Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, medel, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, medel
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / Vaggeryds SOK
Datum: fredag 14 september 2018 - lördag 15 september 2018

kvalfinal

D21 Kval A

4 280 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Karolin OhlssonJärla Orientering28:526:44A
2Elin MånssonIFK Göteborg Orientering31:02+2:107:15A
3Kajsa RisbyOK Kåre31:26+2:347:20A
4Magdalena OlssonStora Tuna OK32:54+4:027:41A
5Elin ClassonOK Orinto33:24+4:327:48A
6Line CederbergGöteborg-Majorna OK33:58+5:067:56A
7Gunilla SvärdIF Thor34:15+5:238:00A
8Agnes LeoGöteborg-Majorna OK34:20+5:288:01A
9Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad34:22+5:308:01A
10Anna WallinGöteborg-Majorna OK34:40+5:488:05A
10Maria MagnussonSävedalens AIK34:40+5:488:05A
12Lovisa PerssonOK Tisaren34:43+5:518:06B
13Klara YngvessonUmeå OK34:54+6:028:09B
14Jenny ErikssonOK Kåre35:07+6:158:12B
15Lisa HolerGöteborg-Majorna OK36:09+7:178:26B
16Louise LundgrenVäxjö OK36:34+7:428:32B
17Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK37:38+8:468:47B
18Kate MorrisonOK Linné38:08+9:168:54B
19Josefine KristianssonTrollhättans SOK39:17+10:259:10B
20Ida WillénFalköpings AIK OK39:48+10:569:17B
21Malin WidénUddevalla OK39:54+11:029:19C
22Julia OhlssonOK Linné40:08+11:169:22C
23Emma NilssonOK Tranan42:15+13:239:52C
24Annika CarlbergSundsvalls OK49:24+20:3211:32C
25Elin FjellströmKFUM Örebro OK52:35+23:4312:17C
26Josefine AhlbäckOK Milan53:35+24:4312:31C
Andrea WickbomVittjärvs IKej godkändC
Elin PetterssonIFK Göteborg Orienteringej startC
Rebecka HylanderNyköpings OKåterbudC
Maria JonssonSundsvalls OKåterbudC
Emma HelmerssonOK RoxenåterbudC
Moa KjellstrandCentrum OKåterbudC
Sara EskilssonAlfta-Ösa OKåterbudC

D21 Kval B

4 330 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad32:107:25A
2Lilian ForsgrenOK Tisaren32:49+0:397:34A
3Sara HagströmIFK Göteborg Orientering32:59+0:497:37A
4Susen LöschÄrla IF33:28+1:187:43A
5Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF33:38+1:287:46A
6Josefin TjernlundOK Tisaren34:07+1:577:52A
7Ida HylanderNyköpings OK35:00+2:508:04A
8Irina NybergAlfta-Ösa OK35:13+3:038:07A
9Evelina WickbomVittjärvs IK35:28+3:188:11A
10Linda LindkvistLeksands OK36:05+3:558:20A
11Åsa OtterbjörkUmeå OK36:34+4:248:26B
12Frida SandbergStora Tuna OK36:54+4:448:31B
13Elin HögstrandIFK Göteborg Orientering37:13+5:038:35B
14Isabel SalénIFK Mora OK37:29+5:198:39B
15Johanna ÖbergOK Hällen37:54+5:448:45B
16Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro37:57+5:478:45B
17Josefin ErlandssonOK Milan37:59+5:498:46B
18Linn BrännebyÄrla IF38:14+6:048:49B
19Sanna SkoogKils OK38:30+6:208:53B
20Rebecka NylinOK Tisaren39:00+6:509:00B
21Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF39:38+7:289:09C
22Lisa AnderssonÄrla IF39:42+7:329:10C
23Barbora PijákováIFK Lidingö SOK41:21+9:119:32C
24Amanda LeoBredaryds SOK41:38+9:289:36C
25Erica EdmanRehns BK42:14+10:049:45C
26Amanda HolmgrenVittjärvs IK43:57+11:4710:09C
27Maria HolmqvistSjövalla FK44:36+12:2610:18C
28Anna ArvidssonKalmar OK45:42+13:3210:33C
29Emma KindbomIF Hagen48:21+16:1111:09C
30Martina JohanssonHestra IF48:29+16:1911:11C
Linnea GustafssonUddevalla OKutgåttC
Erica PetterssonIFK Göteborg OrienteringåterbudC
Rebecka HeinrupTullinge SKåterbudC

D21 Kval C

4 320 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK33:087:40A
2Ellinor TjernlundOK Tisaren33:40+0:327:47A
3Viktoria TingströmGöteborg-Majorna OK33:43+0:357:48A
4Tilda JohanssonOK Orion33:52+0:447:50A
5Emma BergmanOK Pan-Kristianstad33:54+0:467:50A
6Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK34:52+1:448:04A
7Beata FalkOK Kåre35:29+2:218:12A
8Jennie RunessonOK Vivill36:44+3:368:30A
9Alva OlssonLinköpings OK36:46+3:388:30A
10Hilda ForsgrenOK Linné37:01+3:538:34A
11Amanda HanssonBredaryds SOK37:12+4:048:36B
12Olha PanchenkoIFK Mora OK37:14+4:068:37B
13Carolin SvenssonHaninge SOK38:07+4:598:49B
14Sara KindlundOK Tranan38:15+5:078:51B
15Kristin HylanderNyköpings OK38:48+5:408:58B
16Galina RibediucHellas Orientering38:52+5:448:59B
17Elin SvenssonNässjö OK39:13+6:059:04B
18Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF39:19+6:119:06B
19Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad40:29+7:219:22B
20Anne HanssonMarkbygdens OK42:32+9:249:50B
21Fanny AsketunOK Roxen42:42+9:349:53C
22Josephine RegnellVäxjö OK43:45+10:3710:07C
23Karin HåkanssonOK Gränsen45:21+12:1310:29C
24Moa GustafssonUddevalla OK45:33+12:2510:32C
25Linnea SundströmVittjärvs IK46:34+13:2610:46C
26Amanda JohanssonOK Orion46:36+13:2810:47C
27Agnes WesterbergOK Roxen54:40+21:3212:39C
28Maria Rosén ThelinJönköpings OK59:03+25:5513:40C
Frida JunegardTullinge SKej startC
Pim HedbergOK Pan-KristianstadåterbudC
Nelly CarlssonOK Pan-KristianstadåterbudC
Lisa RisbyOK KåreåterbudC
Andrea SvenssonOK TisarenåterbudC

D21 Kval D

4 250 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK29:306:56A
2Johanna ÖbergOK Linné30:34+1:047:11A
3Anna BachmanIFK Lidingö SOK31:29+1:597:24A
4Helena KarlssonIFK Lidingö SOK31:57+2:277:31A
5Emma BjessmoIFK Lidingö SOK32:03+2:337:32A
6Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK32:18+2:487:36A
7Johanna EngströmOK Hällen32:24+2:547:37A
8Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK32:25+2:557:37A
9Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna32:40+3:107:41A
10Rebecka LindbergOK Roslagen32:57+3:277:45A
11Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering34:05+4:358:01B
12Kristin OlovssonOK Linné35:14+5:448:17B
13Marianne HaugIK Hakarpspojkarna36:19+6:498:32B
14Julia DavidssonÄrla IF37:09+7:398:44B
15Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna37:22+7:528:47B
16Lisa WesterbergOK Milan37:28+7:588:48B
17Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK37:55+8:258:55B
18Maria BjörklundStora Tuna OK38:37+9:079:05B
19Matilda ErikssonOK Kåre38:38+9:089:05B
20Hedwig HaasSundsvalls OK39:14+9:449:13B
21Moa SvenssonNässjö OK39:22+9:529:15C
22Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK40:10+10:409:27C
23Sara LundstenSundsvalls OK40:18+10:489:28C
24Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro40:59+11:299:38C
25Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK43:17+13:4710:11C
26Johanna SjölundSundsvalls OK44:33+15:0310:28C
27Emma BergströmVittjärvs IK44:40+15:1010:30C
28Alicia FribergIF Hagen47:40+18:1011:12C
29Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna47:54+18:2411:16C
30Jessica NilssonOK Milan53:53+24:2312:40C
Hanna BarkegrenOK KåreåterbudC
Matilda AnderssonOK KåreåterbudC
Josefine KlintbergOK RavinenåterbudC
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKåterbudC
Johanna HenrikssonOK TisarenåterbudC

H21 Kval A

5 280 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering32:246:08A
2Johan RunessonOK Vivill34:08+1:446:27A
2Gustav BergmanOK Ravinen34:08+1:446:27A
4Emil GranqvistOK Ravinen34:15+1:516:29A
5Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF34:33+2:096:32A
6Anton ForsbergStora Tuna OK34:35+2:116:32A
7Anton SjökvistStora Tuna OK35:20+2:566:41A
8Jonas GustafssonOK Kåre36:10+3:466:50B
9Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna37:13+4:497:02B
10Love SintringHagaby GoIF Örebro38:11+5:477:13B
11Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna38:57+6:337:22B
12Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna39:10+6:467:25B
13Martin HederskogIFK Umeå40:09+7:457:36B
14Filip KarlssonIF Hagen40:12+7:487:36B
15Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK40:20+7:567:38C
16David BejbomJärla Orientering41:13+8:497:48C
17William PommerStora Tuna OK41:39+9:157:53C
18Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK42:16+9:528:00C
19Tommy LindbergOK Roslagen42:36+10:128:04C
20Jacob LindstamOK Ravinen43:01+10:378:08C
21Benjamin EdlundHestra IF43:02+10:388:09C
22Anders VedinSundsvalls OK43:50+11:268:18D
23Sven EngströmLinköpings OK44:44+12:208:28D
24Fredrik WennermarkSävedalens AIK45:12+12:488:33D
25Magnus GlänneforsTullinge SK45:46+13:228:40D
26Lucas SundbladEksjö SOK49:39+17:159:24D
27Emil RankkaOK Roxen51:14+18:509:42D
28Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF52:34+20:109:57D
29Joel Börjesson ErikssonStorviks IF53:32+21:0810:08E
30Johan SöderlundOK Tyr55:30+23:0610:30E
31Roland PerssonSkarpnäcks OL1:08:55+36:3113:03E
32Marcus BeckiusOK Tyr1:09:11+36:4713:06E
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFej godkändE
Mattias OlofssonOK EnenutgåttE
Arvid VågIFK Göteborg OrienteringutgåttE
Samuel HedlundLånghundra IFej startE

H21 Kval B

5 300 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro35:146:38A
2Albin RidefeltOK Linné35:15+0:016:39A
3Ola MartnerOK Pan-Kristianstad35:34+0:206:42A
4Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF36:08+0:546:49A
5Denys ShcherbakovRonneby OK36:09+0:556:49A
6Joakim SvenskStora Tuna OK36:24+1:106:52A
7Kalle BergmanOK Ravinen37:39+2:257:06A
8Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna38:29+3:157:15B
9David LingforsOK Linné38:32+3:187:16B
10Erik BomanGävle OK38:41+3:277:17B
11Ville JohanssonOK Kolmården38:56+3:427:20B
12Ivar SörqvistMarkbygdens OK40:23+5:097:37B
13Viktor SilvemarkÄrla IF40:33+5:197:39B
14Niklas AldénOK Linné41:00+5:467:44B
15Mattias KarlssonVäxjö OK41:17+6:037:47C
16Per LindmanFinspångs SOK41:18+6:047:47C
17Olof Larén-SandgrenOK Orion41:29+6:157:49C
18Karl EngesAttunda OK42:20+7:067:59C
19Albin ThunbergSävedalens AIK42:38+7:248:02C
20Erik BlomgrenStora Tuna OK43:46+8:328:15C
21Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL45:08+9:548:30C
22Tom CampbellOK Kolmården46:50+11:368:50D
23Ola AnderssonOK Orion47:02+11:488:52D
24Johan LindahlLånghundra IF48:28+13:149:08D
25Emil TellsénOK Roxen48:33+13:199:09D
26Johan PerssonHagaby GoIF Örebro49:41+14:279:22D
27Albert AskengrenBergnäsets AIK50:23+15:099:30D
28Oskar ÖqvistBergnäsets AIK55:46+20:3210:31D
29Anders HåkanssonOK Kåre56:30+21:1610:39E
30Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL57:19+22:0510:48E
31Erik ToomingasSundsvalls OK1:09:12+33:5813:03E
Anton NilssonJärla OrienteringutgåttE
Gunnar HolmgrenBergnäsets AIKej startE
Algirdas BartkeviciusOK Denselnej startE
Oskar DanielsAttunda OKåterbudE
Mathias HallménOK DenselnåterbudE

H21 Kval C

5 170 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Emil SvenskStora Tuna OK32:246:16A
2Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro32:29+0:056:16A
3Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering32:51+0:276:21A
4Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF33:26+1:026:28A
5Anton JohanssonOK Orion33:56+1:326:33A
6Gustav HindérOK Tisaren33:58+1:346:34A
7Erik ClassonOK Orinto34:16+1:526:37A
8Erik AnderssonOK Orion34:27+2:036:39B
9Oskar LeinonenOK Kolmården35:27+3:036:51B
10Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK36:00+3:366:57B
11Björn CederbergIFK Lidingö SOK36:10+3:466:59B
12Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad36:21+3:577:01B
13Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna36:32+4:087:03B
14Albin LillieströmOK Roxen37:44+5:207:17B
15Per CarlborgLinköpings OK38:02+5:387:21C
16Heino OllinSävedalens AIK38:11+5:477:23C
17Jacob ErikssonKFUM Örebro OK38:19+5:557:24C
18Erik Folkesson BlomIFK Mora OK38:41+6:177:28C
19Oscar BjörckJärla Orientering39:03+6:397:33C
20Pontus PeterssonOK Orion39:46+7:227:41C
21Gustaf SundbüeOK Hällen40:18+7:547:47C
22Ola SvahnIFK Mora OK41:03+8:397:56D
23Emil KaleredOK Denseln41:15+8:517:58D
24Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad42:30+10:068:13D
25Fredrik AhnlénOK Hammaren42:34+10:108:14D
26Kevin StåhlOK Hammaren43:50+11:268:28D
27Emil AnderssonTullinge SK45:50+13:268:51D
28Charlie StoltRehns BK46:21+13:578:57D
29Markus AdolfssonTullinge SK46:57+14:339:04E
30Tobias MattssonTrollhättans SOK52:53+20:2910:13E
Carl MagnussonIFK Mora OKej startE
Jonas MerzGöteborg-Majorna OKej startE
André AnderssonOK KåreåterbudE
Edvin CarlssonMarkbygdens OKåterbudE
Erik FernlundOK TisarenåterbudE
Olle KaleredStora Tuna OKåterbudE

H21 Kval D

5 260 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1William LindMalungs OK Skogsmårdarna33:086:17A
2Rudolfs ZernisÄrla IF33:49+0:416:25A
3Simon HectorSnättringe SK34:17+1:096:31A
4Jens RönnolsJärla Orientering34:26+1:186:32A
5Gernot Ymsén-KerschbaumerOK Pan-Kristianstad34:33+1:256:34A
6Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering34:38+1:306:35A
7Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK35:31+2:236:45A
8Artem PanchenkoIFK Mora OK35:36+2:286:46B
9Emil AnderssonÄrla IF35:49+2:416:48B
10Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna35:57+2:496:50B
11Leonas MockunasHellas Orientering36:00+2:526:50B
12Axel WrådheAttunda OK37:11+4:037:04B
13Hans PerssonIFK Umeå37:23+4:157:06B
14Oscar VångellÄrla IF37:33+4:257:08B
15Linus RappIFK Mora OK37:44+4:367:10C
16Andreas HallIFK Lidingö SOK38:09+5:017:15C
17Arvid NordIK Hakarpspojkarna38:12+5:047:15C
18Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna38:15+5:077:16C
19Markus LarssonHestra IF39:22+6:147:29C
20Joakim IngelssonOK Hammaren39:28+6:207:30C
21Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK41:52+8:447:57C
22Peter ErikssonLinköpings OK42:11+9:038:01D
23Anders AxlingSundsvalls OK42:33+9:258:05D
24Björn ArnessonUlricehamns OK42:56+9:488:09D
25Joar SvartholmBergnäsets AIK44:35+11:278:28D
26Johan WikströmSävedalens AIK44:43+11:358:30D
27Simon AnderssonTrollhättans SOK44:51+11:438:31D
28Adrian DahlströmIFK Mora OK46:47+13:398:53D
29Viktor AntonssonEksjö SOK47:17+14:098:59E
30Simon NilssonEksjö SOK47:45+14:379:04E
31Ludvig ErikssonKils OK50:48+17:409:39E
32Erik HanssonGävle OK50:54+17:469:40E
33Otto LundmanOK Roslagen53:30+20:2210:10E
Petter ErikssonÄrla IFej startE
Ola NybergMalungs OK SkogsmårdarnaåterbudE
Mattis HallbergGöteborg-Majorna OKåterbudE

H21 Kval E

5 230 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF32:126:09A
2Martin RegbornHagaby GoIF Örebro33:22+1:106:22A
3Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering33:32+1:206:24A
4Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna34:29+2:176:35A
5Daniel RoosAttunda OK34:39+2:276:37A
6Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering34:57+2:456:40A
7Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna35:19+3:076:45A
8Oskar SjöbergOK Linné36:03+3:516:53B
9Markus HederskogIK Hakarpspojkarna36:37+4:257:00B
10Simon JakobssonLånghundra IF36:49+4:377:02B
11Albin AnderssonMarkbygdens OK36:56+4:447:03B
12Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK37:25+5:137:09B
13Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna37:39+5:277:11B
14Jakob AnderssonOK Linné37:42+5:307:12B
15Erik MalmbergLinköpings OK37:51+5:397:14C
16Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna38:01+5:497:16C
17Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna38:23+6:117:20C
18Johan AronssonOK Tisaren38:49+6:377:25C
19Mikael AnderssonOK Kolmården38:57+6:457:26C
20Filip JacobssonOK Tisaren39:29+7:177:32C
21Joel NilssonIFK Göteborg Orientering40:05+7:537:39C
22Victor BergstrandLinköpings OK40:19+8:077:42D
23Robbin KantarpÄrla IF40:30+8:187:44D
24Assar HellströmOK Ravinen41:15+9:037:53D
25Simon AnderssonOK Rodhen41:53+9:418:00D
26Josh BeechOK Södertörn42:48+10:368:11D
27Johan OlssonHjobygdens OK43:11+10:598:15D
28Oskar LindEksjö SOK43:17+11:058:16D
29Erik BjörklundOK Linné43:53+11:418:23E
30Albin SjöhedGävle OK50:07+17:559:34E
31Simon MarteliusAttunda OK50:16+18:049:36E
32Joel KristianssonSkåneslättens OL50:20+18:089:37E
Loke AgmarkenHalmstad OKej startE
Maxime BonneauLinköpings OKej startE
Nils HenrikssonBergnäsets AIKåterbudE
Albin AxelssonIK HakarpspojkarnaåterbudE

H21 Kval F

5 180 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Ruslan GlebovOK Ravinen32:296:16A
2Filip GrahnHestra IF33:41+1:126:30A
3Patrik KarlssonVäxjö OK33:46+1:176:31A
4Mats TroengOK Linné34:43+2:146:42A
5Henrik JonssonÄrla IF35:07+2:386:46A
6Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna35:21+2:526:49A
7Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna35:56+3:276:56A
7Johan TörnrothHestra IF35:56+3:276:56A
9Daniel AttåsOK Tisaren35:59+3:306:56B
10Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna36:50+4:217:06B
10Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna36:50+4:217:06B
12Lukas PetersonIFK Umeå36:52+4:237:07B
13Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK36:57+4:287:07B
14Love BerzellOK Ravinen37:06+4:377:09B
15Erik BerzellJärla Orientering37:54+5:257:18C
16Pontus KarlssonMarkbygdens OK37:55+5:267:19C
17Simon LundinFinspångs SOK38:04+5:357:20C
18Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK38:24+5:557:24C
18Simon WikströmOK Pan-Kristianstad38:24+5:557:24C
20Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK38:53+6:247:30C
21Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK39:14+6:457:34C
22Jonas EngströmOK Hällen39:58+7:297:42D
23Oskar MalmbergIFK Umeå40:14+7:457:46D
24Jesper SjögrenHestra IF40:24+7:557:47D
25Olof ErikssonOK Linné42:13+9:448:08D
26Albin BergkvistOK Kåre42:21+9:528:10D
27Martin LarssonHestra IF43:30+11:018:23D
28Niclas TjernlundSkåneslättens OL45:44+13:158:49D
29Kristian DahlströmIFK Mora OK46:35+14:068:59E
30Johan HallgrenBjursås OK49:56+17:279:38E
31Joakim SkärlénHaninge SOK53:52+21:2310:23E
32Christoffer AndersénVästerås SOK56:36+24:0710:55E
33Christoffer JohanssonTrollhättans SOK58:48+26:1911:21E
Philip EdvardssonEksjö SOKej godkändE
Halvor Eid NielsenÄrla IFej godkändE
Rassmus AnderssonOK LinnéåterbudE
Daniel DuhlboIFK Mora OKåterbudE
Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OFåterbudE

D20 Kval A

3 470 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Sanna FastEksjö SOK28:028:04A
2Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre29:06+1:048:23A
3Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna30:18+2:168:43A
4Myrra CarlssonOK Orion30:57+2:558:55A
5Ida KristianssonTrollhättans SOK31:00+2:588:56A
6Johanna HagströmFalköpings AIK OK31:08+3:068:58A
7Lisa JohanssonOK Tranan31:11+3:098:59A
8Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF31:23+3:219:02A
9Kristina TedhamreSnättringe SK31:34+3:329:05A
10Hanna HänströmOK Ravinen32:07+4:059:15A
11Gabriella S BerganderEksjö SOK32:33+4:319:22A
12Jonna JungåkerSundsvalls OK32:39+4:379:24A
13Jenny WegebroSundsvalls OK33:17+5:159:35A
14Klara AxelssonEksjö SOK33:23+5:219:37A
15Emma HållströmGävle OK33:37+5:359:41A
16Tone AlbrektssonOK Ravinen34:24+6:229:54A
17Sofia WestinVittjärvs IK34:35+6:339:57A
18Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL34:59+6:5710:04A
19Amanda KarlssonOK Ravinen35:14+7:1210:09A
20Saga SanderOK Milan36:28+8:2610:30A
21Hanna KjellinForsa OK37:02+9:0010:40B
22Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna37:19+9:1710:45B
23Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna37:28+9:2610:47B
24Tove FlodmanOK Hammaren39:40+11:3811:25B
25Ellen FrostOK Roslagen39:44+11:4211:27B
26Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK40:24+12:2211:38B
27Caroline PigerreIFK Lidingö SOK42:45+14:4312:19B
Chantelle HesselbergOK HällenutgåttB
Ellen SkoogOK Hammarenej startB
Wilma JanssonVänersborgs SKåterbudB
Ronja JungåkerOK KåreåterbudB
Rebecca WaldenfjordOK RavinenåterbudB

D20 Kval B

3 380 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK26:207:47A
2Hanna HugossonSundsvalls OK27:10+0:508:02A
3Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK28:01+1:418:17A
4Emma HagrotTäby OK28:02+1:428:17A
5Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF28:19+1:598:22A
6Emma PetterssonOK Roxen29:04+2:448:35A
7Stina NordinSundsvalls OK29:26+3:068:42A
8Maria ErikssonEds SK29:37+3:178:45A
9Fanny SundbladEksjö SOK29:55+3:358:51A
10Jonna ForsVästerås SOK29:58+3:388:51A
11Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna30:14+3:548:56A
12Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad30:26+4:069:00A
13Moa HanssonBredaryds SOK30:41+4:219:04A
14Emma BlixtOK Hammaren30:45+4:259:05A
15Lisa BerggrenOK Kolmården31:15+4:559:14A
16Moa WestbladOK Ravinen31:16+4:569:15A
17Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna31:20+5:009:16A
18Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad31:57+5:379:27A
19Amelia SkalbergBredaryds SOK32:53+6:339:43A
20Alice AronengHestra IF33:16+6:569:50A
21Elsa AnderssonBredaryds SOK34:59+8:3910:21B
22Anna HallménOK Tisaren35:19+8:5910:26B
23Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK36:13+9:5310:42B
24Amanda RangertIK Hakarpspojkarna37:46+11:2611:10B
25Ellen BromanOK Roslagen38:07+11:4711:16B
26Sarah MagnussonLinköpings OK38:50+12:3011:29B
27Maja WelanderOK Djerf40:30+14:1011:58B
28Stina ErikssonJönköpings OK40:41+14:2112:02B
29Emelie KarlssonSävedalens AIK41:18+14:5812:13B
Anna KarlströmOK Linnéej startB
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OKej startB
Tova OlssonIK HakarpspojkarnaåterbudB

H20 Kval A

4 260 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Simon ImarkTullinge SK26:586:19A
2Erik HerneOK Ravinen28:20+1:226:39A
3Jonas AnderssonOK Roxen28:59+2:016:48A
4Felix AxelssonMarkbygdens OK29:38+2:406:57A
5Andreas UllerKils OK29:41+2:436:58A
6Oscar JohanssonKarlskrona SOK29:42+2:446:58A
7Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK30:18+3:207:06A
8Isak PrellnerSkåneslättens OL30:56+3:587:15A
9Ludvig EkNyköpings OK31:21+4:237:21A
10Rasmus WickbomBergnäsets AIK31:28+4:307:23A
11Emil PetterssonKarlskrona SOK31:54+4:567:29A
12Eskil TryggöTrollhättans SOK32:09+5:117:32A
13Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna32:17+5:197:34A
14Arvid ClaessonJönköpings OK32:27+5:297:37A
15Rasmus LundbergOK Bävern32:36+5:387:39B
16Arvid LinderOK Hällen32:59+6:017:44B
17Walter LagerhällRehns BK33:16+6:187:48B
18Tuve MöllerOK Linné33:36+6:387:53B
19Waldemar AnderssonLånghundra IF34:31+7:338:06B
20Robin SalénBergnäsets AIK35:12+8:148:15B
21Albin AnderssonOK Ravinen35:19+8:218:17B
22Hugo DalhammerOK Roxen35:26+8:288:19B
23Carl HolmbergIF Hagen37:18+10:208:45B
24Mårten OlssonGävle OK38:55+11:579:08B
25Simon DahlbergOK Nolaskogsarna39:54+12:569:21B
26Harald LarssonBergnäsets AIK40:15+13:179:26B
27Simon ErikssonBergnäsets AIK40:20+13:229:28B
28Carl EkbringKexholms SK44:39+17:4110:28B
29Adam SegerslättSkåneslättens OL45:34+18:3610:41B
Simon LarssonOK Hällenej startB

H20 Kval B

4 250 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre27:116:23A
2Victor ImarkTullinge SK28:51+1:406:47A
3Oliwer LundbergOK Bävern28:54+1:436:48A
4Emil LjungemyrOK Kolmården29:03+1:526:50A
5Jesper SvenskStora Tuna OK29:31+2:206:56A
6Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK29:53+2:427:01A
7Otto StuhlhoferOK Landehof30:05+2:547:04A
8Lukas LundgrenVäxjö OK30:24+3:137:09A
9Olle GrywenzOK Linné30:56+3:457:16A
10Henning SjökvistStora Tuna OK31:02+3:517:18A
11Olof SkoglundKils OK31:06+3:557:19A
12Axel HalvarssonKarlskrona SOK31:36+4:257:26A
13Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK33:25+6:147:51A
14Benjamin LangerakJärfälla OK33:30+6:197:52A
15Viktor SkoogKils OK33:33+6:227:53B
16Oskar ForsbergTullinge SK34:30+7:198:07B
17Olle HedmanIF Hagen34:35+7:248:08B
18Emil KarlssonHestra IF34:52+7:418:12B
19Edvin NordströmTäby OK35:07+7:568:15B
20Albin BjörnuddIFK Umeå35:28+8:178:20B
21Christian RedtzerAttunda OK36:35+9:248:36B
22Anton KällströmSala OK38:04+10:538:57B
23Gustav FrænellSundsvalls OK39:14+12:039:13B
24Gustav JohnssonIFK Mora OK40:01+12:509:24B
25Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna40:59+13:489:38B
26Henrik HamreforsVästerås SOK41:36+14:259:47B
27Carl CarlssonNyköpings OK41:50+14:399:50B
28Hampus NyströmIF Hagen43:54+16:4310:19B
29Martin StorkampSundsvalls OK51:30+24:1912:07B
Simon SchusterIFK Lidingö SOKåterbudB

H20 Kval C

4 270 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Oskar EdvardssonJärfälla OK26:526:17A
2Henrik JohannessonStora Tuna OK27:25+0:336:25A
3Axel GranqvistOK Ravinen27:38+0:466:28A
4August MollénOK Denseln28:33+1:416:41A
5Nils Hammaräng GripOK Orion28:45+1:536:43A
6Victor HelgessonHestra IF28:55+2:036:46A
7Filip TrofastBredaryds SOK29:11+2:196:50A
8Hugo LillieströmOK Roxen29:25+2:336:53A
9Viktor WassénVänersborgs SK29:26+2:346:53A
10Andreas JonssonOK Orion29:40+2:486:56A
11Niklas CarlssonSundbybergs IK30:25+3:337:07A
12Olle JosarpOK Tisaren30:31+3:397:08A
13Gustav ÖhgrenOK Kåre31:13+4:217:18A
14Olle SörqvistMarkbygdens OK31:16+4:247:19A
15Johan OlsonIK Uven31:18+4:267:19B
16Hannes SvahnOK Ravinen31:33+4:417:23B
17Albin AnderssonTullinge SK31:41+4:497:25B
18Fritjof AxelssonFK Göingarna32:23+5:317:35B
19Albin AlsiöIF Hagen34:48+7:568:08B
20Isak HertinIK Hakarpspojkarna35:24+8:328:17B
21Johan PerssonAttunda OK35:28+8:368:18B
22Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna37:22+10:308:45B
23Viktor BarkegrenStora Tuna OK41:48+14:569:47B
24Oskar EngesAttunda OK43:22+16:3010:09B
25Emil GrehnOK Rodhen43:51+16:5910:16B
26Erik OlssonGävle OK47:20+20:2811:05B
27Vidar PerssonTäby OK1:03:40+36:4814:54B
Johan HagströmerOK Hällenej startB
Eric RosjöJönköpings OKåterbudB

D18 Kval A

3 070 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Hanna LundbergOK Renen26:138:32A
2Lovisa LagerHalmstad OK30:02+3:499:46A
3Ronja HuggForsa OK30:50+4:3710:02A
4Hanna LagerbergOK Södertörn31:06+4:5310:07A
5Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK31:20+5:0710:12A
6Emilia EngelOK Ravinen32:28+6:1510:34A
7Emma LingIK Hakarpspojkarna32:49+6:3610:41A
8Kajsa BogrenSundbybergs IK33:10+6:5710:48A
9Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK33:43+7:3010:58A
10Frida JohanssonOK Djerf34:15+8:0211:09A
10Clara SamuelssonOK Vivill34:15+8:0211:09A
12Elina HansonKungälvs OK34:22+8:0911:11B
13Elsa ChristofferssonOK Renen35:03+8:5011:25B
14Ellen KallerbäckOK Orion35:17+9:0411:29B
15Ebba LindellIF Thor35:28+9:1511:33B
16Tindra HjortFalköpings AIK OK35:58+9:4511:42B
17Ella PalmIK Hakarpspojkarna37:17+11:0412:08B
18Tindra JernströmAvesta OK37:22+11:0912:10B
19Maja MörthLeksands OK37:31+11:1812:13B
20Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK37:41+11:2812:16B
21Lovisa WigertzLånghundra IF38:18+12:0512:28C
22Ida HelgessonHestra IF38:22+12:0912:29C
23Clara JohanssonOK Skärmen38:34+12:2112:33C
24Moa KarlssonStorviks IF38:47+12:3412:37C
25Katarina NorrbyOK Södertörn39:31+13:1812:52C
26Alva LindellIF Thor40:00+13:4713:01C
27Klara HöglundEksjö SOK42:03+15:5013:41C
28Josefine AnderssonTäby OK42:39+16:2613:53C
29Clara SpikLeksands OK43:46+17:3314:15C
30Elin DahlmarkVästerås SOK45:42+19:2914:53C
Wilma LarssonOK Torej startC

D18 Kval B

3 040 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna23:047:35A
2Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna25:49+2:458:29A
3Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK26:26+3:228:41A
4Tilde BacklundOK Södertörn27:19+4:158:59A
5Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF28:10+5:069:15A
6Hanna JohannessonRonneby OK28:26+5:229:21A
7Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna28:32+5:289:23A
8Johanna NilssonKungälvs OK28:48+5:449:28A
9Ella SjöbergTullinge SK30:14+7:109:56A
10Tove EkströmLinköpings OK30:31+7:2710:02A
11Maja KindlundOK Tranan30:53+7:4910:09B
12Linnea SkalbergBredaryds SOK31:26+8:2210:20B
13Ebba JensenSkåneslättens OL31:50+8:4610:28B
14Alva RingiOK Kåre32:59+9:5510:50B
15Lovisa WeidenSkåneslättens OL33:20+10:1610:57B
16Nora AronengHestra IF33:58+10:5411:10B
17Ebba HjertbergHestra IF34:30+11:2611:20B
18Lotten KindlundhFK Finn36:03+12:5911:51B
19Lisa BörnstedtKungälvs OK38:04+15:0012:31B
20Linnea HanssonOK Roxen38:22+15:1812:37B
21Nicolina MobergOK Tyr38:30+15:2612:39C
22Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL39:06+16:0212:51C
23Isabella AumoKungälvs OK40:51+17:4713:26C
24Lovisa JohanssonKarlskrona SOK41:42+18:3813:43C
25Klara PerssonHalmstad OK42:33+19:2913:59C
26Agnes KällströmSala OK43:21+20:1714:15C
27Frida ArnessonSkarpnäcks OL45:04+22:0014:49C
Agnes LindblomMalmö OKej godkändC
Ella AnderssonOK Södertörnej startC
Elin BergOK RavinenåterbudC

D18 Kval C

3 060 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK26:248:37A
2Sofia JohanssonOK Skärmen27:39+1:159:02A
3Petrina CostermansJärla Orientering27:59+1:359:08A
4Frida VikströmSundsvalls OK28:12+1:489:12A
5Signe NilssonNyköpings OK28:21+1:579:15A
6Tove PetterssonOK Roxen28:29+2:059:18A
7Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK28:44+2:209:23A
7Alva SonessonFalköpings AIK OK28:44+2:209:23A
9Ebba BerglinOK Orion29:04+2:409:29A
10Malva SteenOK Enen30:52+4:2810:05A
11Julia RajanIFK Lidingö SOK31:17+4:5310:13B
12Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF31:23+4:5910:15B
13Elsa LindeblomHestra IF31:59+5:3510:27B
14Amanda JanssonOK Djerf32:10+5:4610:30B
15Frida HectorSnättringe SK32:59+6:3510:46B
16Lovisa NordSol Tranås34:29+8:0511:16B
17Hilda AxelssonFK Göingarna34:31+8:0711:16B
18Lovisa LängheimTullinge SK34:37+8:1311:18B
19Beatrice ErikssonOK Hällen35:20+8:5611:32B
20Elin NilssonAndrarums IF35:51+9:2711:42B
21Lovisa BlomgrenSOK Aneby36:00+9:3611:45C
22Maja PorleVäxjö OK36:11+9:4711:49C
23Louise RamebäckUmeå OK36:16+9:5211:51C
24Lovisa HambäckLånghundra IF36:25+10:0111:54C
25Caroline GuttkeNyköpings OK39:17+12:5312:50C
26Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad39:28+13:0412:53C
27Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK47:42+21:1815:35C
28Klara WallinderGöteborg-Majorna OK52:34+26:1017:10C
Anna LithellOK Linnéej startC
Ellika GrothKungälvs OKåterbudC

D18 Kval D

3 040 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Malin KristianssonTrollhättans SOK27:088:55A
2Alicia LundgrenVäxjö OK27:22+0:149:00A
3Erika Källvik LeufvénÅmåls OK28:11+1:039:16A
4Tilda ÖstbergStora Tuna OK29:00+1:529:32A
5Amanda GranqvistOK Ravinen29:01+1:539:32A
6Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna29:11+2:039:35A
7Ella OlssonGrycksbo IF OK29:22+2:149:39A
8Agnes BromanOK Roslagen29:54+2:469:50A
9Ellen BlennowFalköpings AIK OK30:06+2:589:54A
10Moa HjorthDomnarvets GOIF32:16+5:0810:36A
11Linnéa GustafssonOK Hällen33:09+6:0110:54B
12Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering33:21+6:1310:58B
13Julia RangertIK Hakarpspojkarna34:00+6:5211:11B
14Ellen WahlbomOK Orion34:54+7:4611:28B
15Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna35:09+8:0111:33B
16Irmalinn NilssonHärlövs IF35:16+8:0811:36B
17Matilda LindhSundbybergs IK36:57+9:4912:09B
18Therese NilssonOK Österåker37:10+10:0212:13B
19Alma LeijonHärlövs IF38:17+11:0912:35B
20Clara DahlHärlövs IF38:38+11:3012:42B
21Alice EkNyköpings OK38:39+11:3112:42C
22Tilda AnderssonTullinge SK40:37+13:2913:21C
23Alice PalmgrenSundsvalls OK43:04+15:5614:10C
24Lovisa RingHalmstad OK48:40+21:3216:00C
25Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb51:30+24:2216:56C
26Wilma BerganderEksjö SOK53:13+26:0517:30C
27Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK1:02:30+35:2220:33C
Emma HedlundOK Renenej startC
Vera RolfssonSkarpnäcks OLej startC
Stina JohanssonOK BävernåterbudC

H18 Kval A

3 720 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Viktor SvenskStora Tuna OK25:516:56A
2Philip CarlssonNyköpings OK26:01+0:106:59A
3Simon FriskJärla Orientering26:12+0:217:02A
4Jesper LidmarSnättringe SK26:53+1:027:13A
5Daniel BogrenIF Hagen26:55+1:047:14A
6Leo JohanssonOK Kolmården26:56+1:057:14A
7Emil AxelssonLerums SOK27:23+1:327:21A
8Marcus CarlssonIF Hagen27:31+1:407:23A
9Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK27:32+1:417:24A
10Anton SilierJärfälla OK27:35+1:447:24A
11Fredrik HamreforsVästerås SOK27:37+1:467:25B
12Axel OlssonIF Hagen28:12+2:217:34B
13Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna28:32+2:417:40B
14Hugo JakobssonEksjö SOK28:37+2:467:41B
15Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK29:11+3:207:50B
16Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby29:57+4:068:03B
17Mattias IvaresOK Södertörn30:05+4:148:05B
18Felix DrejmoOK Landehof30:15+4:248:07B
18Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF30:15+4:248:07B
20Mattias KallhaugeSnättringe SK30:27+4:368:11B
21Thorsten SvenssonFinspångs SOK30:40+4:498:14C
22Aron HellgrenIF Thor30:51+5:008:17C
23Rasmus PetterssonOK Djerf31:13+5:228:23C
24Olle KallurOK Ravinen31:42+5:518:31C
25Isak HagbergKalmar OK31:45+5:548:32C
26Axel NalbinMullsjö SOK32:00+6:098:36C
27Noa SjöstrandVästerås SOK32:26+6:358:43C
27Anton CarlssonIF Hagen32:26+6:358:43C
29Felix BäckstädeVisborgs OK32:31+6:408:44C
30Anton UllerKils OK32:38+6:478:46C
31Petter BergstedtMarkbygdens OK32:43+6:528:47C
32Albin KårénSundsvalls OK35:06+9:159:26C
33Eric BerlinTrollhättans SOK36:23+10:329:46C
34Martin SandqvistVästerås SOK37:56+12:0510:11C
35Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK38:06+12:1510:14C
36Mattias ÖstbergStora Tuna OK38:22+12:3110:18C
37Martin SkärlénHaninge SOK42:20+16:2911:22C
38Ludvig HolmqvistOK Tor42:52+17:0111:31C
39Alexander SchandlOK Södertörn43:54+18:0311:48C
40Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby51:36+25:4513:52C
Arvid WesterbergOK KolmårdenåterbudC

H18 Kval B

3 690 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö25:016:46A
2Emil AuseliusBredaryds SOK25:48+0:476:59A
3Albin FalkNyköpings OK25:57+0:567:01A
4Duncan RobertsonSvaide Roma SOK26:23+1:227:08A
4Simon HardenFK Boken26:23+1:227:08A
6Alfred PetterssonMullsjö SOK26:30+1:297:10A
7Isac EricssonVäxjö OK26:36+1:357:12A
8Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna26:52+1:517:16A
9David BorgSödertälje-Nykvarn OF26:53+1:527:17A
10Gustav WirénAttunda OK26:57+1:567:18A
11Hugo DjurstedtEksjö SOK27:03+2:027:19B
12Linus KristianssonTrollhättans SOK27:22+2:217:24B
13Hugo StrömMullsjö SOK27:34+2:337:28B
14Jonathan UllerKils OK27:47+2:467:31B
15Simon FreylandEksjö SOK28:03+3:027:36B
16Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb28:18+3:177:40B
17Jakob Gadefors NauHaninge SOK28:54+3:537:49B
18Jonatan StåhlSundbybergs IK28:55+3:547:50B
19Felix SilverGävle OK29:20+4:197:56B
20Martin LammFrölunda OL29:40+4:398:02B
21Karl PetersénOK Njudung29:47+4:468:04C
22Nils KörleOK Landehof29:56+4:558:06C
23Linus LundbergOK Bävern30:01+5:008:08C
24Carl JosefssonSävedalens AIK30:08+5:078:09C
25Victor HanssonJönköpings OK30:22+5:218:13C
26Johan MårtenssonIF Hagen30:29+5:288:15C
27Johannes ÖhgrenOK Kåre30:44+5:438:19C
28Noel WaldenfjordJärfälla OK31:04+6:038:25C
29Gustav BjörklundIFK Mora OK31:45+6:448:36C
30Per NordholmSävedalens AIK31:50+6:498:37C
31Anton KastrupSävedalens AIK33:02+8:018:57C
32Mattias HaneOK Tyr33:04+8:038:57C
33Linus MalmKFUM Örebro OK33:45+8:449:08C
34Axel BergströmOK Rodhen34:11+9:109:15C
35Gustav NirvinHaninge SOK35:26+10:259:36C
36Hannes LindahlSundsvalls OK35:40+10:399:39C
37Sixten EkbladhSol Tranås38:22+13:2110:23C
38Sixten TörnqvistVästerås SOK40:44+15:4311:02C
39Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby44:42+19:4112:06C
Simon JohanssonOK Kolmårdenej startC
William SeguraKFUM Örebro OKåterbudC

H18 Kval C

3 620 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Erik HannrupIF Thor25:126:57A
2Gustav RuneforsVäxjö OK25:44+0:327:06A
3Joar HertinIK Hakarpspojkarna26:00+0:487:10A
4Gustav OlssonOK Orion26:08+0:567:13A
5Johan CallebergSnättringe SK26:17+1:057:15A
6Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK26:47+1:357:23A
7Olof LjunggrenLinköpings OK26:56+1:447:26A
8Albin GezeliusIFK Mora OK27:12+2:007:30A
9Jakob SjöbergGävle OK27:31+2:197:36A
10Adrian VartiaOK Löftan27:47+2:357:40A
11Emanuel HerberthsonLinköpings OK27:52+2:407:41B
12Tim JohanssonFK Friskus-Varberg27:54+2:427:42B
13Mattis PerssonEksjö SOK28:45+3:337:56B
14Lukas KatvalaKarlskrona SOK28:54+3:427:59B
15Oscar ModigOK Pan-Kristianstad29:06+3:548:02B
16Andreas NäslundVästerås SOK29:32+4:208:09B
17Arvid UmegårdLånghundra IF30:32+5:208:26B
18Isak OlssonStigsökarna30:35+5:238:26B
19Johan LangerakJärfälla OK30:38+5:268:27B
20Joar TryggöTrollhättans SOK30:50+5:388:31B
21Filip MöllerOK Södertörn31:09+5:578:36C
22Elias LjungqvistSävedalens AIK31:12+6:008:37C
23Filip BengtssonOK Orion31:25+6:138:40C
24Anton HänströmTäby OK31:41+6:298:45C
25Jonas CarlssonStora Tuna OK31:52+6:408:48C
26Axel Leijon ThorellLånghundra IF32:23+7:118:56C
27Jonathan JylltorpLinköpings OK32:52+7:409:04C
28Isak AnängenNyköpings OK33:02+7:509:07C
29Axel BlomFrölunda OL33:54+8:429:21C
30Victor BylundIF Thor34:41+9:299:34C
31Simon BjörklundSävedalens AIK35:42+10:309:51C
32Oskar SvahnEksjö SOK35:52+10:409:54C
33Adrian SkobeKalmar OK37:17+12:0510:17C
34Victor SadaranganiJärla Orientering37:23+12:1110:19C
35Erik ErikssonOK Älgen37:47+12:3510:26C
36Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK40:54+15:4211:17C
37Fredrik HanssonTäby OK42:43+17:3111:48C
38Mattias ÖsterdahlVisborgs OK47:57+22:4513:14C
Henrik PetrisiVästerbergslagens OLåterbudC
William NilssonNyköpings OKåterbudC

H18 Kval D

3 760 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Valter PetterssonOK Tisaren25:356:48A
2Kristoffer TengrothSundbybergs IK26:20+0:457:00A
3Lukas OlmKils OK26:30+0:557:02A
4Elias TidevallSkogsluffarnas OK26:51+1:167:08A
5Axel ElmbladBredaryds SOK26:56+1:217:09A
6Benjamin NäslundSkogslöparna27:04+1:297:11A
7Jesper JohanssonOK Löftan27:37+2:027:20A
8William LundstedtMullsjö SOK27:46+2:117:23A
9Albin KronkvistÖrkelljunga FK27:50+2:157:24A
10Melker ForsbergKFUM Örebro OK27:54+2:197:25A
11Oskar NymanOK Tyr28:07+2:327:28B
12Anton GunnarssonBredaryds SOK28:39+3:047:37B
13Hugo SetthagenOK Tranan28:42+3:077:37B
14Felix PerssonHaninge SOK28:52+3:177:40B
15Lukas LarssonOK Skogshjortarna29:02+3:277:43B
16Filip RosjöJönköpings OK29:10+3:357:45B
16Samuel PihlströmOK Landehof29:10+3:357:45B
18Casper SkeppSävedalens AIK29:36+4:017:52B
19Hugo KindbornOK Hällen29:54+4:197:57B
20Manne HammarbergJärfälla OK30:48+5:138:11B
21Edvin HellstenNyköpings OK31:00+5:258:14C
22Olle BergstedtMarkbygdens OK31:28+5:538:22C
23Gabriel SturessonLerums SOK31:58+6:238:30C
24Albin TollOK Njudung32:13+6:388:34C
25Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna32:47+7:128:43C
26Emil JonsellIF Thor32:48+7:138:43C
27Erik HogedalGöteborg-Majorna OK33:16+7:418:50C
28Simon SvahnEksjö SOK33:37+8:028:56C
29Niklas SvenssonJärfälla OK34:35+9:009:11C
30Samuel AxelsonOK Tyr34:43+9:089:13C
31Isak ErikssonOK Nolaskogsarna35:08+9:339:20C
32Edvin StrandbergKalmar OK35:33+9:589:27C
33Jacob MobergHelsingborgs SOK35:55+10:209:33C
34Måns ErikssonÖstersunds OK36:10+10:359:37C
35Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK37:43+12:0810:01C
36Gustav PermanOK Tyr39:06+13:3110:23C
37Isak BerggrenGävle OK40:56+15:2110:53C
Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubbej godkändC
Gunnar EngströmLinköpings OKej startC
Maxim OmelchenkoKarlskrona SOKej startC

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser