Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Daladubbeln, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, stafett
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens OK / Korsnäs IF OK / OK Kåre
Datum: lördag 19 oktober 2019

H17-20

25 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Djerf / OK Tisaren 143:57
1. Rasmus Pettersson23:0410+2:0123:0410
2. Valter Pettersson20:53143:571-9
2Lerums SOK / OK Hällen 144:13
1. Melker Lundin21:473+0:4421:473
2. Emil Axelsson22:263+1:3344:132-1
3OK Roxen 145:04
1. Hugo Dalhammer22:566+1:5322:566
2. Hugo Lillieström22:082+1:1545:043-3
4OK Rodhen / Västerbergslagens OL 145:57
1. Henrik Petrisi22:524+1:4922:524
2. David Melin23:055+2:1245:5740
5Nyköpings OK / Skogslöparna 1048:11
1. Benjamin Näslund21:422+0:3921:422
2. Philip Carlsson26:297+5:3648:115+3
6Västerås SOK 149:59
1. Kalle Åkerman Sjöström23:028+1:5923:028
2. Martin Sandqvist26:579+6:0449:596-2
7Nyköpings OK / OK Ravinen 150:05
1. Albin Falk21:03121:031
2. Martin Rinnbäck29:0212+8:0950:057+6
8Gävle OK 150:51
1. Jakob Sjöberg23:028+1:5923:028
2. Felix Silver27:4910+6:5650:5180
9Halmstad OK / OK Löftan 152:14
1. Albin Persson29:1117+8:0829:1117
2. Jesper Johansson23:034+2:1052:149-8
10Västerås SOK 252:24
1. Noa Sjöstrand22:535+1:5022:535
2. Andreas Näslund29:3115+8:3852:2410+5
11Södertälje-Nykvarn OF 152:39
1. Martin Bygdén22:597+1:5622:597
2. Viktor Löfgren29:4016+8:4752:3911+4
12KFUM Örebro OK 156:31
1. Marcus Klasenius24:4911+3:4624:4911
2. William Segura31:4219+10:4956:3112+1
13Gävle OK 257:10
1. Isak Berggren27:4913+6:4627:4913
2. Alfred Liljeström29:2113+8:2857:10130
14OK Hammaren / OK Hällen 9957:26
1. Rasmus Täck31:3420+10:3131:3420
2. Karl Lundin25:526+4:5957:2614-6
15Arboga OK 157:32
1. Casper Vånsjö27:2912+6:2627:2912
2. Filip Bäck30:0317+9:1057:3215+3
16Göteborgs SK / Sävedalens AIK 157:40
1. Oscar Wall Jungbjer31:0519+10:0231:0519
2. Rasmus Johansson Fjordside26:358+5:4257:4016-3
17Västerås SOK 358:57
1. Hugo Frisk27:5614+6:5327:5614
2. Sixten Törnqvist31:0118+10:0858:5717+3
18IFK Enskede 21:02:39
1. Pontus Axell29:2418+8:2129:2418
2. Linus Albinsson33:1521+12:221:02:39180
19KFUM Örebro OK / Västerbergslagens OL 471:04:31
1. Linus Malm31:5321+10:5031:5321
2. Karin Wedman32:3820+11:451:04:3119-2
20IFK Enskede 11:05:05
1. Gustav Björklund28:0216+6:5928:0216
2. Nils Forsberg Rundström37:0322+16:101:05:0520+4
21Karlskrona SOK 11:09:34
1. Erik Hansson40:0423+19:0140:0423
2. Arvid Kronmar29:3014+8:371:09:3421-2
22Södertälje-Nykvarn OF / Väsby OK 21:13:59
1. Henrik Willamo27:5614+6:5327:5614
2. Ylva Lidén46:0324+25:101:13:5922+8
23Arboga OK 21:18:59
1. Tilda Wigforss50:0924+29:0650:0924
2. Ceasar Tengbrand28:5011+7:571:18:5923-1
24IFK Mora OK 11:24:10
1. Egil Lissmyr38:3722+17:3438:3722
2. Thobias Brodin45:3323+24:401:24:1024+2
Tumba-Mälarhöjden OK 1utgått
1. Mikael Alm1:15:3825+54:351:15:3825
2. ej startej start
Lerums SOK / OK Landehof 2ej start
1. Jakob Gunnarssonej startej start
2. Felix Drejmoej startej start
Nyköpings OK / OK Måsen 2ej start
1. Isak Anängenej startej start
2. Tobias Janzon Sjöstedtej startej start

D17-20

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kåre / OK Renen 145:07
1. Vilma V Von Krusenstierna22:25122:251
2. Hanna Lundberg22:42145:0710
2Stora Tuna OK 151:09
1. Ronja Hugg23:532+1:2823:532
2. Maja Mörth27:162+4:3451:0920
3OK Tyr 21:00:57
1. Cornelia Kindlund29:283+7:0329:283
2. Nicolina Moberg31:294+8:471:00:5730
4Surahammars SOK 11:04:25
1. Dorota Smelikova33:337+11:0833:337
2. Ida Hallin30:523+8:101:04:254-3
5KFUM Örebro OK 11:07:41
1. Lovisa Gustafsson29:384+7:1329:384
2. Julia Berg38:036+15:211:07:415+1
6Falköpings AIK OK / IF Hagen 11:08:05
1. Moa Skoog30:195+7:5430:195
2. Tilda Wiklund37:465+15:041:08:056+1
7OK Tyr 11:09:47
1. Elsa Albinsson30:576+8:3230:576
2. Amanda Alfredsson38:509+16:081:09:477+1
8Västerbergslagens OL 11:17:26
1. Elsa Forsgren39:1310+16:4839:1310
2. Tyra Dernfalk38:137+15:311:17:268-2
9OK Kolmården / Åmåls OK 11:22:49
1. Linnea Axelsson44:3411+22:0944:3411
2. Elin Netz38:158+15:331:22:499-2
10Gustavsbergs OK 11:35:47
1. Isabella Nilsson45:0012+22:3545:0012
2. Emilia Nilsson50:4710+28:051:35:4710-2
11Västerbergslagens OL 31:37:37
1. Olga Rindeskog33:378+11:1233:378
2. Alma Sand1:04:0012+41:181:37:3711+3
12IF Hallby SOK / Skogspojkarnas OK 11:42:39
1. Frida Mouchard46:5913+24:3446:5913
2. Hanna Kromnér55:4011+32:581:42:3912-1
Valbo AIF 1ej godkänd
1. Linnea Persson36:019+13:3636:019
2. Frida Jonssonej startej godkänd
Sundsvalls OK 1ej start
1. Julia Nordlanderej startej start
2. Amanda Schönfeldtej startej start
Västerbergslagens OL 2ej start
1. VB OL D17-20 Löpare 1ej startej start
2. VB OL D17-20 Löpare 2ej startej start

H16

89 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Växjö OK 142:46
1. Hugo Ericsson20:572+0:0120:572
2. Noel Braun21:492+0:4342:461-1
2IFK Mora OK / Sundsvalls OK 343:08
1. Oskar Vikström21:044+0:0821:044
2. Albin Gezelius22:044+0:5843:082-2
3IK Hakarpspojkarna 143:16
1. Olle Karlsson20:56120:561
2. Isak Eskilsson22:206+1:1443:163+2
4KFUM Örebro OK / Långhundra IF 243:35
1. Hugo Örn22:296+1:3322:296
2. Edvin Nilsson21:06143:354-2
5IFK Mora OK 144:38
1. Simon Karlsson Holmer22:439+1:4722:439
2. Mark Tutynin21:553+0:4944:385-4
6OK Hammaren / Stora Tuna OK 1044:42
1. Elias Danielsson21:013+0:0521:013
2. Mattias Östberg23:4111+2:3544:426+3
7Attunda OK / Tumba-Mälarhöjden OK 9945:06
1. Ludvig Lange22:4815+1:5222:4815
2. Marcus Stenebo22:185+1:1245:067-8
8Sävedalens AIK / Waxholms OK 245:15
1. Johan Fochsen21:085+0:1221:085
2. Gunnar Fovaeus24:0712+3:0145:158+3
9Snättringe SK 146:00
1. Hampus Hatlen22:4410+1:4822:4410
2. Isak Gelius23:169+2:1046:009-1
10Kils OK / OK Skogshjortarna 446:01
1. Samuel Böke23:0522+2:0923:0522
2. Anton Uller22:567+1:5046:0110-12
11Nyköpings OK / OK Hällen 146:08
1. Edvin Hellsten22:5617+2:0022:5617
2. Hugo Kindborn23:128+2:0646:0811-6
12Lerums SOK / Umeå OK 6946:47
1. Isak Lundholm23:1023+2:1423:1023
2. William Sturesson23:3710+2:3146:4712-11
13Korsnäs IF OK / OK Ravinen 146:53
1. Edvin Forsberg22:4614+1:5022:4614
2. Joel Golsäter24:0712+3:0146:5313-1
14Nyköpings OK 347:35
1. Kasper Lagerström22:5216+1:5622:5216
2. Axel Lindgren24:4319+3:3747:3514-2
15Attunda OK 147:42
1. Viktor Sone23:0220+2:0623:0220
2. Elis Ivers24:4017+3:3447:4215-5
16IF Thor / OK Rodhen 347:56
1. Simon Claesson23:0421+2:0823:0421
2. Viktor Jemth24:5221+3:4647:5616-5
17IF Thor / OK Linné 248:08
1. David Berglund22:5617+2:0022:5617
2. Axel Gidlund25:1224+4:0648:08170
18IK Uven / OK Landehof 249:04
1. William Rönnborg22:347+1:3822:347
2. Melker Åkesson26:3029+5:2449:0418+11
19Umeå OK 349:12
1. Oskar Ådahl25:0432+4:0825:0432
2. Rasmus Eriksson24:0814+3:0249:1219-13
20OK Denseln 149:15
1. Andreas Törnkvist24:5529+3:5924:5529
2. Hugo Persson24:2015+3:1449:1520-9
21Sävedalens AIK / Umeå OK 649:16
1. Simon Bååth22:4511+1:4922:4511
2. Elias Lantto26:3130+5:2549:1621+10
22Karlskrona SOK / Lunds OK 249:18
1. Hugo Larsson22:408+1:4422:408
2. Loke Hedberg26:3831+5:3249:1822+14
23OK Ravinen 249:58
1. Hugo Lindskog25:0030+4:0425:0030
2. Teo Struck24:5822+3:5249:5823-7
24Karlskrona SOK / OK Orion 150:16
1. Anton Törnqvist25:4635+4:5025:4635
2. Filip Håkansson24:3016+3:2450:1624-11
25OK Löftan 150:30
1. Tobias Johansson23:1624+2:2023:1624
2. Isak Bengtsson27:1433+6:0850:3025+1
26OK Alehof 151:18
1. Gustav Berts26:3743+5:4126:3743
2. Lucas Boström24:4118+3:3551:1826-17
27OK Kåre 251:30
1. Jon Hansson26:2539+5:2926:2539
2. Esbjörn Montelius Risberg25:0523+3:5951:3027-12
28OK Kåre / Sundsvalls OK 151:49
1. Petter Erlandsson25:2134+4:2525:2134
2. Jakob Widelund26:2828+5:2251:4928-6
29Tjalve IF Norrköping 152:08
1. Simon Flankegård26:2138+5:2526:2138
2. Valter Fredriksson25:4727+4:4152:0829-9
30Göteborg-Majorna OK / IK Uven 152:26
1. Victor Beischer26:5146+5:5526:5146
2. Elias Nordberg25:3526+4:2952:2630-16
30Nyköpings OK / OK Måsen 252:26
1. Andreas Holmqvist25:0633+4:1025:0633
2. Sven Sjöqvist27:2034+6:1452:2630-3
32Hudiksvalls OK / Segersta OK 153:10
1. Wille Långberg24:0825+3:1224:0825
2. Albin Andersson29:0244+7:5653:1032+7
33Västerås SOK 253:18
1. Lucas Ahlström26:3242+5:3626:3242
2. Kristoffer Klarin26:4632+5:4053:1833-9
34Snättringe SK / Sävedalens AIK 6954:03
1. Oscar Wångberg Aneland26:0537+5:0926:0537
2. Anton Kastrup27:5838+6:5254:0334-3
35OK Kolmården 254:07
1. Carl Hedegård28:4265+7:4628:4265
2. Sverre Röjgård25:2525+4:1954:0735-30
36Eds SK / Åmåls OK 154:57
1. David Hermansson26:2539+5:2926:2539
2. Melker Andersson28:3242+7:2654:5736-3
37OK Landehof / Sjövalla FK 355:01
1. Alvin Ollander27:0148+6:0527:0148
2. Ebbe Holmqvist28:0039+6:5455:0137-11
38OK Tor 155:11
1. Viktor Fröberg25:0030+4:0425:0030
2. Jonatan Wickström30:1146+9:0555:1138+8
39Järfälla OK / Täby OK 3755:15
1. Melker Palm27:4659+6:5027:4659
2. Marcus Ekman27:2935+6:2355:1539-20
40Bredaryds SOK / IK Hakarpspojkarna 255:21
1. Erik Ling27:2956+6:3327:2956
2. Filip Broling27:5237+6:4655:2140-16
41OK Hammaren 157:48
1. Edvin Mäkinen27:1450+6:1827:1450
2. Alfred Jeppsson30:3448+9:2857:4841-9
41OK Landehof 157:48
1. Karl Granfors27:5261+6:5627:5261
2. Joel Ringström29:5645+8:5057:4841-20
43Leksands OK 257:50
1. Klockar-Eskil Nääs27:2055+6:2427:2055
2. Elsa Göras30:3047+9:2457:5043-12
44IFK Göteborg Orientering / Kungälvs OK 158:05
1. Fritjof Aderstedt Althoff26:4645+5:5026:4645
2. Tage Kinell31:1951+10:1358:0544-1
45Tolered-Utby Ol-klubb / OK Södertörn 158:13
1. Samuel Ljungqvist27:0148+6:0527:0148
2. Elisabeth Larsson31:1250+10:0658:1345-3
46FK Friskus-Varberg / OK Löftan 259:37
1. Alex Johansson27:1752+6:2127:1752
2. Jakob Moberg32:2052+11:1459:3746-6
47OK Södertörn 7859:59
1. Max Österling27:3657+6:4027:3657
2. Mattis Sandén32:2353+11:1759:5947-10
48IFK Mora OK / Sundsvalls OK 21:00:05
1. Edvin Lake24:1726+3:2124:1726
2. Sebastian Åkärbjär35:4861+14:421:00:0548+22
49Snättringe SK 21:00:16
1. Jakob Tedhamre24:3728+3:4124:3728
2. Johan Fredholm35:3959+14:331:00:1649+21
50Hestra IF / Ulricehamns OK 11:01:01
1. Joel Holmberg33:2271+12:2633:2271
2. Filip Ingemarsson27:3936+6:331:01:0150-21
51Sigtuna OK 21:01:22
1. Elias Strömland25:5536+4:5925:5536
2. Elise Magnusson35:2758+14:211:01:2251+15
52Tjällmo-Godegårds OK 21:01:57
1. Emil Söderberg27:5962+7:0327:5962
2. Daniel Jonsson33:5854+12:521:01:5752-10
53Arboga OK / Uddevalla OK 11:02:30
1. Hjalmar Olsson27:1853+6:2227:1853
2. Eric Bäck35:1257+14:061:02:30530
54Kungälvs OK 21:02:45
1. Lukas Groth26:4244+5:4626:4244
2. Oscar Lundborg36:0362+14:571:02:4554+10
55IFK Enskede 11:02:48
1. Henrik Lundfors34:3574+13:3934:3574
2. Elis Forsberg Rundström28:1341+7:071:02:4855-19
56Ockelbo OK / OK Hammaren 21:03:35
1. Fabian Sund28:3664+7:4028:3664
2. Eric Hallner34:5956+13:531:03:3556-8
57Västerås SOK 11:03:40
1. Sixten Slagbrand24:2527+3:2924:2527
2. Maximilian Olofsson39:1571+18:091:03:4057+30
58Skarpnäcks OL 11:03:46
1. Justus Arenander22:4511+1:4922:4511
2. William Möller41:0176+19:551:03:4658+47
59Tullinge SK / Waxholms OK 11:05:31
1. Wilhelm Bergman27:4458+6:4827:4458
2. Wilhelm Nordqvist37:4765+16:411:05:3159+1
60OK Linné / SOK Viljan 11:05:45
1. Mathias Nordlinder37:4477+16:4837:4477
2. Theo Lövdahl28:0140+6:551:05:4560-17
61Tullinge SK 31:05:54
1. David Törnqvist35:0375+14:0735:0375
2. Hugo Backlund30:5149+9:451:05:5461-14
62OK Roxen 11:06:13
1. Rasmus Påledal27:5060+6:5427:5060
2. Mattias Josefsson38:2367+17:171:06:1362+2
63Sigtuna OK 11:07:59
1. Gustav Lyckebäck27:1954+6:2327:1954
2. Sean Berglund40:4074+19:341:07:5963+9
64Stora Tuna OK 11:08:39
1. Jakob Carlsson26:3041+5:3426:3041
2. Viktor Norberg42:0978+21:031:08:3964+23
65IFK Lidingö SOK 11:08:52
1. Ludvig Björkstedt28:2663+7:3028:2663
2. Jonathan Blomlöf40:2672+19:201:08:5265+2
66Göteborgs SK / Tumba-Mälarhöjden OK 11:09:22
1. Johan Wall Jungbjer30:3669+9:4030:3669
2. Liv Herne38:4668+17:401:09:2266-3
67Lunds OK / Örkelljunga FK 11:11:49
1. Hugo Cedervall30:2368+9:2730:2368
2. Isak Andersson41:2677+20:201:11:4967-1
68Frösö IF / Östersunds OK 11:13:12
1. Axel Arnesson32:1770+11:2132:1770
2. Vidar Bäckman40:5575+19:491:13:1268-2
69Tjällmo-Godegårds OK 11:13:16
1. Ludvig Karlqvist34:0573+13:0934:0573
2. Karl Hjärtsjö39:1170+18:051:13:1669-4
70Skarpnäcks OL 21:13:18
1. Filip Dryselius37:3576+16:3937:3576
2. Mathias Dryselius35:4360+14:371:13:1870-6
71OK Renen 11:13:56
1. Martin Lundholm39:0478+18:0839:0478
2. Eric Hasselström34:5255+13:461:13:5671-7
72Sjövalla FK 11:14:10
1. Hannes Essunger26:5247+5:5626:5247
2. Axel Björkman47:1880+26:121:14:1072+25
73IFK Göteborg Orientering / OK Alehof 21:14:38
1. Alfred Johansson27:1551+6:1927:1551
2. Jakob Asp47:2381+26:171:14:3873+22
74Umeå OK 21:18:17
1. Jakob Andersson39:2179+18:2539:2179
2. Valdemar Lidén38:5669+17:501:18:1774-5
75Gävle OK / Valbo AIF 11:19:01
1. Joel Owén42:0880+21:1242:0880
2. Rasmus Söderberg36:5364+15:471:19:0175-5
76Dalaportens OL 11:25:20
1. Daniel Lind44:4681+23:5044:4681
2. Ossian Kihlström40:3473+19:281:25:2076-5
77OK Landehof 41:25:48
1. Albin Nyqvist29:1766+8:2129:1766
2. Anton Larsson56:3184+35:251:25:4877+11
78Ulricehamns OK 31:30:02
1. Albin Genberg33:4572+12:4933:4572
2. Emanuel Zitka56:1783+35:111:30:0278+6
79Södertälje-Nykvarn OF 11:48:59
1. Sebastian Radakovits1:00:1184+39:151:00:1184
2. Alma Gauffin48:4882+27:421:48:5979-5
Avesta OK / Leksands OK 1ej godkänd
1. Isak Dalinej godkändej godkänd
2. Lucas Wanner44:4079+23:34ej godkänd
Gustavsbergs OK / Järfälla OK 2ej godkänd
1. Rasmus Lindblomej godkändej godkänd
2. Anton Mörkfors38:1566+17:09ej godkänd
Linköpings OK / OK Kolmården 1ej godkänd
1. Carl-Henrik Wassej godkändej godkänd
2. Johan Årbrink24:4920+3:43ej godkänd
OK Älvsjö-Örby / Tumba-Mälarhöjden OK 2ej godkänd
1. Elias Adebrant48:0082+27:0448:0082
2. Hjalmar Sandbergej startej godkänd
OK Kåre 3ej godkänd
1. Leo Alvolinej godkändej godkänd
2. Albin Sjöblom36:1763+15:11ej godkänd
OK Landehof 5ej godkänd
1. Emil Werner58:1983+37:2358:1983
2. Gustav Carlssonej godkändej godkänd
OK Skogshjortarna / Ulricehamns OK 2ej godkänd
1. Alfred Hallqvist22:4511+1:4922:4511
2. Ludvig Hedströmej startej godkänd
OK Skogshjortarna / Vänersborgs SK 3ej godkänd
1. Alvin Rösehagej godkändej godkänd
2. Arvid Öhrvall28:4843+7:42ej godkänd
Täby OK 9ej godkänd
1. Filip Lindqvist22:5719+2:0122:5719
2. Gustaf Hofstedtej godkändej godkänd
Tullinge SK 2ej godkänd
1. Emil Helander29:5767+9:0129:5767
2. Ludvig Ferdmanej startej godkänd
Almby IK / KFUM Örebro OK 1ej start
1. Gustav Askrothej startej start
2. Jonatan Kraftej startej start
OK Hammaren 3ej start
1. Oskar Eureniusej startej start
2. Axel Mäkinenej startej start
OK Skogshjortarna / Umeå OK 1ej start
1. Umeå OK H16 Löpare 1ej startej start
2. OK Skogshjortarna H16 Löpare 1ej startej start
OK Tisaren 1ej start
1. Noel Helmerssonej startej start
2. Emil Larssonej startej start

D16

94 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Halmstad OK / Karlskrona SOK 142:31
1. Alma Svennerud20:212+0:0420:212
2. Klara Persson22:105+2:0942:311-1
2Markbygdens OK 142:46
1. Erika Åkesson22:456+2:2822:456
2. Lisa Åkesson20:01142:462-4
3IK Hakarpspojkarna / OK Ravinen 343:09
1. Ida Eskilsson20:17120:171
2. Amanda Granqvist22:526+2:5143:093+2
4IK Hakarpspojkarna / Södertälje-Nykvarn OF 145:03
1. Emmy Granstedt23:109+2:5323:109
2. Klara Borg21:533+1:5245:034-5
5OK Alehof / Sjövalla FK 246:17
1. Elina Reinholdsson22:225+2:0522:225
2. Eleonora Alinder23:5513+3:5446:1750
6OK Ravinen / Täby OK 446:28
1. Ida Hänström23:078+2:5023:078
2. Tilda Mårtensson23:218+3:2046:286-2
7Nyköpings OK / Västerås SOK 346:37
1. Alice Ek25:0427+4:4725:0427
2. Klara Åkerman Sjöström21:332+1:3246:377-20
8Eksjö SOK 146:53
1. Thea Nordin Abaji23:2915+3:1223:2915
2. Agnes Djurstedt23:249+3:2346:538-7
9Nyköpings OK 147:53
1. Frida Jarding21:543+1:3721:543
2. Caroline Guttke25:5925+5:5847:539+6
10IF Thor / Lunds OK 147:55
1. Moa Wallenborg25:5439+5:3725:5439
2. Hanna Jonsell22:014+2:0047:5510-29
11Tullinge SK / Tumba-Mälarhöjden OK 347:58
1. Ingrid André23:007+2:4323:007
2. Wilma Leickt24:5820+4:5747:5811+4
12Falköpings AIK OK / OK Ravinen 547:59
1. Smilla Mogensen24:5124+4:3424:5124
2. Elsa Sonesson23:087+3:0747:5912-12
13Alfta-Ösa OK / Gävle OK 148:12
1. Elin Ladänges24:1319+3:5624:1319
2. Sara Åbom23:5914+3:5848:1213-6
14OK Renen / Sundsvalls OK 148:34
1. Ella Turesson25:0628+4:4925:0628
2. Alice Larsson23:2810+3:2748:3414-14
15Västerås SOK 248:53
1. Amanda Hall25:1232+4:5525:1232
2. Maja Ahlström23:4111+3:4048:5315-17
16OK Skogsfalken 149:06
1. Emma Emilsson24:5625+4:3924:5625
2. Ella Söderberg24:1017+4:0949:0616-9
17Skogspojkarnas OK 149:14
1. Sofia Tunesson25:2734+5:1025:2734
2. Moa Algers Omholt23:4712+3:4649:1417-17
18Gamleby OK / Väsby OK 349:42
1. Tove Vallerius23:2813+3:1123:2813
2. Wilma Josefsson26:1428+6:1349:4218+5
19Kalmar OK / Tullinge SK 150:06
1. Filippa Söderberg26:0442+5:4726:0442
2. Tove Sjöberg24:0215+4:0150:0619-23
20Leksands OK / Länna IF 250:34
1. Tuva-Cajsa Spik26:0240+5:4526:0240
2. Cornelia Krafft24:3218+4:3150:3420-20
21OK Kolmården 150:59
1. Linnea Lund23:2312+3:0623:2312
2. Sigrid Ljunggren27:3631+7:3550:5921+9
22Korsnäs IF OK / OK Kåre 351:02
1. Vendela Söderqvist23:1310+2:5623:1310
2. Maja Bergqvist27:4933+7:4851:0222+12
23Kungälvs OK / Sjövalla FK 152:02
1. Olivia Lundstedt22:184+2:0122:184
2. Molly Granäng29:4444+9:4352:0223+19
24OK Djerf 152:06
1. Jonna Lindblad24:1722+4:0024:1722
2. Ellen Pelander27:4933+7:4852:0624+2
25IFK Göteborg Orientering / OK Alehof 152:52
1. Filippa Fagerström28:4951+8:3228:4951
2. Ida Bengtsson24:0316+4:0252:5225-26
26Domnarvets GOIF / Nyköpings OK 454:45
1. Emma Eliasson24:4523+4:2824:4523
2. Emma Westerlund30:0045+9:5954:4526+3
27Korsnäs IF OK / OK Hammaren 255:12
1. Julia Näslund24:0618+3:4924:0618
2. Thea Nordin31:0651+11:0555:1227+9
28Härnösands OK 155:15
1. Elmina Molin25:4138+5:2425:4138
2. Elsa Lindahl29:3442+9:3355:1528-10
29IF Thor / Västerbergslagens OL 255:30
1. Ellen Hannrup30:0163+9:4430:0163
2. Alma Wallman25:2923+5:2855:3029-34
30Almby IK 155:34
1. Sofia Green25:2233+5:0525:2233
2. Sofie Bodin30:1246+10:1155:3430-3
31Domnarvets GOIF 155:37
1. Alice Eriksson Björling23:2813+3:1123:2813
2. Anja Nilsson32:0960+12:0855:3731+18
32OK Tyr 255:44
1. Milla Forkéus25:0729+4:5025:0729
2. Linn Andersson30:3749+10:3655:4432+3
33OK Ravinen 256:09
1. Sofia Albemark26:4544+6:2826:4544
2. Vendela Rundström29:2441+9:2356:0933-11
34Linköpings OK 156:16
1. Lova Elnegård30:1165+9:5430:1165
2. Elin Kjellman26:0526+6:0456:1634-31
35Anderstorps OK / OK Rodhen 256:28
1. Fannie Sjölander27:1147+6:5427:1147
2. Stina Andersson29:1740+9:1656:2835-12
36Gamleby OK / OK Skogshjortarna 256:32
1. Ebba Thern29:1856+9:0129:1856
2. Hanna Öberg27:1430+7:1356:3236-20
37Södertälje-Nykvarn OF 256:33
1. Alexandra Stål26:5245+6:3526:5245
2. Lisa Edén29:4143+9:4056:3337-8
38Anderstorps OK / SOK Viljan 356:42
1. Asta Törnkvist28:2449+8:0728:2449
2. Vendela Sturek28:1835+8:1756:4238-11
39OK Tranan/Istrums SK 156:43
1. Sara Ohlin24:1621+3:5924:1621
2. Elin Danielsson32:2762+12:2656:4339+18
40OK Renen 256:47
1. Klara Kivijärvi26:2743+6:1026:2743
2. Matilda Aasa30:2047+10:1956:4740-3
41Trollhättans SOK 156:50
1. Linnea Solvang Stagg25:0326+4:4625:0326
2. Alma Appelgren31:4757+11:4656:5041+15
42FK Friskus-Varberg / IF Rigor 156:51
1. Maja Karmstig31:1773+11:0031:1773
2. Maja Graad25:3424+5:3356:5142-31
43Sundsvalls OK 256:56
1. Elsa Granholm25:3636+5:1925:3636
2. Ebba Andersson31:2053+11:1956:5643+7
44Västerbergslagens OL 156:58
1. Alicia Bergkvist32:1879+12:0132:1879
2. Kajsa Ivarsson24:4019+4:3956:5844-35
45OK Milan / OK Tisaren 157:02
1. Vilma Larsson23:1911+3:0223:1911
2. Amanda Sjödin33:4368+13:4257:0245+34
46Nyköpings OK 257:07
1. Meja Alenius23:3016+3:1323:3016
2. Katja Gustafsson33:3767+13:3657:0746+30
47Tullinge SK / Tumba-Mälarhöjden OK 457:31
1. Märta Södervall31:1874+11:0131:1874
2. Elsa Käll26:1327+6:1257:3147-27
48Lerums SOK / Täby OK 357:32
1. Ebba Näsman26:0341+5:4626:0341
2. Doris Iko31:2955+11:2857:3248+7
49Växjö OK 157:44
1. Martina Niklasson26:5646+6:3926:5646
2. Maja Lindén30:4850+10:4757:4449+3
50OK Linné 357:45
1. Ines Aarnio32:2780+12:1032:2780
2. Johanna Roos25:1821+5:1757:4550-30
51Leksands OK / OK Linné 157:53
1. Ellen Funke29:0154+8:4429:0154
2. Lisa Nilsson28:5239+8:5157:5351-3
52OK Linné / Skarpnäcks OL 457:54
1. Anna Castilho Marcao29:3160+9:1429:3160
2. Tindra Jonsson28:2336+8:2257:5452-8
53Sundsvalls OK 558:24
1. Ylva Sandström24:1520+3:5824:1520
2. Ebba Lindholm34:0970+14:0858:2453+33
54Järfälla OK / OK Södertörn 358:39
1. Alicia Schandl30:1666+9:5930:1666
2. Miia Roller28:2336+8:2258:3954-12
55Skellefteå OK / Umeå OK 159:29
1. Hilja Berggrund27:3948+7:2227:3948
2. Linn Wennberg31:5058+11:4959:2955+7
56OK Landehof / Tullinge SK 259:49
1. Alva Bladh32:0577+11:4832:0577
2. Rebecka Pihlström27:4432+7:4359:4956-21
57OK Kåre / OK Rodhen 11:00:13
1. Agnes Söllvander Eklund29:4061+9:2329:4061
2. Klara Ersson30:3348+10:321:00:1357-4
58Garphyttans IF 11:00:28
1. Signe Schagerström25:3737+5:2025:3737
2. Anna Nilsson34:5175+14:501:00:2858+21
59Valbo AIF 11:00:36
1. Tyra Forsberg25:3235+5:1525:3235
2. Mathilda Karlsson35:0477+15:031:00:3659+24
60Rasbo IK / Sigtuna OK 11:01:04
1. Lovisa Bolander28:5052+8:3328:5052
2. Isabelle Ståhlbrandt32:1461+12:131:01:0460+8
61Markbygdens OK / Trollhättans SOK 21:01:32
1. Matilda Fagerlind30:2468+10:0730:2468
2. Agnes Eriksson31:0852+11:071:01:3261-7
62IFK Mora OK / OK Hammaren 11:01:54
1. Julia Meijer33:2281+13:0533:2281
2. Elise Edler28:3238+8:311:01:5462-19
63Sundsvalls OK 41:02:04
1. Stina Lindholm30:3971+10:2230:3971
2. Emma Johansson31:2554+11:241:02:0463-8
64IFK Lidingö SOK 21:02:08
1. Agnes Damberg29:2858+9:1129:2858
2. Lisa Thunell32:4063+12:391:02:0864+6
65Mullsjö SOK/OK Linné 11:02:14
1. Julia Westh29:2357+9:0629:2357
2. Moa Lundin32:5164+12:501:02:1465+8
66Stigmännen / OK Orion 11:03:11
1. Anna Simonsson-Søndenå37:4385+17:2637:4385
2. Hedda Svensson25:2822+5:271:03:1166-19
67Långhundra IF 31:03:22
1. Agnes Weiss28:4750+8:3028:4750
2. Fanny Cedstedt34:3573+14:341:03:2267+17
68Eksjö SOK / Sävedalens AIK 21:03:42
1. Tilda Hagelberg30:3369+10:1630:3369
2. Matilda Wallström33:0966+13:081:03:4268-1
69OK Hällen 11:04:04
1. Elsa Linder29:1655+8:5929:1655
2. Vera Carlsson34:4874+14:471:04:0469+14
70Korsnäs IF OK 11:04:44
1. Agnes Wallin30:3870+10:2130:3870
2. Elin Bryggar34:0669+14:051:04:44700
71OK Tor 11:04:50
1. Lina Holmqvist31:5876+11:4131:5876
2. Frida Gustavsson32:5265+12:511:04:5071-5
72Härnösands OK 21:04:56
1. Sarah Borglund25:0931+4:5225:0931
2. Hanny Edström39:4782+19:461:04:5672+41
73IK Ymer / OK Skogshjortarna 11:05:02
1. Agnes Ivarsson30:4272+10:2530:4272
2. Stella Burén34:2071+14:191:05:0273+1
74Surahammars SOK 11:05:06
1. Rebecka Hasler30:1064+9:5330:1064
2. Clara Svensson34:5676+14:551:05:0674+10
75Långhundra IF / Rasbo IK 21:06:41
1. Ella Servin35:0182+14:4435:0182
2. Felicia Svensson31:4056+11:391:06:4175-7
76IFK Enskede 11:08:35
1. Emma Hallendal23:4517+3:2823:4517
2. Sofia Lindhagen44:5089+24:491:08:3576+59
77Sundbybergs IK 21:09:34
1. Moa Fröstadius30:1967+10:0230:1967
2. Ebba Hörling39:1581+19:141:09:3477+10
78OK Skärmen / Åmåls OK 11:09:44
1. Emilia Sandin31:3375+11:1631:3375
2. Emelie Backman38:1179+18:101:09:4478+3
79Järfälla OK / Västerås SOK 11:11:14
1. Bella Pedersen36:4584+16:2836:4584
2. Angelina Älvegran34:2972+14:281:11:1479-5
80Waxholms OK 11:11:24
1. Sofia Sundin32:1578+11:5832:1578
2. Saga Jonsson39:0980+19:081:11:2480+2
81Kils OK / OK Tyr 11:11:35
1. Lova Perman30:0062+9:4330:0062
2. Rebecka Westlund41:3585+21:341:11:3581+19
82IFK Lidingö SOK / Täby OK 11:12:52
1. Emelie Röken29:2858+9:1129:2858
2. Sandra Valjus43:2487+23:231:12:5282+24
83Hestra IF / Rydboholms SK 11:17:04
1. Nelly De Groot Boersma35:5383+15:3635:5383
2. Moa Holsten41:1184+21:101:17:04830
84Långhundra IF 11:21:46
1. Junia Winninge41:0788+20:5041:0788
2. Isabel Unnerud40:3983+20:381:21:4684-4
85OK Österåker 11:24:03
1. Vera Hallgren48:0090+27:4348:0090
2. Åsa Nilsson36:0378+16:021:24:0385-5
86Linköpings OK 21:24:09
1. Karin Arvelius40:5187+20:3440:5187
2. Greta Berglund43:1886+23:171:24:0986-1
87Nyköpings OK / OK Linné 261:32:43
1. Liana Lagervik48:0391+27:4648:0391
2. Ylva Lidehn44:4088+24:391:32:4387-4
88Västerås SOK 41:36:14
1. Hanna Hermann48:5292+28:3548:5292
2. Fanny Andersson47:2290+27:211:36:1488-4
89Väsby OK 11:43:26
1. Melina Fogelbrink39:5986+19:4239:5986
2. Madeleine Granath1:03:2791+43:261:43:2689+3
90OK Ravinen 11:56:50
1. Ellinor Ek42:4289+22:2542:4289
2. Filippa Nyström1:14:0892+54:071:56:5090+1
Ankarsrums OK / Gamleby OK 1ej godkänd
1. Meja Berger28:5553+8:3828:5553
2. Ellen Olovssonej godkändej godkänd
Köping-Kolsva OK / Surahammars SOK 3ej godkänd
1. Wilma Thornellej godkändej godkänd
2. Jonna Sandberg31:5559+11:54ej godkänd
OK Nolaskogsarna 1ej godkänd
1. Emilia Johanssonej godkändej godkänd
2. Nora Westerlund26:1829+6:17ej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
1. Kerstin Åberg25:0830+4:5125:0830
2. Ebba Kolmodinej godkändej godkänd
Dalaportens OL 1ej start
1. Karolina Anderssonej startej start
2. Saga Mattssonej startej start
Östersunds OK 1ej start
1. Frida Berggrenej startej start
2. Östersunds OK D16 Löpare 1ej startej start
Sundbybergs IK 1ej start
1. Ronja Ståhlej startej start
2. Sigrid Carlssonej startej start
Sundsvalls OK 3ej start
1. Astrid Rexej startej start
2. Lisa Jakobssonej startej start

H14

144 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Göteborg-Majorna OK / Kungälvs OK 135:51
1. Karl Aderstedt Althoff17:035+0:1117:035
2. Ludwig Rosén18:483+1:2335:511-4
2Nyköpings OK / Södertälje-Nykvarn OF 9936:28
1. Erik Månsson17:087+0:1617:087
2. Odin Ek19:207+1:5536:282-5
3Anderstorps OK / OK Vivill 236:39
1. Elias Thunberg16:552+0:0316:552
2. Victor Hörnquist19:448+2:1936:393+1
4IFK Enskede / Järfälla OK 137:14
1. Hannes Lindqvist16:563+0:0416:563
2. Jonatan Anderson20:1815+2:5337:144+1
5OK Denseln 137:20
1. Hugo Braam17:046+0:1217:046
2. Elis Peterson20:1614+2:5137:205-1
6Frölunda OL / Göteborg-Majorna OK 238:22
1. Ola Leire19:5228+3:0019:5228
2. Marcus Lamm18:302+1:0538:226-22
7FK Herkules / Hestra IF 238:39
1. Hannes Persson18:4115+1:4918:4115
2. Tom Weihart19:5811+2:3338:397-8
8Hestra IF / Mullsjö SOK 138:40
1. Albin Sundström18:4516+1:5318:4516
2. Simon Westh19:5510+2:3038:408-8
9Sundsvalls OK 439:23
1. Olov Norin20:1434+3:2220:1434
2. Hugo Nordlander19:096+1:4439:239-25
10IK Hakarpspojkarna / Örkelljunga FK 239:24
1. Joel Svensson Finndahl19:1923+2:2719:1923
2. Elia Kämpe20:0512+2:4039:2410-13
11Gustavsbergs OK / Täby OK 239:33
1. Erik Nederheim16:574+0:0516:574
2. Max Österberg22:3640+5:1139:3311+7
12OK Tyr 139:40
1. Hugo Ekström20:3839+3:4620:3839
2. Anton Jonsson19:024+1:3739:4012-27
13Skogslöparna 139:45
1. Liam Hälldal18:4617+1:5418:4617
2. Sixten Persson20:5920+3:3439:4513-4
14OK Ravinen 239:50
1. Linus Forsberg22:2561+5:3322:2561
2. Hannes Mogensen17:25139:5014-47
15OK Löftan / Sjövalla FK 139:54
1. Fabian Alinder17:488+0:5617:488
2. Simon Corneliusson22:0636+4:4139:5415+7
15OK Renen 239:54
1. Arvid Ingvarsson20:5241+4:0020:5241
2. Tim Lundberg19:024+1:3739:5415-26
17IFK Lidingö SOK / Järfälla OK 240:08
1. Marcus Grunder18:2110+1:2918:2110
2. Oliver Liwång21:4730+4:2240:0817+7
18OK Ravinen / Surahammars SOK 140:10
1. Vidar Nettelmark19:1722+2:2519:1722
2. Erik Lundquist20:5319+3:2840:1018-4
19Kolding OK / OK Pan Århus 140:14
1. Casper Staehelin Blakskjær17:529+1:0017:529
2. Niels Dalgaard22:2238+4:5740:1419+10
20Trollhättans SOK 140:20
1. Edvin Ockborn20:0930+3:1720:0930
2. Johan Eriksson20:1113+2:4640:2020-10
21Nyköpings OK 340:21
1. Emil Clashammar19:1621+2:2419:1621
2. Axel Björnberg Färdig21:0521+3:4040:21210
22Sundsvalls OK 240:27
1. Simon Nordlander20:0930+3:1720:0930
2. Mattias Larsson20:1815+2:5340:2722-8
23OK Kåre / Stora Tuna OK 241:02
1. Wille Söderqvist18:2913+1:3718:2913
2. Helmer Jöhnemark22:3339+5:0841:0223+10
24Mullsjö SOK / Ulricehamns OK 241:10
1. Kasper Vemdal21:1744+4:2521:1744
2. Isak Skoglund19:539+2:2841:1024-20
25OK Linné 141:35
1. Emil Åberg18:2612+1:3418:2612
2. Edvin Tögenmark23:0948+5:4441:3525+13
26Gävle OK 241:38
1. Axel Hejdenberg20:1032+3:1820:1032
2. Lucas Söderberg21:2824+4:0341:3826-6
27OK Södertörn / Täby OK 141:48
1. Noa Helgars20:3437+3:4220:3437
2. Niklas Erlandsson21:1423+3:4941:4827-10
28OK Gränsen / Vänersborgs SK 142:23
1. Viggo Wulff21:1343+4:2121:1343
2. Liam Hogedal21:1022+3:4542:2328-15
29OK Tyr 442:35
1. Linus Nilsson20:3738+3:4520:3738
2. Arvid Eriksson21:5834+4:3342:3529-9
30KFUM Örebro OK / Ulricehamns OK 742:44
1. Olle Malm19:0219+2:1019:0219
2. Lukas Klang23:4252+6:1742:4430+11
31IF Thor 142:59
1. Love Bylund19:0420+2:1219:0420
2. Axel Andersson23:5554+6:3042:5931+11
32Sundsvalls OK 143:13
1. Wilmer Rex21:2545+4:3321:2545
2. Oskar Erlandsson21:4831+4:2343:1332-13
33Länna IF / Rasbo IK 143:25
1. Aron Broman21:4653+4:5421:4653
2. Elias Westerbergh21:3927+4:1443:2533-20
34Linköpings OK 443:26
1. Otto Nilsson21:2545+4:3321:2545
2. Ludvig Eronn22:0135+4:3643:2634-11
35Skogsluffarnas OK 343:41
1. Simon Stridh23:1381+6:2123:1381
2. Sixten Lindqvist20:2817+3:0343:4135-46
36OK Österåker 243:46
1. Linus Nilsson20:3940+3:4720:3940
2. Simon Lundell23:0747+5:4243:4636-4
37Skogspojkarnas OK 143:54
1. Arvid Algers Omholt22:0956+5:1722:0956
2. Gustav Hellgren21:4528+4:2043:5437-19
38Skogsluffarnas OK 544:02
1. Ture Johansson19:5127+2:5919:5127
2. Ruben Hård24:1157+6:4644:0238+11
39OK Tisaren / OK Tylöskog 144:12
1. Viggo Holmberg22:3464+5:4222:3464
2. Robin Helmersson21:3826+4:1344:1239-25
40IFK Umeå / Umeå OK 144:18
1. Otto Timby16:52116:521
2. Emil Sehlstedt27:2680+10:0144:1840+39
41Gamleby OK / Nybro OK 144:20
1. Filip Gummesson21:3347+4:4121:3347
2. Carl Öberg22:4744+5:2244:2041-6
42Sjövalla FK / Tolered-Utby Ol-klubb 244:28
1. Linus Alinder22:1959+5:2722:1959
2. Jakob Baier22:0937+4:4444:2842-17
43Linköpings OK 344:30
1. Ian Johansson22:4568+5:5322:4568
2. Olle Malmström21:4528+4:2044:3043-25
44Täby OK 344:59
1. Hugo Sjölander23:0577+6:1323:0577
2. Elias Ljungdell21:5432+4:2944:5944-33
45Attunda OK 145:04
1. Joel Wallner19:2024+2:2819:2024
2. Malin Strömqvist25:4470+8:1945:0445+21
46KFUM Örebro OK 145:07
1. Edvin Halldin23:1279+6:2023:1279
2. Viktor Jonhed21:5533+4:3045:0746-33
47Attunda OK / Waxholms OK 245:09
1. Jens Fochsen20:2036+3:2820:2036
2. Svante Sandvik24:4961+7:2445:0947+11
48Kils OK / Skattkärrs SOK 145:12
1. Alfred Nyberg22:1358+5:2122:1358
2. Isak Holmgård22:5946+5:3445:1248-10
49Tullinge SK 345:18
1. Viktor Wistrand22:4166+5:4922:4166
2. Olof Arevång22:3741+5:1245:1849-17
50Storviks IF 145:20
1. Vigor Kjellman22:3565+5:4322:3565
2. Anton Engstrand22:4543+5:2045:2050-15
51IF Rigor 245:24
1. Emil Seldén19:3125+2:3919:3125
2. Edvin Alexandersson25:5372+8:2845:2451+26
52OK Orion 145:41
1. Oliver Håkansson25:0498+8:1225:0498
2. Axel Bratt20:3718+3:1245:4152-46
53Gustavsbergs OK 145:46
1. Jonathan Nilsson22:5574+6:0322:5574
2. Malte Bellander22:5145+5:2645:4653-21
54Tolered-Utby Ol-klubb 446:01
1. Axel Rydgren22:4669+5:5422:4669
2. Harry Liderfelt23:1549+5:5046:0154-15
55Anderstorps OK 146:05
1. Hjalmar Folkestad22:0655+5:1422:0655
2. Malcolm Svensson23:5955+6:3446:05550
56Attunda OK / Täby OK 446:13
1. Marcus Barboza22:2763+5:3522:2763
2. Axel Balck23:4653+6:2146:1356-7
56Tolered-Utby Ol-klubb 346:13
1. Ivar Henriksson20:0529+3:1320:0529
2. David Rothamel26:0874+8:4346:1356+27
58Stora Tuna OK 147:00
1. Axel Eriksson21:4050+4:4821:4050
2. Elias Hällsten25:2069+7:5547:0058+8
59OK Njudung 147:26
1. Wilhelm Karmetun21:1242+4:2021:1242
2. Olle Petersén26:1475+8:4947:2659+17
60OK Alehof 147:39
1. Erik Slätt22:4166+5:4922:4166
2. Felix Johansson24:5864+7:3347:3960-6
61Växjö OK 149:16
1. Isac Elingfors21:4451+4:5221:4451
2. Valter Rooth27:3281+10:0749:1661+10
62OK Ravinen 349:42
1. Edvin Wollbrand24:5994+8:0724:5994
2. Gustav Lübcke24:4360+7:1849:4262-32
63Surahammars SOK 350:16
1. Arvid Gunérus23:2983+6:3723:2983
2. Linus Hallin26:4777+9:2250:1663-20
64Västerås SOK 250:17
1. Carl Sandqvist23:4385+6:5123:4385
2. Elis Wiklund26:3476+9:0950:1764-21
65OK Skogshjortarna 150:28
1. Viktor Hedström26:53110+10:0126:53110
2. Noel Bengtsson23:3551+6:1050:2865-45
66Lerums SOK 150:44
1. Gustav Hedlund23:2782+6:3523:2782
2. Levin Lummander27:1779+9:5250:4466-16
67Nyköpings OK / OK Hällen 150:45
1. Rasmus Öberg25:48105+8:5625:48105
2. Ludvig Hedin24:5763+7:3250:4567-38
68OK Tyr 250:46
1. Hjalmar WIlhelmsson22:2662+5:3422:2662
2. Adam Stråle28:2090+10:5550:4668+6
68Väsby OK 150:46
1. Noah Santalius22:1157+5:1922:1157
2. Emil Anterud28:3595+11:1050:4668+11
70Östersunds OK 250:47
1. Olle Hamberg24:4191+7:4924:4191
2. Oskar Boström26:0673+8:4150:4770-21
71OK Roxen 150:49
1. Joel Frodin27:29117+10:3727:29117
2. Adam Plawski23:2050+5:5550:4971-46
72Frölunda OL 150:52
1. Martin Ek23:1279+6:2023:1279
2. Alexander Fedje27:4082+10:1550:5272-7
73Skogsluffarnas OK 250:56
1. Arvid Hammarbäck23:5086+6:5823:5086
2. Olle Synnermark27:0678+9:4150:5673-13
74Västerbergslagens OL / Nyköpings OK 250:59
1. Nils Arvid Wedman25:44104+8:5225:44104
2. Emanuel Eriksson25:1567+7:5050:5974-30
75Tolered-Utby Ol-klubb 151:00
1. Pontus Hedin18:2311+1:3118:2311
2. Melvin Andersson32:37110+15:1251:0075+64
76Garphyttans IF 151:07
1. Måns Bergqvist18:5218+2:0018:5218
2. Rasmus Doering32:15109+14:5051:0776+58
77OK Landehof 151:14
1. Elias Nyqvist20:1535+3:2320:1535
2. Isak Nilsson30:59104+13:3451:1477+42
78Almby IK 151:15
1. Alvin Isenström22:5072+5:5822:5072
2. Daniel Kraft28:2593+11:0051:1578+6
79Karlsbyhedens OK / OK Kåre 151:17
1. Melvin Löfgren25:26103+8:3425:26103
2. Malte Söderlund25:5171+8:2651:1779-24
80IFK Lidingö SOK 151:48
1. Alexander Dyberg27:09115+10:1727:09115
2. Nils Samrud24:3959+7:1451:4880-35
81OK Kåre 652:07
1. Olof Olsson27:33119+10:4127:33119
2. Hugo Atterbrand24:3458+7:0952:0781-38
82Järla Orientering 152:12
1. Britta Börjesson26:54111+10:0226:54111
2. Ludvig Hagwall25:1868+7:5352:1282-29
83OK Linné 252:16
1. Felix Johnsson20:1133+3:1920:1133
2. Joel Ahlberg32:05108+14:4052:1683+50
84OK Södertörn 252:20
1. Linus Skatt27:25116+10:3327:25116
2. Johannes Norrby24:5562+7:3052:2084-32
85IK Uven 152:22
1. Simon Grahn22:2360+5:3122:2360
2. Albin Karlsmo29:5999+12:3452:2285+25
86Björkfors GOIF 152:27
1. Arvid Svensson29:44127+12:5229:44127
2. Elis Bönner22:4342+5:1852:2786-41
87OK Tranan 152:34
1. Otto Larsson23:0076+6:0823:0076
2. Erik Kindlund29:3497+12:0952:3487+11
88IF Thor 452:37
1. Malte Hellgren22:5975+6:0722:5975
2. Karl Weimarck29:3898+12:1352:3788+13
89Linköpings OK 252:42
1. Oscar Kjellman24:3490+7:4224:3490
2. Otto Åkerblom28:0888+10:4352:4289-1
90Linköpings OK 152:43
1. Lucas Berggren27:29117+10:3727:29117
2. Theo Årbrink25:1466+7:4952:4390-27
91IF Thor 352:52
1. Elis Hansson25:0397+8:1125:0397
2. Miro Mårtensson27:4983+10:2452:5291-6
92Gävle OK 153:01
1. Max Alfredsson24:4692+7:5424:4692
2. Morgan Alfredsson28:1589+10:5053:01920
93Ulricehamns OK 153:12
1. Edvin Lennartson24:4893+7:5624:4893
2. Eskil Söderlund28:2492+10:5953:12930
94Gamleby OK 253:13
1. Emil Nilsson25:15100+8:2325:15100
2. Vidar Pihl27:5884+10:3353:1394-6
95Sundsvalls OK 353:28
1. Andrei Kuzmin19:3526+2:4319:3526
2. Emil Lundgren33:53115+16:2853:2895+69
96Göteborgs SK 153:30
1. Arvid Mårild25:25102+8:3325:25102
2. Linus Augustsson28:0586+10:4053:3096-6
97OK Tisaren/OK Kåre 753:39
1. Alfred Sjödin23:1178+6:1923:1178
2. Nils Odlind30:28101+13:0353:3997+19
98Skogsluffarnas OK 453:52
1. Sandro Pruth29:42126+12:5029:42126
2. Simon Palmgren24:1056+6:4553:5298-28
99Tjällmo-Godegårds OK / Tullinge SK 253:55
1. Axel Trofast22:5273+6:0022:5273
2. Viktor Abrahamsson31:03106+13:3853:5599+26
100Frösö IF / Östersunds OK 154:05
1. Tore Hamberg26:07107+9:1526:07107
2. Oskar Nowén27:5884+10:3354:05100-7
101OK Tor 154:21
1. Casper Karlsson18:3914+1:4718:3914
2. Rasmus Hedar35:42119+18:1754:21101+87
102Leksands OK 254:26
1. Johan Olars25:52106+9:0025:52106
2. August Göras28:3494+11:0954:26102-4
103Järfälla OK 354:48
1. Hampus Sundberg22:4669+5:5422:4669
2. Erik Wällstedt32:02107+14:3754:48103+34
104OK Tyr 354:59
1. Albert Brohede23:5787+7:0523:5787
2. Felix Lind31:02105+13:3754:59104+17
105Hudiksvalls OK 155:09
1. Olle Långberg24:2889+7:3624:2889
2. Aron Sidenvall30:41102+13:1655:09105+16
106Eds SK / Åmåls OK 155:30
1. Albin Skott21:4552+4:5321:4552
2. Alexander Lännhult33:45113+16:2055:30106+54
107Linköpings OK 556:57
1. Edvin Åtting28:35124+11:4328:35124
2. Vilgot Elnegård28:2291+10:5756:57107-17
108IFK Göteborg Orientering / Skogsluffarnas OK 157:31
1. Åke Falkenström23:4184+6:4923:4184
2. Lukas Erdalen33:50114+16:2557:31108+24
109Tjalve IF Norrköping 157:32
1. Edvin Fredriksson32:34131+15:4232:34131
2. Vincent Dahm24:5864+7:3357:32109-22
110OK Kåre 557:35
1. Olle Dalin21:3849+4:4621:3849
2. Petter Granath35:57120+18:3257:35110+61
111Nyköpings OK / OK Måsen 557:39
1. Wilhelm Tengroth26:57112+10:0526:57112
2. Anders Petersson30:42103+13:1757:39111-1
112OK Kåre 459:00
1. Alvin Edbäck25:0295+8:1025:0295
2. Olle Gahnshag33:58116+16:3359:00112+17
113Nyköpings OK 459:48
1. Tryggve Strauss21:4754+4:5521:4754
2. Hektor Hedström38:01124+20:3659:48113+59
114IF Thor 21:00:44
1. Albin Jemth27:34120+10:4227:34120
2. Theodor Von Seth33:10111+15:451:00:44114-6
115KFUM Örebro OK 31:02:24
1. Nils Skymberg26:59113+10:0726:59113
2. Ludvig Kransholm35:25118+18:001:02:24115+2
116OK Roslagen / Rånäs OK 11:04:13
1. Gustav Svensson27:07114+10:1527:07114
2. Gustav Lindberg37:06122+19:411:04:13116+2
117OK Renen 11:05:08
1. Edvin Lund30:19128+13:2730:19128
2. Linus Nordin34:49117+17:241:05:08117-11
118OK Kåre 31:06:00
1. Rasmus Widelund25:1299+8:2025:1299
2. Nils Pettersson40:48127+23:231:06:00118+19
119Västerås SOK 11:06:09
1. Erik Palm21:3548+4:4321:3548
2. Gustav Thenander44:34129+27:091:06:09119+71
120Karlsbyhedens OK 21:08:43
1. Pontus Hedberg22:4971+5:5722:4971
2. Simon Berglund45:54132+28:291:08:43120+49
121Waxholms OK 11:09:22
1. Axel Nordqvist35:57132+19:0535:57132
2. Petter Fochsen33:25112+16:001:09:22121-11
122Halmstad OK 11:09:50
1. Gustav Lundqvist26:23108+9:3126:23108
2. Gabriel Ekström43:27128+26:021:09:50122+14
123IK Hakarpspojkarna 11:12:17
1. Vilhelm Lernevik41:58137+25:0641:58137
2. Felix Frykfeldt30:19100+12:541:12:17123-14
124Markbygdens OK 11:12:22
1. Einar Sörqvist44:16138+27:2444:16138
2. Gustav Fagerlind28:0687+10:411:12:22124-14
125Eksjö SOK / Stångenäs AIS 11:12:31
1. Viktor Nilsson36:10133+19:1836:10133
2. Ruben Qwick36:21121+18:561:12:31125-8
126Forsa OK 11:13:15
1. Martti Joki25:0295+8:1025:0295
2. David Nordström48:13134+30:481:13:15126+31
127IFK Mora OK 11:14:35
1. Ivar Lissmyr45:15140+28:2345:15140
2. Alfred Danielsson29:2096+11:551:14:35127-13
128Östersunds OK 31:14:41
1. Jonatan Green29:21125+12:2929:21125
2. Toste Wallskog45:20130+27:551:14:41128+3
129Västerbergslagens OL 11:17:00
1. Karl Forsgren37:08134+20:1637:08134
2. Stina Dernfalk39:52126+22:271:17:00129-5
130IFK Umeå / Skellefteå OK 21:17:19
1. Max Eriksson27:50123+10:5827:50123
2. Ruben Drott49:29136+32:041:17:19130+7
131IF Rigor / IK Trenne Ullared 11:17:39
1. Simon Hansson39:27135+22:3539:27135
2. Samuel Dahlberg38:12125+20:471:17:39131-4
132Tullinge SK 11:18:18
1. Aron Höglund27:39122+10:4727:39122
2. Lucas Johansson50:39137+33:141:18:18132+10
133Domnarvets GOIF 11:20:31
1. Elias Hörnell27:37121+10:4527:37121
2. Axel Sandberg52:54138+35:291:20:31133+12
134KFUM Örebro OK 21:29:24
1. Alvin Ulin31:36129+14:4431:36129
2. Sven Ottonius57:48139+40:231:29:24134+5
135OK Klemmingen 11:30:07
1. Melker Kronqvist31:50130+14:5831:50130
2. Tilda Larsson58:17140+40:521:30:07135+5
136Skarpnäcks OL 21:30:32
1. Leo Ljungberg24:2088+7:2824:2088
2. Arvid Kristoffersson1:06:12141+48:471:30:32136+48
137OK Enen 11:30:46
1. Viggo Ingwersen41:22136+24:3041:22136
2. Amanda Rådström49:24135+31:591:30:46137+1
138Hudiksvalls OK / Segersta OK 21:32:21
1. Max Zetterberg25:24101+8:3225:24101
2. Nils Blomberg1:06:57142+49:321:32:21138+37
139Väsby OK 21:33:20
1. Eskil Isaksson46:41141+29:4946:41141
2. Erik Lidén46:39133+29:141:33:20139-2
140Skarpnäcks OL 11:35:33
1. Samuel Howard49:57142+33:0549:57142
2. Karl Kvarnfors45:36131+28:111:35:33140-2
141Hagaby GoIF Örebro 11:40:04
1. Ville Östling1:02:29144+45:371:02:29144
2. Emil Ekdahl37:35123+20:101:40:04141-3
142Långhundra IF 12:20:14
1. Anton Görgård54:25143+37:3354:25143
2. Arvid Hallgren1:25:49143+1:08:242:20:14142-1
Leksands OK 1ej godkänd
1. Joel Allmungs26:50109+9:5826:50109
2. Vilgot Erikssonej godkändej godkänd
Surahammars SOK/Östersundej godkänd
1. Axel Lodin44:37139+27:4544:37139
2. Ludvig Haslerej godkändej godkänd
Härnösands OK 1ej start
1. Härnösands OK H14 Löpare 1ej startej start
2. Nils Engbergej startej start
OK Djerf 1ej start
1. Arvid Johanssonej startej start
2. Melvin Törshagenej startej start
OK Hammaren 1ej start
1. Gustav Ljunggrenej startej start
2. Melker Sundej startej start
OK Österåker 1ej start
1. Malte Albinssonej startej start
2. Philip Knaborgej startej start
Östersunds OK 4ej start
1. Axel Lodinej startej start
2. Östersunds OK H14 Löpare 1ej startej start

D14

127 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 240:28
1. Annie Lund19:49119:491
2. Yrsa Röjgård20:394+0:0640:2810
2Korsnäs IF OK / OK Kåre 341:19
1. Moa Bergqvist20:454+0:5620:454
2. Elsa Kaipe20:342+0:0141:192-2
3Domnarvets GOIF / Stora Tuna OK 341:22
1. Moa Birkebæk20:495+1:0020:495
2. Elsa Brandt20:33141:223-2
4Sävedalens AIK / Tolered-Utby Ol-klubb 241:28
1. Ella Pettersson20:516+1:0220:516
2. Silje Ringstad20:373+0:0441:284-2
5IFK Göteborg Orientering / IK Hakarpspojkarna 242:32
1. Signe Hördegårdh21:4921+2:0021:4921
2. Minna Palm20:435+0:1042:325-16
6OK Ravinen / OK Skogshjortarna 242:39
1. Ellen Wångberg Aneland21:1214+1:2321:1214
2. Stina Thern21:276+0:5442:396-8
7Nyköpings OK 243:45
1. Filippa Guttke20:597+1:1020:597
2. Cajsa Alenius22:4613+2:1343:4570
8Växjö OK 143:58
1. Filippa Braun21:0912+1:2021:0912
2. Wilma Kroksmyr22:4914+2:1643:588-4
9IFK Enskede 143:59
1. Linn De Boussard21:3219+1:4321:3219
2. Lovisa Lindqvist22:2710+1:5443:599-10
10Surahammars SOK / Västerås SOK 344:03
1. Elvira Björnberg22:0423+2:1522:0423
2. Ellen Thorsén21:597+1:2644:0310-13
11Eksjö SOK / Växjö OK 244:07
1. Lovisa Kroksmyr21:029+1:1321:029
2. Alva Hagelberg23:0518+2:3244:0711+2
12Sundsvalls OK 244:12
1. Lovisa Dufva21:1717+1:2821:1717
2. Wilma Larsson22:5516+2:2244:1212-5
13IK Hakarpspojkarna 344:28
1. Tova Rangert20:403+0:5120:403
2. Emma Olin23:4823+3:1544:2813+10
14Umeå OK 144:49
1. Tuva Sirviö21:1013+1:2121:1013
2. Maja Lundholm23:3921+3:0644:4914+1
15Uddevalla OK 245:42
1. Tilia Olsson21:018+1:1221:018
2. Emma Christiansson24:4128+4:0845:4215+7
16Brattås CK / Åmåls OK 245:58
1. Malva Arvidsson21:0510+1:1621:0510
2. Saga Källstrand24:5332+4:2045:5816+6
17OK Alehof / Sävedalens AIK 146:20
1. Miranda Wallström23:3036+3:4123:3036
2. Wilma Reinholdsson22:5015+2:1746:2017-19
18OK Kolmården / Skogspojkarnas OK 146:26
1. Alva Karlsson22:2327+2:3422:2327
2. Sofie Ettling24:0324+3:3046:2618-9
19Frölunda OL / Sjövalla FK 146:28
1. Emilia Lundstedt23:4438+3:5523:4438
2. Audrey Hansson22:4411+2:1146:2819-19
20Skogslöparna 346:39
1. Alice Rytterstedt21:0711+1:1821:0711
2. Clara Nordström25:3238+4:5946:3920+9
21Bredaryds SOK / IK Hakarpspojkarna 147:01
1. Sanna Sigvardson22:5234+3:0322:5234
2. Pia Eliasson24:0925+3:3647:0121-13
22Nyköpings OK / OK Tor 147:16
1. Julia Andersson22:2226+2:3322:2226
2. Lovis Hellsten24:5433+4:2147:1622-4
23Karlskrona SOK 347:17
1. Lova Kronmar23:5440+4:0523:5440
2. Märta Svennerud23:2319+2:5047:1723-17
24Tjalve IF Norrköping 147:18
1. Stella Rosengren24:5862+5:0924:5862
2. Klara Zimmerman22:208+1:4747:1824-38
25IFK Umeå / Umedalens IF 147:30
1. Tyra Larsson20:142+0:2520:142
2. Emmy Kärrlander27:1649+6:4347:3025+23
26Korsnäs IF OK / Södertälje-Nykvarn OF 247:41
1. Mira Nordin22:3329+2:4422:3329
2. Lovisa Borg25:0837+4:3547:4126-3
27Kils OK / OK Tyr 347:52
1. Lina Uller24:5055+5:0124:5055
2. Julia Forsgren23:0217+2:2947:5227-28
28IFK Mora OK 248:02
1. Elin Gezelius22:0825+2:1922:0825
2. Sofie Karlsson Holmer25:5439+5:2148:0228+3
29Lerums SOK / Tolered-Utby Ol-klubb 548:13
1. Maja Axelsson21:5922+2:1021:5922
2. Maja Karlsson26:1440+5:4148:1329+7
30OK Alehof / Tolered-Utby Ol-klubb 348:14
1. Maja Nordenfelt21:1616+1:2721:1616
2. Julia Boge26:5846+6:2548:1430+14
31OK Nolaskogsarna 148:18
1. Emma Forsgren24:4954+5:0024:4954
2. Ellen Westerlund23:2920+2:5648:1831-23
32IF Hagen / OK Tranan 348:25
1. Agnes Johansson24:0545+4:1624:0545
2. Emilia Elverlind24:2027+3:4748:2532-13
33Tumba-Mälarhöjden OK 348:42
1. Freja Hjerne24:2748+4:3824:2748
2. Filippa Hjerne24:1526+3:4248:4233-15
34OK Södertörn / Snättringe SK 448:50
1. Lovisa Bergsten22:0524+2:1622:0524
2. Elin Abel26:4543+6:1248:5034+10
35Sundsvalls OK 348:51
1. Signe Feil24:0143+4:1224:0143
2. Alva Eliasson24:5030+4:1748:5135-8
36Domnarvets GOIF 248:54
1. Sanna Hörnell23:4739+3:5823:4739
2. Irma Berg25:0736+4:3448:5436-3
37KFUM Örebro OK 149:09
1. Johanna Berg26:2482+6:3526:2482
2. Julia Gustafsson22:4512+2:1249:0937-45
38Nyköpings OK / Södertälje-Nykvarn OF 349:13
1. Hanna Anängen26:5289+7:0326:5289
2. Stina Bygdén22:219+1:4849:1338-51
39Attunda OK / Väsby OK 149:18
1. Vilma Nilsson24:2647+4:3724:2647
2. Maja Rundlöf24:5231+4:1949:1839-8
40Tolered-Utby Ol-klubb 149:19
1. Amanda Cliffordson21:2318+1:3421:2318
2. Isabella Baier27:5654+7:2349:1940+22
41Linköpings OK / Sundsvalls OK 149:20
1. Sigrid Forsman24:3651+4:4724:3651
2. Ida Bergfors24:4429+4:1149:2041-10
42OK Linné / OK Tranan 149:27
1. Lisa Östensson24:2949+4:4024:2949
2. Elsa Hedin24:5834+4:2549:2742-7
43Lerums SOK / OK Skogshjortarna 149:28
1. Klara Eberlén21:1515+1:2621:1515
2. Elsa Moqvist28:1357+7:4049:2843+28
44OK Södertörn 149:40
1. Emma Henriques22:3630+2:4722:3630
2. Lovis de Villiers27:0447+6:3149:4044+14
45Gamleby OK / Karlskrona SOK 251:05
1. Tuva Östangård24:4452+4:5524:4452
2. Emma Zettervall26:2141+5:4851:0545-7
46Garphyttans IF 151:07
1. Nelly Mårtensson22:4933+3:0022:4933
2. Emelie Djerf28:1858+7:4551:0746+13
47OK Ravinen / Täby OK 151:35
1. Alice Röken24:4853+4:5924:4853
2. Wilma Mårtensson26:4744+6:1451:3547-6
48OK Rodhen 151:36
1. Frida Melin23:3437+3:4523:3437
2. Elsa Söllvander Eklund28:0255+7:2951:3648+11
49Skarpnäcks OL / Tullinge SK 251:39
1. Tilde Mansén26:3885+6:4926:3885
2. Klara Junegard25:0135+4:2851:3949-36
50Gamleby OK 151:47
1. Anja Svensson22:4532+2:5622:4532
2. Tyra Stalebrant29:0263+8:2951:4750+18
51OK Bävern / OK Njudung 152:16
1. Alice Hall25:2869+5:3925:2869
2. Felicia Gustafsson26:4845+6:1552:1651-18
52Tumba-Mälarhöjden OK / Täby OK 252:35
1. Alice Ljungberg24:5862+5:0924:5862
2. Lovisa Nordquist27:3752+7:0452:3552-10
53Karlsbyhedens OK / Västerås SOK 252:56
1. Signe Öhgren22:3931+2:5022:3931
2. Stella Älvegran30:1773+9:4452:5653+22
54OK Landehof 253:40
1. Lisa Eriksson25:5971+6:1025:5971
2. Ida Körle27:4153+7:0853:4054-17
55Snättringe SK 153:42
1. Alva Lidström Lauri26:2783+6:3826:2783
2. Molly Gelius27:1548+6:4253:4255-28
56Nässjö OK / Sol Tranås 153:47
1. Linda Sahlin23:0235+3:1323:0235
2. Svea Ekbladh30:4576+10:1253:4756+21
57IF Thor 253:59
1. Emmy Roos26:4386+6:5426:4386
2. Emily Kruys27:1649+6:4353:5957-29
58Vänersborgs SK 155:14
1. Ida Andersson25:4570+5:5625:4570
2. Maja Nyman29:2966+8:5655:1458-12
59Östersunds OK 155:24
1. Elsa Arnesson27:2092+7:3127:2092
2. Hanna Lindqvist28:0456+7:3155:2459-33
60IF Thor / Rånäs OK 155:26
1. Emelie Svärd26:5188+7:0226:5188
2. Alva Olá28:3560+8:0255:2660-28
61OK Renen / Skellefteå OK 255:33
1. Emma Hasselström24:0646+4:1724:0646
2. Vilja Åkerlund31:2780+10:5455:3361+15
62OK Kåre 255:39
1. Lina Widelund25:2368+5:3425:2368
2. Ylva Hansson30:1672+9:4355:3962-6
63Domnarvets GOIF / OK Kåre 155:43
1. Karin Emilsdotter27:0691+7:1727:0691
2. Julia Hagelberg Nordahl28:3761+8:0455:4363-28
64Hagaby GoIF Örebro 155:54
1. Fia Andersson26:1176+6:2226:1176
2. Judit Wennblom29:4369+9:1055:5464-12
65OK Roxen 255:55
1. Tilde Eveborn26:4487+6:5526:4487
2. Moa Pihlström29:1164+8:3855:5565-22
66OK Roxen 355:58
1. Tyra Lindell25:2267+5:3325:2267
2. Fanny Waltersson30:3675+10:0355:5866-1
67Långhundra IF 156:00
1. Olivia Unnerud24:5660+5:0724:5660
2. Ida Warvelin31:0478+10:3156:0067+7
68Domnarvets GOIF 9956:01
1. Anja Berger26:1278+6:2326:1278
2. Julia Nordvall29:4971+9:1656:0168-10
69HJS-Vansbro OK / Västerbergslagens OL 156:03
1. Malin Håll22:3228+2:4322:3228
2. Lovisa Djerf33:3189+12:5856:0369+41
70Tumba-Mälarhöjden OK 156:12
1. Alva Björklund Boljang26:5990+7:1026:5990
2. Hilda Mårsell29:1365+8:4056:1270-20
71Skogslöparna 256:14
1. Liv Pauler24:2949+4:4024:2949
2. Alva Perbo31:4582+11:1256:1471+22
72OK Södertörn 556:15
1. Märta Wigle25:1366+5:2425:1366
2. Rut Lundin31:0277+10:2956:1572+6
73Växjö OK 356:21
1. Hilda Petersson26:3784+6:4826:3784
2. Ebba Ulvagården29:4470+9:1156:2173-11
74Björkfors GOIF 156:39
1. Ellen Lindfors23:5841+4:0923:5841
2. Frida Samuelsson32:4185+12:0856:3974+33
75Nyköpings OK / OK Måsen 456:48
1. Elsa Johansson24:5559+5:0624:5559
2. Adele Palmqvist31:5383+11:2056:4875+16
76Surahammars SOK 1/IFK Hedemora57:03
1. Agnes Johansson24:0042+4:1124:0042
2. Pauline Haglund33:0388+12:3057:0376+34
77Strängnäs-Malmby OL 157:26
1. Lovisa Hallenek30:05102+10:1630:05102
2. Kajsa Wallin27:2151+6:4857:2677-25
78IK Gandvik 157:37
1. Aida Mehmedagic26:0975+6:2026:0975
2. Hanna Widegren31:2881+10:5557:3778+3
79OK Tor 258:28
1. Elsa Verner34:49115+15:0034:49115
2. Ella Jacobson23:3921+3:0658:2879-36
80Kalmar OK / Karlskrona SOK 158:38
1. Linn Björneld30:10103+10:2130:10103
2. Emma Larsson28:2859+7:5558:3880-23
81Umeå OK 258:54
1. Ebba Samuelsson27:3493+7:4527:3493
2. Saga Rydberg31:2079+10:4758:5481-12
82OK Skärmen / Åmåls OK 159:03
1. Felicia Sandin26:1779+6:2826:1779
2. Lina Ahlstedt32:4686+12:1359:0382+3
83OK Renen 159:10
1. Emilia Lundholm24:5660+5:0724:5660
2. Alva Engström34:1491+13:4159:1083+23
84IFK Lidingö SOK 159:17
1. Emma Höök29:43101+9:5429:43101
2. Maja Lilja29:3467+9:0159:1784-17
85OK Gränsen 159:25
1. Tilda Sundkvist24:5055+5:0124:5055
2. Ida Karlsson34:3592+14:0259:2585+30
86Hestra IF 21:00:28
1. Hanna Nilsson28:0694+8:1728:0694
2. Tova Duell32:2284+11:491:00:2886-8
87OK Alehof 21:01:33
1. Sara Bengtsson32:34114+12:4532:34114
2. Clara Lövgärd28:5962+8:261:01:3387-27
88Arboga OK / Västerås SOK 11:01:34
1. Amanda Bäck32:00111+12:1132:00111
2. Nova Sahlén29:3467+9:011:01:3488-23
89Sundbybergs IK 11:02:23
1. Maja Falk24:5457+5:0524:5457
2. Ingrid Johansson37:29101+16:561:02:2389+32
90Stora Tuna OK 11:02:25
1. Nora Cedeberg Löwgren29:31100+9:4229:31100
2. Ester Simonen32:5487+12:211:02:2590-10
91Järla Orientering 11:02:36
1. Märta Ahlquist26:0574+6:1626:0574
2. Filippa Bäcklund36:3197+15:581:02:3691+17
92Alfta-Ösa OK 11:04:09
1. Oline Hansson26:2181+6:3226:2181
2. Lovisa Lundin37:48102+17:151:04:0992+11
93Östersunds OK 21:05:23
1. Greta Hedman35:00117+15:1135:00117
2. Filippa Bernsten30:2374+9:501:05:2393-24
94Malungs OK Skogsmårdarna 21:05:28
1. Julia Eriksson28:1695+8:2728:1695
2. Lova Masapärs37:1299+16:391:05:2894-1
95Eksjö SOK 11:05:37
1. Frida Lindén26:0273+6:1326:0273
2. Julia Abaji39:35106+19:021:05:3795+22
96Ulricehamns OK 11:05:45
1. Helena Eriksson30:31106+10:4230:31106
2. Anna Genberg35:1495+14:411:05:4596-10
97Avesta OK / Dalaportens OL 11:06:52
1. Felicia Eliasson24:5457+5:0524:5457
2. Anja Mickelson41:58111+21:251:06:5297+40
98Linköpings OK 21:07:19
1. Hannah Åkerblom31:54110+12:0531:54110
2. Stina Söderqvist35:2596+14:521:07:1998-12
99Järfälla OK 11:07:40
1. Ebba Westring26:0072+6:1126:0072
2. Stella Östblom41:40110+21:071:07:4099+27
100Järfälla OK 21:07:47
1. Stina Pedersen25:0865+5:1925:0865
2. Elsa Forsberg42:39113+22:061:07:47100+35
101Markbygdens OK 11:07:54
1. Elsie Häggmark29:2398+9:3429:2398
2. Elin Blomqvist38:31104+17:581:07:54101+3
102OK Tyr / Skogslöparna 11:09:07
1. Linnea Björklund28:1796+8:2828:1796
2. Sara Storm-Andersson40:50108+20:171:09:07102+6
103IFK Lidingö SOK 21:09:24
1. Alice Hedin32:00111+12:1132:00111
2. Vera Skantze37:24100+16:511:09:24103-8
104Härnösands OK 11:09:26
1. Rakel Rahm34:51116+15:0234:51116
2. Ingrid Molin34:3592+14:021:09:26104-12
105IFK Göteborg Orientering / OK Landehof 11:09:52
1. Anna-Lisa Kinell30:30105+10:4130:30105
2. Johanna Pihlström39:22105+18:491:09:521050
106OK Löftan / OK Nackhe 11:11:46
1. Ida Andersson30:57109+11:0830:57109
2. Tilde Blom40:49107+20:161:11:46106-3
107Hestra IF / Mullsjö SOK 11:12:48
1. Klara Nilsson26:1779+6:2826:1779
2. Stina Nalbin46:31115+25:581:12:48107+28
108Malungs OK Skogsmårdarna 11:14:21
1. Julia Gellerbrandt30:29104+10:4030:29104
2. Emma Mattsson43:52114+23:191:14:21108+4
109Sjövalla FK 21:14:24
1. Signe Lundqvist24:0244+4:1324:0244
2. Linnea Oskarsson50:22118+29:491:14:24109+65
110Tullinge SK 31:16:26
1. Fanny Sundberg28:2497+8:3528:2497
2. Kimberly Ekenstedt48:02116+27:291:16:26110+13
111OK Södertörn 21:16:31
1. Tilda Mattsson35:27118+15:3835:27118
2. Greta Häger41:04109+20:311:16:31111-7
112Gävle OK / Valbo AIF 11:16:45
1. Signe Wiksten40:14119+20:2540:14119
2. Linnéa Westlin36:3197+15:581:16:45112-7
113Skarpnäcks OL 11:18:15
1. Mette Huitfeldt44:17121+24:2844:17121
2. Majken Jansson33:5890+13:251:18:15113-8
114IK Uven / Istrums SK 11:20:19
1. Alma Ander29:2799+9:3829:2799
2. Ingrid Toresäter50:52119+30:191:20:19114+15
115OK Linné 31:22:53
1. Sara Ekström44:29122+24:4044:29122
2. Ida Palm38:24103+17:511:22:53115-7
116Umeå OK 31:22:55
1. Hilma Vikström40:32120+20:4340:32120
2. Nora Käck42:23112+21:501:22:55116-4
117Skattkärrs SOK 11:24:59
1. Felicia Rööhs24:5964+5:1024:5964
2. Linnea Johnsson1:00:00123+39:271:24:59117+53
118Dalaportens OL 21:26:22
1. Emilia Lind30:36107+10:4730:36107
2. Nellie Eliasson55:46120+35:131:26:22118+11
119Uddevalla OK 11:26:44
1. Linn Alm51:42124+31:5351:42124
2. Alva Zakariasson35:0294+14:291:26:44119-5
120Södertälje-Nykvarn OF 11:29:32
1. Matilda Marjakaj32:06113+12:1732:06113
2. Klara Strind57:26122+36:531:29:32120+7
121OK Roxen 11:37:41
1. Ida Selim49:32123+29:4349:32123
2. Line Nideborn48:09117+27:361:37:41121-2
122OK Nolaskogsarna 21:52:00
1. Leia Garnelis56:06125+36:1756:06125
2. Elina Nilsson55:54121+35:211:52:00122-3
Degerfors OK / OK Tyr 2ej godkänd
1. Ella Laineej godkändej godkänd
2. Emma Alfredsson26:2942+5:56ej godkänd
Domnarvets GOIF / OK Kåre 4ej godkänd
1. Nora Nordlund21:3520+1:4621:3520
2. Maja Eliassonej godkändej godkänd
Karlsbyhedens OK 1ej godkänd
1. Greta Bladlund30:42108+10:5330:42108
2. Klara Berglundej godkändej godkänd
OK Södertörn 3ej godkänd
1. Andréa Malmbergej godkändej godkänd
2. Elwira Sjödinej godkändej godkänd
Tullinge SK 1ej godkänd
1. Emilia Bergman26:1176+6:2226:1176
2. Cleo Mattilaej godkändej godkänd
IK Hakarpspojkarna / Linköpings OK 4ej start
1. Sigrid Ljunggrenej startej start
2. Sandra Lingej startej start
OK Enen 1ej start
1. Matilda Perssonej startej start
2. Hillevi Larssonej startej start
OK Linné 2ej start
1. Nadine Huss Landströmej startej start
2. Alva Larssonej startej start
Sjövalla FK 3ej start
1. Tove Wedberg-Kilnäsej startej start
2. Julia Svarfvarej startej start
Västerbergslagens OL 2ej start
1. Nelly Rindeskogej startej start
2. Hilda Sandej startej start

H12

101 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Lindebygdens OK / OK Djerf 129:27
1. Edvard Pelander14:4610+1:1314:4610
2. Axel Thybeck14:412+0:1029:271-9
2Tjällmo-Godegårds OK 129:45
1. Arvid Trofast13:403+0:0713:403
2. Oscar Svensk16:054+1:3429:452-1
3IK Hakarpspojkarna / Sävedalens AIK 129:46
1. Emil Ling13:392+0:0613:392
2. Emil Skepp16:075+1:3629:463+1
4Hestra IF / OK Tranan 129:51
1. Melker Sundström15:2013+1:4715:2013
2. Hjalmar Ingelsbo14:31129:514-9
5IFK Hedemora OK / OK Tyr 230:20
1. Jonatan Haglund14:327+0:5914:327
2. Malte Granefelt15:483+1:1730:205-2
6OK Kåre / Ulricehamns OK 333:01
1. Walter Söderqvist14:348+1:0114:348
2. Jacob Holmberg18:2711+3:5633:016-2
7OK Tisaren 133:12
1. Isak Larsson15:5824+2:2515:5824
2. Philip Sjödin17:149+2:4333:127-17
8Alvesta SOK / Sundbybergs IK 133:29
1. Botvid Simonsson17:1030+3:3717:1030
2. Wilhelm Westström16:196+1:4833:298-22
9Sundbybergs IK 233:32
1. Noel Hellberg14:459+1:1214:459
2. Egon Wistedt18:4714+4:1633:3290
10IF Rigor 233:35
1. Alvar Alexandersson14:5311+1:2014:5311
2. Andy Granfors18:4213+4:1133:3510-1
11Vänersborgs SK 133:38
1. Vilgot Åhlund16:2528+2:5216:2528
2. Gabriel Hogedal17:138+2:4233:3811-17
12Västerås SOK 333:48
1. Ludvig Juhlin17:1131+3:3817:1131
2. David Thapper16:377+2:0633:4812-19
13Västerås SOK 533:59
1. Rasmus Viertel15:4519+2:1215:4519
2. Gustav Juhlin18:1410+3:4333:5913-6
14Hagaby GoIF Örebro / Lindebygdens OK 234:10
1. Oliver Arnesson15:3917+2:0615:3917
2. Edwin Säker18:3112+4:0034:1014-3
15Skarpnäcks OL 134:14
1. Teodor Jonsson15:2214+1:4915:2214
2. Ruben Arenander18:5215+4:2134:1415+1
16Attunda OK 234:33
1. Edvin Wallner14:255+0:5214:255
2. Mose Grafström20:0832+5:3734:3316+11
17Härnösands OK 134:51
1. Eskil Engberg15:2715+1:5415:2715
2. Jakob Engström19:2421+4:5334:5117+2
18Åmåls OK 134:55
1. Eric Åhl15:5423+2:2115:5423
2. Pontus Nilsson19:0117+4:3034:5518-5
19OK Ravinen 235:35
1. Ture Lindskog15:4519+2:1215:4519
2. Oscar Lundquist19:5026+5:1935:35190
20Alfta-Ösa OK 135:40
1. Linus Hansson15:0012+1:2715:0012
2. Alfred Larsson20:4035+6:0935:4020+8
21OK Tyr 136:00
1. Ivar Wikström16:0726+2:3416:0726
2. Albin Ransjö19:5328+5:2236:0021-5
22OK Skogshjortarna 136:54
1. Samuel Jakobsson17:2133+3:4817:2133
2. Olof Tholén19:3322+5:0236:5422-11
23Täby OK 137:24
1. Petter Ljungquist16:0927+2:3616:0927
2. Albin Persson21:1540+6:4437:2423-4
24IFK Umeå 137:28
1. Olle Sehlstedt16:5129+3:1816:5129
2. Axel Larsson20:3733+6:0637:2824-5
25Domnarvets GOIF / OK Kåre 237:29
1. Oskar Kaipe18:3338+5:0018:3338
2. Ville Elgesjö18:5616+4:2537:2925-13
26OK Renen 137:54
1. Vilgot Kuokkanen15:4118+2:0815:4118
2. Melker Wollbrand22:1348+7:4237:5426+8
27Ulricehamns OK 138:00
1. Teo Palmér18:2437+4:5118:2437
2. Anton Karlsson19:3623+5:0538:0027-10
28Umeå OK 138:05
1. Axel Samuelsson15:4621+2:1315:4621
2. Alfred Gidlund22:1949+7:4838:0528+7
29Väsby OK 138:08
1. Edvin Johansson13:594+0:2613:594
2. Victor Granath24:0958+9:3838:0829+25
30Strängnäs-Malmby OL 238:21
1. Linus Hallenek19:1747+5:4419:1747
2. Sixten Wallin19:0418+4:3338:2130-17
31Storviks IF 138:24
1. Arvid Kjellman17:2635+3:5317:2635
2. Adam Engstrand20:5838+6:2738:2431-4
32Skogsluffarnas OK 138:27
1. Elis Östborg18:4039+5:0718:4039
2. Caio Pruth19:4725+5:1638:2732-7
33Härnösands OK 238:43
1. Elmer Nordlander18:4540+5:1218:4540
2. Ture Nordgren19:5829+5:2738:4333-7
34Domnarvets GOIF 139:12
1. Erik Nordahl19:1145+5:3819:1145
2. Karl Emilsson20:0130+5:3039:1234-11
35OK Södertörn 139:17
1. Simon Wenzin19:1044+5:3719:1044
2. Albin Franzén20:0731+5:3639:1735-9
36FK Friskus-Varberg / OK Löftan 139:22
1. Vilmer Antonsson16:0425+2:3116:0425
2. Hugo Corneliusson23:1854+8:4739:2236+11
37OK Linné 139:33
1. Axel Vikman19:4152+6:0819:4152
2. Arvid Tögenmark19:5227+5:2139:3337-15
38OK Kåre 439:39
1. Frode Montelius Risberg18:4841+5:1518:4841
2. Noa Arkebäck20:5136+6:2039:3938-3
39Attunda OK / Snättringe SK 139:59
1. Ted Lagerström13:33113:331
2. Ludvig Eggöy Markhester26:2667+11:5539:5939+38
40OK Djerf / OK Linné 240:43
1. Sara Roos15:5322+2:2015:5322
2. Linus Bodin-Liliegren24:5062+10:1940:4340+18
41NAIS Orienteringsklubb 140:44
1. Edwin Wedin19:3951+6:0619:3951
2. Axel Jarl21:0539+6:3440:4441-10
42Stora Tuna OK 140:45
1. Viktor Kullman19:0343+5:3019:0343
2. Gustav Norberg21:4243+7:1140:4542-1
43OK Milan 140:57
1. Fabian Larsson14:255+0:5214:255
2. Edvin Lindh26:3268+12:0140:5743+38
44OK Renen / Älvsby IF OK 241:07
1. Martin Larsson19:2448+5:5119:2448
2. Axel Engström21:4344+7:1241:0744-4
45OK Kåre 141:09
1. Joel Grenholm20:3258+6:5920:3258
2. Olle Brandin20:3733+6:0641:0945-13
46Järfälla OK 141:21
1. Max Boström19:5454+6:2119:5454
2. Benjamin Hjertén21:2742+6:5641:2146-8
47Nyköpings OK 141:33
1. Valdemar Hamilton17:1732+3:4417:1732
2. Isac Lidehn24:1659+9:4541:3347+15
48Kolding OK 141:40
1. Johan Dalgaard22:3670+9:0322:3670
2. Emil Dalgaard19:0418+4:3341:4048-22
49Almby IK 141:41
1. Arvid Andersson20:4559+7:1220:4559
2. Sixten Widmark20:5637+6:2541:4149-10
50OK Vivill 141:49
1. Arvid Josefsson19:4253+6:0919:4253
2. Elias Samuelsson22:0746+7:3641:4950-3
51Sundsvalls OK 141:57
1. Alex Andersson17:3436+4:0117:3436
2. Ivar Granholm24:2361+9:5241:5751+15
52Järfälla OK 242:04
1. Simon Anderson19:1346+5:4019:1346
2. Carl Örnebrand22:5152+8:2042:0452+6
53IF Rigor 142:16
1. Hugo Tolestam19:0042+5:2719:0042
2. Jacob Ruderfelt23:1653+8:4542:1653+11
54IK Hakarpspojkarna 242:17
1. Måns Sandahl17:2434+3:5117:2434
2. Melker Carlsson24:5363+10:2242:1754+20
55Sidensjö IK 142:33
1. Sixten Kjellqvist19:5755+6:2419:5755
2. Theia Anundborg22:3651+8:0542:33550
56Tjällmo-Godegårds OK 242:42
1. Arvid Karlsson23:0674+9:3323:0674
2. Oskar Karlqvist19:3623+5:0542:4256-18
57Täby OK 343:07
1. Erik Balck21:4364+8:1021:4364
2. Filip Sjölander21:2441+6:5343:0757-7
58Sundsvalls OK 343:12
1. Albin Tuvesson19:2649+5:5319:2649
2. Linus Opel23:4656+9:1543:1258+9
59Strängnäs-Malmby OL 143:22
1. Frej Söderholm21:1061+7:3721:1061
2. Oscar Lennell22:1247+7:4143:2259-2
60IF Thor 343:59
1. Lukas Lind21:2862+7:5521:2862
2. Elliot Hjelm22:3150+8:0043:5960-2
61Garphyttans IF / KFUM Örebro OK 144:15
1. Fabian Bergqvist15:3816+2:0515:3816
2. Ted Nilsson28:3772+14:0644:1561+45
62OK Tyr 345:53
1. Tage Nyman22:1769+8:4422:1769
2. Irma Eriksson23:3655+9:0545:5362-7
63IFK Mora OK / OK Kåre 546:48
1. Sebastian Alin22:4872+9:1522:4872
2. Noah Tysk24:0057+9:2946:4863-9
64Täby OK 247:54
1. Elliot Ljungdell28:4279+15:0928:4279
2. Simon Trossing19:1220+4:4147:5464-15
65Linköpings OK 149:41
1. Vilgot Lidvik21:5466+8:2121:5466
2. Linus Söderberg27:4770+13:1649:4165-1
66OK Ravinen 349:56
1. Svante Brohagen22:4771+9:1422:4771
2. Ture Ståhlberg27:0969+12:3849:5666-5
67Hudiksvalls OK 151:30
1. Filip Zetterberg25:3575+12:0225:3575
2. Wilmer Wennberg25:5566+11:2451:3067-8
68Leksands OK 251:31
1. Pontus Allmungs21:4465+8:1121:4465
2. Kalle Joons29:4774+15:1651:3168+3
69Dalaportens OL / OK Djerf 351:40
1. Isak Stinessen29:3482+16:0129:3482
2. Axel Lindblad22:0645+7:3551:4069-13
70IFK Umeå 252:58
1. Olle Lundberg22:1468+8:4122:1468
2. Elis Lundberg30:4478+16:1352:5870+2
71Karlskrona SOK 154:45
1. Albin Persson29:1880+15:4529:1880
2. Erik Zettervall25:2765+10:5654:4571-9
72Säterbygdens OK 155:07
1. William Westbom22:5273+9:1922:5273
2. Tuva Westbom32:1580+17:4455:0772-1
73Järla Orientering 156:21
1. Vilmer Folcke30:5784+17:2430:5784
2. Teodor Gerholm25:2464+10:5356:2173-11
74Gamleby OK 156:41
1. Casper Björklund19:3350+6:0019:3350
2. Albin Nilsson37:0889+22:3756:4174+24
75Tullinge SK 156:42
1. Ellen Nybäck28:1978+14:4628:1978
2. Leo Wisborg28:2371+13:5256:4275-3
76IFK Mora OK 258:44
1. Filip Åkärbjär21:0860+7:3521:0860
2. William Byrberg37:3690+23:0558:4476+16
77Umeå OK 359:36
1. Isak Johansson20:2557+6:5220:2557
2. Felix Nordén39:1193+24:4059:3677+20
78Järfälla OK 31:00:39
1. Viktor Tofte26:3176+12:5826:3176
2. John Nyman34:0881+19:371:00:3978+2
79Leksands OK 11:01:16
1. Nils Sernfält20:0356+6:3020:0356
2. Neo Gunnarsson41:1394+26:421:01:1679+23
80Arboga OK 11:03:15
1. Rasmus Vånsjö33:1088+19:3733:1088
2. Ture Holmstrand30:0576+15:341:03:1580-8
81KFUM Örebro OK / OK Milan 21:05:38
1. Simon Jonhed35:1592+21:4235:1592
2. Arvid Larsson30:2377+15:521:05:3881-11
82OK Enen 11:05:53
1. Mikael Berg31:0886+17:3531:0886
2. Wilhelm Hellquist-Klavemyr34:4582+20:141:05:5382-4
83OK Kåre /Östersunds OK1:06:09
1. Erik Odlind34:5991+21:2634:5991
2. Arvid Berggren31:1079+16:391:06:0983-8
84OK Ravinen 11:06:29
1. Frida Ekblad29:2481+15:5129:2481
2. Gustav Nyström37:0588+22:341:06:2984+3
85OK Hammaren / Storviks IF 21:06:33
1. Oskar Wennberg22:0767+8:3422:0767
2. Ludwig Sjödén44:2698+29:551:06:3385+18
86OK Ravinen 41:06:38
1. Arvid Rundström27:5877+14:2527:5877
2. Carl-Meijer Axelsson38:4092+24:091:06:3886+9
87Eds SK / Stigsökarna 11:08:26
1. Noah Olsson30:4383+17:1030:4383
2. William Lännhult37:4391+23:121:08:2687+4
88Tullinge SK 21:09:16
1. Albin Hessle33:0787+19:3433:0787
2. Samuel Sylvan36:0986+21:381:09:1688+1
89Västerås SOK 11:12:01
1. Karl Stjärnesund36:0693+22:3336:0693
2. Adam Lycke35:5585+21:241:12:0189-4
90Västerås SOK 21:13:34
1. Leopold Olofsson31:0585+17:3231:0585
2. Kajsa Bergroth42:2995+27:581:13:3490+5
91Rasbo IK 11:15:47
1. Alfons Westerbergh41:0096+27:2741:0096
2. Isak Ståhlbrandt34:4783+20:161:15:4791-5
92IF Thor / Sigtuna OK 21:16:53
1. Gustav Karonen47:1798+33:4447:1798
2. Erik Resare29:3673+15:051:16:5392-6
93IFK Mora OK 11:17:59
1. Elliott Byrberg34:2490+20:5134:2490
2. Dante Meijer43:3597+29:041:17:5993+3
94Valbo AIF 11:25:36
1. Sigvid Barth36:5194+23:1836:5194
2. Egil Heneryd48:45100+34:141:25:36940
95Sundsvalls OK 21:25:57
1. Aron Carlsson40:3595+27:0240:3595
2. Alfred Devall45:2299+30:511:25:57950
96Västerbergslagens OL/Hagaby GoIF Örebro 11:29:45
1. Emil Kämmerling46:3797+33:0446:3797
2. Per Gustav Wedman43:0896+28:371:29:4596-1
97Stora Tuna OK 21:29:49
1. Emil Li Eklund54:3199+40:5854:3199
2. Erik Lundback35:1884+20:471:29:4997-2
98Umeå OK 21:37:26
1. Isak Bengtsson1:00:27100+46:541:00:27100
2. Albin Johansson36:5987+22:281:37:2698-2
99Umeå OK 41:43:26
1. Theo Ferry33:1088+19:3733:1088
2. Valter Vikström1:10:16101+55:451:43:2699+11
IF Thor 1ej godkänd
1. Rickard Jemth21:2963+7:5621:2963
2. Algot Hellgrenej startej godkänd
Västerås SOK 4ej godkänd
1. Oscar Noringej godkändej godkänd
2. Hugo Zetterberg24:1659+9:45ej godkänd
Östersunds OK 1ej start
1. Arvid Berggrenej startej start
2. Östersunds OK H12 Löpare 2ej startej start

D12

120 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK / Mullsjö SOK 132:01
1. Ebba Skullman15:48115:481
2. Irma Westh16:13132:0110
2Eksjö SOK / IK Hakarpspojkarna 233:54
1. Linnéa Edvardsson16:396+0:5116:396
2. Signe Eskilsson17:154+1:0233:542-4
3Vänersborgs SK 134:16
1. Andrea Enbom16:539+1:0516:539
2. Linn Enbom17:235+1:1034:163-6
4OK Skogsfalken 134:18
1. Hannah Josefsson16:323+0:4416:323
2. Matilda Söderberg17:466+1:3334:184+1
5Stora Tuna OK / Västerås SOK 134:35
1. Elin Palm16:487+1:0016:487
2. Maja Maxén17:477+1:3434:355-2
6IF Thor / Nyköpings OK 435:28
1. Elvira Lindsten16:364+0:4816:364
2. Ellen Sandberg18:5211+2:3935:286+2
7OK Tyr 235:50
1. Tuva Henricsson18:5033+3:0218:5033
2. Izabella Ljungberg17:002+0:4735:507-26
8Skogslöparna 236:10
1. Signe Forsberg17:0815+1:2017:0815
2. Tindra Rytterstedt19:0214+2:4936:108-7
9Domnarvets GOIF / Stora Tuna OK 336:17
1. Maja Mases17:0012+1:1217:0012
2. Signe Eriksson Björling19:1716+3:0436:179-3
10Skogslöparna 136:29
1. Ida Pauler16:498+1:0116:498
2. Hanna Woxlin19:4019+3:2736:2910+2
11Fellingsbro GOIF / OK Milan 136:35
1. Cecilia Eriksson16:5410+1:0616:5410
2. Wilma Wikström19:4120+3:2836:3511+1
12Finspångs SOK / Tjalve IF Norrköping 136:36
1. Emma Engström17:0113+1:1317:0113
2. Tilda Malmström19:3518+3:2236:3612-1
13Mälarö SOK 236:54
1. Ida Zeffer17:3220+1:4417:3220
2. Alva Widegren19:2217+3:0936:5413-7
14Sundbybergs IK / Täby OK 137:12
1. Alma Hallsten19:5947+4:1119:5947
2. Alice Hellberg17:133+1:0037:1214-33
15Göteborg-Majorna OK / IFK Göteborg Orientering 137:24
1. Alice Fagerström19:0939+3:2119:0939
2. Wilma Rosén18:1510+2:0237:2415-24
16Domnarvets GOIF 137:56
1. Tilde Sveder18:0626+2:1818:0626
2. Tyra Elgesjö19:5021+3:3737:5616-10
17OK Linné 338:06
1. Signe Palm17:1617+1:2817:1617
2. Ellen Aarnio20:5025+4:3738:06170
18Åmåls OK 238:19
1. Emilie Hellström16:364+0:4816:364
2. Alva Olsson21:4331+5:3038:1918+14
19IK Hakarpspojkarna 138:23
1. Sofia Öhlund16:5611+1:0816:5611
2. Stina Elgh21:2728+5:1438:2319+8
20Växjö OK 238:30
1. Hilda Lindén17:4321+1:5517:4321
2. Miranda Niklasson20:4724+4:3438:3020-1
21OK Skogshjortarna 138:58
1. Ebba Eberlén19:4544+3:5719:4544
2. Frida Öhrvall19:1315+3:0038:5821-23
22Anderstorps OK / OK Vivill 139:24
1. Vera Folkestad17:4922+2:0117:4922
2. Elma Friberg21:3529+5:2239:24220
23KFUM Örebro OK 239:25
1. Lisa Malm18:5837+3:1018:5837
2. Ella Kruse20:2722+4:1439:2523-14
24Leksands OK / OK Kåre 240:00
1. Lova Wilén22:0561+6:1722:0561
2. Hilma Dalin17:559+1:4240:0024-37
25OK Linné / Sigtuna OK 240:48
1. Maja Lyckebäck16:232+0:3516:232
2. Moa Pettersson24:2558+8:1240:4825+23
26OK Linné / Sundsvalls OK 141:01
1. Klara Hedin22:0762+6:1922:0762
2. Ellen Hedin18:5412+2:4141:0126-36
27Sundsvalls OK 241:05
1. Wilma Lindström22:0460+6:1622:0460
2. Klara Edström19:0113+2:4841:0527-33
28Linköpings OK 241:06
1. Frida Söderqvist18:4931+3:0118:4931
2. Stina Berggren22:1735+6:0441:0628-3
29KFUM Örebro OK / Lindebygdens OK 141:29
1. Lovisa Thybeck18:5336+3:0518:5336
2. Emma Segura22:3639+6:2341:2929-7
30OK Renen 141:33
1. Iris Bergkvist23:4473+7:5623:4473
2. Minna Turesson17:498+1:3641:3330-43
31OK Alehof 142:07
1. Ebba Lövgärd19:4745+3:5919:4745
2. Signe Kullman22:2037+6:0742:0731-14
32Täby OK 342:08
1. Emelie Holmström21:4054+5:5221:4054
2. Ella Lindqvist20:2823+4:1542:0832-22
33Halmstad OK 142:09
1. Julia Lönn19:3042+3:4219:3042
2. Emma Persson22:3941+6:2642:0933-9
34Mullsjö SOK / Ulricehamns OK 242:10
1. Moa Vemdal17:2418+1:3617:2418
2. Frida Skoglund24:4663+8:3342:1034+16
35OK Löftan 242:12
1. Ella Andersson18:4429+2:5618:4429
2. Elin Andersson23:2849+7:1542:1235+6
36OK Hammaren 242:34
1. Selma Partanen17:1516+1:2717:1516
2. Tilde Vikblom25:1966+9:0642:3436+20
37Snättringe SK 142:44
1. Kerstin Christie20:2049+4:3220:2049
2. Thea Gelius22:2438+6:1142:4437-12
38OK Ravinen 342:46
1. Julia Ek18:5134+3:0318:5134
2. Viola Holmström23:5553+7:4242:4638+4
39Väsby OK 142:59
1. Fanny Karls20:0148+4:1320:0148
2. Matilda Modig22:5845+6:4542:5939-9
40IFK Lidingö SOK / Waxholms OK 343:13
1. Sofia Quas21:3553+5:4721:3553
2. Anna Frankling21:3830+5:2543:1340-13
41Kils OK / Skattkärrs SOK 143:19
1. Lea Johannesdal19:1040+3:2219:1040
2. Ida Häggqvist24:0955+7:5643:1941+1
42FK Friskus-Varberg 143:21
1. Elvira Karmstig21:2452+5:3621:2452
2. Lova Johansson21:5733+5:4443:2142-10
43IFK Lidingö SOK 143:36
1. Astrid Skantze21:5156+6:0321:5156
2. Sara Liwång21:4532+5:3243:3643-13
44Almby IK 143:38
1. Emma Lindkvist19:0238+3:1419:0238
2. Astrid Kraft24:3661+8:2343:3844+6
45Eksjö SOK / Växjö OK 143:55
1. Amanda Gustavsson18:4630+2:5818:4630
2. Emma Lindén25:0965+8:5643:5545+15
46IFK Umeå 144:24
1. Estrid Fahlén18:4931+3:0118:4931
2. Mathilde Roberge25:3568+9:2244:2446+15
47Södertälje-Nykvarn OF 244:46
1. Katja Smitt22:2967+6:4122:2967
2. Tilde Lampinen22:1735+6:0444:4647-20
48Umeå OK 144:47
1. Torunn Otterbjörk18:4228+2:5418:4228
2. Märta Östberg26:0573+9:5244:4748+20
49Mälarö SOK 144:56
1. Elsa Tunblad17:5223+2:0417:5223
2. Molly Boman27:0478+10:5144:5649+26
50Sundsvalls OK 344:58
1. Linnea Hellqvist22:0359+6:1522:0359
2. Elisabet Engberg22:5544+6:4244:5850-9
51OK Tyr 145:06
1. Tilda Kindlund23:5775+8:0923:5775
2. Wilma Jonsson21:0927+4:5645:0651-24
52Tullinge SK 245:07
1. Ella Matthews19:1341+3:2519:1341
2. Nellie Bolin25:5472+9:4145:0752+11
53OK Hammaren 145:10
1. Vera Jeppsson24:1578+8:2724:1578
2. Alicia Ivarsson20:5526+4:4245:1053-25
54Stora Tuna OK 245:16
1. Hennie Löfgren22:2364+6:3522:2364
2. Alma Jöhnemark22:5343+6:4045:1654-10
55Tullinge SK 145:17
1. Fanny Bergman18:5134+3:0318:5134
2. Frida Däckfors26:2676+10:1345:1755+21
56Gävle OK 145:25
1. Siri Hejdenberg22:2766+6:3922:2766
2. Svea Forsslund22:5845+6:4545:2556-10
57Skogspojkarnas OK 145:43
1. Alice Ettling19:3743+3:4919:3743
2. Wilma Fahlstedt26:0675+9:5345:4357+14
58Sundbybergs IK 246:13
1. Selma Sundberg21:4755+5:5921:4755
2. Irma Widehag24:2659+8:1346:1358+3
59Skattkärrs SOK 246:38
1. Ella Nyberg20:3351+4:4520:3351
2. Edith Bergenfur26:0573+9:5246:3859+8
60Tullinge SK 346:45
1. Linnea Sand17:2819+1:4017:2819
2. Hilda Trofast29:1786+13:0446:4560+41
61Hudiksvalls OK 147:04
1. Elin Jonsson24:2279+8:3424:2279
2. Rut Sidenvall22:4242+6:2947:0461-18
62Åmåls OK 147:24
1. Alice Källstrand22:5171+7:0322:5171
2. Elsa Reuter24:3360+8:2047:2462-9
63Leksands OK 347:41
1. Sandra Franz22:0158+6:1322:0158
2. Tuva Hällsten25:4069+9:2747:4163+5
64Garphyttans IF 148:56
1. Elin Djerf26:5594+11:0726:5594
2. Elin Doering22:0134+5:4848:5664-30
65Nässjö OK 149:28
1. Tilde Lennartsson19:4745+3:5919:4745
2. Ida Säleby29:4188+13:2849:2865+20
66Järfälla OK 249:34
1. Amanda Mörkfors24:3384+8:4524:3384
2. Ida Pettersson25:0164+8:4849:3466-18
67Vänersborgs SK 249:44
1. Elvira Åhlund26:1190+10:2326:1190
2. Ida Sylvan23:3350+7:2049:4467-23
68OK Kolmården 149:48
1. Julie Casselsjö24:0476+8:1624:0476
2. Saga Sehler25:4471+9:3149:4868-8
69OK Tor 249:49
1. Emilia Andersson26:3191+10:4326:3191
2. Nike Rinaldo23:1847+7:0549:4969-22
70Västerbergslagens OL 249:51
1. Agnes Gustafsson24:2279+8:3424:2279
2. Ella Sand25:2967+9:1649:5170-9
71OK Kåre 149:53
1. Ida Atterbrand21:5757+6:0921:5757
2. Ingrid Olsson27:5681+11:4349:5371+14
72Västerås SOK 250:29
1. Alicia Hermann22:2665+6:3822:2665
2. Lovisa Björnberg28:0384+11:5050:2972+7
73OK Tor 150:32
1. Armida Malmqvist22:4370+6:5522:4370
2. Astrid Jacobson27:4980+11:3650:3273+3
74Malungs OK Skogsmårdarna 150:34
1. Elsa Mattsson25:5187+10:0325:5187
2. Klara Gellerbrandt24:4362+8:3050:3474-13
75Domnarvets GOIF 250:43
1. Elsa Norgren18:0324+2:1518:0324
2. Felicia Björkman32:4092+16:2750:4375+51
76Sundsvalls OK 450:44
1. Ebba Jensen22:1763+6:2922:1763
2. Nora Uddman28:2785+12:1450:4476+13
77OK Hammaren 351:20
1. Nilla Enquist24:1477+8:2624:1477
2. Stina Bredin Lindholm27:0679+10:5351:20770
77OK Löftan 151:20
1. Cornelia Hällås25:3886+9:5025:3886
2. Agnes Paulsson25:4270+9:2951:2077-9
79Dalaportens OL 151:25
1. Elsa Nilsson18:0425+2:1618:0425
2. Signe Andersson33:2196+17:0851:2579+54
80OK Ravinen 151:26
1. Milla Klasson18:4027+2:5218:4027
2. Ebba Hartzell32:4694+16:3351:2680+53
81Väsby OK 251:34
1. Alva Smeds20:2150+4:3320:2150
2. Tyra Fogelbrink31:1391+15:0051:3481+31
82NAIS Orienteringsklubb 252:09
1. Ylva Oppås28:2495+12:3628:2495
2. Nora Petersson23:4551+7:3252:0982-13
83Järfälla OK 152:10
1. Julia Pettersson22:3468+6:4622:3468
2. Sofia Sollenberg29:3687+13:2352:1083+15
84IFK Mora OK 152:23
1. Lovisa Kajs24:2682+8:3824:2682
2. Frida Brudin27:5782+11:4452:2384+2
85NAIS Orienteringsklubb 152:25
1. Alice Classon28:3296+12:4428:3296
2. Emma Lindgren23:5352+7:4052:2585-11
86Leksands OK 153:01
1. Alice Funke22:4169+6:5322:4169
2. Amelie Hemptenmacher30:2090+14:0753:0186+17
87Tumba-Mälarhöjden OK 156:57
1. Lydia Ljungkvist Bogdanovic28:5798+13:0928:5798
2. Freja Saers28:0083+11:4756:5787-11
88OK Ravinen 258:17
1. Wera Björklund23:1172+7:2323:1172
2. Tora Björklund35:06100+18:5358:1788+16
89OK Kåre 359:23
1. Elsa Sidenvall29:1299+13:2429:1299
2. Klara Hellsing30:1189+13:5859:2389-10
90OK Roxen 159:35
1. Stina Jonsson26:5393+11:0526:5393
2. Stina Wallin32:4293+16:2959:3590-3
91Strängnäs-Malmby OL 11:00:00
1. Sofia Westbom37:24108+21:3637:24108
2. Hanna Lundström22:3639+6:231:00:0091-17
92Östersunds OK 11:00:02
1. Kajsa Bernsten25:2785+9:3925:2785
2. Ellen Östberg34:3597+18:221:00:0292+7
93OK Enen 11:00:13
1. Tilde Ingwersen36:08103+20:2036:08103
2. Eira Dinges Oliv24:0554+7:521:00:1393-10
94Järla Orientering 21:00:22
1. Disa Utbult36:11106+20:2336:11106
2. Mirjam Costermans24:1157+7:581:00:2294-12
95Attunda OK 11:00:28
1. Linda Strömqvist24:2481+8:3624:2481
2. Emily Blyth36:04102+19:511:00:2895+14
96Attunda OK 21:00:30
1. Sara Strömqvist24:2883+8:4024:2883
2. Nora Elkert36:02101+19:491:00:3096+13
97Tullinge SK 41:01:31
1. Miranda Strand26:3692+10:4826:3692
2. Stina Nygren34:5599+18:421:01:3197+5
98Nyköpings OK / OK Hällen 21:04:33
1. Elma Strauss37:42109+21:5437:42109
2. Tuva Karlsson Sandberg26:5177+10:381:04:3398-11
99OK Södertörn 231:07:02
1. Blenda Sandén26:0189+10:1326:0189
2. Ester Häger41:01106+24:481:07:0299+10
100Dalaportens OL 21:08:48
1. Amanda Lind32:01100+16:1332:01100
2. Gloria Rybalko36:47104+20:341:08:481000
101Bergnäsets AIK / Skellefteå OK 11:10:53
1. Tova Holmberg23:5174+8:0323:5174
2. Lia Eriksson47:02110+30:491:10:53101+27
102Avesta OK 11:13:16
1. Svea Borgström36:09104+20:2136:09104
2. Signe Jernberg37:07105+20:541:13:16102-2
103Västerbergslagens OL 11:15:11
1. Ellen Forsgren32:29101+16:4132:29101
2. Elsa Ivarsson42:42107+26:291:15:11103+2
104Västerås SOK 31:17:12
1. Maria Stenberg28:3797+12:4928:3797
2. Irma Malmström48:35111+32:221:17:12104+7
105Hagaby GoIF Örebro 11:17:26
1. Julia Ekdahl25:5688+10:0825:5688
2. Ida Nolåkers51:30112+35:171:17:26105+17
106Strängnäs-Malmby OL 21:17:28
1. Hilda Haraldsson44:09117+28:2144:09117
2. Hannalina Haraldsson33:1995+17:061:17:28106-11
107IFK Lidingö SOK 21:17:43
1. Irma Jarlemark42:51114+27:0342:51114
2. Isabel Carlsson34:5298+18:391:17:43107-7
108Surahammars SOK 11:22:17
1. Emilie Österberg38:34111+22:4638:34111
2. Gabriella Hasler43:43108+27:301:22:17108-3
109Forsa OK 11:29:50
1. Lina Holmsten43:59116+28:1143:59116
2. Siri Forslin45:51109+29:381:29:50109-7
110OK Kåre / Skogsluffarnas OK 41:36:23
1. Iris Gotte35:50102+20:0235:50102
2. Tova Lundborg1:00:33115+44:201:36:23110+8
111Länna IF / Vallentuna-Össeby OL 11:41:10
1. Alma Wessel42:33113+26:4542:33113
2. Freja Sundblad58:37113+42:241:41:10111-2
112Södertälje-Nykvarn OF 11:41:29
1. Ida Strind42:31112+26:4342:31112
2. Siri Carlsson58:58114+42:451:41:291120
113IFK Enskede 11:49:30
1. Edith Atterlöf43:47115+27:5943:47115
2. Sonja Lundberg1:05:43116+49:301:49:30113-2
114Alfta-Ösa OK / Hudiksvalls OK 22:01:21
1. Linnea Unborg38:33110+22:4538:33110
2. Amilia Riley1:22:48117+1:06:352:01:21114+4
Järla Orientering 1ej godkänd
1. Alma Rothschild36:09104+20:2136:09104
2. Cecilia Rangdagej godkändej godkänd
Korsnäs IF OK / Nyköpings OK 1ej godkänd
1. Elsa Golsäter17:0414+1:1617:0414
2. Miriam Gustafssonej startej godkänd
Nyköpings OK 3ej godkänd
1. Novella Valenciaej godkändej godkänd
2. Evelina Petersson24:1056+7:57ej godkänd
OK Hammaren 4ej godkänd
1. Vendela Kettunen Svedberg36:28107+20:4036:28107
2. Ester Klassonej godkändej godkänd
OK Nolaskogsarna 1ej godkänd
1. Elsa Nilssonej godkändej godkänd
2. Moa Robertsson36:43103+20:30ej godkänd
Täby OK 2ej godkänd
1. Signe Fredingej godkändej godkänd
2. Ida Röken23:2348+7:10ej godkänd
OK Tisaren 1ej start
1. Lovisa Pihelej startej start
2. Maja Sjödinej startej start

H10

89 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järla Orientering 125:20
1. Olof Hagwall13:25113:251
2. Sven Börjesson11:55125:2010
2Brattås CK / Svärdsjö SOK 129:48
1. Alexis André14:089+0:4314:089
2. Anton Arvidsson15:4011+3:4529:482-7
3Snättringe SK 129:52
1. Noel Hedman14:2914+1:0414:2914
2. Gustav Eggöy Markhester15:2310+3:2829:523-11
4Västerås SOK 129:59
1. Olle Oldaeus14:1210+0:4714:1210
2. Frida Herbst15:4712+3:5229:594-6
5Nyköpings OK 130:03
1. August Hedin14:036+0:3814:036
2. Melker Clashammar16:0017+4:0530:035-1
6Tumba-Mälarhöjden OK 130:10
1. Erik Käll14:5419+1:2914:5419
2. Viggo Mårsell15:167+3:2130:106-13
7IFK Umeå / Robertsfors IK 130:27
1. Ted Lindmark15:4033+2:1515:4033
2. Hjalmar Rutqvist14:473+2:5230:277-26
8Stora Tuna OK 130:32
1. Oskar Kullman15:3831+2:1315:3831
2. Hugo Claesson14:544+2:5930:328-23
9OK Kåre 131:00
1. Tim Thomson14:1812+0:5314:1812
2. Viktor Lindgren16:4224+4:4731:009-3
10Sundsvalls OK 331:01
1. Alexander Dufva13:413+0:1613:413
2. Herman Eliasson17:2032+5:2531:0110+7
11Hudiksvalls OK / Söderhamns OK 131:05
1. Frank Sidenvall14:2613+1:0114:2613
2. Samuel Svensson16:3922+4:4431:0511-2
12IFK Lidingö SOK 331:07
1. Ville Åman Klasén14:4516+1:2014:4516
2. Kobbe Fischer16:2221+4:2731:0712-4
13Alfta-Ösa OK 131:17
1. Theo Lundin15:2129+1:5615:2129
2. Herman Larsson15:5615+4:0131:1713-16
14OK Ravinen 131:27
1. Hannes Pihlo14:4415+1:1914:4415
2. Hugo Nyström16:4325+4:4831:2714-1
15Degerfors OK / Kils OK 131:45
1. Gabriel Laine14:1311+0:4814:1311
2. Henry Nordström17:3235+5:3731:4515+4
16Strängnäs-Malmby OL 131:48
1. Jonathan Alneberg18:4270+5:1718:4270
2. Gösta Wallin13:062+1:1131:4816-54
17Fjärås AIK / FK Friskus-Varberg 131:53
1. Hjalmar Antonsson16:3441+3:0916:3441
2. Vide Flink15:199+3:2431:5317-24
18Nyköpings OK 431:59
1. Jonathan Petersson14:067+0:4114:067
2. Tage Lindsten17:5338+5:5831:5918+11
19Nyköpings OK 332:06
1. Victor Palmqvist14:025+0:3714:025
2. Vilgot Hellsten18:0444+6:0932:0619+14
20OK Kolmården 132:10
1. Loke Alenbrand14:078+0:4214:078
2. Sixten Levinson18:0341+6:0832:1020+12
21Växjö OK 132:13
1. Linus Lindén15:1527+1:5015:1527
2. Joar Andersson16:5828+5:0332:1321-6
22IF Thor 132:22
1. Jakob Wåhlström14:5722+1:3214:5722
2. Oskar Lind17:2533+5:3032:22220
23IFK Lidingö SOK / Sundsvalls OK 132:36
1. Axel Danielsson15:5736+2:3215:5736
2. Wilmer Carlstein16:3922+4:4432:3623-13
24Västerås SOK 232:42
1. Theodor Thenander15:5035+2:2515:5035
2. Alexander Thulin16:5227+4:5732:4224-11
25Nyköpings OK / OK Hällen 232:50
1. Emil Öberg14:014+0:3614:014
2. Ludvig Björnberg Färdig18:4948+6:5432:5025+21
26Södertälje-Nykvarn OF 232:58
1. Martin Marjakaj14:5520+1:3014:5520
2. Oscar Axelsson18:0341+6:0832:5826+6
27Järfälla OK 133:17
1. David Nyman17:2354+3:5817:2354
2. Samuel Andersson15:5414+3:5933:1727-27
28OK Hammaren / Storviks IF 133:33
1. Melker Kjellman17:4460+4:1917:4460
2. Ludvig Ljunggren15:4913+3:5433:3328-32
29IFK Lidingö SOK / Sundsvalls OK 233:40
1. Olle Danielsson17:4059+4:1517:4059
2. Edvin Carlstein16:0017+4:0533:4029-30
30Södertälje-Nykvarn OF 133:52
1. Oskar Liwell14:5621+1:3114:5621
2. Isak Westbom Lampinen18:5650+7:0133:5230+9
31Attunda OK 133:53
1. Adrian Antonsson15:3932+2:1415:3932
2. Lukas Henriksson18:1445+6:1933:5331-1
32Åmåls OK 134:07
1. Oscar Ahlstedt17:0849+3:4317:0849
2. Simon Skott16:5929+5:0434:0732-17
33Gamleby OK / IK Hakarpspojkarna 134:08
1. Olof Hertin17:2555+4:0017:2555
2. Theo Zaninotti16:4325+4:4834:0833-22
34Täby OK 134:11
1. Elias Trossing13:292+0:0413:292
2. Max Lindqvist20:4257+8:4734:1134+32
35OK Tisaren 134:22
1. Alfred Pihel15:0525+1:4015:0525
2. Oskar Pihel19:1753+7:2234:2235+10
36Karlsbyhedens OK 134:31
1. Olle Bladlund17:0147+3:3617:0147
2. Helmer Göras17:3034+5:3534:3136-11
37OK Tor 134:36
1. André Öhling17:3357+4:0817:3357
2. Malkom Malmqvist17:0331+5:0834:3637-20
38Leksands OK 135:21
1. William Hällsten19:2274+5:5719:2274
2. Melker Sundström15:5916+4:0435:2138-36
39Skogspojkarnas OK 135:22
1. Erik Ettling19:1773+5:5219:1773
2. Uno Dingsten16:0519+4:1035:2239-34
40KFUM Örebro OK 135:39
1. Viktor Kallin16:5646+3:3116:5646
2. Rasmus Kruse18:4347+6:4835:3940-6
41Alfta-Ösa OK 235:56
1. Marcus Unborg18:0264+4:3718:0264
2. Vanessa Lind17:5439+5:5935:5641-23
42Gävle OK 136:10
1. Ellie Söderberg17:5563+4:3017:5563
2. Love Forsslund18:1546+6:2036:1042-21
43OK Kåre 436:18
1. Elis Clarström18:4069+5:1518:4069
2. Petter Nordlund17:3836+5:4336:1843-26
44OK Tor 236:31
1. Sigge Rinaldo14:5924+1:3414:5924
2. Adam Lindgren21:3261+9:3736:3144+20
45OK Kåre 236:32
1. Hannes Heurlin18:2967+5:0418:2967
2. Lukas Nääs18:0341+6:0836:3245-22
46OK Tyr 136:34
1. Alrik Wikström17:1751+3:5217:1751
2. Tove Kasos19:1753+7:2236:3446-5
47OK Klemmingen / Snättringe SK 237:02
1. Harry Norell17:4661+4:2117:4661
2. Martin Gullquist19:1652+7:2137:0247-14
48IF Thor 237:09
1. Edvin Sandberg14:4918+1:2414:4918
2. Anton Redander22:2065+10:2537:0948+30
49IFK Mora OK 137:23
1. Jonatan Alin16:0838+2:4316:0838
2. Edvin Frykberg21:1559+9:2037:2349+11
50OK Södertörn 137:33
1. Billy Oldéen16:3942+3:1416:3942
2. Viggo Henriques20:5458+8:5937:3350+8
51OK Kåre 537:36
1. Elias Jones18:4671+5:2118:4671
2. Elliot Tysk18:5049+6:5537:3651-20
52Täby OK 237:52
1. Erik Sjölander22:4081+9:1522:4081
2. Erik Ljungquist15:126+3:1737:5252-29
53Strängnäs-Malmby OL 238:46
1. Noah Alneberg17:2756+4:0217:2756
2. Jeremiah Hammar Bengtsson21:1960+9:2438:4653-3
54OK Linné 239:05
1. Noah Samuelsson19:0172+5:3619:0172
2. Harry Pettersson20:0456+8:0939:0554-18
55OK Linné 339:08
1. Elliot Abrahamsson Carnrot21:2479+7:5921:2479
2. Melker Thorsélius17:4437+5:4939:0855-24
56IFK Enskede 139:18
1. Felix Ahlström20:0175+6:3620:0175
2. Simon Ahlström19:1753+7:2239:1856-19
57Grycksbo IF OK 139:32
1. Olle Ryman17:3558+4:1017:3558
2. Erik Gräfnings21:5764+10:0239:3257-1
58OK Djerf / OK Tyr 239:34
1. Lucas Bodin Liliegren15:4134+2:1615:4134
2. Olle Granefelt23:5369+11:5839:3458+24
59IFK Enskede 239:37
1. Jon Forsberg Rundström16:4144+3:1616:4144
2. Erik Hagel Von Heijne22:5666+11:0139:3759+15
60Väsby OK 139:51
1. Vincent Rylander15:2330+1:5815:2330
2. Theo Santalius24:2871+12:3339:5160+30
61Täby OK 440:01
1. Fabian Freding18:1665+4:5118:1665
2. Vilhelm Askehed21:4563+9:5040:0161-4
62Korsnäs IF OK 140:15
1. Vilgot Larsson16:0337+2:3816:0337
2. Leo Jonsson24:1270+12:1740:1562+25
63Väsby OK 240:32
1. Viktor Nygren14:4617+1:2114:4617
2. Tage Stattin25:4674+13:5140:3263+46
64Dalaportens OL 140:51
1. Vilgot Engström17:1550+3:5017:1550
2. Kasper Amnéus23:3667+11:4140:5164+14
65Tullinge SK 141:13
1. Loa Mattila17:2153+3:5617:2153
2. Oskar Lindholm23:5268+11:5741:1365+12
66Leksands OK 241:41
1. Jakob Hemptenmacher20:0977+6:4420:0977
2. Axel Stolt21:3261+9:3741:4166-11
67OK Ravinen 242:11
1. Leo Junlén16:4043+3:1516:4043
2. Ture Niva25:3173+13:3642:1167+24
68OK Hällen 142:59
1. Sixten Nordin16:2439+2:5916:2439
2. Loke Zeinow26:3576+14:4042:5968+29
69Snättringe SK 343:17
1. Hugo Abel17:0248+3:3717:0248
2. August Blomkvist26:1575+14:2043:1769+21
70OK Kolmården 244:11
1. Hugo Magnusson25:1182+11:4625:1182
2. Sune Alenbrand19:0051+7:0544:1170-12
71OK Ravinen 344:42
1. Ernst Kurosz20:0876+6:4320:0876
2. Erik Ekblad24:3472+12:3944:4271-5
72Härnösands OK 144:55
1. Stina Engberg17:5362+4:2817:5362
2. Ludvig Henning27:0277+15:0744:5572+10
73Sundsvalls OK 446:42
1. Hugo Lindström28:4483+15:1928:4483
2. Tobias Opel17:5840+6:0346:4273-10
74Sigtuna OK 149:05
1. Wilmer Norman32:0384+18:3832:0384
2. Arvid Runfeldt17:0230+5:0749:0574-10
75Östersunds OK 154:43
1. Arvid Hedman21:4780+8:2221:4780
2. Stella Boström32:5678+21:0154:4375-5
76Arboga OK 158:10
1. Emil Grankvist20:4978+7:2420:4978
2. Tova Holmstrand37:2179+25:2658:1076-2
77Valbo AIF 158:50
1. Alfred Söderholm17:1852+3:5317:1852
2. Simon Alpling41:3281+29:3758:5077+25
78Waxholms OK 11:23:52
1. Livia Quas44:3485+31:0944:3485
2. Albin Sandeberg39:1880+27:231:23:5278-7
Domnarvets GOIF / Stora Tuna OK 11ej godkänd
1. Arvid Eriksson15:1527+1:5015:1527
2. William Björkmanej godkändej godkänd
Garphyttans IF / OK Milan 1ej godkänd
1. Mio Eriksson18:2666+5:0118:2666
2. Arne Lagerqvistej godkändej godkänd
IK Hakarpspojkarna 2ej godkänd
1. Harald Carlsson16:5545+3:3016:5545
2. Felix Sandahlej startej godkänd
Korsnäs IF OK 2ej godkänd
1. Hjalmar Axenstedt14:5823+1:3314:5823
2. Emil Lundbergej godkändej godkänd
Länna IF / OK Linné 1ej godkänd
1. Alfred Wesselej godkändej godkänd
2. Anton Åberg15:188+3:23ej godkänd
OK Denseln 1ej godkänd
1. Lova Braam18:3068+5:0518:3068
2. Hannes Petersonej startej godkänd
OK Kåre 3ej godkänd
1. Sigge Löfgrenej godkändej godkänd
2. Nils Ståbi16:1520+4:20ej godkänd
OK Roslagen 1ej godkänd
1. Aron Lindberg16:3240+3:0716:3240
2. Sebastian Hägerfelthej godkändej godkänd
Sundbybergs IK 1ej godkänd
1. Gustav Bursjö15:1326+1:4815:1326
2. Folke Johanssonej godkändej godkänd
Täby OK 3ej godkänd
1. Deniz Basolej godkändej godkänd
2. Kuzey Basol14:575+3:02ej godkänd
Trollhättans SOK / Vänersborgs SK 1ej godkänd
1. Johannes Anderssonej godkändej godkänd
2. Malte Anderssonej godkändej godkänd
Gävle OK 2ej start
1. Ludvig Svärdej startej start
2. Neo Borgej startej start

D10

77 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Åmåls OK 226:15
1. Eira Olsson12:212+0:1912:212
2. Jonna Åhl13:54126:151-1
2Sundbybergs IK 526:21
1. Bodil Johansson12:253+0:2312:253
2. Sofia Dell'Orto13:562+0:0226:212-1
3Domnarvets GOIF / Leksands OK 126:27
1. Maja Sveder12:02112:021
2. Moa Jäderberg14:253+0:3126:273+2
4Mälarö SOK 132:50
1. Noomi Zeffer12:304+0:2812:304
2. Hedda Tunblad20:2027+6:2632:5040
5Täby OK 234:46
1. Lovisa Nederheim16:2515+4:2316:2515
2. Moa Persson18:2116+4:2734:465-10
6Sundbybergs IK 334:48
1. Ellen Wickbom Westman16:049+4:0216:049
2. Esther Oliv18:4418+4:5034:486-3
7NAIS Orienteringsklubb / OK Kolmården 235:31
1. Disa Wengelin Oppås17:2627+5:2417:2627
2. Ella Engvall18:0512+4:1135:317-20
8Sundbybergs IK 136:16
1. Saga Hellberg20:0342+8:0120:0342
2. Ida Hellberg16:135+2:1936:168-34
9OK Ravinen 236:33
1. Ella Sigstedt17:4230+5:4017:4230
2. Isabella Sjögren18:5119+4:5736:339-21
10Linköpings OK 136:40
1. Josefine Cederholm17:3629+5:3417:3629
2. Tilde Söderberg19:0422+5:1036:4010-19
11Forsa OK / Hudiksvalls OK 136:53
1. Irma Jonsson16:1712+4:1516:1712
2. My Holmsten20:3629+6:4236:5311-1
12Linköpings OK / Stora Tuna OK 237:00
1. Nora Aldin16:2314+4:2116:2314
2. Anna Enberg20:3731+6:4337:0012-2
13OK Hammaren 137:13
1. Meja Vikblom19:0733+7:0519:0733
2. Iris Wikström18:0613+4:1237:1313-20
14Waxholms OK 137:31
1. Sigrid Mellberg19:2336+7:2119:2336
2. Torun Berneklint Rhedin18:0814+4:1437:3114-22
15Västerås SOK 237:32
1. Hanna Thapper20:0743+8:0520:0743
2. Selma Löfqvist17:257+3:3137:3215-28
16OK Renen 137:38
1. Vilma Kuokkanen15:085+3:0615:085
2. Irma Ingvarsson22:3042+8:3637:3816+11
17IFK Mora OK / OK Kolmården 137:39
1. Siri Engvall17:2224+5:2017:2224
2. Wilma Hermansson20:1725+6:2337:3917-7
18IFK Lidingö SOK 437:44
1. Elsa Wanek Terry16:4620+4:4416:4620
2. Ebba Skantze20:5835+7:0437:4418-2
19Kils OK / Länna IF 137:45
1. Felicia Ahlstedt Neumann17:0523+5:0317:0523
2. Sara Hartvik20:4034+6:4637:4519-4
20OK Kåre 637:59
1. Vera Sidenvall16:3516+4:3316:3516
2. Frida Olsson21:2438+7:3037:5920+4
21OK Kåre 538:00
1. Greta Brandin20:1444+8:1220:1444
2. Julia Jennische Péclard17:469+3:5238:0021-23
22Täby OK 438:06
1. Irma Helgars16:4518+4:4316:4518
2. Meja Helgars21:2137+7:2738:0622+4
23Attunda OK / Skogsluffarnas OK 138:09
1. Mia Lagerström19:5240+7:5019:5240
2. Telma Pruth18:1715+4:2338:0923-17
24KFUM Örebro OK 138:16
1. Alva Nilsson23:2356+11:2123:2356
2. Sofia Halldin14:534+0:5938:1624-32
25Sundsvalls OK 139:04
1. Agnes Vågberg20:2347+8:2120:2347
2. Agnes Feil18:4117+4:4739:0425-22
26Sundbybergs IK / Sundsvalls OK 239:06
1. Stella Näsman Landh20:1444+8:1220:1444
2. Lisen Moberg18:5220+4:5839:0626-18
27Stora Tuna OK 139:19
1. Ida-Maria Ekström16:1712+4:1516:1712
2. Märta Eriksson23:0244+9:0839:1927+15
28Skarpnäcks OL 139:25
1. Lova Jonsson16:4821+4:4616:4821
2. Norma Jansson22:3743+8:4339:2528+7
29Leksands OK 239:38
1. Esther Hellman22:5555+10:5322:5555
2. Kajsa Wilén16:436+2:4939:3829-26
30Västerås SOK 139:45
1. Freja Ivermark19:2837+7:2619:2837
2. Matilda Molund20:1725+6:2339:4530-7
31OK Roxen 139:52
1. Saga Lindell20:4148+8:3920:4148
2. Linnéa Påledal19:1123+5:1739:5231-17
32IFK Lidingö SOK 140:16
1. Alva Gawell16:5122+4:4916:5122
2. Ingrid Samrud23:2545+9:3140:1632+10
33Almby IK 340:17
1. Klara Isenström19:4139+7:3919:4139
2. Noomi Green20:3629+6:4240:1733-6
34OK Djerf 1740:21
1. Lin Pelander20:4249+8:4020:4249
2. Matilda Henriksson Ribeiro19:3924+5:4540:2134-15
35Täby OK 140:31
1. Ella Ljungdell16:4117+4:3916:4117
2. Ella Hallsten23:5046+9:5640:3135+18
36IF Thor 142:21
1. Emilia Grybäck17:2426+5:2217:2426
2. Ellinor Kruys24:5750+11:0342:2136+10
37OK Ravinen 343:36
1. Tuva Holmer19:0834+7:0619:0834
2. Elsa Ferneman24:2847+10:3443:3637+3
38OK Nolaskogsarna 244:04
1. Alma Näsström26:0264+14:0026:0264
2. Alice Bryngelsson18:0211+4:0844:0438-26
39Sundbybergs IK 444:10
1. Nova Falk19:3438+7:3219:3438
2. Vera Sundberg24:3649+10:4244:1039+1
40Almby IK 244:46
1. Lovisa Möller16:0510+4:0316:0510
2. Tea Lovén28:4159+14:4744:4640+30
41Älvdalens IF OK 144:49
1. Minna Nyström15:516+3:4915:516
2. Wilda Rydqvist28:5860+15:0444:4941+35
42Täby OK 344:53
1. Julia Holmström26:0163+13:5926:0163
2. Dagny Iko18:5220+4:5844:5342-21
43Umeå OK 144:55
1. Sofia Otten20:2146+8:1920:2146
2. Siri Edvardsson24:3448+10:4044:5543-3
44Tullinge SK 145:05
1. Cloe Matthews18:4031+6:3818:4031
2. Alma Olsson26:2554+12:3145:0544+13
45Svärdsjö SOK 145:07
1. Eimy André23:2957+11:2723:2957
2. Emma Hansson21:3839+7:4445:0745-12
46IFK Lidingö SOK / Snättringe SK 245:09
1. Wilma Wallstén22:4854+10:4622:4854
2. Tilde Jansson22:2140+8:2745:0946-8
47IF Rigor 145:10
1. Molly Graad15:577+3:5515:577
2. Ella Ruderfelt29:1361+15:1945:1047+40
48OK Skärmen 245:14
1. Patricia Eriksson24:3658+12:3424:3658
2. Jessica Eriksson20:3832+6:4445:1448-10
49OK Skärmen 145:16
1. Ellen Ólafsdóttir24:3759+12:3524:3759
2. Rebecca Eriksson20:3933+6:4545:1649-10
50Åmåls OK 146:25
1. Emma Hellström25:5562+13:5325:5562
2. Elin Reuter20:3028+6:3646:2550-12
51OK Ravinen 146:26
1. Sara Berg28:5568+16:5328:5568
2. Emma Berg17:318+3:3746:2651-17
52OK Ravinen 546:28
1. Frida Ek19:5841+7:5619:5841
2. Hedda Mogensen26:3055+12:3646:2852+11
53OK Ravinen 446:43
1. Ellen Stadig28:4566+16:4328:4566
2. Ella Irwe17:5810+4:0446:4353-13
54Väsby OK 146:51
1. Elin Smeds19:0935+7:0719:0935
2. Iben Stattin27:4256+13:4846:5154+19
55OK Nolaskogsarna 1/OK Kåre47:16
1. Märta Mannelqvist26:1165+14:0926:1165
2. Stella Stenman21:0536+7:1147:1655-10
56OK Kåre 847:49
1. Lisen Nygård17:2325+5:2117:2325
2. Alma Gifvanes30:2667+16:3247:4956+31
57IFK Enskede / OK Österåker 147:51
1. Nora Ahlström17:3028+5:2817:3028
2. Signe Albinsson30:2165+16:2747:5157+29
58OK Tisaren 150:24
1. Allis Sjödin22:2553+10:2322:2553
2. Moa Pettersson27:5957+14:0550:2458+5
59Tullinge SK 251:53
1. Emma Svärd25:5261+13:5025:5261
2. Ida Andersson26:0153+12:0751:5359-2
60Köping-Kolsva OK 151:56
1. Moa Lindgren19:0232+7:0019:0232
2. Josefin Sandberg32:5471+19:0051:5660+28
61OK Linné 352:15
1. Märta Gillman Wikstrand21:4650+9:4421:4650
2. Flora Pettersson30:2968+16:3552:1561+11
62Skattkärrs SOK 152:33
1. Lilly Bergenfur22:2251+10:2022:2251
2. Alva Rööhs30:1164+16:1752:3362+11
63OK Kåre 154:13
1. Vilma Hagelberg Nordahl16:1411+4:1216:1411
2. Lykke Näs37:5973+24:0554:1363+52
64OK Kåre 254:32
1. Linnea Persson15:598+3:5715:598
2. Halle Gahnshag38:3374+24:3954:3264+56
65Storviks IF / Söders-Tyresö 156:00
1. Vera Wennberg25:1660+13:1425:1660
2. Tuva Thörnqvist30:4469+16:5056:0065+5
66OK Kåre 759:18
1. Estrid Tuvall28:5367+16:5128:5367
2. Maja Lundberg30:2566+16:3159:1866-1
67IFK Mora OK 259:56
1. Hilma Kabo30:4072+18:3830:4072
2. Nanna Lissmyr29:1662+15:2259:5667-5
68Avesta OK 11:00:05
1. Smilla Engström30:2170+18:1930:2170
2. Leiah Sandberg Janhager29:4463+15:501:00:0568-2
69Gävle OK 11:02:28
1. My Offrell30:2771+18:2530:2771
2. Hanna Jernberg32:0170+18:071:02:2869-2
70OK Klemmingen 21:02:33
1. Mindy Bäckström37:2975+25:2737:2975
2. Molly Gullquist25:0451+11:101:02:3370-5
71OK Klemmingen 11:02:34
1. Solveig Soldagg37:2774+25:2537:2774
2. Rickelina Lexell25:0752+11:131:02:3471-3
72OK Linné 11:05:13
1. Ingrid Melin30:0569+18:0330:0569
2. Lovisa Näll35:0872+21:141:05:1372+3
Gamleby OK 1ej godkänd
1. Signe Pihlej godkändej godkänd
2. Molly Vallerius28:0558+14:11ej godkänd
Snättringe SK 1ej godkänd
1. Vanja Reménej godkändej godkänd
2. Ellinor Starenius22:2241+8:28ej godkänd
Tjällmo-Godegårds OK 1ej godkänd
1. Elvira Svensk16:4518+4:4316:4518
2. Klara Abrahamssonej godkändej godkänd
Valbo AIF 1ej godkänd
1. Alma Westlin22:2452+10:2222:2452
2. Viola Forsbergej godkändej godkänd
Väsby OK 2ej godkänd
1. Emma Nygren33:2573+21:2333:2573
2. Juni Rylanderej godkändej godkänd
Almby IK 1ej start
1. Julia Vestmanej startej start
2. Annie Lindkvistej startej start
IFK Lidingö SOK / Snättringe SK 3ej start
1. Mira Vejedalej startej start
2. Ebba Frendeliusej startej start