Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, medel, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, medel
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / Vaggeryds SOK
Datum: fredag 14 september 2018 - lördag 15 september 2018

kvalfinal

D21 Final A

4 860 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK33:22
2Karolin OhlssonJärla Orientering33:29+0:07
3Elin MånssonIFK Göteborg Orientering35:36+2:14
4Sara HagströmIFK Göteborg Orientering36:16+2:54
5Kajsa RisbyOK Kåre36:55+3:33
6Maria MagnussonSävedalens AIK37:24+4:02
7Emma BjessmoIFK Lidingö SOK37:25+4:03
8Alva OlssonLinköpings OK37:30+4:08
9Susen LöschÄrla IF37:39+4:17
10Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK37:53+4:31
11Lilian ForsgrenOK Tisaren38:02+4:40
12Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK38:35+5:13
13Johanna ÖbergOK Linné38:42+5:20
14Tilda JohanssonOK Orion38:44+5:22
15Anna BachmanIFK Lidingö SOK39:10+5:48
16Helena KarlssonIFK Lidingö SOK39:14+5:52
17Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad39:28+6:06
18Emma BergmanOK Pan-Kristianstad39:43+6:21
19Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF39:56+6:34
20Viktoria TingströmGöteborg-Majorna OK40:02+6:40
21Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK40:25+7:03
22Irina NybergAlfta-Ösa OK40:53+7:31
23Agnes LeoGöteborg-Majorna OK41:12+7:50
24Johanna EngströmOK Hällen41:17+7:55
25Elin ClassonOK Orinto41:19+7:57
26Ida HylanderNyköpings OK41:29+8:07
27Josefin TjernlundOK Tisaren41:32+8:10
28Beata FalkOK Kåre42:00+8:38
29Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna42:03+8:41
30Evelina WickbomVittjärvs IK42:07+8:45
31Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad42:09+8:47
32Rebecka LindbergOK Roslagen42:37+9:15
33Hilda ForsgrenOK Linné43:09+9:47
34Anna WallinGöteborg-Majorna OK43:24+10:02
35Ellinor TjernlundOK Tisaren43:32+10:10
36Line CederbergGöteborg-Majorna OK43:47+10:25
37Magdalena OlssonStora Tuna OK43:58+10:36
38Jennie RunessonOK Vivill45:30+12:08
39Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK47:35+14:13
40Linda LindkvistLeksands OK48:07+14:45
41Gunilla SvärdIF Thor49:56+16:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser