Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 7
Arrangörsorganisationer: OK Tisaren / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: onsdag 7 mars 2018

Långa

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Daniel AttåsOK Tisaren53:18
2Victor HanssonJönköpings OK54:14+0:56
3Marcus CarlssonIF Hagen59:23+6:05
4Valter PetterssonOK Tisaren1:00:08+6:50
5Leo JohanssonOK Kolmården1:00:43+7:25
Jonas AnderssonOK Roxenej godkänd
Jonatan GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd
Axel OlssonIF Hagenej godkänd
Samuel PihlströmOK Landehofej godkänd
Hugo SetthagenOK Trananej godkänd
Hugo StrömMullsjö SOKej godkänd
Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarnautgått

Mellan (herrar)

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oskar NymanOK Tyr45:25
2Johan LövgrenDegerfors OK54:21+8:56
3Andreas MogrenOK Milan54:36+9:11
4Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro55:26+10:01
5Joakim DahlbergAlmby IK55:39+10:14
6Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro56:04+10:39
7Reinert HallorOK Tisaren56:30+11:05
8Nils AronssonOK Tisaren57:40+12:15
9Jonas PetterssonOK Tisaren1:03:43+18:18
Johan GerdevågHagaby GoIF Örebroutgått

Mellan (damer)

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lovisa PerssonOK Tisaren45:17
2Rebecka NylinOK Tisaren47:08+1:51
3Ellen BlennowFalköpings AIK54:26+9:09
4Agnes BromanOK Roslagen54:33+9:16
5Lisa WesterbergOK Milan54:39+9:22
6Elin LindbladOK Djerf54:40+9:23
7Tove PetterssonOK Roxen55:33+10:16
8Julia RajanIFK Lidingö56:01+10:44
9Karin FägerlindCentrum OK1:03:52+18:35

Korta

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per HåstlundAlmby IK41:50
2Emil LarssonOK Tisaren42:26+0:36
3Axel ThybeckLindebygdens OK43:24+1:34
4Roger EngmanHagaby GoIF Örebro43:25+1:35
5Nils-Olof BodinAlmby IK43:28+1:38
6Anders RobertssonAlmby IK43:29+1:39
7Sofia CarlssonLindebygdens OK43:30+1:40
8Therese KorkeakoskiOK Milan43:32+1:42
9Sofie BodinAlmby IK43:44+1:54
10Anne BodinAlmby IK44:15+2:25
11Victoria AsketunOK Roxen49:28+7:38
12Håkan SvenssonAlmby IK53:29+11:39
13Elsa GustafssonOK Tylöskog55:41+13:51
14Bo GustafssonOK Tylöskog55:44+13:54
Noel HelmerssonOK Tisarenej godkänd
Robin HelmerssonOK Tisarenej godkänd
Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebroutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser