Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, sprint, individuell, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprint, individuell
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / OK Gränsen
Datum: lördag 2 juni 2018

KvalFinalFinal (totalt)

Attunda OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Oskar DanielsH21 Kval B (37)16:01+1:375:41
24Oskar EngesH20 Kval B (29)20:06+4:477:20
24Johan PerssonH20 Kval A (30)17:32+3:436:25
25Christopher WilestedtH20 Kval B (29)20:21+5:027:25

Bredaryds SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Emil AuseliusH18 Kval B (43)13:40+0:305:22
11Moa HanssonD20 Kval B (17)19:24+2:458:07
12Filip TrofastH20 Kval B (29)17:09+1:506:15

Bromma-Vällingby SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Karin ModinD18 Kval A (38)16:15+2:197:00

Dalaportens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Cajsa GrapeD21 Kval A (30)19:39+5:257:57

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Marcus NylénH20 Kval A (30)24:43+10:549:03

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Moa HjorthD18 Kval A (38)18:40+4:448:02

Eds SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Maria ErikssonD20 Kval A (17)21:02+3:439:01

Eksjö SOK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Mattis PerssonH18 Kval A (43)14:53+1:015:48
8Linnéa GolsäterD21 Kval B (30)15:36+1:036:18
11Klara AxelssonD20 Kval A (17)19:55+2:368:32
16Hugo DjurstedtH18 Kval A (43)15:28+1:366:02
19Klara HöglundD18 Kval B (37)17:26+3:417:38
25Andreas BerganderH21 Kval A (40)16:47+2:355:57
27Simon FreylandH18 Kval B (43)16:29+3:196:29
Hugo JakobssonH18 Kval B (43)ej godkänd
Jonas SoldiniH18 Kval B (43)återbud
Sanna FastD20 Kval B (17)återbud

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Frida AnderssonD21 Kval A (30)ej godkänd

Falköpings AIK OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Alva SonessonD18 Kval A (38)14:02+0:066:02
12Ellen BlennowD18 Kval B (37)16:27+2:427:12
20Tindra HjortD18 Kval A (38)16:41+2:457:11
Vilma BlennowD20 Kval A (17)ej start

FK Finn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Lotten KindlundhD18 Kval A (38)16:57+3:017:18

FK Friskus-Varberg

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Tim JohanssonH18 Kval B (43)14:09+0:595:34
26Noah BechtelH18 Kval B (43)16:13+3:036:23

Forsa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Hanna KjellinD20 Kval A (17)17:50+0:317:39

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Martin LammH18 Kval B (43)14:23+1:135:39

Gotlands Bro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Edvin NilssonH18 Kval B (43)17:42+4:326:58

Grycksbo IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ella OlssonD18 Kval A (38)13:57+0:016:00

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Erik BomanH21 Kval A (40)16:39+2:275:54

Göteborg-Majorna OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Hanna MårtenssonD20 Kval A (17)17:54+0:357:40
6Lina StrandD21 Kval A (30)15:27+1:136:15
10Martin AhlbergerH21 Kval A (40)16:03+1:515:41
11Agnes LeoD21 Kval B (30)16:01+1:286:29
13Jonas MerzH21 Kval B (37)15:46+1:225:36
14Viktor RunnbyH21 Kval B (37)15:59+1:355:41
19Martin Jellvert BörjesonH20 Kval A (30)16:39+2:506:05
19Jolanta KolosinskaD21 Kval A (30)18:12+3:587:22
20Runa FremstadD21 Kval B (30)17:04+2:316:54
34Raphael MakH21 Kval B (37)21:17+6:537:34
Moa EnmarkD21 Kval A (30)återbud

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Martin RegbornH21 Kval B (37)14:245:07

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Lovisa LagerD18 Kval A (38)17:04+3:087:21

Haninge SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Felix PerssonH18 Kval A (43)14:58+1:065:50
31Joakim SkärlénH21 Kval B (37)18:11+3:476:28
Martin SkärlénH18 Kval A (43)ej godkänd

Helsingborgs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Jacob MobergH18 Kval B (43)19:03+5:537:30

Hestra IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Filip GrahnH21 Kval B (37)15:24+1:005:28
11Ebba HjertbergD18 Kval A (38)15:34+1:386:42
13Elsa LindeblomD18 Kval B (37)16:44+2:597:20
17Emil KarlssonH20 Kval A (30)16:07+2:185:54

Härnösands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Elin EdströmD18 Kval A (38)diskvalificerad

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Ludvig HallabroH18 Kval B (43)17:05+3:556:43

IF Hagen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Daniel BogrenH18 Kval A (43)14:55+1:035:49
14Marcus CarlssonH18 Kval A (43)15:18+1:265:58
15Olle HedmanH20 Kval B (29)17:44+2:256:28
17Albin AlsiöH20 Kval B (29)18:06+2:476:36
22Carl HolmbergH20 Kval B (29)18:49+3:306:52
23Emma KindbomD21 Kval B (30)18:16+3:437:23
27Filip KarlssonH21 Kval A (40)17:00+2:486:01
Axel OlssonH18 Kval A (43)ej godkänd
Moa AlsiöD18 Kval B (37)återbud
Oscar StombergH20 Kval B (29)återbud

IF Thor

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Erik HannrupH18 Kval A (43)14:32+0:405:40
9Lotta WeyhenmeyerD18 Kval A (38)15:25+1:296:38

IFK Göteborg Orientering

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sara HagströmD21 Kval A (30)14:52+0:386:01
2Max Peter BejmerH21 Kval B (37)14:42+0:185:13
4Elin MånssonD21 Kval B (30)14:58+0:256:03
7Anna NärhiD21 Kval B (30)15:17+0:446:11
14Elin PetterssonD21 Kval A (30)17:18+3:047:00

IFK Lidingö SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Emma BjessmoD21 Kval B (30)14:53+0:206:01
5Julia RajanD18 Kval B (37)15:25+1:406:45
7Simon SchusterH20 Kval A (30)15:21+1:325:37
8Ausrine KutkaiteD21 Kval A (30)16:02+1:486:29
11Nicolas SimoninH21 Kval B (37)15:39+1:155:34
13Matleena BoströmD21 Kval A (30)17:17+3:036:59
15Mårten BoströmH21 Kval A (40)16:08+1:565:43
20Niina HulkkonenD21 Kval B (30)17:04+2:316:54
32Timo MähönenH21 Kval A (40)17:19+3:076:08

IFK Mora OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Gustav BjörklundH18 Kval A (43)16:54+3:026:36

IK Hakarpspojkarna

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alma Holmqvist JohanssonD18 Kval A (38)13:566:00
2Joar HertinH18 Kval B (43)13:19+0:095:14
2Alice Svensson FinndahlD20 Kval A (17)17:33+0:147:31
3Tova OlssonD20 Kval A (17)17:39+0:207:34
5Sara GranstedtD18 Kval A (38)14:23+0:276:11
7Arvid NordH21 Kval B (37)15:30+1:065:30
8Alice AxelssonD20 Kval B (17)19:07+2:287:59
8Filip OssianssonH21 Kval B (37)15:32+1:085:31
10Marianne HaugD21 Kval A (30)17:01+2:476:53
12Ebba EnvallD20 Kval A (17)19:59+2:408:34
13Ebba LindmanD18 Kval A (38)15:41+1:456:45
15Gabriella GustafssonD21 Kval B (30)16:22+1:496:37
16Elna ForsbergD21 Kval B (30)16:28+1:556:39
18Lukas GranstedtH18 Kval B (43)14:43+1:335:47
18Andreas GustafssonH20 Kval A (30)16:09+2:205:54
21Viktor OssianssonH20 Kval A (30)16:46+2:576:08
27Emil ÖhlundH18 Kval A (43)16:57+3:056:37
Isa EnvallD18 Kval A (38)återbud

Järfälla OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Anton SilierH18 Kval A (43)15:51+1:596:11
20Noel WaldenfjordH18 Kval A (43)15:52+2:006:11
24Johan LangerakH18 Kval A (43)16:25+2:336:24

Järla Orientering

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karolin OhlssonD21 Kval A (30)14:145:45
3Petrina CostermansD18 Kval B (37)15:09+1:246:38
9Anna Dahlgren-RosénD21 Kval A (30)16:52+2:386:49
9Anton NilssonH21 Kval A (40)15:58+1:465:39
11Simon FriskH18 Kval A (43)15:05+1:135:53
11Erik BerzellH21 Kval A (40)16:04+1:525:41
11Jens RönnolsH21 Kval A (40)16:04+1:525:41
14Oscar BjörckH21 Kval B (37)15:59+1:355:41
17Josefin PerssonD21 Kval A (30)17:45+3:317:11
22Victor SadaranganiH18 Kval A (43)16:09+2:176:18
23Espen Hultgreen WeltzienH21 Kval A (40)16:39+2:275:54
35Arvid HenrikssonH21 Kval A (40)18:08+3:566:25

Jönköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Stina ErikssonD20 Kval B (17)19:03+2:247:58
12Victor HanssonH18 Kval B (43)14:10+1:005:34
15Arvid ClaessonH20 Kval A (30)15:52+2:035:48

Kalmar OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Anna ArvidssonD21 Kval B (30)19:14+4:417:47
29Edvin StrandbergH18 Kval A (43)18:23+4:317:10

Karlskrona SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Emil PetterssonH20 Kval B (29)16:33+1:146:02
10Oscar JohanssonH20 Kval B (29)16:58+1:396:11
14Axel HalvarssonH20 Kval B (29)17:43+2:246:27
16Lukas KatvalaH18 Kval B (43)14:30+1:205:42
33Lovisa JohanssonD18 Kval A (38)19:51+5:558:33
34Johanna WilhelmssonD18 Kval A (38)21:48+7:529:23
Erik WinbladhH20 Kval A (30)ej start

KFUM Örebro OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Melker ForsbergH18 Kval A (43)14:31+0:395:40
13Jonatan GustafssonH20 Kval A (30)15:37+1:485:43
30Jacob ErikssonH21 Kval A (40)17:09+2:576:04
37Marcus KlaseniusH18 Kval B (43)21:18+8:088:23

Kils OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Andreas UllerH20 Kval A (30)14:51+1:025:26
10Viktor SkoogH20 Kval A (30)15:29+1:405:40
16Sanna SkoogD21 Kval A (30)17:28+3:147:04
18Lukas OlmH18 Kval A (43)15:46+1:546:09
23Jonathan UllerH18 Kval A (43)16:10+2:186:18
23Ludvig ErikssonH21 Kval B (37)16:24+2:005:50
24Ella NordströmD18 Kval A (38)17:26+3:307:30
28Tove OrdqvistD18 Kval B (37)20:40+6:559:03
30Amanda MellerdalD18 Kval B (37)22:32+8:479:52
David RisbergH20 Kval A (30)återbud

Kungälvs OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Johanna NilssonD18 Kval B (37)17:01+3:167:27
23Elsa Aderstedt AlthoffD18 Kval B (37)18:16+4:318:00
26Ellika GrothD18 Kval A (38)17:32+3:367:33
31Lisa BörnstedtD18 Kval A (38)18:54+4:588:08
32Isabella AumoD18 Kval A (38)19:10+5:148:15

Leksands OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Jonathan BjörkH20 Kval A (30)25:43+11:549:25
37Viktor BergH18 Kval A (43)19:30+5:387:37
Clara SpikD18 Kval A (38)återbud
Maja MörthD18 Kval A (38)återbud

Lerums SOK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Klara DjerfD20 Kval A (17)ej start
Gabriel SturessonH18 Kval B (43)återbud

Linköpings OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Alva OlssonD21 Kval A (30)15:20+1:066:12
9Rasmus ElmelidH21 Kval B (37)15:35+1:115:32
13Emanuel HerberthsonH18 Kval A (43)15:17+1:255:58
16Erik MartinssonH21 Kval A (40)16:09+1:575:43
21Fredrika VångellD21 Kval A (30)18:25+4:117:27
22Erik MalmbergH21 Kval A (40)16:31+2:195:51
23Olof LjunggrenH18 Kval B (43)15:54+2:446:15
24Therese KlintbergD21 Kval B (30)18:56+4:237:39
26Maxime BonneauH21 Kval A (40)16:56+2:446:00
29Peter ErikssonH21 Kval A (40)17:07+2:556:04
31Sven EngströmH21 Kval A (40)17:12+3:006:05
37Fredrik JohanssonH21 Kval A (40)19:43+5:316:59

Långhundra IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Arvid UmegårdH18 Kval B (43)14:53+1:435:51
24Axel Leijon ThorellH18 Kval B (43)15:57+2:476:16
Lovisa WigertzD18 Kval B (37)återbud

Malungs OK Skogsmårdarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Oskar SandbergH21 Kval A (40)16:06+1:545:42
20Jakob LööfH21 Kval A (40)16:17+2:055:46
Julia GunnarssonD18 Kval A (38)ej start

Markbygdens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Felix AxelssonH20 Kval B (29)16:36+1:176:03
9Olle BergstedtH18 Kval B (43)14:02+0:525:31
18Olle SörqvistH20 Kval B (29)18:20+3:016:41

Mullsjö SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14William LundstedtH18 Kval B (43)14:16+1:065:37
Hugo StrömH18 Kval A (43)ej godkänd
Alfred PetterssonH18 Kval A (43)ej godkänd

NAIS Orienteringsklubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Viktor WaernqvistH18 Kval B (43)13:53+0:435:27
32Linnea SamuelssonD18 Kval B (37)23:56+10:1110:29

Nyköpings OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Signe NilssonD18 Kval B (37)15:42+1:576:53
8Ludvig EkH20 Kval A (30)15:25+1:365:38
16Carl CarlssonH20 Kval A (30)15:54+2:055:49
17Albin FalkH18 Kval A (43)15:37+1:456:06
22Philip CarlssonH18 Kval B (43)15:00+1:505:54
29William NilssonH18 Kval A (43)18:23+4:317:10

OK Bävern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Stina JohanssonD18 Kval B (37)18:39+4:548:10

OK Denseln

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Mathias HallménH21 Kval A (40)15:46+1:345:35
9August MollénH20 Kval A (30)15:26+1:375:39
33Emil KaleredH21 Kval B (37)20:26+6:027:16

OK Djerf

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Elin LindbladD18 Kval B (37)16:22+2:377:10
17Frida JohanssonD18 Kval B (37)17:07+3:227:30

OK Enen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Malva SteenD18 Kval B (37)ej godkänd

OK Gränsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Jonatan FridolfssonH21 Kval B (37)16:25+2:015:50
28Karin HåkanssonD21 Kval A (30)20:59+6:458:29
Hampus LindmanH20 Kval B (29)ej start

OK Gynge

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Elin WihlborgD20 Kval B (17)ej start

OK Hammaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Sabina BäckD21 Kval A (30)20:58+6:448:29

OK Hällen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Simon LarssonH20 Kval A (30)14:48+0:595:25
11Johanna EngströmD21 Kval A (30)17:03+2:496:54
16Peter ÖbergH21 Kval A (40)16:09+1:575:43
20Johanna ÖbergD21 Kval A (30)18:18+4:047:24
22Linnéa GustafssonD18 Kval B (37)18:01+4:167:54
25Beatrice ErikssonD18 Kval B (37)18:30+4:458:06

OK Kolmården

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Leo JohanssonH18 Kval A (43)14:26+0:345:38
5Ville JohanssonH21 Kval B (37)15:20+0:565:27
10Lisa BerggrenD20 Kval B (17)19:20+2:418:05

OK Kåre

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Vilma Von KrusenstiernaD20 Kval A (17)17:197:25
1Isac von KrusenstiernaH20 Kval A (30)13:495:03
12Jonas GustafssonH21 Kval B (37)15:43+1:195:35
Johannes ÖhgrenH18 Kval A (43)återbud

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Samuel PihlströmH18 Kval A (43)13:525:25

OK Linné

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Olle GrywenzH20 Kval B (29)16:43+1:246:06
10Rebecka OlssonD21 Kval B (30)15:44+1:116:22
13Kristin OlovssonD21 Kval B (30)16:13+1:406:33
15Pascal SchmidH18 Kval A (43)15:27+1:356:02
16David LingforsH21 Kval B (37)16:01+1:375:41
18Anna LithellD18 Kval A (38)16:28+2:327:05
22Viktor JanrikH21 Kval B (37)16:23+1:595:49
22Lisa RönnolsD21 Kval A (30)18:41+4:277:33
22Annika BjörkD21 Kval A (30)18:41+4:277:33

OK Milan

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Saga SanderD20 Kval A (17)20:44+3:258:53
26Josefin ErlandssonD21 Kval A (30)19:54+5:408:03
38Jakob FranssonH21 Kval A (40)20:23+6:117:13

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Albin TollH18 Kval B (43)17:31+4:216:53

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Erik ClassonH21 Kval A (40)16:13+2:015:45

OK Orion

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ebba BerglinD18 Kval B (37)14:19+0:346:16
5Tilda JohanssonD21 Kval A (30)15:26+1:126:14
6Myrra CarlssonD20 Kval A (17)17:55+0:367:41
13Andreas JonssonH20 Kval B (29)17:11+1:526:16
14Ellen WahlbomD18 Kval B (37)16:54+3:097:24
17Filip BengtssonH18 Kval B (43)14:40+1:305:46
18Erik AnderssonH21 Kval B (37)16:05+1:415:43
19Gustav OlssonH18 Kval B (43)14:49+1:395:50
20Nils Hammaräng GripH20 Kval A (30)16:44+2:556:07
28Ola AnderssonH21 Kval A (40)17:02+2:506:02
29Pontus PeterssonH21 Kval B (37)17:38+3:146:16
Anton JohanssonH21 Kval B (37)ej godkänd

OK Pan-Kristianstad

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Simon WikströmH21 Kval A (40)15:43+1:315:34
7Lena Eliasson-LööfD21 Kval A (30)15:55+1:416:26
12Olivia NilssonD20 Kval B (17)19:30+2:518:09
13Oscar ModigH18 Kval B (43)14:12+1:025:35
13Sofie JosefssonD20 Kval B (17)19:54+3:158:19
13Emma BergmanD21 Kval B (30)16:13+1:406:33
15Elise JosefssonD20 Kval B (17)20:07+3:288:25
15Nelly CarlssonD21 Kval A (30)17:19+3:057:00
16Elin CarlssonD21 Kval B (30)16:28+1:556:39
21Rasmus SvantessonH21 Kval B (37)16:07+1:435:44
25Vilma SvantessonD18 Kval A (38)17:27+3:317:31

OK Ravinen

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Helena BergmanD21 Kval B (30)14:335:53
3Ruslan GlebovH21 Kval B (37)15:05+0:415:22
3Gustav BergmanH21 Kval A (40)15:03+0:515:20
4Axel GranqvistH20 Kval A (30)15:10+1:215:33
5Hanna HänströmD20 Kval B (17)17:42+1:037:24
9Rebecca WaldenfjordD20 Kval A (17)18:29+1:107:55
11Albin AnderssonH20 Kval A (30)15:33+1:445:41
12Erik HerneH20 Kval A (30)15:34+1:455:42
12Josefine KlintbergD21 Kval B (30)16:02+1:296:29
13Amanda KarlssonD20 Kval B (17)19:54+3:158:19
16Tilda AnderssonD20 Kval A (17)22:36+5:179:41
21Love BerzellH21 Kval A (40)16:29+2:175:50
34Jacob LindstamH21 Kval A (40)17:55+3:436:21
Hannes SvahnH20 Kval B (29)återbud

OK Rodhen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Emil GrehnH20 Kval A (30)17:25+3:366:22

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Agnes BromanD18 Kval A (38)15:55+1:596:51

OK Roxen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Emma PetterssonD20 Kval A (17)18:21+1:027:52
10Tove PetterssonD18 Kval A (38)15:31+1:356:41
11Hugo LillieströmH20 Kval B (29)17:00+1:416:12
25Pontus LindblomH20 Kval A (30)18:36+4:476:48
Jonas AnderssonH20 Kval B (29)ej godkänd

OK Skärmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Sofia JohanssonD18 Kval A (38)15:36+1:406:43

OK Södertörn

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Hanna LagerbergD18 Kval B (37)15:55+2:106:58
16Ella AnderssonD18 Kval A (38)16:13+2:176:59
19Linda RennerD18 Kval A (38)16:39+2:437:10
19Hugo LindbärgH20 Kval B (29)18:24+3:056:42
22Louise MarkstedtD21 Kval B (30)17:57+3:247:16
24Filip MöllerH18 Kval A (43)16:25+2:336:24
24Ylva SandénD18 Kval B (37)18:27+4:428:05
31Lotten SandénD18 Kval B (37)22:46+9:019:59
33Alexander SchandlH18 Kval B (43)17:46+4:366:59
Tilde BacklundD18 Kval B (37)ej godkänd

OK Tisaren

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Oskar AndrénH21 Kval A (40)15:32+1:205:30
5Josefin TjernlundD21 Kval B (30)15:11+0:386:08
6Ellinor TjernlundD21 Kval B (30)15:16+0:436:10
9Lilian ForsgrenD21 Kval B (30)15:37+1:046:19
16Olle JosarpH20 Kval B (29)18:02+2:436:34
18Rebecka NylinD21 Kval B (30)16:41+2:086:45
18Daniel AttåsH21 Kval A (40)16:12+2:005:44

OK Tor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Casper HedarH18 Kval A (43)19:08+5:167:28

OK Tranan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Lisa JohanssonD20 Kval B (17)18:53+2:147:54
28Klas JohanssonH18 Kval A (43)17:50+3:586:57
Hugo SetthagenH18 Kval A (43)ej start

OK Tyr

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Oskar NymanH18 Kval B (43)14:07+0:575:33
11Linda TakeD21 Kval A (30)17:03+2:496:54
29Samuel AxelsonH18 Kval B (43)17:08+3:586:44
31Mattias HaneH18 Kval A (43)18:41+4:497:17
34Gustav PermanH18 Kval A (43)18:57+5:057:24
Johan SöderlundH21 Kval A (40)återbud

OK Älgen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Erik ErikssonH18 Kval A (43)19:11+5:197:29

OK Älme

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Elin SvenssonD18 Kval B (37)15:34+1:496:49

Rehns BK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Walter LagerhällH20 Kval B (29)18:44+3:256:50
28Charlie StoltH21 Kval B (37)17:16+2:526:08
Göran WinbladH21 Kval B (37)ej start

Ronneby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Simon GiselssonH18 Kval A (43)18:42+4:507:18

Rånäs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
John LarssonH20 Kval B (29)ej godkänd

Sala OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Anton KällströmH20 Kval A (30)16:46+2:576:08
28Agnes KällströmD18 Kval A (38)17:43+3:477:38

Skogsluffarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Elias TidevallH18 Kval B (43)13:19+0:095:14

Skogslöparna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Benjamin NäslundH18 Kval A (43)15:15+1:235:57

Skåneslättens OL

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Lisa Jonsson-NordinD20 Kval A (17)18:21+1:027:52
21Ebba JensenD18 Kval A (38)16:47+2:517:14
25Erik Barr ZeilonH21 Kval B (37)16:39+2:155:55
25Pia OlssonD21 Kval B (30)18:57+4:247:40
27Angelica EngströmD21 Kval B (30)19:36+5:037:56
28Annie LennartssonD21 Kval B (30)19:46+5:138:00
29Lovisa WeidenD18 Kval A (38)17:56+4:007:43
32Niclas TjernlundH21 Kval B (37)20:20+5:567:14
Pernilla OlssonD21 Kval B (30)återbud

Snättringe SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Simon HectorH21 Kval A (40)16:07+1:555:42
15Frida HectorD18 Kval A (38)15:59+2:036:53
25Jesper LidmarH18 Kval B (43)15:58+2:486:17

SOK Aneby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Lovisa BlomgrenD18 Kval B (37)17:23+3:387:37

SOK Viljan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Benjamin SturekH20 Kval A (30)19:49+6:007:15

Stora Tuna OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jesper SvenskH20 Kval B (29)15:195:35
2Anton SjökvistH21 Kval A (40)14:58+0:465:18
3Henrik JohannessonH20 Kval B (29)15:28+0:095:38
3Emil SvenskH21 Kval B (37)15:05+0:415:22
3Tove AlexanderssonD21 Kval A (30)15:03+0:496:05
4Viktor SvenskH18 Kval A (43)14:30+0:385:39
6Henning SjökvistH20 Kval A (30)15:18+1:295:36
10Olle KaleredH21 Kval B (37)15:36+1:125:33
16Astrid NorgrenD18 Kval B (37)17:02+3:177:28
20Anton ForsbergH21 Kval B (37)16:06+1:425:43
21Tilda ÖstbergD18 Kval B (37)17:44+3:597:46
27Jonas AnderssonH21 Kval B (37)17:15+2:516:08

Storviks IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johanna Börjesson ErikssonD20 Kval B (17)16:396:57
2Jennie Börjesson ErikssonD20 Kval B (17)16:53+0:147:03
20Moa KarlssonD18 Kval B (37)17:31+3:467:40
35Joel Börjesson ErikssonH21 Kval B (37)21:26+7:027:37

Sundbybergs IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Jonatan StåhlH18 Kval B (43)14:55+1:455:52
Kristoffer TengrothH18 Kval B (43)ej godkänd

Sundsvalls OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jenny WegebroD20 Kval B (17)17:30+0:517:19
3Hanna HugossonD20 Kval B (17)17:30+0:517:19
4Frida VikströmD18 Kval A (38)14:12+0:166:07
15Stina NordinD20 Kval A (17)21:15+3:569:07
20Gustav FrænellH20 Kval B (29)18:44+3:256:50
27Alice PalmgrenD18 Kval A (38)17:33+3:377:33
27Martin StorkampH20 Kval A (30)21:53+8:048:00
38Albin KårénH18 Kval B (43)22:19+9:098:47

Svaide Roma SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Duncan RobertsonH18 Kval A (43)16:01+2:096:15

Sävedalens AIK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anastasia DzianisavaD21 Kval B (30)14:41+0:085:56
7Carl JosefssonH18 Kval B (43)13:47+0:375:25
27Kajsa Carlsson WallumD18 Kval B (37)18:52+5:078:16
33Per NordholmH18 Kval A (43)18:46+4:547:19

Södertälje-Nykvarn OF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jonas LeanderssonH21 Kval A (40)14:125:02
4Kent OhlssonH21 Kval A (40)15:32+1:205:30
6Erik WigleH18 Kval B (43)13:43+0:335:24
7Amanda KleijnD18 Kval A (38)14:41+0:456:19
18Frida Jönsson HellstadiusD21 Kval B (30)16:41+2:086:45
18Johan Ek-LarssonH21 Kval B (37)16:05+1:415:43
Joakim AndénH21 Kval B (37)ej start
Eric BörjeskogH21 Kval A (40)återbud

Tjalve IF Norrköping

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Albert MollénH21 Kval B (37)17:48+3:246:20

Trollhättans SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Linus KristianssonH18 Kval B (43)13:29+0:195:18
4Elias Bäcklund EkvallH20 Kval B (29)16:21+1:025:58
8Malin KristianssonD18 Kval A (38)14:57+1:016:26
10Ida KristianssonD20 Kval A (17)18:30+1:117:56

Tullinge SK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ella SjöbergD18 Kval B (37)13:456:01
2Simon ImarkH20 Kval B (29)15:23+0:045:36
5Albin AnderssonH20 Kval B (29)16:28+1:096:00
5Victor ImarkH20 Kval A (30)15:16+1:275:35
8Oskar ForsbergH20 Kval B (29)16:38+1:196:04
24Frida JunegardD21 Kval A (30)19:15+5:017:47
26Markus AdolfssonH21 Kval B (37)17:11+2:476:06
33Emil AnderssonH21 Kval A (40)17:28+3:166:11
36Tintin KarlbergH21 Kval A (40)18:49+4:376:40
Tilda AnderssonD18 Kval B (37)ej godkänd

Täby OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Emma HagrotD20 Kval B (17)19:11+2:328:01
17Carolina JonsellD20 Kval A (17)24:04+6:4510:19
29Josefine AnderssonD18 Kval B (37)21:28+7:439:24
30Anton HänströmH18 Kval B (43)17:13+4:036:46
36Fredrik HanssonH18 Kval B (43)20:22+7:128:01

Visborgs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
38Mattias ÖsterdahlH18 Kval A (43)20:36+6:448:02

Vänersborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Wilma JanssonD20 Kval B (17)22:51+6:129:33

Västerås SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Fredrik HamreforsH18 Kval A (43)14:44+0:525:45
23Alfred LönnH20 Kval B (29)19:03+3:446:57
34Andreas NäslundH18 Kval B (43)18:04+4:547:06
36Christoffer AndersénH21 Kval B (37)21:54+7:307:47
Noa SjöstrandH18 Kval B (43)ej godkänd

Växjö OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav RuneforsH18 Kval B (43)13:105:11
2Isac EricssonH18 Kval A (43)14:15+0:235:33
7Alicia LundgrenD18 Kval B (37)15:41+1:566:52
8Patrik KarlssonH21 Kval A (40)15:50+1:385:36
10Maja PorleD18 Kval B (37)16:17+2:327:08
14Lukas LundgrenH20 Kval A (30)15:42+1:535:45
18Louise LundgrenD21 Kval A (30)17:47+3:337:11
29Josephine RegnellD21 Kval B (30)20:32+5:598:18

Åmåls OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Erika Källvik LeufvénD18 Kval B (37)15:16+1:316:41
6Johanna Källvik LeufvénD18 Kval A (38)14:27+0:316:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser