Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM Friskus & Nackhe

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM Friskus & Nackhe
Arrangörsorganisationer: FK Friskus-Varberg / OK Nackhe
Datum: tisdag 31 oktober 2017

D21 Friskus

4 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira WildheimFK Friskus-Varberg49:0910:41

H21 Friskus

5 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GullFK Friskus-Varberg41:527:53
2Tim JohanssonFK Friskus-Varberg43:04+1:128:07
3Noah BechtelFK Friskus-Varberg49:32+7:409:20
4Sebastian HasselblomFK Friskus-Varberg1:01:28+19:3611:35

D16 Friskus

3 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa EricssonFK Friskus-Varberg53:2414:50

H14 Friskus

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel BechtelFK Friskus-Varberg19:387:16

D12 Friskus

2 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe JohanssonFK Friskus-Varberg24:5611:19

H12 Friskus

2 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam BromsFK Friskus-Varberg17:368:00

D10 Friskus

1 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova JohanssonFK Friskus-Varberg11:438:22

H10 Friskus

1 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg14:5310:37

D40 Friskus

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika BechtelFK Friskus-Varberg48:0513:21
2Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg48:36+0:3113:30
3Pia HjertströmFK Friskus-Varberg53:50+5:4514:57
4Malin JohanssonFK Friskus-Varberg53:55+5:5014:58

H40 Friskus

4 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gert WildheimFK Friskus-Varberg45:139:49
2Anders GustafssonFK Friskus-Varberg52:30+7:1711:24
3Urban BromsFK Friskus-Varberg53:47+8:3411:41
4Jimmy HäggFK Friskus-Varberg55:33+10:2012:04
5Mikael BromsFK Friskus-Varberg1:12:25+27:1215:44
Jan BörjessonFK Friskus-Varbergej godkänd

H60 Friskus

3 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders WibergFK Friskus-Varberg46:1312:50

Öppen motion 5

2 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BromsFK Friskus-Varberg32:3012:02
2Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg38:30+6:0014:15
3Ulrika BromsFK Friskus-Varberg38:31+6:0114:15

D21 Nackhe

4 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa JohnssonOK Nackhe47:2710:18

H21 Nackhe

5 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas GunnarssonOK Nackhe52:119:50
2Anders SjööarvOK Nackhe57:47+5:3610:54
Joel JohnssonOK Nackheej godkänd

D14 Nackhe

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nathalie LangenbachOK Nackhe33:5512:33

H12Nackhe

2 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam SjööarvOK Nackhe19:168:45

D10 Nackhe

1 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice SjööarvOK Nackhe23:3016:47

H40 Nackhe

4 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan LangenbachOK Nackhe46:1210:02

H60 Nackhe

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy JohnssonOK Nackhe37:3410:26
2Björn NilssonOK Nackhe48:32+10:5813:28

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser