Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, sprint, individuell, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprint, individuell
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / OK Gränsen
Datum: lördag 2 juni 2018

KvalFinalFinal (totalt)

H21 Final B

2 590 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ludvig ErikssonKils OK13:55
2Viktor JanrikOK Linné13:57+0:02
3Peter ErikssonLinköpings OK14:04+0:09
4Jonas AnderssonStora Tuna OK14:18+0:23
5Sven EngströmLinköpings OK14:23+0:28
6Erik MalmbergLinköpings OK14:27+0:32
7Anton JohanssonOK Orion14:31+0:36
8Jonatan FridolfssonOK Gränsen14:38+0:43
9Fredrik JohanssonLinköpings OK14:56+1:01
9Albert MollénTjalve IF Norrköping14:56+1:01
11Maxime BonneauLinköpings OK14:57+1:02
12Jacob ErikssonKFUM Örebro OK15:00+1:05
13Filip KarlssonIF Hagen15:01+1:06
14Erik BomanGävle OK15:05+1:10
15Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL15:07+1:12
16Andreas BerganderEksjö SOK15:09+1:14
17Tintin KarlbergTullinge SK15:20+1:25
18Ola AnderssonOK Orion15:22+1:27
18Markus AdolfssonTullinge SK15:22+1:27
20Charlie StoltRehns BK15:26+1:31
21Emil AnderssonTullinge SK15:31+1:36
22Jacob LindstamOK Ravinen15:47+1:52
23Pontus PeterssonOK Orion15:48+1:53
24Niclas TjernlundSkåneslättens OL16:30+2:35
25Joel Börjesson ErikssonStorviks IF17:10+3:15
26Joakim SkärlénHaninge SOK17:18+3:23
27Raphael MakGöteborg-Majorna OK18:10+4:15
28Christoffer AndersénVästerås SOK19:37+5:42
Emil KaleredOK Denselnej godkänd
Timo MähönenIFK Lidingö SOKej godkänd
Johan SöderlundOK Tyrej start
Göran WinbladRehns BKej start
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Jakob FranssonOK Milanej start
Arvid HenrikssonJärla Orienteringej start
Espen Hultgreen WeltzienJärla Orienteringej start
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstadej start
Love BerzellOK Ravinenej start
Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser