Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, sprint, individuell, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprint, individuell
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / OK Gränsen
Datum: lördag 2 juni 2018

KvalFinalFinal (totalt)

H20 Final A

2 650 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre13:405:09
2Axel GranqvistOK Ravinen13:56+0:165:15
3August MollénOK Denseln14:09+0:295:20
4Simon ImarkTullinge SK14:29+0:495:27
5Jesper SvenskStora Tuna OK14:32+0:525:29
6Victor ImarkTullinge SK14:41+1:015:32
7Albin AnderssonTullinge SK14:51+1:115:36
8Oskar ForsbergTullinge SK14:52+1:125:36
9Felix AxelssonMarkbygdens OK15:01+1:215:40
10Oscar JohanssonKarlskrona SOK15:02+1:225:40
11Carl CarlssonNyköpings OK15:07+1:275:42
11Albin AnderssonOK Ravinen15:07+1:275:42
13Nils Hammaräng GripOK Orion15:13+1:335:44
14Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK15:16+1:365:45
15Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK15:29+1:495:50
15Erik HerneOK Ravinen15:29+1:495:50
17Andreas UllerKils OK15:31+1:515:51
17Simon LarssonOK Hällen15:31+1:515:51
19Henning SjökvistStora Tuna OK15:38+1:585:53
20Henrik JohannessonStora Tuna OK15:45+2:055:56
21Viktor SkoogKils OK15:54+2:146:00
22Hugo LillieströmOK Roxen16:01+2:216:02
23Ludvig EkNyköpings OK16:02+2:226:03
24Hugo LindbärgOK Södertörn16:07+2:276:04
24Andreas JonssonOK Orion16:07+2:276:04
24Simon SchusterIFK Lidingö SOK16:07+2:276:04
27Emil KarlssonHestra IF16:14+2:346:07
28Albin AlsiöIF Hagen16:21+2:416:10
29Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK16:25+2:456:11
29Olle GrywenzOK Linné16:25+2:456:11
31Axel HalvarssonKarlskrona SOK16:27+2:476:12
32Lukas LundgrenVäxjö OK16:36+2:566:15
33Olle HedmanIF Hagen16:37+2:576:16
34Arvid ClaessonJönköpings OK16:40+3:006:17
35Emil PetterssonKarlskrona SOK16:41+3:016:17
36Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna16:42+3:026:18
37Walter LagerhällRehns BK16:54+3:146:22
38Gustav FrænellSundsvalls OK17:00+3:206:24
39Olle JosarpOK Tisaren17:08+3:286:27
40Olle SörqvistMarkbygdens OK18:17+4:376:53
Filip TrofastBredaryds SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser