Swedish Orienteering Federation

Official results for SkidO, Barents Winter Games, dag 2, lång

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SkidO, Barents Winter Games, dag 2, lång
Organiser: OK Renen
Date: Sunday 18 March 2018

D21

11 300 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Noora RäisänenFIN1:15:286:40
2Suvi OikarinenFIN1:15:58+0:306:43
3Andrea WickbomSWE1:17:15+1:476:50
4Elin NordlundSWE1:24:48+9:207:30
5Torun AnkjellNOR1:27:10+11:427:42
6Marit Wenseth KureNOR1:53:43+38:1510:03
MELNIKOVA ALENARUSmispunched
Liv Karen JohannessenNORmispunched

H21

14 090 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Markus LundholmSWE1:15:225:20
2Ville-Petteri SaarelaFIN1:16:03+0:415:23
3Robin SahlenSWE1:18:39+3:175:34
4Hannu-Pekka PukemaFIN1:21:12+5:505:45
5Lauri LeinonenFIN1:25:32+10:106:04
6Martin HosetNOR1:32:47+17:256:35
7Jakob Kalvig SkoganNOR1:33:44+18:226:39
8Mattias JohanssonBergnäsets AIK1:45:42+30:207:30
9PRUSAKOV ALEKSEIRUS2:10:00+54:389:13
SHCHEGLOV GLEBRUSmispunched

D20

10 510 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sofia WestinSWE1:11:066:45
2Elin LundgrenSWE1:12:58+1:526:56
3Aino RantalaFIN1:19:32+8:267:34
4Tora IndregaardNOR1:31:32+20:268:42
5Eli KolstadNOR1:40:25+29:199:33

H20

11 300 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rasmus WickbomSWE1:06:045:50
2Pyry HyppöläFIN1:13:08+7:046:28
3Erik TuuriSWE1:17:50+11:466:53
4Lars SolliNOR1:18:35+12:316:57
5KIROV ROMANRUS1:30:32+24:288:00
6Vegard Vaeng BernhardsenNOR1:49:54+43:509:43

H18

10 510 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jussi RantalaFIN1:09:076:34
2Severi OikkonenFIN1:12:07+3:006:51
3Rasmus ErikssonSWE1:17:10+8:037:20
ZHUKOV VLADISLAVRUSmispunched

D18

9 470 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oili HolopainenFIN1:07:037:04
2Idunn StrandNOR1:09:36+2:337:20
3DROZDOVICH MARINARUS1:10:38+3:357:27
4Venla ViippolaFIN1:12:58+5:557:42
5Kaja Samuelsen SkiriNOR1:16:00+8:578:01
6Ane Marte HansenNOR1:28:04+21:019:17
7Frida JohanssonSWE1:30:53+23:509:35
MELNIKOVA MARINARUSmispunched

Öppen 5km

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Daniel AlmqvistNo club membership43:54
2Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS1:00:12+16:18
3Henry PilstålOK Renen1:08:04+24:10
4Karolina BennitzOK Renen1:23:21+39:27
5Irene DanielssonPiteå IF OK1:27:18+43:24

Öppen 7km

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Matts EngvallBodens Bandyklubb OS1:01:39
2Roland JanssonÄlvsby IF OK1:06:13+4:34
3Agneta HolmgrenBergnäsets AIK1:07:12+5:33
4Anders AbrahamssonGammelstads IF1:17:52+16:13
5Stefan LauriGammelstads IF1:19:04+17:25
6Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb1:27:17+25:38
7Ulf NordlundPiteå IF OK1:39:36+37:57
8Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK1:42:16+40:37

Öppen 10 km

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oskar ÖqvistBergnäsets AIK1:07:51
2Ilpo ViippolaNo club membership1:10:27+2:36
3Peter WestinVittjärvs IK1:12:38+4:47

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements