Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, lång, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: lördag 8 september 2018 - söndag 9 september 2018

KvalFinal

D21 Kval A

8 710 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:01:347:04A
2Susen LöschÄrla IF1:07:51+6:177:47A
3Johanna ÖbergOK Linné1:08:38+7:047:52A
4Elin MånssonIFK Göteborg Orientering1:09:09+7:357:56A
5Kajsa RisbyOK Kåre1:09:54+8:208:01A
6Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:10:06+8:328:02A
7Viktoria TingströmGöteborg-Majorna OK1:10:30+8:568:05A
8Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:10:31+8:578:05A
9Irina NybergAlfta-Ösa OK1:12:04+10:308:16A
10Josefin TjernlundOK Tisaren1:12:15+10:418:17A
11Lisa HolerGöteborg-Majorna OK1:12:28+10:548:19A
12Lisa RisbyOK Kåre1:12:50+11:168:21A
13Emma BergmanOK Pan-Kristianstad1:13:43+12:098:27A
14Sara SjökvistJärla Orientering1:14:19+12:458:31A
15Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:14:20+12:468:32A
16Linda LindkvistLeksands OK1:15:28+13:548:39A
17Magdalena OlssonStora Tuna OK1:15:54+14:208:42A
18Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:16:17+14:438:45A
19Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:18:16+16:428:59A
20Emma HelmerssonOK Roxen1:18:55+17:219:03A
21Sara KindlundOK Tranan1:20:07+18:339:11B
22Signe KlintingJärla Orientering1:21:14+19:409:19B
23Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:22:33+20:599:28B
24Kate MorrisonOK Linné1:23:09+21:359:32B
25Rebecka HeinrupTullinge SK1:23:28+21:549:34B
26Hedwig HaasSundsvalls OK1:25:52+24:189:51B
27Sanna SkoogKils OK1:30:03+28:2910:20B
28Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:30:07+28:3310:20B
29Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:30:43+29:0910:24B
30Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering1:30:49+29:1510:25B
31Josefin ErlandssonOK Milan1:31:11+29:3710:28B
32Kajsa HammarströmLinköpings OK1:32:00+30:2610:33B
33Emma KindbomIF Hagen1:39:59+38:2511:28B
34Rebecka HylanderNyköpings OK1:41:58+40:2411:42B
35Alicia FribergIF Hagen1:51:26+49:5212:47B
Line CederbergGöteborg-Majorna OKåterbudC
Elin ClassonOK OrintoåterbudC
Lina StrandGöteborg-Majorna OKåterbudC

D21 Kval B

8 690 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad1:03:147:16A
2Karolin OhlssonJärla Orientering1:03:54+0:407:21A
3Andrea SvenssonOK Tisaren1:06:39+3:257:40A
4Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:09:03+5:497:56A
5Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK1:10:05+6:518:03A
6Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:11:01+7:478:10A
7Alva OlssonLinköpings OK1:12:51+9:378:22A
8Agnes LeoGöteborg-Majorna OK1:13:03+9:498:24A
9Helena BergmanOK Ravinen1:13:16+10:028:25A
10Lilian ForsgrenOK Tisaren1:14:02+10:488:31A
11Rebecka LindbergOK Roslagen1:14:06+10:528:31A
12Jenny ErikssonOK Kåre1:15:00+11:468:37A
13Ingjerd MyhreIFK Göteborg Orientering1:16:24+13:108:47A
14Ellinor TjernlundOK Tisaren1:17:08+13:548:52A
15Lovisa PerssonOK Tisaren1:17:29+14:158:54A
16Amanda HanssonBredaryds SOK1:17:47+14:338:57A
17Ida HylanderNyköpings OK1:18:08+14:548:59A
18Elin HögstrandIFK Göteborg Orientering1:19:17+16:039:07A
19Tilda JohanssonOK Orion1:19:23+16:099:08A
20Louise LundgrenVäxjö OK1:21:10+17:569:20A
21Johanna EngströmOK Hällen1:22:50+19:369:31B
22Matilda ErikssonOK Kåre1:23:37+20:239:37B
22Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:23:37+20:239:37B
24Sara LundstenSundsvalls OK1:27:51+24:3710:06B
25Fanny AsketunOK Roxen1:28:14+25:0010:09B
26Lisa WesterbergOK Milan1:34:23+31:0910:51B
27Linn BrännebyÄrla IF1:35:12+31:5810:57B
28Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:36:08+32:5411:03B
Maria BjörklundStora Tuna OKej startC
Louise MarkstedtOK Södertörnej startC
Marianne HaugIK HakarpspojkarnaåterbudC
Johanna SjölundSundsvalls OKåterbudC
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKåterbudC
Viktoria HelmerssonOK RavinenåterbudC
Frida SandbergStora Tuna OKåterbudC
Maria MagnussonSävedalens AIKåterbudC
Kristin OlovssonOK LinnéåterbudC

H21 Kval A

9 640 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro1:01:006:19A
2Gustav BergmanOK Ravinen1:01:13+0:136:21A
3Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering1:02:53+1:536:31A
4Gustav HindérOK Tisaren1:03:25+2:256:34A
5Jens RönnolsJärla Orientering1:04:09+3:096:39A
6Filip GrahnHestra IF1:04:50+3:506:43A
7Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro1:05:11+4:116:45A
8Daniel AttåsOK Tisaren1:05:26+4:266:47A
9Johan HöijOK Linné1:05:48+4:486:49A
10Love SintringHagaby GoIF Örebro1:05:55+4:556:50A
11Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:06:21+5:216:52B
12Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:07:30+6:307:00B
13Viktor SilvemarkÄrla IF1:08:13+7:137:04B
14Ludvig ErikssonKils OK1:08:16+7:167:04B
15Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:08:37+7:377:07B
16David LingforsOK Linné1:09:58+8:587:15B
17Erik BomanGävle OK1:10:12+9:127:16B
18Simon LundinFinspångs SOK1:10:37+9:377:19B
19Rasmus ElmelidOK Orion1:10:43+9:437:20B
20Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:10:46+9:467:20B
21Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:12:48+11:487:33C
22Victor BergstrandLinköpings OK1:14:46+13:467:45C
23Olof Larén-SandgrenOK Orion1:15:00+14:007:46C
24Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:16:31+15:317:56C
25Anders AxlingSundsvalls OK1:16:42+15:427:57C
26Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK Skogsmårdarna1:17:11+16:118:00C
27Erik FernlundOK Tisaren1:18:27+17:278:08C
28Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK1:18:39+17:398:09C
29Joel Käll KarlssonLinköpings OK1:20:52+19:528:23C
30Mattias KarlssonVäxjö OK1:21:48+20:488:29C
31Martin LarssonHestra IF1:26:51+25:519:00C
Daniel RoosAttunda OKåterbudD
Rassmus AnderssonOK LinnéåterbudD

H21 Kval B

9 610 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering59:116:09A
2Albin RidefeltOK Linné1:00:37+1:266:18A
3Johan RunessonOK Vivill1:01:33+2:226:24A
4Ola MartnerOK Pan-Kristianstad1:01:44+2:336:25A
5Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:02:29+3:186:30A
6Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering1:02:34+3:236:30A
7Denys ShcherbakovRonneby OK1:04:06+4:556:40A
8Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering1:04:34+5:236:43A
9Mathias HallménOK Denseln1:05:39+6:286:49A
10Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:05:53+6:426:51A
11Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:07:10+7:596:59B
12Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:08:43+9:327:09B
13Johan TörnrothHestra IF1:08:59+9:487:10B
14Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:09:01+9:507:10B
15Lucas SundbladEksjö SOK1:09:23+10:127:13B
16Patrik KarlssonVäxjö OK1:09:43+10:327:15B
17Heino OllinSävedalens AIK1:11:30+12:197:26B
18Filip KarlssonIF Hagen1:12:31+13:207:32B
19Martin HederskogIFK Umeå1:12:35+13:247:33B
20Johan HellmanVänersborgs SK1:13:16+14:057:37B
21Albin ThunbergSävedalens AIK1:13:17+14:067:37C
22Andreas BerganderEksjö SOK1:13:22+14:117:38C
23Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:15:10+15:597:49C
24Simon AnderssonOK Rodhen1:17:54+18:438:06C
25Albert AskengrenBergnäsets AIK1:20:09+20:588:20C
26Joar SvartholmBergnäsets AIK1:21:32+22:218:29C
26Karl EngesAttunda OK1:21:32+22:218:29C
28Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK1:23:24+24:138:40C
29Erik BjörklundOK Linné1:27:42+28:319:07C
Oskar LundqvistMalungs OK SkogsmårdarnautgåttD
Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKutgåttD
Gustaf SundbüeOK HällenåterbudD

H21 Kval C

9 380 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Emil SvenskStora Tuna OK58:446:15A
2Martin RegbornHagaby GoIF Örebro1:02:04+3:206:37A
3Anton SjökvistStora Tuna OK1:02:15+3:316:38A
4Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna1:02:32+3:486:39A
5Emil AnderssonÄrla IF1:02:39+3:556:40A
6Jonas GustafssonOK Kåre1:03:01+4:176:43A
7Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:04:18+5:346:51A
8Axel WrådheAttunda OK1:04:45+6:016:54A
9Erik AnderssonOK Orion1:05:10+6:266:56A
10Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna1:05:23+6:396:58A
11Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:05:35+6:516:59B
12Jakob AnderssonOK Linné1:06:58+8:147:08B
13Hans PerssonIFK Umeå1:07:16+8:327:10B
14Albin AnderssonMarkbygdens OK1:07:23+8:397:11B
15Erik MalmbergLinköpings OK1:08:54+10:107:20B
16Jonas EngströmOK Hällen1:09:12+10:287:22B
17Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:09:17+10:337:23B
18Ivar SörqvistMarkbygdens OK1:11:17+12:337:35B
19Jesper SjögrenHestra IF1:11:41+12:577:38B
20Albin LillieströmOK Roxen1:12:23+13:397:43B
21Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:13:48+15:047:52C
22Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:16:40+17:568:10C
23Henrik JonssonÄrla IF1:23:37+24:538:54C
24Joel Börjesson ErikssonStorviks IF1:37:47+39:0310:25C
Anders VedinSundsvalls OKej godkändD
Josh BeechOK Södertörnej godkändD
Joakim SvenskStora Tuna OKutgåttD
Anton NilssonJärla Orienteringej startD
Richard SjöholmOK Pan-KristianstadåterbudD
Ola AnderssonOK OrionåterbudD
Oskar LeinonenOK KolmårdenåterbudD
Robbin KantarpÄrla IFåterbudD

H21 Kval D

9 540 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Ruslan GlebovOK Ravinen1:01:406:27A
2Simon HectorSnättringe SK1:02:59+1:196:36A
3Olle KaleredStora Tuna OK1:04:03+2:236:42A
4Anton JohanssonOK Orion1:04:14+2:346:43A
5Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:04:56+3:166:48A
6Oskar DanielsAttunda OK1:05:21+3:416:51A
7Erik ClassonOK Orinto1:05:28+3:486:51A
8Artem PanchenkoIFK Mora OK1:05:53+4:136:54A
9Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:05:58+4:186:54A
10Anton ForsbergStora Tuna OK1:06:39+4:596:59A
11Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna1:06:50+5:107:00B
12Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna1:08:18+6:387:09B
13Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:08:22+6:427:09B
14Ville JohanssonOK Kolmården1:08:25+6:457:10B
15Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:09:12+7:327:15B
16Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna1:09:59+8:197:20B
17Johan AronssonOK Tisaren1:10:24+8:447:22B
18Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL1:11:55+10:157:32B
19Mårten BoströmIFK Lidingö SOK1:14:16+12:367:47B
20Oscar BjörckJärla Orientering1:16:36+14:568:01B
21Per LindmanFinspångs SOK1:17:47+16:078:09C
22Viktor AntonssonEksjö SOK1:18:04+16:248:10C
23Jacob LindstamOK Ravinen1:19:34+17:548:20C
24Markus LarssonHestra IF1:20:09+18:298:24C
25Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:20:25+18:458:25C
26David SundströmSöderhamns OK1:22:18+20:388:37C
27Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:24:09+22:298:49C
28Maxime BonneauLinköpings OK1:27:20+25:409:09C
29Joakim SkärlénHaninge SOK1:39:31+37:5110:25C
Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarnaej godkändD
Espen Hultgreen WeltzienJärla OrienteringutgåttD
Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OFåterbudD

D20 Kval A

5 920 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF55:399:24A
2Sanna FastEksjö SOK57:34+1:559:43A
3Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad1:02:01+6:2210:28A
4Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF1:02:07+6:2810:29A
5Gabriella S BerganderEksjö SOK1:02:52+7:1310:37A
6Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK1:03:31+7:5210:43A
7Fanny SundbladEksjö SOK1:03:47+8:0810:46A
8Hanna HänströmOK Ravinen1:06:05+10:2611:09A
9Lisa BerggrenOK Kolmården1:06:49+11:1011:17A
10Moa HanssonBredaryds SOK1:07:43+12:0411:26A
11Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL1:08:42+13:0311:36A
12Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna1:10:54+15:1511:58A
13Kristina TedhamreSnättringe SK1:10:56+15:1711:58A
14Myrra CarlssonOK Orion1:12:23+16:4412:13A
15Emma BlixtOK Hammaren1:12:46+17:0712:17A
16Maria ErikssonEds SK1:13:04+17:2512:20A
17Amanda RangertIK Hakarpspojkarna1:18:21+22:4213:14A
18Emma HållströmGävle OK1:19:16+23:3713:23A
19Klara AxelssonEksjö SOK1:22:55+27:1614:00A
20Johanna GuståsLinköpings OK1:36:01+40:2216:13A
Stina ErikssonJönköpings OKåterbudB
Anna HallménOK TisarenåterbudB
Emelie KarlssonSävedalens AIKåterbudB

D20 Kval B

5 880 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK58:029:52A
2Emma PetterssonOK Roxen1:00:44+2:4210:19A
3Emma HagrotTäby OK1:02:08+4:0610:34A
4Lisa JohanssonOK Tranan1:02:10+4:0810:34A
5Jenny WegebroSundsvalls OK1:02:53+4:5110:41A
6Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:03:47+5:4510:50A
7Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre1:03:48+5:4610:51A
8Hanna HugossonSundsvalls OK1:04:10+6:0810:54A
9Stina NordinSundsvalls OK1:06:22+8:2011:17A
10Tone AlbrektssonOK Ravinen1:06:29+8:2711:18A
11Jonna JungåkerSundsvalls OK1:07:02+9:0011:24A
12Moa WestbladOK Ravinen1:07:51+9:4911:32A
13Hanna KjellinForsa OK1:10:12+12:1011:56A
14Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:11:09+13:0712:06A
15Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad1:14:24+16:2212:39A
16Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:15:11+17:0912:47A
17Saga SanderOK Milan1:19:17+21:1513:29A
18Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad1:21:10+23:0813:48A
19Caroline PigerreIFK Lidingö SOK1:22:36+24:3414:02A
20Alice AronengHestra IF1:24:46+26:4414:24A
Sofia WestinVittjärvs IKej startB

H20 Kval A

7 650 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre52:266:51A
2Victor ImarkTullinge SK53:35+1:097:00A
3Jesper SvenskStora Tuna OK54:31+2:057:07A
4Oliwer LundbergOK Bävern54:55+2:297:10A
5Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK55:24+2:587:14A
6Victor HelgessonHestra IF55:27+3:017:14A
7Lukas LundgrenVäxjö OK55:31+3:057:15A
8Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK56:21+3:557:21A
9Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK56:29+4:037:23A
10Rasmus WickbomBergnäsets AIK58:05+5:397:35A
11Felix AxelssonMarkbygdens OK58:18+5:527:37A
12Andreas JonssonOK Orion58:36+6:107:39A
13Emil PetterssonKarlskrona SOK58:45+6:197:40A
13Axel GranqvistOK Ravinen58:45+6:197:40A
15Nils Hammaräng GripOK Orion59:25+6:597:46A
16Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:00:12+7:467:52A
17Filip TrofastBredaryds SOK1:00:24+7:587:53A
18Rasmus LundbergOK Bävern1:01:46+9:208:04A
19Axel HalvarssonKarlskrona SOK1:01:52+9:268:05A
20Simon DahlbergOK Nolaskogsarna1:02:39+10:138:11A
21Olle HedmanIF Hagen1:03:19+10:538:16B
22Hannes SvahnOK Ravinen1:03:56+11:308:21B
23Isak PrellnerSkåneslättens OL1:04:11+11:458:23B
24Hugo DalhammerOK Roxen1:04:22+11:568:24B
25Fritjof AxelssonFK Göingarna1:05:25+12:598:33B
26Olle SörqvistMarkbygdens OK1:05:54+13:288:36B
27Emil GrehnOK Rodhen1:07:17+14:518:47B
28Albin AlsiöIF Hagen1:08:15+15:498:55B
29Viktor SkoogKils OK1:10:19+17:539:11B
30Walter LagerhällRehns BK1:10:44+18:189:14B
31Johan PerssonAttunda OK1:16:41+24:1510:01B
32Gustav FrænellSundsvalls OK1:17:31+25:0510:07B
33Erik OlssonGävle OK1:30:56+38:3011:53B
Vidar PerssonTäby OKutgåttB
Albin LarssonGotlands Bro OKåterbudB

H20 Kval B

7 610 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Simon ImarkTullinge SK48:146:20A
2Henrik JohannessonStora Tuna OK48:56+0:426:25A
3Erik HerneOK Ravinen49:15+1:016:28A
4August MollénOK Denseln50:15+2:016:36A
5Jonas AnderssonOK Roxen51:17+3:036:44A
6Emil LjungemyrOK Kolmården52:51+4:376:56A
7Andreas UllerKils OK53:10+4:566:59A
8Hugo LillieströmOK Roxen53:32+5:187:02A
9Niklas CarlssonSundbybergs IK53:33+5:197:02A
10Oscar JohanssonKarlskrona SOK53:55+5:417:05A
11Otto StuhlhoferOK Landehof54:35+6:217:10A
12Viktor WassénVänersborgs SK56:03+7:497:21A
13Olle GrywenzOK Linné57:33+9:197:33A
14Ludvig EkNyköpings OK57:46+9:327:35A
15Olle JosarpOK Tisaren57:59+9:457:37A
16Oskar EdvardssonJärfälla OK58:00+9:467:37A
17Johan OlsonIK Uven59:27+11:137:48A
18Gustav ÖhgrenOK Kåre1:01:42+13:288:06A
19Fredrik JohanssonOK Nackhe1:03:28+15:148:20A
20Emil KarlssonHestra IF1:03:42+15:288:22A
21Edvin NordströmTäby OK1:06:23+18:098:43B
21Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:06:23+18:098:43B
23Arvid LinderOK Hällen1:06:38+18:248:45B
24Tuve MöllerOK Linné1:07:27+19:138:51B
25Benjamin LangerakJärfälla OK1:07:34+19:208:52B
26Elias AnderssonOK Norrvirdarna1:08:20+20:068:58B
27Carl HolmbergIF Hagen1:09:49+21:359:10B
28Isak HertinIK Hakarpspojkarna1:10:55+22:419:19B
29Arvid ClaessonJönköpings OK1:13:56+25:429:42B
30Mårten OlssonGävle OK1:14:42+26:289:48B
31Harald LarssonBergnäsets AIK1:18:48+30:3410:21B
32Henrik HamreforsVästerås SOK1:20:21+32:0710:33B
Johan HagströmerOK Hällenej startB
Hampus NyströmIF HagenåterbudB
Carl CarlssonNyköpings OKåterbudB

D18 Kval A

5 420 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Frida VikströmSundsvalls OK45:238:22A
2Isa EnvallIK Hakarpspojkarna45:44+0:218:26A
3Erika Källvik LeufvénÅmåls OK47:42+2:198:48A
4Petrina CostermansJärla Orientering49:00+3:379:02A
5Ella OlssonGrycksbo IF OK49:11+3:489:04A
6Tilde BacklundOK Södertörn53:00+7:379:46A
7Ronja HuggForsa OK54:50+9:2710:07A
8Signe NilssonNyköpings OK55:12+9:4910:11A
9Elin SchagerströmGarphyttans IF55:48+10:2510:17A
10Alicia LundgrenVäxjö OK56:05+10:4210:20A
11Agnes BromanOK Roslagen56:44+11:2110:28A
12Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK57:26+12:0310:35A
13Sofia JohanssonOK Skärmen58:15+12:5210:44A
14Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK58:32+13:0910:47A
15Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF59:51+14:2811:02A
16Frida HectorSnättringe SK59:55+14:3211:03A
17Hanna LagerbergOK Södertörn1:00:14+14:5111:06A
18Lovisa WeidenSkåneslättens OL1:00:43+15:2011:12A
19Amanda JanssonOK Djerf1:00:59+15:3611:15A
20Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna1:01:04+15:4111:16A
21Moa HjorthDomnarvets GOIF1:01:25+16:0211:19B
22Maja PorleVäxjö OK1:04:24+19:0111:52B
23Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad1:05:32+20:0912:05B
24Linnéa GustafssonOK Hällen1:06:49+21:2612:19B
25Clara DahlHärlövs IF1:07:06+21:4312:22B
26Frida SahlmanLinköpings OK1:07:19+21:5612:25B
27Lovisa BlomgrenSOK Aneby1:07:54+22:3112:31B
28Lovisa LagerHalmstad OK1:08:27+23:0412:37B
29Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:11:58+26:3513:16B
30Lovisa WigertzLånghundra IF1:12:47+27:2413:25B
31Tindra HjortFalköpings AIK OK1:18:47+33:2414:32B
32Josefine AnderssonTäby OK1:22:32+37:0915:13B
33Katarina NorrbyOK Södertörn1:24:22+38:5915:33B
34Alma LeijonHärlövs IF1:50:17+1:04:5420:20B
Stina JohanssonOK BävernåterbudB
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOKåterbudB
Elin DahlmarkVästerås SOKåterbudB
Wilma BerganderEksjö SOKåterbudB
Klara HöglundEksjö SOKåterbudB
Hanna JohannessonRonneby OKåterbudB
Maja MörthLeksands OKåterbudB
Elin LindbladOK DjerfåterbudB

D18 Kval B

5 460 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK46:488:34A
2Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna50:53+4:059:19A
3Alva SonessonFalköpings AIK OK50:54+4:069:19A
4Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF51:19+4:319:23A
5Johanna NilssonKungälvs OK51:40+4:529:27A
6Ellen BlennowFalköpings AIK OK51:49+5:019:29A
7Ella SjöbergTullinge SK52:53+6:059:41A
8Tove EkströmLinköpings OK53:35+6:479:48A
9Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK53:49+7:019:51A
10Frida JohanssonOK Djerf53:51+7:039:51A
11Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna53:52+7:049:51A
12Tilda ÖstbergStora Tuna OK55:03+8:1510:04A
13Moa AlsiöIF Hagen56:13+9:2510:17A
14Ebba HjertbergHestra IF1:00:11+13:2311:01A
15Ella PalmIK Hakarpspojkarna1:00:22+13:3411:03A
16Emilia EngelOK Ravinen1:00:38+13:5011:06A
17Ellen KallerbäckOK Orion1:01:25+14:3711:14A
18Maja KindlundOK Tranan1:01:32+14:4411:16A
19Irmalinn NilssonHärlövs IF1:02:17+15:2911:24A
20Nora AronengHestra IF1:03:11+16:2311:34A
21Linnea SkalbergBredaryds SOK1:04:07+17:1911:44B
22Elin SvenssonOK Älme1:04:24+17:3611:47B
23Lotten KindlundhFK Finn1:04:53+18:0511:53B
24Julia RangertIK Hakarpspojkarna1:05:26+18:3811:59B
25Ylva SandénOK Södertörn1:05:32+18:4412:00B
26Clara SpikLeksands OK1:06:41+19:5312:12B
27Moa KarlssonStorviks IF1:06:55+20:0712:15B
28Ebba JensenSkåneslättens OL1:07:19+20:3112:19B
29Ellen WahlbomOK Orion1:08:18+21:3012:30B
30Beatrice ErikssonOK Hällen1:09:08+22:2012:39B
31Hilda AxelssonFK Göingarna1:11:17+24:2913:03B
32Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:11:37+24:4913:06B
33Ida HelgessonHestra IF1:12:06+25:1813:12B
34Alice PalmgrenSundsvalls OK1:28:42+41:5416:14B
Elin BergOK RavinenutgåttB
Anna LithellOK Linnéej startB
Karin ModinBromma-Vällingby SOKåterbudB
Lovisa LängheimTullinge SKåterbudB
Ebba BerglinOK OrionåterbudB
Tove PetterssonOK RoxenåterbudB

H18 Kval A

6 520 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Lukas OlmKils OK44:356:50A
2Viktor SvenskStora Tuna OK45:00+0:256:54A
3Simon HardenFK Boken47:33+2:587:17A
4Hugo DjurstedtEksjö SOK48:59+4:247:30A
5Samuel PihlströmOK Landehof49:02+4:277:31A
6Benjamin NäslundSkogslöparna49:29+4:547:35A
7Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna50:52+6:177:48A
8Johan LangerakJärfälla OK51:00+6:257:49A
9Axel OlssonIF Hagen51:10+6:357:50A
10Fredrik HamreforsVästerås SOK51:35+7:007:54A
11Mattis PerssonEksjö SOK52:03+7:287:58A
12Filip BengtssonOK Orion52:14+7:398:00A
13Arvid WesterbergOK Kolmården52:33+7:588:03A
14Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb53:05+8:308:08A
15Adrian SkobeKalmar OK53:13+8:388:09B
16Filip RosjöJönköpings OK53:18+8:438:10B
17Emil JonsellIF Thor53:29+8:548:12B
18Oscar ModigOK Pan-Kristianstad53:32+8:578:12B
19Gabriel SturessonLerums SOK54:08+9:338:18B
20Isak ErikssonOK Nolaskogsarna55:31+10:568:30B
21Lukas KatvalaKarlskrona SOK55:48+11:138:33B
22Albin KårénSundsvalls OK56:01+11:268:35B
23Andreas NäslundVästerås SOK57:52+13:178:52B
24Allan HedbergLunds OK57:53+13:188:52B
25Axel Leijon ThorellLånghundra IF59:23+14:489:06B
26Thorsten SvenssonFinspångs SOK1:01:19+16:449:24B
27Gustav BjörklundIFK Mora OK1:03:18+18:439:42B
28Erik ErikssonOK Älgen1:05:13+20:3810:00B
29Noa SjöstrandVästerås SOK1:05:16+20:4110:00C
30Simon SvahnEksjö SOK1:07:32+22:5710:21C
31Edvin NilssonGotlands Bro OK1:07:39+23:0410:22C
32Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK1:39:00+54:2515:11C
Hugo JakobssonEksjö SOKåterbudC
Axel ElmbladBredaryds SOKåterbudC
Felix PerssonHaninge SOKåterbudC

H18 Kval B

6 570 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Erik HannrupIF Thor43:106:34A
2Emil AuseliusBredaryds SOK45:00+1:506:50A
3Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF46:31+3:217:04A
4Joar HertinIK Hakarpspojkarna47:09+3:597:10A
5Leo JohanssonOK Kolmården47:50+4:407:16A
6Marcus CarlssonIF Hagen49:15+6:057:29A
7Hugo StrömMullsjö SOK49:49+6:397:34A
8Philip CarlssonNyköpings OK49:51+6:417:35A
9Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna50:32+7:227:41A
10Adrian VartiaOK Löftan51:18+8:087:48A
11Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK53:40+10:308:10A
12Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna54:55+11:458:21A
13Petter BergstedtMarkbygdens OK58:33+15:238:54A
14Mattias IvaresOK Södertörn58:35+15:258:55A
15Niklas SvenssonJärfälla OK58:53+15:438:57B
16Oskar SvahnEksjö SOK1:01:43+18:339:23B
17Duncan RobertsonSvaide Roma SOK1:02:46+19:369:33B
18Jacob MobergHelsingborgs SOK1:02:57+19:479:34B
19Edvin StrandbergKalmar OK1:03:12+20:029:37B
20Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:04:32+21:229:49B
21Eric BerlinTrollhättans SOK1:04:37+21:279:50B
22Filip MöllerOK Södertörn1:07:56+24:4610:20B
23Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:10:28+27:1810:43B
24Daniel HellbergLunds OK1:15:38+32:2811:30B
25Fredrik HanssonTäby OK1:22:30+39:2012:33B
William LundstedtMullsjö SOKej godkändC
Hugo SetthagenOK Trananej godkändC
Alexander SchandlOK SödertörnåterbudC
Olle BergstedtMarkbygdens OKåterbudC
Jonathan JylltorpLinköpings OKåterbudC
Johannes ÖhgrenOK KåreåterbudC
Daniel BogrenIF HagenåterbudC
Olof LjunggrenLinköpings OKåterbudC
Johan CallebergSnättringe SKåterbudC

H18 Kval C

6 440 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Jesper LidmarSnättringe SK43:396:46A
2Gustav RuneforsVäxjö OK44:36+0:576:55A
3Gustav OlssonOK Orion45:51+2:127:07A
4Kristoffer TengrothSundbybergs IK46:29+2:507:13A
5Isac EricssonVäxjö OK46:35+2:567:14A
6Alfred PetterssonMullsjö SOK46:55+3:167:17A
7Elias TidevallSkogsluffarnas OK47:03+3:247:18A
8Simon FriskJärla Orientering47:34+3:557:23A
9Oskar NymanOK Tyr48:06+4:277:28A
10Jonathan UllerKils OK48:13+4:347:29A
11Emanuel HerberthsonLinköpings OK48:29+4:507:31A
12Victor HanssonJönköpings OK48:36+4:577:32A
13Albin FalkNyköpings OK48:49+5:107:34A
14Mattias KallhaugeSnättringe SK48:50+5:117:34A
15Tim JohanssonFK Friskus-Varberg49:01+5:227:36B
16Erik HogedalGöteborg-Majorna OK50:55+7:167:54B
17Arvid UmegårdLånghundra IF50:59+7:207:55B
18Anton HänströmTäby OK52:07+8:288:05B
19Linus LundbergOK Bävern53:19+9:408:16B
20Carl JosefssonSävedalens AIK55:10+11:318:33B
21Albin TollOK Njudung56:07+12:288:42B
22Jakob SjöbergGävle OK56:28+12:498:46B
23Mattias HaneOK Tyr56:43+13:048:48B
24Måns ErikssonÖstersunds OK57:47+14:088:58B
25Simon BjörklundSävedalens AIK58:40+15:019:06B
26Klas JohanssonOK Tranan59:19+15:409:12B
27Simon FreylandEksjö SOK59:41+16:029:16B
28Victor BylundIF Thor1:00:40+17:019:25B
29Sixten TörnqvistVästerås SOK1:01:39+18:009:34C
30Gustav NirvinHaninge SOK1:09:49+26:1010:50C
31Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK1:15:58+32:1911:47C
32Martin SkärlénHaninge SOK1:18:40+35:0112:12C
Albin KronkvistÖrkelljunga FKej godkändC
Elias RöstinSöders-Tyresöej startC

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser