Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, Barents Winter Games, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, Barents Winter Games, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: OK Renen
Datum: söndag 18 mars 2018

Bergnäsets AIK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oskar ÖqvistÖppen 10 km1:07:51
3Agneta HolmgrenÖppen 7km1:07:12+5:33
8Mattias JohanssonH211:45:42+30:207:30
8Fredrik HolmgrenÖppen 7km1:42:16+40:37

Bodens Bandyklubb OS

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Matts EngvallÖppen 7km1:01:39
2Kjell MörtbergÖppen 5km1:00:12+16:18

Ej klubbansluten

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Daniel AlmqvistÖppen 5km43:54
2Ilpo ViippolaÖppen 10 km1:10:27+2:36

FIN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Noora RäisänenD211:15:286:40

FIN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Suvi OikarinenD211:15:58+0:306:43

FIN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ville-Petteri SaarelaH211:16:03+0:415:23

FIN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Hannu-Pekka PukemaH211:21:12+5:505:45

FIN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lauri LeinonenH211:25:32+10:106:04

FIN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Aino RantalaD201:19:32+8:267:34

FIN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Pyry HyppöläH201:13:08+7:046:28

FIN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jussi RantalaH181:09:076:34

FIN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Severi OikkonenH181:12:07+3:006:51

FIN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oili HolopainenD181:07:037:04

FIN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Venla ViippolaD181:12:58+5:557:42

Gammelstads IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders AbrahamssonÖppen 7km1:17:52+16:13
5Stefan LauriÖppen 7km1:19:04+17:25

NOR

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Idunn StrandD181:09:36+2:337:20
4Tora IndregaardD201:31:32+20:268:42
4Lars SolliH201:18:35+12:316:57
5Eli KolstadD201:40:25+29:199:33
5Torun AnkjellD211:27:10+11:427:42
5Kaja Samuelsen SkiriD181:16:00+8:578:01
6Marit Wenseth KureD211:53:43+38:1510:03
6Vegard Vaeng BernhardsenH201:49:54+43:509:43
6Ane Marte HansenD181:28:04+21:019:17
6Martin HosetH211:32:47+17:256:35
7Jakob Kalvig SkoganH211:33:44+18:226:39
Liv Karen JohannessenD21ej godkänd

OK Renen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Henry PilstålÖppen 5km1:08:04+24:10
4Karolina BennitzÖppen 5km1:23:21+39:27

Piteå IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Irene DanielssonÖppen 5km1:27:18+43:24

Piteå IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ulf NordlundÖppen 7km1:39:36+37:57

Piteå IF Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Susanne AnderssonÖppen 7km1:27:17+25:38

RUS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
MELNIKOVA ALENAD21ej godkänd

RUS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9PRUSAKOV ALEKSEIH212:10:00+54:389:13

RUS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
SHCHEGLOV GLEBH21ej godkänd

RUS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5KIROV ROMANH201:30:32+24:288:00

RUS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
ZHUKOV VLADISLAVH18ej godkänd

RUS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3DROZDOVICH MARINAD181:10:38+3:357:27

RUS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
MELNIKOVA MARINAD18ej godkänd

SWE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Andrea WickbomD211:17:15+1:476:50

SWE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Elin NordlundD211:24:48+9:207:30

SWE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Markus LundholmH211:15:225:20

SWE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Robin SahlenH211:18:39+3:175:34

SWE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sofia WestinD201:11:066:45

SWE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Elin LundgrenD201:12:58+1:526:56

SWE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rasmus WickbomH201:06:045:50

SWE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Erik TuuriH201:17:50+11:466:53

SWE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Rasmus ErikssonH181:17:10+8:037:20

SWE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Frida JohanssonD181:30:53+23:509:35

Vittjärvs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Peter WestinÖppen 10 km1:12:38+4:47

Älvsby IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Roland JanssonÖppen 7km1:06:13+4:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser