Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Peking Night - Deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Peking Night - Deltävling 3
Arrangörsorganisation: NAIS Orienteringsklubb
Datum: tisdag 17 oktober 2017

A

7 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robbin KantarpÄrla IF51:346:47
2Mats RöjgårdOK Kolmården53:08+1:346:59
3Nikolai PetrovetsOK Södertörn55:11+3:377:15
4Pavlo UshkvarokOK Denseln55:22+3:487:17
5Peter EttlingSkogspojkarnas OK55:23+3:497:17

B

5 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns WidemarkTjalve IF Norrköping50:019:26
2Bengt SchwartzOK Kolmården50:12+0:119:28
3Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb50:14+0:139:28
4Yevheniia VeremeienkoOK Denseln50:15+0:149:28
5Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb50:16+0:159:29
6Pontus JohnssonMatteus SI50:43+0:429:34
7Jörgen NilssonKalmar OK51:52+1:519:47
8Dag JehrlanderTjalve IF Norrköping54:03+4:0210:11
9Hans PerssonOK Kolmården55:30+5:2910:28
10Eric JehrlanderTjalve IF Norrköping56:05+6:0410:34
11Henrik JonssonÄrla IF1:01:19+11:1811:34
12Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb1:03:43+13:4212:01
13Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb1:06:30+16:2912:32
14Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb1:06:46+16:4512:35
15Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:07:29+17:2812:43
16Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb1:09:17+19:1613:04
Niclas KinnanderMatteus SIej godkänd
Jonas ViklundMatteus SIej start

C

3 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb41:1010:50
2Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb41:11+0:0110:50
3Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping41:13+0:0310:50
4Sofie EttlingSkogspojkarnas OK46:33+5:2312:15
5Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb46:39+5:2912:16
6Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping47:47+6:3712:34
7Karl MollénOK Denseln50:44+9:3413:21
8Maria BroströmOK Denseln50:50+9:4013:22
9Harald BrandeTjalve IF Norrköping50:53+9:4313:23
10Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping51:33+10:2313:33
11Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb52:24+11:1413:47
12Christer BroströmOK Denseln53:19+12:0914:01
13Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK53:29+12:1914:04
14Anna MartinNAIS Orienteringsklubb53:52+12:4214:10
15Johan DahmTjalve IF Norrköping53:55+12:4514:11
16Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb55:18+14:0814:33
17Lennart KjellgrenLjusdals OK55:36+14:2614:37
18Conny HurtigNAIS Orienteringsklubb57:34+16:2415:08
19Jesper AnderssonVingåkers OK1:13:40+32:3019:23
Fredrik KarlssonOK Kolmårdenej godkänd

D

3 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK31:3310:10
2Stella RosengrenTjalve IF Norrköping31:42+0:0910:13
3Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK31:44+0:1110:14
4Alva KarlssonOK Kolmården32:59+1:2610:38
5Sofia TunessonSkogspojkarnas OK33:15+1:4210:43
6Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping33:38+2:0510:50
7Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping34:18+2:4511:03
8Francesco SavaniSkogspojkarnas OK34:24+2:5111:05
9Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb41:48+10:1513:29
10Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb41:50+10:1713:29
11Vincent DahmTjalve IF Norrköping44:28+12:5514:20
12Filip JounotTjalve IF Norrköping44:40+13:0714:24
13Veronica NuijaTjalve IF Norrköping45:21+13:4814:37
14Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping53:13+21:4017:10
15Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping53:16+21:4317:10

E

2 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköping44:1416:22
2Adam LundbyTjalve IF Norrköping44:26+0:1216:27
3Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping44:48+0:3416:35
4Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping44:52+0:3816:37
5Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping44:55+0:4116:38
Jessica LundbyTjalve IF Norrköpingej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser