Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Novemberkåsan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Novemberkåsan
Arrangörsorganisation: OK Hammaren
Datum: lördag 21 oktober 2017

Dam Sport

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lisa OlfssonGävle CA41:40
2Helena LindhHärnösands OK42:31+0:51

Herr Sport

25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan PalmbergOK Hammaren25:01
2Emil HedlundTeam PPCykel25:25+0:24
3Emil LindeGävle CA25:29+0:28
4Mattias ForsbergOK Hammaren26:16+1:15
5Magnus PalmbergOK Hammaren26:56+1:55
6Tim Hedman- -28:06+3:05
7Pelle SjudinTeam PPCykel28:12+3:11
8Daniel SvanbäckKlubblös30:32+5:31
9Anders LarssonÅshammar31:22+6:21
10Urban NorinGävle CA32:06+7:05
11David EkmanÅrsunda IF32:20+7:19
12Teuvo JussiCF Fricyklisterna32:41+7:40
13Magnus NilssonGävle CA32:47+7:46
14Kristian WallKW´s Motor33:52+8:51
15Niklas PerssonOK Hammaren34:13+9:12
16Johan LundqvistKlubblös34:36+9:35
17Lasse PetterssonHofors OK35:16+10:15
18Christoffer LinderKlubblös35:20+10:19
19Andreas HagaGävle CA35:42+10:41
20Peter JanssonOK Hammaren37:03+12:02
21Rickard HedlundKlubblös38:58+13:57
22Andre TannemarkKlubblös39:44+14:43
23Mattias BerggrenHofors OK57:06+32:05
Patrik EngströmRembo IKutgått
Emil HillbergHofors OKutgått
Hampus BerggrenOK Hammarenej start
Simon EkbomOK Hammarenej start

Dam Motion

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ingrid ErikssonOK Hammaren41:08
2Maria ErikssonOK Hammaren41:55+0:47
3Agneta JonssonCF Fricyklisterna58:18+17:10

Herr Motion

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas PalmbergOK Hammaren29:36
2Thomas LjungströmOK Hammaren31:05+1:29
3Johan AnderssonGävle CA32:28+2:52
4Pelle ErikssonOK Hammaren32:52+3:16
5Elias LiljebjörnOK Hammaren33:37+4:01
6Erik ErikssonOK Hammaren38:11+8:35
7Jens LiljenbyKlubblös38:27+8:51
8Magnus StrömSandvikens CK40:34+10:58
9Johan StenlundKlubblös40:47+11:11
10Fredrik ErikssonCF Fricyklisterna42:28+12:52
11Stefan NorlingSandvikens CK45:12+15:36
12Mikael PetterssonKlubblös45:28+15:52
13Kjell WestbergGnistan/Geab51:24+21:48
14Johan HuldbergKlubblös54:25+24:49
Jarmo Kekarainen- -ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser