Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, medel, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, medel
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / Vaggeryds SOK
Datum: fredag 14 september 2018 - lördag 15 september 2018

kvalfinal

D20 Final A

3 970 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna FastEksjö SOK29:327:26
2Hanna HugossonSundsvalls OK31:34+2:027:57
3Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre32:06+2:348:05
4Johanna HagströmFalköpings AIK OK32:49+3:178:15
5Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK32:57+3:258:17
6Vilma BlennowFalköpings AIK OK33:23+3:518:24
7Emma HagrotTäby OK34:00+4:288:33
8Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF34:02+4:308:34
9Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad34:07+4:358:35
10Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL34:23+4:518:39
11Fanny SundbladEksjö SOK34:29+4:578:41
12Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF34:33+5:018:42
13Myrra CarlssonOK Orion34:36+5:048:42
14Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna35:00+5:288:48
15Emma PetterssonOK Roxen35:06+5:348:50
16Gabriella S BerganderEksjö SOK35:34+6:028:57
17Ida KristianssonTrollhättans SOK35:52+6:209:02
18Jenny WegebroSundsvalls OK36:40+7:089:14
19Lisa BerggrenOK Kolmården36:49+7:179:16
20Jonna JungåkerSundsvalls OK37:06+7:349:20
21Jonna ForsVästerås SOK37:31+7:599:27
22Klara AxelssonEksjö SOK37:32+8:009:27
23Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna37:44+8:129:30
24Saga SanderOK Milan38:23+8:519:40
25Emma HållströmGävle OK38:41+9:099:44
26Amanda KarlssonOK Ravinen38:54+9:229:47
27Emma BlixtOK Hammaren39:17+9:459:53
28Stina NordinSundsvalls OK39:19+9:479:54
29Kristina TedhamreSnättringe SK39:56+10:2410:03
30Lisa JohanssonOK Tranan40:09+10:3710:06
31Moa WestbladOK Ravinen40:13+10:4110:07
32Sofia WestinVittjärvs IK40:58+11:2610:19
33Amelia SkalbergBredaryds SOK41:22+11:5010:25
34Alice AronengHestra IF42:27+12:5510:41
35Moa HanssonBredaryds SOK42:57+13:2510:49
36Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna44:35+15:0311:13
37Tone AlbrektssonOK Ravinen45:00+15:2811:20
38Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad52:35+23:0313:14
39Maria ErikssonEds SK53:25+23:5313:27
Hanna HänströmOK Ravinenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser