Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lilla Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lilla Natt-KM
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: tisdag 17 oktober 2017

Klasser: Visa alla | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | U1 | U2 | U3 | ÖO

D14

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa SundströmJärla Orientering31:099:44
Alexandra de MatosJärla Orienteringej godkänd

H14

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel FribergerJärla Orientering28:549:01
2Ivar GentzJärla Orientering39:18+10:2412:16
3Viktor SöderbergJärla Orientering47:49+18:5514:56
Tomas WallinJärla Orienteringej godkänd
Eskil CostermansJärla Orienteringutgått

D12

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sonja AhlquistJärla Orientering24:439:50
Britta BörjessonJärla Orienteringej godkänd
Elora LindholmJärla Orienteringej godkänd

H12

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotus SöderlundJärla Orientering24:059:35
Valter Söderblom RuzickaJärla Orienteringej godkänd
Ludvig HagwallJärla Orienteringej start

D10

1 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta AhlquistJärla Orientering12:306:24
2Stina WretbladJärla Orientering20:36+8:0610:33
3Miriam CostermansJärla Orientering53:56+41:2627:39
4Cecilia RangdagJärla Orientering55:52+43:2228:38

H10

1 950 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav NetzJärla Orientering15:438:03
2Sven BörjessonJärla Orientering19:33+3:5010:01
3Joel BertilssonJärla Orientering22:01+6:1811:17
4Teodor GerholmJärla Orientering26:24+10:4113:32
Elias HagströmJärla Orienteringej godkänd

U2

1 950 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Meya TengbladJärla Orientering22:0111:17
2Rut GustafssonJärla Orientering23:52+1:5112:14
3Magnolia SöderlundJärla Orientering23:53+1:5212:14
4Vilmer FolckeJärla Orientering24:44+2:4312:41
5Felix LillhageJärla Orientering35:27+13:2618:10
6Filippa BäcklundJärla Orientering43:01+21:0022:03
7Matilda EhingerJärla Orientering43:16+21:1522:11
8Karl SanderJärla Orientering1:00:32+38:3131:02
9Isak WimanJärla Orientering1:00:43+38:4231:08
10Olof SanderJärla Orientering1:00:45+38:4431:09
Alma RotschildJärla Orienteringej godkänd
Disa UtbultJärla Orienteringej godkänd

Öppen orange

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viola SöderlundJärla Orientering38:2211:59
Anja MüllerJärla Orienteringej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars