Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 8 (final)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 8 (final)
Arrangörsorganisationer: Lindebygdens OK / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: söndag 18 mars 2018

Långa

8 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William SeguraKFUM Örebro OK1:01:147:39
2Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:03:27+2:137:55
3Anders JansHagaby GoIF Örebro1:14:02+12:489:15

Mellan (herrar)

5 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KruseKFUM Örebro OK46:329:07
2Robert KruseKFUM Örebro OK46:39+0:079:08
3Andreas MogrenOK Milan47:10+0:389:14
4Nils-Olof BodinAlmby IK48:58+2:269:36
5Weine FredrikssonKFUM Örebro OK49:24+2:529:41
6Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro51:21+4:4910:04
7Jan-Åke IsraelssonOK Milan52:45+6:1310:20
8Lage JonssonLindebygdens OK57:53+11:2111:20
9Erik ÖjeboKFUM Örebro OK1:02:31+15:5912:15
10Håkan SvenssonAlmby IK1:02:37+16:0512:16
11Bengt WisénLindebygdens OK1:12:30+25:5814:12
Joakim DahlbergAlmby IKej godkänd

Mellan (damer)

5 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese KorkeakoskiOK Milan47:349:19

Korta

3 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK32:109:11
2Sofia CarlssonLindebygdens OK33:51+1:419:40
3Anne BodinAlmby IK34:00+1:509:42
4Sofie BodinAlmby IK34:06+1:569:44
5Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro37:25+5:1510:41
6Siri EnglundAlmby IK38:24+6:1410:58
7Lukas FogelHagaby GoIF Örebro41:06+8:5611:44
8Kurt ÅbergOK Tisaren41:13+9:0311:46
9Edith FållstenHagaby GoIF Örebro41:45+9:3511:55
10Per-Åke HullAlmby IK41:51+9:4111:57
11Lennart LundhOK Tisaren43:37+11:2712:27
12Mona HullAlmby IK49:46+17:3614:13
13Bengt RobertssonAlmby IK50:19+18:0914:22
14Åke MossbergOK Milan51:30+19:2014:42
15Anette ForsbergKFUM Örebro OK59:02+26:5216:52
Britt-Marie ÅbergOK Tisarenej godkänd
Asta SjöbergLindebygdens OKutgått

Enkla

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro27:4313:11
2Ella KruseKFUM Örebro OK30:28+2:4514:30
3Lovisa ThybeckLindebygdens OK33:22+5:3915:53
4Rasmus KruseKFUM Örebro OK38:51+11:0818:30
5Ethel NordLindebygdens OK44:08+16:2521:00
6Samuel ErikssonOK Letstigen1:01:10+33:2729:07
Julia EkdahlHagaby GoIF Örebroutgått
Tyra GerdevågHagaby GoIF Örebroutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser