28
7Marit SöderkvistOK Kåre36:29+6:4610:30
8Anders WestmanKlubblös37:11+7:2810:42
9Emma RosénOK Njudung38:13+8:3011:00
10Ann Louise KlasérKorsnäs IF OK40:03+10:2011:32
11Louise JeppssonOK Hammaren40:52+11:0911:46
12Florence BergDomnarvets GOIF41:19+11:3611:54
13Anders ThomassonUlricehamns OK41:35+11:5211:59
14Per EdénOK Kåre41:41+11:5812:00
15Joakim LjungbergIFK Göteborg Orientering42:27+12:4412:14
16ellionor olaussonKlubblös43:53+14:1012:38
17Mikael BackmanOK Kåre44:42+14:5912:52
18Jörgen FernvikStora Tuna OK46:40+16:5713:26
19Niklas ErikssonKlubblös48:19+18:3613:55
20Birgitta WinbladRehns BK52:38+22:5515:10
21Anna JöhnemarkStora Tuna OK52:47+23:0415:12
22Ninni CarlssonStora Tuna OK53:06+23:2315:18
23Göran SöderströmDomnarvets GOIF53:11+23:2815:19
24Lars-Erik BackmanKlubblös55:31+25:4815:59
25Helena ThunströmKorsnäs IF OK56:20+26:3716:14
26Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK56:55+27:1216:24
27Ann-Sofie TäckOK Hammaren57:35+27:5216:35
28Anders HanssonStora Tuna OK57:58+28:1516:42
29Camilla NäslundOK Hammaren58:20+28:3716:48
30Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK58:37+28:5416:53
31Lars-Erik DanielssonInsjöns IF OK58:58+29:1516:59
32Marianne DanielssonInsjöns IF OK59:29+29:4617:08
33Karin JohanssonGagnefs OK59:59+30:1617:17
34Maria Johansson LissGagnefs OK1:02:54+33:1118:07
35Monika LarssonSkarpnäcks OL1:03:11+33:2818:12
36Sofia PerssonDomnarvets GOIF1:03:52+34:0918:24
37Mats AdolfssonOK Kåre1:05:37+35:5418:54
38Marcus PollandKlubblös1:08:04+38:2119:36
Kerstin ErikssonOK Kåremispunched
Stig-Olof StålAvesta OKmispunched

Öppen motion 8

6 480 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lars MagnussonOK Kåre49:237:37
2Urban AndréSvärdsjö SOK50:33+1:107:48
3Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK50:37+1:147:48
4Patrik SöderqvistOK Kåre53:53+4:308:18
5Johan ErikssonOK Kåre56:06+6:438:39
6Tom FahlenOK Njudung1:01:40+12:179:30
7Mikael BlessbornDomnarvets GOIF1:02:39+13:169:40
8Arvid LarbomKlubblös1:10:22+20:5910:51
9Andreas GröningOK Kåre1:13:11+23:4811:17
10Lina FredrikssonKorsnäs IF OK1:18:22+28:5912:05
11Emil LarssonDomnarvets GOIF1:19:17+29:5412:14
12Elias FrostKorsnäs IF OK1:28:54+39:3113:43
Lovisa CarlssonOK Kåremispunched
Stefan SvederDomnarvets GOIFmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements