Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, sprint, individuell, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprint, individuell
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / OK Gränsen
Datum: lördag 2 juni 2018

KvalFinalFinal (totalt)

H21 Kval A

2 820 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF14:125:02
2Anton SjökvistStora Tuna OK14:58+0:465:18
3Gustav BergmanOK Ravinen15:03+0:515:20
4Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF15:32+1:205:30
4Oskar AndrénOK Tisaren15:32+1:205:30
6Simon WikströmOK Pan-Kristianstad15:43+1:315:34
7Mathias HallménOK Denseln15:46+1:345:35
8Patrik KarlssonVäxjö OK15:50+1:385:36
9Anton NilssonJärla Orientering15:58+1:465:39
10Martin AhlbergerGöteborg-Majorna OK16:03+1:515:41
11Erik BerzellJärla Orientering16:04+1:525:41
11Jens RönnolsJärla Orientering16:04+1:525:41
13Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna16:06+1:545:42
14Simon HectorSnättringe SK16:07+1:555:42
15Mårten BoströmIFK Lidingö SOK16:08+1:565:43
16Erik MartinssonLinköpings OK16:09+1:575:43
16Peter ÖbergOK Hällen16:09+1:575:43
18Daniel AttåsOK Tisaren16:12+2:005:44
19Erik ClassonOK Orinto16:13+2:015:45
20Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna16:17+2:055:46
21Love BerzellOK Ravinen16:29+2:175:50
22Erik MalmbergLinköpings OK16:31+2:195:51
23Erik BomanGävle OK16:39+2:275:54
23Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering16:39+2:275:54
25Andreas BerganderEksjö SOK16:47+2:355:57
26Maxime BonneauLinköpings OK16:56+2:446:00
27Filip KarlssonIF Hagen17:00+2:486:01
28Ola AnderssonOK Orion17:02+2:506:02
29Peter ErikssonLinköpings OK17:07+2:556:04
30Jacob ErikssonKFUM Örebro OK17:09+2:576:04
31Sven EngströmLinköpings OK17:12+3:006:05
32Timo MähönenIFK Lidingö SOK17:19+3:076:08
33Emil AnderssonTullinge SK17:28+3:166:11
34Jacob LindstamOK Ravinen17:55+3:436:21
35Arvid HenrikssonJärla Orientering18:08+3:566:25
36Tintin KarlbergTullinge SK18:49+4:376:40
37Fredrik JohanssonLinköpings OK19:43+5:316:59
38Jakob FranssonOK Milan20:23+6:117:13
Johan SöderlundOK Tyråterbud
Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFåterbud

H21 Kval B

2 810 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro14:245:07
2Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering14:42+0:185:13
3Ruslan GlebovOK Ravinen15:05+0:415:22
3Emil SvenskStora Tuna OK15:05+0:415:22
5Ville JohanssonOK Kolmården15:20+0:565:27
6Filip GrahnHestra IF15:24+1:005:28
7Arvid NordIK Hakarpspojkarna15:30+1:065:30
8Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna15:32+1:085:31
9Rasmus ElmelidLinköpings OK15:35+1:115:32
10Olle KaleredStora Tuna OK15:36+1:125:33
11Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK15:39+1:155:34
12Jonas GustafssonOK Kåre15:43+1:195:35
13Jonas MerzGöteborg-Majorna OK15:46+1:225:36
14Oscar BjörckJärla Orientering15:59+1:355:41
14Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK15:59+1:355:41
16David LingforsOK Linné16:01+1:375:41
16Oskar DanielsAttunda OK16:01+1:375:41
18Erik AnderssonOK Orion16:05+1:415:43
18Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF16:05+1:415:43
20Anton ForsbergStora Tuna OK16:06+1:425:43
21Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad16:07+1:435:44
22Viktor JanrikOK Linné16:23+1:595:49
23Ludvig ErikssonKils OK16:24+2:005:50
24Jonatan FridolfssonOK Gränsen16:25+2:015:50
25Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL16:39+2:155:55
26Markus AdolfssonTullinge SK17:11+2:476:06
27Jonas AnderssonStora Tuna OK17:15+2:516:08
28Charlie StoltRehns BK17:16+2:526:08
29Pontus PeterssonOK Orion17:38+3:146:16
30Albert MollénTjalve IF Norrköping17:48+3:246:20
31Joakim SkärlénHaninge SOK18:11+3:476:28
32Niclas TjernlundSkåneslättens OL20:20+5:567:14
33Emil KaleredOK Denseln20:26+6:027:16
34Raphael MakGöteborg-Majorna OK21:17+6:537:34
35Joel Börjesson ErikssonStorviks IF21:26+7:027:37
36Christoffer AndersénVästerås SOK21:54+7:307:47
Anton JohanssonOK Orionej godkänd
Göran WinbladRehns BKej start
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej start

D21 Kval A

2 470 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolin OhlssonJärla Orientering14:145:45
2Sara HagströmIFK Göteborg Orientering14:52+0:386:01
3Tove AlexanderssonStora Tuna OK15:03+0:496:05
4Alva OlssonLinköpings OK15:20+1:066:12
5Tilda JohanssonOK Orion15:26+1:126:14
6Lina StrandGöteborg-Majorna OK15:27+1:136:15
7Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad15:55+1:416:26
8Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK16:02+1:486:29
9Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering16:52+2:386:49
10Marianne HaugIK Hakarpspojkarna17:01+2:476:53
11Linda TakeOK Tyr17:03+2:496:54
11Johanna EngströmOK Hällen17:03+2:496:54
13Matleena BoströmIFK Lidingö SOK17:17+3:036:59
14Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering17:18+3:047:00
15Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad17:19+3:057:00
16Sanna SkoogKils OK17:28+3:147:04
17Josefin PerssonJärla Orientering17:45+3:317:11
18Louise LundgrenVäxjö OK17:47+3:337:11
19Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK18:12+3:587:22
20Johanna ÖbergOK Hällen18:18+4:047:24
21Fredrika VångellLinköpings OK18:25+4:117:27
22Lisa RönnolsOK Linné18:41+4:277:33
22Annika BjörkOK Linné18:41+4:277:33
24Frida JunegardTullinge SK19:15+5:017:47
25Cajsa GrapeDalaportens OL19:39+5:257:57
26Josefin ErlandssonOK Milan19:54+5:408:03
27Sabina BäckOK Hammaren20:58+6:448:29
28Karin HåkanssonOK Gränsen20:59+6:458:29
Frida AnderssonFalkenbergs OKej godkänd
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKåterbud

D21 Kval B

2 470 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena BergmanOK Ravinen14:335:53
2Anastasia DzianisavaSävedalens AIK14:41+0:085:56
3Emma BjessmoIFK Lidingö SOK14:53+0:206:01
4Elin MånssonIFK Göteborg Orientering14:58+0:256:03
5Josefin TjernlundOK Tisaren15:11+0:386:08
6Ellinor TjernlundOK Tisaren15:16+0:436:10
7Anna NärhiIFK Göteborg Orientering15:17+0:446:11
8Linnéa GolsäterEksjö SOK15:36+1:036:18
9Lilian ForsgrenOK Tisaren15:37+1:046:19
10Rebecka OlssonOK Linné15:44+1:116:22
11Agnes LeoGöteborg-Majorna OK16:01+1:286:29
12Josefine KlintbergOK Ravinen16:02+1:296:29
13Emma BergmanOK Pan-Kristianstad16:13+1:406:33
13Kristin OlovssonOK Linné16:13+1:406:33
15Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna16:22+1:496:37
16Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna16:28+1:556:39
16Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad16:28+1:556:39
18Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF16:41+2:086:45
18Rebecka NylinOK Tisaren16:41+2:086:45
20Runa FremstadGöteborg-Majorna OK17:04+2:316:54
20Niina HulkkonenIFK Lidingö SOK17:04+2:316:54
22Louise MarkstedtOK Södertörn17:57+3:247:16
23Emma KindbomIF Hagen18:16+3:437:23
24Therese KlintbergLinköpings OK18:56+4:237:39
25Pia OlssonSkåneslättens OL18:57+4:247:40
26Anna ArvidssonKalmar OK19:14+4:417:47
27Angelica EngströmSkåneslättens OL19:36+5:037:56
28Annie LennartssonSkåneslättens OL19:46+5:138:00
29Josephine RegnellVäxjö OK20:32+5:598:18
Pernilla OlssonSkåneslättens OLåterbud

H20 Kval A

2 730 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre13:495:03
2Simon LarssonOK Hällen14:48+0:595:25
3Andreas UllerKils OK14:51+1:025:26
4Axel GranqvistOK Ravinen15:10+1:215:33
5Victor ImarkTullinge SK15:16+1:275:35
6Henning SjökvistStora Tuna OK15:18+1:295:36
7Simon SchusterIFK Lidingö SOK15:21+1:325:37
8Ludvig EkNyköpings OK15:25+1:365:38
9August MollénOK Denseln15:26+1:375:39
10Viktor SkoogKils OK15:29+1:405:40
11Albin AnderssonOK Ravinen15:33+1:445:41
12Erik HerneOK Ravinen15:34+1:455:42
13Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK15:37+1:485:43
14Lukas LundgrenVäxjö OK15:42+1:535:45
15Arvid ClaessonJönköpings OK15:52+2:035:48
16Carl CarlssonNyköpings OK15:54+2:055:49
17Emil KarlssonHestra IF16:07+2:185:54
18Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna16:09+2:205:54
19Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK16:39+2:506:05
20Nils Hammaräng GripOK Orion16:44+2:556:07
21Anton KällströmSala OK16:46+2:576:08
21Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna16:46+2:576:08
23Emil GrehnOK Rodhen17:25+3:366:22
24Johan PerssonAttunda OK17:32+3:436:25
25Pontus LindblomOK Roxen18:36+4:476:48
26Benjamin SturekSOK Viljan19:49+6:007:15
27Martin StorkampSundsvalls OK21:53+8:048:00
28Marcus NylénDegerfors OK24:43+10:549:03
29Jonathan BjörkLeksands OK25:43+11:549:25
Erik WinbladhKarlskrona SOKej start
David RisbergKils OKåterbud

H20 Kval B

2 740 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper SvenskStora Tuna OK15:195:35
2Simon ImarkTullinge SK15:23+0:045:36
3Henrik JohannessonStora Tuna OK15:28+0:095:38
4Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK16:21+1:025:58
5Albin AnderssonTullinge SK16:28+1:096:00
6Emil PetterssonKarlskrona SOK16:33+1:146:02
7Felix AxelssonMarkbygdens OK16:36+1:176:03
8Oskar ForsbergTullinge SK16:38+1:196:04
9Olle GrywenzOK Linné16:43+1:246:06
10Oscar JohanssonKarlskrona SOK16:58+1:396:11
11Hugo LillieströmOK Roxen17:00+1:416:12
12Filip TrofastBredaryds SOK17:09+1:506:15
13Andreas JonssonOK Orion17:11+1:526:16
14Axel HalvarssonKarlskrona SOK17:43+2:246:27
15Olle HedmanIF Hagen17:44+2:256:28
16Olle JosarpOK Tisaren18:02+2:436:34
17Albin AlsiöIF Hagen18:06+2:476:36
18Olle SörqvistMarkbygdens OK18:20+3:016:41
19Hugo LindbärgOK Södertörn18:24+3:056:42
20Walter LagerhällRehns BK18:44+3:256:50
20Gustav FrænellSundsvalls OK18:44+3:256:50
22Carl HolmbergIF Hagen18:49+3:306:52
23Alfred LönnVästerås SOK19:03+3:446:57
24Oskar EngesAttunda OK20:06+4:477:20
25Christopher WilestedtAttunda OK20:21+5:027:25
John LarssonRånäs OKej godkänd
Jonas AnderssonOK Roxenej godkänd
Hampus LindmanOK Gränsenej start
Oscar StombergIF Hagenåterbud
Hannes SvahnOK Ravinenåterbud

D20 Kval A

2 330 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre17:197:25
2Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna17:33+0:147:31
3Tova OlssonIK Hakarpspojkarna17:39+0:207:34
4Hanna KjellinForsa OK17:50+0:317:39
5Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK17:54+0:357:40
6Myrra CarlssonOK Orion17:55+0:367:41
7Emma PetterssonOK Roxen18:21+1:027:52
7Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL18:21+1:027:52
9Rebecca WaldenfjordOK Ravinen18:29+1:107:55
10Ida KristianssonTrollhättans SOK18:30+1:117:56
11Klara AxelssonEksjö SOK19:55+2:368:32
12Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna19:59+2:408:34
13Saga SanderOK Milan20:44+3:258:53
14Maria ErikssonEds SK21:02+3:439:01
15Stina NordinSundsvalls OK21:15+3:569:07
16Tilda AnderssonOK Ravinen22:36+5:179:41
17Carolina JonsellTäby OK24:04+6:4510:19
Klara DjerfLerums SOKej start
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej start

D20 Kval B

2 390 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF16:396:57
2Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF16:53+0:147:03
3Jenny WegebroSundsvalls OK17:30+0:517:19
3Hanna HugossonSundsvalls OK17:30+0:517:19
5Hanna HänströmOK Ravinen17:42+1:037:24
6Lisa JohanssonOK Tranan18:53+2:147:54
7Stina ErikssonJönköpings OK19:03+2:247:58
8Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna19:07+2:287:59
9Emma HagrotTäby OK19:11+2:328:01
10Lisa BerggrenOK Kolmården19:20+2:418:05
11Moa HanssonBredaryds SOK19:24+2:458:07
12Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad19:30+2:518:09
13Amanda KarlssonOK Ravinen19:54+3:158:19
13Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad19:54+3:158:19
15Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad20:07+3:288:25
16Wilma JanssonVänersborgs SK22:51+6:129:33
Elin WihlborgOK Gyngeej start
Sanna FastEksjö SOKåterbud

H18 Kval A

2 560 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel PihlströmOK Landehof13:525:25
2Isac EricssonVäxjö OK14:15+0:235:33
3Leo JohanssonOK Kolmården14:26+0:345:38
4Viktor SvenskStora Tuna OK14:30+0:385:39
5Melker ForsbergKFUM Örebro OK14:31+0:395:40
6Erik HannrupIF Thor14:32+0:405:40
7Fredrik HamreforsVästerås SOK14:44+0:525:45
8Mattis PerssonEksjö SOK14:53+1:015:48
9Daniel BogrenIF Hagen14:55+1:035:49
10Felix PerssonHaninge SOK14:58+1:065:50
11Simon FriskJärla Orientering15:05+1:135:53
12Benjamin NäslundSkogslöparna15:15+1:235:57
13Emanuel HerberthsonLinköpings OK15:17+1:255:58
14Marcus CarlssonIF Hagen15:18+1:265:58
15Pascal SchmidOK Linné15:27+1:356:02
16Hugo DjurstedtEksjö SOK15:28+1:366:02
17Albin FalkNyköpings OK15:37+1:456:06
18Lukas OlmKils OK15:46+1:546:09
19Anton SilierJärfälla OK15:51+1:596:11
20Noel WaldenfjordJärfälla OK15:52+2:006:11
21Duncan RobertsonSvaide Roma SOK16:01+2:096:15
22Victor SadaranganiJärla Orientering16:09+2:176:18
23Jonathan UllerKils OK16:10+2:186:18
24Filip MöllerOK Södertörn16:25+2:336:24
24Johan LangerakJärfälla OK16:25+2:336:24
26Gustav BjörklundIFK Mora OK16:54+3:026:36
27Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna16:57+3:056:37
28Klas JohanssonOK Tranan17:50+3:586:57
29Edvin StrandbergKalmar OK18:23+4:317:10
29William NilssonNyköpings OK18:23+4:317:10
31Mattias HaneOK Tyr18:41+4:497:17
32Simon GiselssonRonneby OK18:42+4:507:18
33Per NordholmSävedalens AIK18:46+4:547:19
34Gustav PermanOK Tyr18:57+5:057:24
35Casper HedarOK Tor19:08+5:167:28
36Erik ErikssonOK Älgen19:11+5:197:29
37Viktor BergLeksands OK19:30+5:387:37
38Mattias ÖsterdahlVisborgs OK20:36+6:448:02
Martin SkärlénHaninge SOKej godkänd
Hugo StrömMullsjö SOKej godkänd
Axel OlssonIF Hagenej godkänd
Alfred PetterssonMullsjö SOKej godkänd
Hugo SetthagenOK Trananej start
Johannes ÖhgrenOK Kåreåterbud

H18 Kval B

2 540 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav RuneforsVäxjö OK13:105:11
2Elias TidevallSkogsluffarnas OK13:19+0:095:14
2Joar HertinIK Hakarpspojkarna13:19+0:095:14
4Linus KristianssonTrollhättans SOK13:29+0:195:18
5Emil AuseliusBredaryds SOK13:40+0:305:22
6Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF13:43+0:335:24
7Carl JosefssonSävedalens AIK13:47+0:375:25
8Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb13:53+0:435:27
9Olle BergstedtMarkbygdens OK14:02+0:525:31
10Oskar NymanOK Tyr14:07+0:575:33
11Tim JohanssonFK Friskus-Varberg14:09+0:595:34
12Victor HanssonJönköpings OK14:10+1:005:34
13Oscar ModigOK Pan-Kristianstad14:12+1:025:35
14William LundstedtMullsjö SOK14:16+1:065:37
15Martin LammFrölunda OL14:23+1:135:39
16Lukas KatvalaKarlskrona SOK14:30+1:205:42
17Filip BengtssonOK Orion14:40+1:305:46
18Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna14:43+1:335:47
19Gustav OlssonOK Orion14:49+1:395:50
20Arvid UmegårdLånghundra IF14:53+1:435:51
21Jonatan StåhlSundbybergs IK14:55+1:455:52
22Philip CarlssonNyköpings OK15:00+1:505:54
23Olof LjunggrenLinköpings OK15:54+2:446:15
24Axel Leijon ThorellLånghundra IF15:57+2:476:16
25Jesper LidmarSnättringe SK15:58+2:486:17
26Noah BechtelFK Friskus-Varberg16:13+3:036:23
27Simon FreylandEksjö SOK16:29+3:196:29
28Ludvig HallabroHässleholms OK17:05+3:556:43
29Samuel AxelsonOK Tyr17:08+3:586:44
30Anton HänströmTäby OK17:13+4:036:46
31Albin TollOK Njudung17:31+4:216:53
32Edvin NilssonGotlands Bro OK17:42+4:326:58
33Alexander SchandlOK Södertörn17:46+4:366:59
34Andreas NäslundVästerås SOK18:04+4:547:06
35Jacob MobergHelsingborgs SOK19:03+5:537:30
36Fredrik HanssonTäby OK20:22+7:128:01
37Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK21:18+8:088:23
38Albin KårénSundsvalls OK22:19+9:098:47
Noa SjöstrandVästerås SOKej godkänd
Hugo JakobssonEksjö SOKej godkänd
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej godkänd
Gabriel SturessonLerums SOKåterbud
Jonas SoldiniEksjö SOKåterbud

D18 Kval A

2 320 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna13:566:00
2Ella OlssonGrycksbo IF OK13:57+0:016:00
3Alva SonessonFalköpings AIK OK14:02+0:066:02
4Frida VikströmSundsvalls OK14:12+0:166:07
5Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna14:23+0:276:11
6Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK14:27+0:316:13
7Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF14:41+0:456:19
8Malin KristianssonTrollhättans SOK14:57+1:016:26
9Lotta WeyhenmeyerIF Thor15:25+1:296:38
10Tove PetterssonOK Roxen15:31+1:356:41
11Ebba HjertbergHestra IF15:34+1:386:42
12Sofia JohanssonOK Skärmen15:36+1:406:43
13Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna15:41+1:456:45
14Agnes BromanOK Roslagen15:55+1:596:51
15Frida HectorSnättringe SK15:59+2:036:53
16Ella AnderssonOK Södertörn16:13+2:176:59
17Karin ModinBromma-Vällingby SOK16:15+2:197:00
18Anna LithellOK Linné16:28+2:327:05
19Linda RennerOK Södertörn16:39+2:437:10
20Tindra HjortFalköpings AIK OK16:41+2:457:11
21Ebba JensenSkåneslättens OL16:47+2:517:14
22Lotten KindlundhFK Finn16:57+3:017:18
23Lovisa LagerHalmstad OK17:04+3:087:21
24Ella NordströmKils OK17:26+3:307:30
25Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad17:27+3:317:31
26Ellika GrothKungälvs OK17:32+3:367:33
27Alice PalmgrenSundsvalls OK17:33+3:377:33
28Agnes KällströmSala OK17:43+3:477:38
29Lovisa WeidenSkåneslättens OL17:56+4:007:43
30Moa HjorthDomnarvets GOIF18:40+4:448:02
31Lisa BörnstedtKungälvs OK18:54+4:588:08
32Isabella AumoKungälvs OK19:10+5:148:15
33Lovisa JohanssonKarlskrona SOK19:51+5:558:33
34Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK21:48+7:529:23
Elin EdströmHärnösands OKdiskvalificerad
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Clara SpikLeksands OKåterbud
Maja MörthLeksands OKåterbud
Isa EnvallIK Hakarpspojkarnaåterbud

D18 Kval B

2 280 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella SjöbergTullinge SK13:456:01
2Ebba BerglinOK Orion14:19+0:346:16
3Petrina CostermansJärla Orientering15:09+1:246:38
4Erika Källvik LeufvénÅmåls OK15:16+1:316:41
5Julia RajanIFK Lidingö SOK15:25+1:406:45
6Elin SvenssonOK Älme15:34+1:496:49
7Alicia LundgrenVäxjö OK15:41+1:566:52
8Signe NilssonNyköpings OK15:42+1:576:53
9Hanna LagerbergOK Södertörn15:55+2:106:58
10Maja PorleVäxjö OK16:17+2:327:08
11Elin LindbladOK Djerf16:22+2:377:10
12Ellen BlennowFalköpings AIK OK16:27+2:427:12
13Elsa LindeblomHestra IF16:44+2:597:20
14Ellen WahlbomOK Orion16:54+3:097:24
15Johanna NilssonKungälvs OK17:01+3:167:27
16Astrid NorgrenStora Tuna OK17:02+3:177:28
17Frida JohanssonOK Djerf17:07+3:227:30
18Lovisa BlomgrenSOK Aneby17:23+3:387:37
19Klara HöglundEksjö SOK17:26+3:417:38
20Moa KarlssonStorviks IF17:31+3:467:40
21Tilda ÖstbergStora Tuna OK17:44+3:597:46
22Linnéa GustafssonOK Hällen18:01+4:167:54
23Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK18:16+4:318:00
24Ylva SandénOK Södertörn18:27+4:428:05
25Beatrice ErikssonOK Hällen18:30+4:458:06
26Stina JohanssonOK Bävern18:39+4:548:10
27Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK18:52+5:078:16
28Tove OrdqvistKils OK20:40+6:559:03
29Josefine AnderssonTäby OK21:28+7:439:24
30Amanda MellerdalKils OK22:32+8:479:52
31Lotten SandénOK Södertörn22:46+9:019:59
32Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb23:56+10:1110:29
Tilda AnderssonTullinge SKej godkänd
Tilde BacklundOK Södertörnej godkänd
Malva SteenOK Enenej godkänd
Lovisa WigertzLånghundra IFåterbud
Moa AlsiöIF Hagenåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser