Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdoms Natt KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdoms Natt KM
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: torsdag 19 oktober 2017

H16

3 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas WernerIFK Lidingös Skid o OK27:347:15
1Ella BroquistIFK Lidingös Skid o OK38:5910:15
2Amelie RajanIFK Lidingös Skid o OK40:38+1:3910:41
2Ludvig JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK32:14+4:408:28
3Robert Olsson KihlborgIFK Lidingös Skid o OK35:18+7:449:17
4Simon LiljaIFK Lidingös Skid o OK41:43+14:0910:58

H14

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan BlomlöfIFK Lidingös Skid o OK32:5510:17
2Olof MelchersonIFK Lidingös Skid o OK33:50+0:5510:34
3Ludvig BjörkstedtIFK Lidingös Skid o OK46:24+13:2914:30
4Olof ZetterströmIFK Lidingös Skid o OK1:00:33+27:3818:55
5Erik FranklingIFK Lidingös Skid o OK1:12:02+39:0722:30
6Simon RatzIFK Lidingös Skid o OK1:17:57+45:0224:21
Leo TidenIFK Lidingös Skid o OKutgått

D14

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes DambergIFK Lidingös Skid o OK29:039:04
2Lisa ThunellIFK Lidingös Skid o OK34:52+5:4910:53

H12

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils SamrudIFK Lidingös Skid o OK17:056:50
2Adrian WernerIFK Lidingös Skid o OK18:47+1:427:30
3Alexander DybergIFK Lidingös Skid o OK23:37+6:329:26
4Oliver LiwångIFK Lidingös Skid o OK26:21+9:1610:32
5Viggo PlassIFK Lidingös Skid o OK30:07+13:0212:02
6Theodor NorrbyIFK Lidingös Skid o OK33:05+16:0013:14

D12

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja LiljaIFK Lidingös Skid o OK17:106:52
2Emma HöökIFK Lidingös Skid o OK19:48+2:387:55
3Alice HedinIFK Lidingös Skid o OK23:49+6:399:31
Vera SkantzeIFK Lidingös Skid o OKej start

H10

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke EngmanIFK Lidingös Skid o OK21:3511:21
2Casper BroquistIFK Lidingös Skid o OK31:04+9:2916:21

D10

1 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid SkantzeIFK Lidingös Skid o OK14:477:46
2Sara LiwångIFK Lidingös Skid o OK14:54+0:077:50
3Anna FranklingIFK Lidingös Skid o OK16:50+2:038:51
4Isabel CarlssonIFK Lidingös Skid o OK18:36+3:499:47
5Matilda BergIFK Lidingös Skid o OK18:58+4:119:58
6Irma JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK20:51+6:0410:58
7Alva GawellIFK Lidingös Skid o OK24:18+9:3112:47
8Olivia HedinIFK Lidingös Skid o OK34:13+19:2618:00

U1

1 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Siri Olsson KihlborgIFK Lidingös Skid o OK17:569:26
2Wilhelmina WretlingIFK Lidingös Skid o OK20:47+2:5110:56
3Edvin CarlsteinIFK Lidingös Skid o OK23:45+5:4912:30
4Elsa TerryIFK Lidingös Skid o OK25:17+7:2113:18
5Theodor Wanek TerryIFK Lidingös Skid o OK25:21+7:2513:20
6Wilmer CarlsteinIFK Lidingös Skid o OK25:37+7:4113:28
7Kobbe FischerIFK Lidingös Skid o OK25:38+7:4213:29
8Isabelle DahlerusIFK Lidingös Skid o OK25:45+7:4913:33
9Alva PlassIFK Lidingös Skid o OK26:46+8:5014:05

U2

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid EngmanIFK Lidingös Skid o OK1:06:1326:29

U3

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob NordgrenIFK Lidingös Skid o OK41:2212:55
2Vidar BylinIFK Lidingös Skid o OK41:25+0:0312:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser