Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, medel, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, medel
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / Vaggeryds SOK
Datum: fredag 14 september 2018 - lördag 15 september 2018

kvalfinal

H21 Final C

4 780 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andreas HallIFK Lidingö SOK31:15
2Simon WikströmOK Pan-Kristianstad31:37+0:22
3Pontus KarlssonMarkbygdens OK32:01+0:46
4Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna32:12+0:57
5Simon LundinFinspångs SOK33:08+1:53
6Erik BerzellJärla Orientering33:09+1:54
7David BejbomJärla Orientering33:36+2:21
8Olof Larén-SandgrenOK Orion33:47+2:32
9Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK33:58+2:43
10Jacob ErikssonKFUM Örebro OK34:08+2:53
11Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK34:17+3:02
12Erik MalmbergLinköpings OK34:47+3:32
13Pontus PeterssonOK Orion34:53+3:38
14Albin ThunbergSävedalens AIK34:55+3:40
15Per LindmanFinspångs SOK34:57+3:42
16Jacob LindstamOK Ravinen35:23+4:08
17Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK35:25+4:10
18Arvid NordIK Hakarpspojkarna35:29+4:14
19Gustaf SundbüeOK Hällen35:33+4:18
20Markus LarssonHestra IF35:35+4:20
20Per CarlborgLinköpings OK35:35+4:20
22Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK35:47+4:32
23Erik BlomgrenStora Tuna OK36:06+4:51
24Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna36:11+4:56
25Erik Folkesson BlomIFK Mora OK36:14+4:59
26Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK36:25+5:10
27Heino OllinSävedalens AIK36:37+5:22
28Benjamin EdlundHestra IF37:06+5:51
29Oscar BjörckJärla Orientering37:35+6:20
30Joel NilssonIFK Göteborg Orientering37:43+6:28
31Tommy LindbergOK Roslagen38:45+7:30
32Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL38:58+7:43
33Joakim IngelssonOK Hammaren39:35+8:20
34Mikael AnderssonOK Kolmården39:59+8:44
35Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna40:51+9:36
36Linus RappIFK Mora OK43:00+11:45
37Mattias KarlssonVäxjö OK43:10+11:55
38Karl EngesAttunda OK45:45+14:30
39Filip JacobssonOK Tisaren51:28+20:13
40Johan AronssonOK Tisaren56:38+25:23
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOKej godkänd
William PommerStora Tuna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser