Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, medel, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, medel
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / Vaggeryds SOK
Datum: fredag 14 september 2018 - lördag 15 september 2018

kvalfinal

H21 Kval E

5 230 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffFH
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF32:12A
2Martin RegbornHagaby GoIF Örebro33:22+1:10A
3Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering33:32+1:20A
4Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna34:29+2:17A
5Daniel RoosAttunda OK34:39+2:27A
6Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering34:57+2:45A
7Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna35:19+3:07A
8Oskar SjöbergOK Linné36:03+3:51B
9Markus HederskogIK Hakarpspojkarna36:37+4:25B
10Simon JakobssonLånghundra IF36:49+4:37B
11Albin AnderssonMarkbygdens OK36:56+4:44B
12Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK37:25+5:13B
13Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna37:39+5:27B
14Jakob AnderssonOK Linné37:42+5:30B
15Erik MalmbergLinköpings OK37:51+5:39C
16Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna38:01+5:49C
17Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna38:23+6:11C
18Johan AronssonOK Tisaren38:49+6:37C
19Mikael AnderssonOK Kolmården38:57+6:45C
20Filip JacobssonOK Tisaren39:29+7:17C
21Joel NilssonIFK Göteborg Orientering40:05+7:53C
22Victor BergstrandLinköpings OK40:19+8:07D
23Robbin KantarpÄrla IF40:30+8:18D
24Assar HellströmOK Ravinen41:15+9:03D
25Simon AnderssonOK Rodhen41:53+9:41D
26Josh BeechOK Södertörn42:48+10:36D
27Johan OlssonHjobygdens OK43:11+10:59D
28Oskar LindEksjö SOK43:17+11:05D
29Erik BjörklundOK Linné43:53+11:41E
30Albin SjöhedGävle OK50:07+17:55E
31Simon MarteliusAttunda OK50:16+18:04E
32Joel KristianssonSkåneslättens OL50:20+18:08E
Loke AgmarkenHalmstad OKej startE
Maxime BonneauLinköpings OKej startE
Nils HenrikssonBergnäsets AIKåterbudE
Albin AxelssonIK HakarpspojkarnaåterbudE

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser