Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, medel, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, medel
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / Vaggeryds SOK
Datum: fredag 14 september 2018 - lördag 15 september 2018

kvalfinal

H21 Kval A

5 280 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffFH
1Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering32:24A
2Johan RunessonOK Vivill34:08+1:44A
2Gustav BergmanOK Ravinen34:08+1:44A
4Emil GranqvistOK Ravinen34:15+1:51A
5Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF34:33+2:09A
6Anton ForsbergStora Tuna OK34:35+2:11A
7Anton SjökvistStora Tuna OK35:20+2:56A
8Jonas GustafssonOK Kåre36:10+3:46B
9Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna37:13+4:49B
10Love SintringHagaby GoIF Örebro38:11+5:47B
11Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna38:57+6:33B
12Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna39:10+6:46B
13Martin HederskogIFK Umeå40:09+7:45B
14Filip KarlssonIF Hagen40:12+7:48B
15Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK40:20+7:56C
16David BejbomJärla Orientering41:13+8:49C
17William PommerStora Tuna OK41:39+9:15C
18Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK42:16+9:52C
19Tommy LindbergOK Roslagen42:36+10:12C
20Jacob LindstamOK Ravinen43:01+10:37C
21Benjamin EdlundHestra IF43:02+10:38C
22Anders VedinSundsvalls OK43:50+11:26D
23Sven EngströmLinköpings OK44:44+12:20D
24Fredrik WennermarkSävedalens AIK45:12+12:48D
25Magnus GlänneforsTullinge SK45:46+13:22D
26Lucas SundbladEksjö SOK49:39+17:15D
27Emil RankkaOK Roxen51:14+18:50D
28Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF52:34+20:10D
29Joel Börjesson ErikssonStorviks IF53:32+21:08E
30Johan SöderlundOK Tyr55:30+23:06E
31Roland PerssonSkarpnäcks OL1:08:55+36:31E
32Marcus BeckiusOK Tyr1:09:11+36:47E
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFej godkändE
Mattias OlofssonOK EnenutgåttE
Arvid VågIFK Göteborg OrienteringutgåttE
Samuel HedlundLånghundra IFej startE

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser