Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, sprint, individuell, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprint, individuell
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK / OK Gränsen
Datum: lördag 2 juni 2018

KvalFinalFinal (totalt)

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
37Oskar DanielsH21 Final A (40)17:31+3:206:03
Christopher WilestedtH20 Final B (8)ej start
Oskar EngesH20 Final B (8)ej start
Johan PerssonH20 Final B (8)ej start

Bredaryds SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Emil AuseliusH18 Final A (40)14:08+0:425:36
17Moa HanssonD20 Final A (33)15:39+2:337:08
Filip TrofastH20 Final A (41)ej godkänd

Bromma-Vällingby SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Karin ModinD18 Final A (41)15:20+2:057:02

Dalaportens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Cajsa GrapeD21 Final B (13)18:51+2:558:07

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Marcus NylénH20 Final B (8)19:41+6:038:18

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Moa HjorthD18 Final B (26)15:02+1:448:07

Eds SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Maria ErikssonD20 Final A (33)18:32+5:268:27

Eksjö SOK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Linnéa GolsäterD21 Final A (41)16:10+2:236:29
16Klara AxelssonD20 Final A (33)15:33+2:277:06
16Andreas BerganderH21 Final B (31)15:09+1:145:50
17Simon FreylandH18 Final B (31)15:53+1:547:07
18Hugo DjurstedtH18 Final A (40)15:41+2:156:13
22Hugo JakobssonH18 Final B (31)16:16+2:177:17
35Mattis PerssonH18 Final A (40)17:38+4:126:59
39Klara HöglundD18 Final A (41)17:15+4:007:54
Sanna FastD20 Final Bej start
Jonas SoldiniH18 Final B (31)ej start

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Frida AnderssonD21 Final B (13)17:42+1:467:37

Falköpings AIK OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alva SonessonD18 Final A (41)13:156:04
11Ellen BlennowD18 Final A (41)14:20+1:056:34
32Tindra HjortD18 Final A (41)16:15+3:007:27
Vilma BlennowD20 Final Bej start

FK Finn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lotten KindlundhD18 Final B (26)13:24+0:067:14

FK Friskus-Varberg

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Noah BechtelH18 Final B (31)15:30+1:316:57
27Tim JohanssonH18 Final A (40)16:22+2:566:29

Forsa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Hanna KjellinD20 Final A (33)15:48+2:427:12

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Martin LammH18 Final A (40)ej godkänd

Gotlands Bro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Edvin NilssonH18 Final B (31)17:42+3:437:56

Grycksbo IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ella OlssonD18 Final A (41)13:36+0:216:14

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Erik BomanH21 Final B (31)15:05+1:105:49

Göteborg-Majorna OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lina StrandD21 Final A (41)14:52+1:055:58
8Jonas MerzH21 Final A (40)15:27+1:165:20
15Hanna MårtenssonD20 Final A (33)15:29+2:237:04
19Runa FremstadD21 Final A (41)16:38+2:516:40
25Viktor RunnbyH21 Final A (40)16:36+2:255:44
26Agnes LeoD21 Final A (41)17:22+3:356:58
27Raphael MakH21 Final B (31)18:10+4:157:00
29Martin Jellvert BörjesonH20 Final A (41)16:25+2:456:11
30Martin AhlbergerH21 Final A (40)16:52+2:415:50
30Jolanta KolosinskaD21 Final A (41)17:34+3:477:03
Moa EnmarkD21 Final B (13)ej start

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Martin RegbornH21 Final A (40)14:31+0:205:01

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Lovisa LagerD18 Final B (26)15:53+2:358:35

Haninge SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Felix PerssonH18 Final A (40)15:29+2:036:08
26Joakim SkärlénH21 Final B (31)17:18+3:236:40
30Martin SkärlénH18 Final B (31)22:27+8:2810:04

Helsingborgs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jacob MobergH18 Final B (31)15:07+1:086:46

Hestra IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Elsa LindeblomD18 Final A (41)15:21+2:067:02
25Filip GrahnH21 Final A (40)16:36+2:255:44
27Emil KarlssonH20 Final A (41)16:14+2:346:07
28Ebba HjertbergD18 Final A (41)15:49+2:347:15

Härnösands OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Elin EdströmD18 Final B (26)ej start

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Ludvig HallabroH18 Final B (31)14:34+0:356:31

IF Hagen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Carl HolmbergH20 Final B (8)14:42+1:046:12
8Emma KindbomD21 Final B (13)17:48+1:527:40
13Filip KarlssonH21 Final B (31)15:01+1:065:47
14Daniel BogrenH18 Final A (40)15:09+1:436:00
28Albin AlsiöH20 Final A (41)16:21+2:416:10
33Olle HedmanH20 Final A (41)16:37+2:576:16
Oscar StombergH20 Final B (8)ej start
Moa AlsiöD18 Final B (26)ej start
Axel OlssonH18 Final B (31)ej start
Marcus CarlssonH18 Final A (40)återbud

IF Thor

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Erik HannrupH18 Final A (40)14:10+0:445:37
7Lotta WeyhenmeyerD18 Final A (41)14:00+0:456:25

IFK Göteborg Orientering

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sara HagströmD21 Final A (41)14:06+0:195:39
5Max Peter BejmerH21 Final A (40)15:02+0:515:12
7Anna NärhiD21 Final A (41)15:05+1:186:03
20Elin MånssonD21 Final A (41)16:41+2:546:42
22Elin PetterssonD21 Final A (41)16:57+3:106:48

IFK Lidingö SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Emma BjessmoD21 Final A (41)15:08+1:216:04
12Nicolas SimoninH21 Final A (40)15:53+1:425:29
15Ausrine KutkaiteD21 Final A (41)16:13+2:266:30
17Mårten BoströmH21 Final A (40)16:17+2:065:38
17Niina HulkkonenD21 Final A (41)16:24+2:376:35
19Julia RajanD18 Final A (41)15:10+1:556:57
24Simon SchusterH20 Final A (41)16:07+2:276:04
37Matleena BoströmD21 Final A (41)18:16+4:297:20
Timo MähönenH21 Final B (31)ej godkänd

IFK Mora OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gustav BjörklundH18 Final B (31)14:16+0:176:23

IK Hakarpspojkarna

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil ÖhlundH18 Final B (31)13:596:16
4Viktor OssianssonH20 Final B (8)14:53+1:156:16
6Tova OlssonD20 Final A (33)14:18+1:126:31
8Joar HertinH18 Final A (40)14:33+1:075:46
9Sara GranstedtD18 Final A (41)14:13+0:586:31
13Alice Svensson FinndahlD20 Final A (33)15:16+2:106:58
15Alma Holmqvist JohanssonD18 Final A (41)14:27+1:126:37
20Ebba LindmanD18 Final A (41)15:17+2:027:00
21Gabriella GustafssonD21 Final A (41)16:51+3:046:46
23Alice AxelssonD20 Final A (33)16:45+3:397:38
29Marianne HaugD21 Final A (41)17:32+3:457:02
30Lukas GranstedtH18 Final A (40)16:32+3:066:33
33Arvid NordH21 Final A (40)17:09+2:585:56
34Elna ForsbergD21 Final A (41)17:57+4:107:12
35Filip OssianssonH21 Final A (40)17:24+3:136:01
36Andreas GustafssonH20 Final A (41)16:42+3:026:18
Ebba EnvallD20 Final A (33)ej godkänd
Isa EnvallD18 Final B (26)återbud

Järfälla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Noel WaldenfjordH18 Final A (40)16:23+2:576:30
36Anton SilierH18 Final A (40)17:40+4:147:00
Johan LangerakH18 Final B (31)ej start

Järla Orientering

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Karolin OhlssonD21 Final A (41)14:45+0:585:55
10Erik BerzellH21 Final A (40)15:37+1:265:24
12Simon FriskH18 Final A (40)15:08+1:426:00
13Petrina CostermansD18 Final A (41)14:26+1:116:37
32Anna Dahlgren-RosénD21 Final A (41)17:44+3:577:07
36Anton NilssonH21 Final A (40)17:26+3:156:01
37Jens RönnolsH21 Final A (40)17:31+3:206:03
41Josefin PerssonD21 Final A (41)18:52+5:057:34
Oscar BjörckH21 Final A (40)ej godkänd
Arvid HenrikssonH21 Final B (31)ej start
Espen Hultgreen WeltzienH21 Final B (31)ej start
Victor SadaranganiH18 Final B (31)ej start

Jönköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Victor HanssonH18 Final A (40)15:08+1:426:00
29Stina ErikssonD20 Final A (33)19:01+5:558:41
34Arvid ClaessonH20 Final A (41)16:40+3:006:17

Kalmar OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Anna ArvidssonD21 Final B (13)18:01+2:057:45
24Edvin StrandbergH18 Final B (31)16:38+2:397:27

Karlskrona SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Oscar JohanssonH20 Final A (41)15:02+1:225:40
20Lovisa JohanssonD18 Final B (26)16:39+3:219:00
23Johanna WilhelmssonD18 Final B (26)17:24+4:069:24
31Axel HalvarssonH20 Final A (41)16:27+2:476:12
33Lukas KatvalaH18 Final A (40)17:07+3:416:47
35Emil PetterssonH20 Final A (41)16:41+3:016:17
Erik WinbladhH20 Final B (8)ej start

KFUM Örebro OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Melker ForsbergH18 Final A (40)14:11+0:455:37
11Marcus KlaseniusH18 Final B (31)15:30+1:316:57
12Jacob ErikssonH21 Final B (31)15:00+1:055:47
15Jonatan GustafssonH20 Final A (41)15:29+1:495:50

Kils OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ludvig ErikssonH21 Final B (31)13:555:22
9Ella NordströmD18 Final B (26)15:01+1:438:07
11Lukas OlmH18 Final A (40)14:59+1:335:56
11Amanda MellerdalD18 Final B (26)15:15+1:578:14
17Andreas UllerH20 Final A (41)15:31+1:515:51
17Tove OrdqvistD18 Final B (26)15:56+2:388:36
21Viktor SkoogH20 Final A (41)15:54+2:146:00
27Sanna SkoogD21 Final A (41)17:27+3:407:00
David RisbergH20 Final B (8)ej start
Jonathan UllerH18 Final B (31)ej start

Kungälvs OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ellika GrothD18 Final B (26)13:47+0:297:27
12Isabella AumoD18 Final B (26)15:24+2:068:19
13Elsa Aderstedt AlthoffD18 Final B (26)15:28+2:108:21
15Lisa BörnstedtD18 Final B (26)15:49+2:318:32
30Johanna NilssonD18 Final A (41)16:00+2:457:20

Leksands OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jonathan BjörkH20 Final B (8)20:13+6:358:31
23Viktor BergH18 Final B (31)16:23+2:247:20
Clara SpikD18 Final B (26)ej start
Maja MörthD18 Final B (26)ej start

Lerums SOK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Gabriel SturessonH18 Final B (31)ej start
Klara DjerfD20 Final Bej start

Linköpings OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fredrika VångellD21 Final B (13)15:566:52
3Peter ErikssonH21 Final B (31)14:04+0:095:25
3Olof LjunggrenH18 Final B (31)14:22+0:236:26
5Sven EngströmH21 Final B (31)14:23+0:285:33
6Erik MalmbergH21 Final B (31)14:27+0:325:34
9Rasmus ElmelidH21 Final A (40)15:28+1:175:21
9Fredrik JohanssonH21 Final B (31)14:56+1:015:45
10Alva OlssonD21 Final A (41)15:34+1:476:15
11Maxime BonneauH21 Final B (31)14:57+1:025:46
25Emanuel HerberthsonH18 Final A (40)16:11+2:456:25
39Erik MartinssonH21 Final A (40)18:05+3:546:15
Therese KlintbergD21 Final B (13)ej start

Långhundra IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Axel Leijon ThorellH18 Final B (31)15:16+1:176:50
31Arvid UmegårdH18 Final A (40)16:48+3:226:40
Lovisa WigertzD18 Final B (26)ej start

Malungs OK Skogsmårdarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Oskar SandbergH21 Final A (40)16:23+2:125:40
22Jakob LööfH21 Final A (40)16:28+2:175:41
Julia GunnarssonD18 Final B (26)ej start

Markbygdens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Felix AxelssonH20 Final A (41)15:01+1:215:40
26Olle BergstedtH18 Final A (40)16:12+2:466:25
40Olle SörqvistH20 Final A (41)18:17+4:376:53

Mullsjö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Hugo StrömH18 Final B (31)14:46+0:476:37
William LundstedtH18 Final A (40)ej godkänd
Alfred PetterssonH18 Final B (31)ej start

NAIS Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
34Viktor WaernqvistH18 Final A (40)17:11+3:456:49
Linnea SamuelssonD18 Final B (26)ej start

Nyköpings OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Carl CarlssonH20 Final A (41)15:07+1:275:42
16Signe NilssonD18 Final A (41)14:41+1:266:44
23Ludvig EkH20 Final A (41)16:02+2:226:03
29Albin FalkH18 Final A (40)16:24+2:586:30
William NilssonH18 Final B (31)ej start
Philip CarlssonH18 Final B (31)ej start

OK Bävern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Stina JohanssonD18 Final B (26)14:55+1:378:03

OK Denseln

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3August MollénH20 Final A (41)14:09+0:295:20
14Mathias HallménH21 Final A (40)16:08+1:575:34
Emil KaleredH21 Final B (31)ej godkänd

OK Djerf

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Elin LindbladD18 Final A (41)16:02+2:477:21
33Frida JohanssonD18 Final A (41)16:23+3:087:30

OK Enen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Malva SteenD18 Final B (26)ej start

OK Gränsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Karin HåkanssonD21 Final B (13)17:00+1:047:19
8Jonatan FridolfssonH21 Final B (31)14:38+0:435:38
Hampus LindmanH20 Final B (8)ej start

OK Gynge

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Elin WihlborgD20 Final Bej start

OK Hammaren

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sabina BäckD21 Final B (13)ej start

OK Hällen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Linnéa GustafssonD18 Final B (26)14:08+0:507:38
17Simon LarssonH20 Final A (41)15:31+1:515:51
17Peter ÖbergH21 Final A (40)16:17+2:065:38
24Beatrice ErikssonD18 Final B (26)17:33+4:159:29
38Johanna ÖbergD21 Final A (41)18:22+4:357:22
40Johanna EngströmD21 Final A (41)18:46+4:597:32

OK Kolmården

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Leo JohanssonH18 Final A (40)14:36+1:105:47
19Lisa BerggrenD20 Final A (33)16:01+2:557:18
24Ville JohanssonH21 Final A (40)16:33+2:225:43

OK Kåre

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Vilma Von KrusenstiernaD20 Final A (33)13:065:58
1Isac von KrusenstiernaH20 Final A (41)13:405:09
31Jonas GustafssonH21 Final A (40)16:55+2:445:51
Johannes ÖhgrenH18 Final B (31)ej start

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Samuel PihlströmH18 Final A (40)13:48+0:225:28

OK Linné

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lisa RönnolsD21 Final B (13)16:52+0:567:16
2Viktor JanrikH21 Final B (31)13:57+0:025:23
13Annika BjörkD21 Final B (13)19:34+3:388:26
17Pascal SchmidH18 Final A (40)15:38+2:126:12
21David LingforsH21 Final A (40)16:24+2:135:40
23Kristin OlovssonD21 Final A (41)17:03+3:166:50
29Olle GrywenzH20 Final A (41)16:25+2:456:11
35Rebecka OlssonD21 Final A (41)18:14+4:277:19
40Anna LithellD18 Final A (41)17:20+4:057:57

OK Milan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Saga SanderD20 Final A (33)16:10+3:047:22
Jakob FranssonH21 Final B (31)ej start
Josefin ErlandssonD21 Final B (13)ej start

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Albin TollH18 Final B (31)17:15+3:167:44

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
34Erik ClassonH21 Final A (40)17:12+3:015:57

OK Orion

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ebba BerglinD18 Final A (41)13:43+0:286:17
7Anton JohanssonH21 Final B (31)14:31+0:365:36
11Tilda JohanssonD21 Final A (41)15:59+2:126:25
13Nils Hammaräng GripH20 Final A (41)15:13+1:335:44
14Myrra CarlssonD20 Final A (33)15:26+2:207:02
18Ola AnderssonH21 Final B (31)15:22+1:275:55
20Filip BengtssonH18 Final A (40)15:48+2:226:16
23Pontus PeterssonH21 Final B (31)15:48+1:536:06
24Andreas JonssonH20 Final A (41)16:07+2:276:04
27Erik AnderssonH21 Final A (40)16:41+2:305:46
32Gustav OlssonH18 Final A (40)16:54+3:286:42
41Ellen WahlbomD18 Final A (41)17:24+4:097:58

OK Pan-Kristianstad

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Lena Eliasson-LööfD21 Final A (41)16:11+2:246:29
22Olivia NilssonD20 Final A (33)16:31+3:257:32
23Oscar ModigH18 Final A (40)16:00+2:346:20
24Elise JosefssonD20 Final A (33)16:46+3:407:39
24Elin CarlssonD21 Final A (41)17:06+3:196:52
25Sofie JosefssonD20 Final A (33)16:57+3:517:44
28Nelly CarlssonD21 Final A (41)17:29+3:427:01
31Emma BergmanD21 Final A (41)17:41+3:547:06
32Simon WikströmH21 Final A (40)17:07+2:565:55
Vilma SvantessonD18 Final B (26)ej start
Rasmus SvantessonH21 Final B (31)ej start

OK Ravinen

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Axel GranqvistH20 Final A (41)13:56+0:165:15
4Ruslan GlebovH21 Final A (40)14:52+0:415:08
6Gustav BergmanH21 Final A (40)15:10+0:595:14
8Rebecca WaldenfjordD20 Final A (33)14:36+1:306:40
8Helena BergmanD21 Final A (41)15:06+1:196:03
11Albin AnderssonH20 Final A (41)15:07+1:275:42
12Hanna HänströmD20 Final A (33)15:12+2:066:56
15Erik HerneH20 Final A (41)15:29+1:495:50
18Josefine KlintbergD21 Final A (41)16:30+2:436:37
22Jacob LindstamH21 Final B (31)15:47+1:526:05
26Amanda KarlssonD20 Final A (33)17:25+4:197:57
30Tilda AnderssonD20 Final A (33)19:15+6:098:47
Hannes SvahnH20 Final B (8)ej start
Love BerzellH21 Final B (31)ej start

OK Rodhen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Emil GrehnH20 Final B (8)ej start

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Agnes BromanD18 Final A (41)15:09+1:546:56

OK Roxen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Pontus LindblomH20 Final B (8)16:24+2:466:55
10Tove PetterssonD18 Final A (41)14:16+1:016:32
11Emma PetterssonD20 Final A (33)15:06+2:006:53
22Hugo LillieströmH20 Final A (41)16:01+2:216:02
Jonas AnderssonH20 Final B (8)ej start

OK Skärmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Sofia JohanssonD18 Final A (41)15:34+2:197:08

OK Södertörn

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Tilde BacklundD18 Final B (26)13:36+0:187:21
4Louise MarkstedtD21 Final B (13)17:12+1:167:24
4Filip MöllerH18 Final B (31)14:23+0:246:26
6Ylva SandénD18 Final B (26)14:33+1:157:51
17Hanna LagerbergD18 Final A (41)15:04+1:496:54
20Alexander SchandlH18 Final B (31)15:58+1:597:09
21Lotten SandénD18 Final B (26)16:42+3:249:01
24Hugo LindbärgH20 Final A (41)16:07+2:276:04
33Ella AnderssonD18 Final A (41)16:23+3:087:30
36Linda RennerD18 Final A (41)17:03+3:487:49

OK Tisaren

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Josefin TjernlundD21 Final A (41)15:03+1:166:02
11Daniel AttåsH21 Final A (40)15:45+1:345:26
12Lilian ForsgrenD21 Final A (41)16:02+2:156:26
15Oskar AndrénH21 Final A (40)16:12+2:015:36
25Ellinor TjernlundD21 Final A (41)17:17+3:306:56
33Rebecka NylinD21 Final A (41)17:45+3:587:07
39Olle JosarpH20 Final A (41)17:08+3:286:27

OK Tor

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Casper HedarH18 Final B (31)ej start

OK Tranan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Lisa JohanssonD20 Final A (33)16:05+2:597:20
Hugo SetthagenH18 Final B (31)ej start
Klas JohanssonH18 Final B (31)ej start

OK Tyr

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Gustav PermanH18 Final B (31)15:23+1:246:53
16Samuel AxelsonH18 Final B (31)15:51+1:527:06
21Mattias HaneH18 Final B (31)15:59+2:007:10
36Linda TakeD21 Final A (41)18:15+4:287:19
Oskar NymanH18 Final A (40)diskvalificerad
Johan SöderlundH21 Final B (31)ej start

OK Älgen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Erik ErikssonH18 Final B (31)15:56+1:577:08

OK Älme

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
37Elin SvenssonD18 Final A (41)17:04+3:497:49

Rehns BK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Charlie StoltH21 Final B (31)15:26+1:315:57
37Walter LagerhällH20 Final A (41)16:54+3:146:22
Göran WinbladH21 Final B (31)ej start

Ronneby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Simon GiselssonH18 Final B (31)15:53+1:547:07

Rånäs OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
John LarssonH20 Final B (8)ej start

Sala OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anton KällströmH20 Final B (8)13:385:45
18Agnes KällströmD18 Final B (26)16:01+2:438:39

Skogsluffarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Elias TidevallH18 Final A (40)14:16+0:505:39

Skogslöparna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Benjamin NäslundH18 Final A (40)14:45+1:195:51

Skåneslättens OL

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Annie LennartssonD21 Final B (13)17:13+1:177:25
10Angelica EngströmD21 Final B (13)18:14+2:187:51
11Pia OlssonD21 Final B (13)18:50+2:548:07
14Lovisa WeidenD18 Final B (26)15:43+2:258:29
15Erik Barr ZeilonH21 Final B (31)15:07+1:125:50
24Niclas TjernlundH21 Final B (31)16:30+2:356:22
25Ebba JensenD18 Final A (41)15:38+2:237:10
Lisa Jonsson-NordinD20 Final A (33)diskvalificerad
Pernilla OlssonD21 Final B (13)ej start

Snättringe SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Frida HectorD18 Final A (41)15:35+2:207:08
29Simon HectorH21 Final A (40)16:50+2:395:49
Jesper LidmarH18 Final B (31)ej start

SOK Aneby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Lovisa BlomgrenD18 Final A (41)16:53+3:387:44

SOK Viljan

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Benjamin SturekH20 Final B (8)ej start

Stora Tuna OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tove AlexanderssonD21 Final A (41)13:475:32
1Tilda ÖstbergD18 Final B (26)13:187:11
2Viktor SvenskH18 Final A (40)13:35+0:095:23
3Emil SvenskH21 Final A (40)14:47+0:365:06
4Jonas AnderssonH21 Final B (31)14:18+0:235:31
5Jesper SvenskH20 Final A (41)14:32+0:525:29
7Anton SjökvistH21 Final A (40)15:21+1:105:18
16Anton ForsbergH21 Final A (40)16:16+2:055:37
19Henning SjökvistH20 Final A (41)15:38+1:585:53
20Henrik JohannessonH20 Final A (41)15:45+2:055:56
23Olle KaleredH21 Final A (40)16:30+2:195:42
26Astrid NorgrenD18 Final A (41)15:44+2:297:13

Storviks IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Johanna Börjesson ErikssonD20 Final A (33)14:11+1:056:28
5Jennie Börjesson ErikssonD20 Final A (33)14:15+1:096:30
25Joel Börjesson ErikssonH21 Final B (31)17:10+3:156:37
29Moa KarlssonD18 Final A (41)15:59+2:447:19

Sundbybergs IK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Kristoffer TengrothH18 Final B (31)ej start
Jonatan StåhlH18 Final B (31)ej start

Sundsvalls OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Stina NordinD20 Final A (33)14:07+1:016:26
6Martin StorkampH20 Final B (8)17:09+3:317:14
7Jenny WegebroD20 Final A (33)14:31+1:256:37
9Hanna HugossonD20 Final A (33)14:40+1:346:41
12Frida VikströmD18 Final A (41)14:22+1:076:35
15Albin KårénH18 Final B (31)15:43+1:447:02
19Alice PalmgrenD18 Final B (26)16:29+3:118:54
38Gustav FrænellH20 Final A (41)17:00+3:206:24

Svaide Roma SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Duncan RobertsonH18 Final B (31)14:25+0:266:27

Sävedalens AIK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anastasia DzianisavaD21 Final A (41)14:35+0:485:51
7Kajsa Carlsson WallumD18 Final B (26)14:41+1:237:56
23Carl JosefssonH18 Final A (40)16:00+2:346:20
28Per NordholmH18 Final B (31)17:50+3:517:59

Södertälje-Nykvarn OF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jonas LeanderssonH21 Final A (40)14:114:54
6Amanda KleijnD18 Final A (41)13:58+0:436:24
13Kent OhlssonH21 Final A (40)16:02+1:515:32
16Frida Jönsson HellstadiusD21 Final A (41)16:20+2:336:33
22Erik WigleH18 Final A (40)15:59+2:336:20
28Johan Ek-LarssonH21 Final A (40)16:47+2:365:48
Joakim AndénH21 Final B (31)ej start
Eric BörjeskogH21 Final B (31)återbud

Tjalve IF Norrköping

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Albert MollénH21 Final B (31)14:56+1:015:45

Trollhättans SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Malin KristianssonD18 Final A (41)14:12+0:576:30
10Ida KristianssonD20 Final A (33)14:49+1:436:45
14Elias Bäcklund EkvallH20 Final A (41)15:16+1:365:45
21Linus KristianssonH18 Final A (40)15:58+2:326:20

Tullinge SK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ella SjöbergD18 Final A (41)13:27+0:126:10
4Simon ImarkH20 Final A (41)14:29+0:495:27
6Victor ImarkH20 Final A (41)14:41+1:015:32
6Frida JunegardD21 Final B (13)17:34+1:387:34
7Albin AnderssonH20 Final A (41)14:51+1:115:36
8Oskar ForsbergH20 Final A (41)14:52+1:125:36
17Tintin KarlbergH21 Final B (31)15:20+1:255:55
18Markus AdolfssonH21 Final B (31)15:22+1:275:55
21Emil AnderssonH21 Final B (31)15:31+1:365:59
22Tilda AnderssonD18 Final B (26)16:56+3:389:09

Täby OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emma HagrotD20 Final A (33)13:50+0:446:18
25Josefine AnderssonD18 Final B (26)19:04+5:4610:18
29Fredrik HanssonH18 Final B (31)19:40+5:418:49
31Carolina JonsellD20 Final A (33)19:34+6:288:56
31Anton HänströmH18 Final B (31)24:23+10:2410:56

Visborgs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Mattias ÖsterdahlH18 Final B (31)17:27+3:287:49

Vänersborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Wilma JanssonD20 Final A (33)17:27+4:217:58

Västerås SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Alfred LönnH20 Final B (8)14:39+1:016:10
13Andreas NäslundH18 Final B (31)15:31+1:326:57
14Noa SjöstrandH18 Final B (31)15:34+1:356:58
18Fredrik HamreforsH18 Final A (40)15:41+2:156:13
28Christoffer AndersénH21 Final B (31)19:37+5:427:34

Växjö OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav RuneforsH18 Final A (40)13:265:19
15Isac EricssonH18 Final A (40)15:18+1:526:04
19Patrik KarlssonH21 Final A (40)16:22+2:115:39
26Alicia LundgrenD18 Final A (41)15:44+2:297:13
32Lukas LundgrenH20 Final A (41)16:36+2:566:15
37Maja PorleD18 Final A (41)17:04+3:497:49
39Louise LundgrenD21 Final A (41)18:34+4:477:27
Josephine RegnellD21 Final B (13)ej start

Åmåls OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Erika Källvik LeufvénD18 Final A (41)13:52+0:376:21
13Johanna Källvik LeufvénD18 Final A (41)14:26+1:116:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser