Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, sprint, individuell, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprint, individuell
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / OK Gränsen
Datum: lördag 2 juni 2018

KvalFinalFinal (totalt)

H21 Final A

2 890 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF14:114:54
2Martin RegbornHagaby GoIF Örebro14:31+0:205:01
3Emil SvenskStora Tuna OK14:47+0:365:06
4Ruslan GlebovOK Ravinen14:52+0:415:08
5Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering15:02+0:515:12
6Gustav BergmanOK Ravinen15:10+0:595:14
7Anton SjökvistStora Tuna OK15:21+1:105:18
8Jonas MerzGöteborg-Majorna OK15:27+1:165:20
9Rasmus ElmelidLinköpings OK15:28+1:175:21
10Erik BerzellJärla Orientering15:37+1:265:24
11Daniel AttåsOK Tisaren15:45+1:345:26
12Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK15:53+1:425:29
13Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF16:02+1:515:32
14Mathias HallménOK Denseln16:08+1:575:34
15Oskar AndrénOK Tisaren16:12+2:015:36
16Anton ForsbergStora Tuna OK16:16+2:055:37
17Peter ÖbergOK Hällen16:17+2:065:38
17Mårten BoströmIFK Lidingö SOK16:17+2:065:38
19Patrik KarlssonVäxjö OK16:22+2:115:39
20Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna16:23+2:125:40
21David LingforsOK Linné16:24+2:135:40
22Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna16:28+2:175:41
23Olle KaleredStora Tuna OK16:30+2:195:42
24Ville JohanssonOK Kolmården16:33+2:225:43
25Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK16:36+2:255:44
25Filip GrahnHestra IF16:36+2:255:44
27Erik AnderssonOK Orion16:41+2:305:46
28Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF16:47+2:365:48
29Simon HectorSnättringe SK16:50+2:395:49
30Martin AhlbergerGöteborg-Majorna OK16:52+2:415:50
31Jonas GustafssonOK Kåre16:55+2:445:51
32Simon WikströmOK Pan-Kristianstad17:07+2:565:55
33Arvid NordIK Hakarpspojkarna17:09+2:585:56
34Erik ClassonOK Orinto17:12+3:015:57
35Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna17:24+3:136:01
36Anton NilssonJärla Orientering17:26+3:156:01
37Oskar DanielsAttunda OK17:31+3:206:03
37Jens RönnolsJärla Orientering17:31+3:206:03
39Erik MartinssonLinköpings OK18:05+3:546:15
Oscar BjörckJärla Orienteringej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser