Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, medel, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, medel
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / Vaggeryds SOK
Datum: fredag 14 september 2018 - lördag 15 september 2018

kvalfinal

H18 Final A

4 480 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SvenskStora Tuna OK30:076:43
2Simon HardenFK Boken30:24+0:176:47
3Erik HannrupIF Thor30:41+0:346:50
4Axel ElmbladBredaryds SOK31:06+0:596:56
5Gustav RuneforsVäxjö OK31:10+1:036:57
6Kristoffer TengrothSundbybergs IK31:23+1:167:00
7Elias TidevallSkogsluffarnas OK31:35+1:287:02
8Valter PetterssonOK Tisaren31:52+1:457:06
9Simon FriskJärla Orientering31:59+1:527:08
10Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö32:13+2:067:11
11Emil AuseliusBredaryds SOK32:15+2:087:11
12David BorgSödertälje-Nykvarn OF32:17+2:107:12
13Jesper LidmarSnättringe SK32:36+2:297:16
14Olof LjunggrenLinköpings OK32:41+2:347:17
14Isac EricssonVäxjö OK32:41+2:347:17
16Joar HertinIK Hakarpspojkarna32:55+2:487:20
17Benjamin NäslundSkogslöparna33:03+2:567:22
18Gustav OlssonOK Orion33:05+2:587:23
19Lukas OlmKils OK33:15+3:087:25
20Leo JohanssonOK Kolmården33:16+3:097:25
21Albin FalkNyköpings OK34:05+3:587:36
22Duncan RobertsonSvaide Roma SOK34:42+4:357:44
23Jesper JohanssonOK Löftan34:44+4:377:45
24Marcus CarlssonIF Hagen34:46+4:397:45
25Albin KronkvistÖrkelljunga FK35:15+5:087:52
26Johan CallebergSnättringe SK35:23+5:167:53
27Gustav WirénAttunda OK36:07+6:008:03
28Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna37:29+7:228:22
29William LundstedtMullsjö SOK37:40+7:338:24
30Emil AxelssonLerums SOK37:46+7:398:25
31Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK37:50+7:438:26
32Adrian VartiaOK Löftan38:02+7:558:29
33Anton SilierJärfälla OK38:49+8:428:39
34Albin GezeliusIFK Mora OK39:03+8:568:42
35Melker ForsbergKFUM Örebro OK39:55+9:488:54
36Daniel BogrenIF Hagen40:45+10:389:05
37Jakob SjöbergGävle OK42:48+12:419:33
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOKej godkänd
Alfred PetterssonMullsjö SOKej godkänd
Philip CarlssonNyköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser