Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VPT 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VPT 5
Arrangörsorganisation: OK Hedströmmen
Datum: tisdag 31 maj 2011

D20

1 810 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna LarssonKöping-Kolsva OK12:507:05
2Martina KarlssonNorbergs OK15:26+2:368:31
3Nina AnderssonKöping-Kolsva OK16:30+3:409:06
4Sabina HedlundKöping-Kolsva OK16:45+3:559:15
5Sara AnderssonNorbergs OK17:28+4:389:39
6Ida StödemanHallstahammars OK18:27+5:3710:11
7Elin PetterssonSurahammars SOK19:40+6:5010:51
8Ida WenngrenNorbergs OK20:22+7:3211:15

H20

1 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ElmertoftNorbergs OK9:355:17
2Janne SelkäläKöping-Kolsva OK10:03+0:285:33
3Niclas LarssonKöping-Kolsva OK12:47+3:127:03
4Patrik LinderNorbergs OK14:45+5:108:08
Erik RambergHallstahammars OKej start
Rikard WadmanNorbergs OKej start

D16

1 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victoria BymanVästerås SOK10:086:32
2Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK12:13+2:057:52
3Teresa StafströmKöping-Kolsva OK12:29+2:218:03
4Åsa RambergHallstahammars OK13:30+3:228:42
5Sara HamreforsVästerås SOK13:41+3:338:49
6Amanda ElmertoftNorbergs OK13:42+3:348:50
7Emilia DanielssonKöping-Kolsva OK15:09+5:019:46
8Mathilda BjörnNorbergs OK15:45+5:3710:09
9Linnea LindelöfSala OK16:53+6:4510:53
10Sofia PerssonKöping-Kolsva OK23:33+13:2515:11
Maria Therese CarlsenSurahammars SOKej start

H16

1 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl BomanVästerås SOK8:225:23
2August MikaelssonVästerås SOK8:49+0:275:41
3Andreas SundströmVästerås SOK8:57+0:355:46
4Samuel HedlundKöping-Kolsva OK9:10+0:485:54
5William KarlssonNorbergs OK10:17+1:556:38
6Oskar KarlssonNorbergs OK10:25+2:036:43
7Martin NorrbomSala OK11:54+3:327:40
8Axel LimbäckVästerås SOK12:02+3:407:45
9Henrik KälvegrenVästerås SOK14:31+6:099:21
10Erik AldénSala OK17:21+8:5911:11
Leonard BalkVästerås SOKej start

D14

1 090 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra NäslundVästerås SOK9:418:53
2Mirjam DalénSala OK10:19+0:389:27
3Lovisa BymanVästerås SOK12:50+3:0911:46
4Magdalena MosslindVandrarringen13:37+3:5612:29
5Lovisa JonssonHallstahammars OK13:44+4:0312:35
6Rebecka StafströmKöping-Kolsva OK14:17+4:3613:06
7Emma HelmerssonVandrarringen15:07+5:2613:52
8Elin DahlinKöping-Kolsva OK23:53+14:1221:54
9Gabriella LindblomKöping-Kolsva OK26:21+16:4024:10
10Therese JohanssonVästerås SOK27:31+17:5025:14
Jenny LindbergVandrarringenej start

H14

1 090 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar BjörneklettVästerås SOK9:048:19
2Isak SöderströmSala OK9:33+0:298:45
3Jacob TorstenssonVästerås SOK10:46+1:429:52
4Simon ÖsterlundVästerås SOK11:12+2:0810:16
5Ludvig LarsendahlVästerås SOK11:32+2:2810:34
6Rasmus MöllerArboga OK11:44+2:4010:45
7Carl KarlssonNorbergs OK13:09+4:0512:03
8Isak WadmanVästerås SOK14:10+5:0612:59
9Dan ÖsterlundVästerås SOK15:21+6:1714:04
10Henrik HamreforsVästerås SOK15:33+6:2914:15
11Robin BergstrandNorbergs OK16:36+7:3215:13
12John GunnarssonSurahammars SOK17:33+8:2916:06
13Stan SpieringsOK Hedströmmen18:59+9:5517:24
14William NordlanderSurahammars SOK21:48+12:4420:00
15Jonathan JonssonVandrarringen22:58+13:5421:04
16Alfred LönnVandrarringen23:33+14:2921:36
17Erik NallgårdVästerås SOK24:02+14:5822:02
Albin BerggrenSurahammars SOKej godkänd
Anton KällströmSala OKej start

D12

980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja MosslindVandrarringen7:347:43
2Alva LamprechtKöping-Kolsva OK8:32+0:588:42
3Alice NordströmVandrarringen8:41+1:078:51
4Elin NallgårdVästerås SOK9:00+1:269:11
5Bianca WiljebrandKöping-Kolsva OK9:01+1:279:12
6Linnéa RosénSala OK9:08+1:349:19
7Alva LimbäckVästerås SOK9:17+1:439:28
8Hanna SundströmVästerås SOK10:33+2:5910:45
9Elsa LimbäckVästerås SOK10:35+3:0110:47
10Shanti SöderströmSala OK11:10+3:3611:23
11Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK11:55+4:2112:09
12Greta WetterbergSala OK13:06+5:3213:22
13Elsa RosénSala OK13:58+6:2414:15
14Katja DalénSala OK16:56+9:2217:16
15Olivia LindblomKöping-Kolsva OK23:19+15:4523:47
16Emelie JohanssonVästerås SOK23:22+15:4823:50
Evelina ParkattiOK Hedströmmenej godkänd
Natalie AdolfssonKöping-Kolsva OKej start
Emilia WindahlKöping-Kolsva OKej start

H12

980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan RambergHallstahammars OK6:116:18
2John NorrbomSala OK6:30+0:196:37
3Erik HelmerssonVandrarringen7:20+1:097:28
4Hannes HenrikssonVästerås SOK7:25+1:147:34
5Fredrik HamreforsVästerås SOK7:34+1:237:43
6Rens van LoenhoutOK Hedströmmen8:11+2:008:21
7Kalle KjellbergVästerås SOK8:50+2:399:00
8Oliver KarlssonNorbergs OK9:48+3:3710:00
9Viktor WallströmVästerås SOK9:51+3:4010:03
10Markus AnderssonSurahammars SOK9:55+3:4410:07
11Melvin WrangskogVästerås SOK10:11+4:0010:23
12Sixten TörnqvistVästerås SOK10:48+4:3711:01
13Axel AnderssonNorbergs OK10:58+4:4711:11
14Samuel JonssonHallstahammars OK10:59+4:4811:12
15Alfons BerggrenSurahammars SOK13:00+6:4913:15
16Adam AnderssonSala OK13:04+6:5313:20
17Richard MårtenssonKöping-Kolsva OK14:37+8:2614:54

D10

980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK7:347:43
2Agnes KällströmSala OK7:44+0:107:53
3Iris van LoenhoutOK Hedströmmen7:51+0:178:00
4Ida HolmströmOK Hedströmmen9:23+1:499:34
5Sabina JohanssonVästerås SOK10:38+3:0410:51
6Selma EllerstedtSurahammars SOK10:47+3:1311:00
7Jonna SandbergKöping-Kolsva OK11:10+3:3611:23
8Sara MouazzenVästerås SOK12:38+5:0412:53
9Alice ThornellVästerås SOK12:59+5:2513:14
10Wilma WidénOK Hedströmmen13:04+5:3013:20
11Ida PetterssonSurahammars SOK14:38+7:0414:55
12Wilma ThornellSurahammars SOK14:49+7:1515:07
13Nora RolénOK Hedströmmen15:06+7:3215:24
14Alma GrusellOK Hedströmmen15:17+7:4315:35
15Ida ErikssonSurahammars SOK17:55+10:2118:16
16Alva WallströmVästerås SOK23:28+15:5423:56
Teresa EliassonSurahammars SOKej godkänd
Kristina LindgrenVästerås SOKej start

H10

980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus ÖsterlundVästerås SOK6:316:38
2Pontus LindgrenVästerås SOK6:51+0:206:59
3Andreas NäslundVästerås SOK7:02+0:317:10
4Pontus NordströmVandrarringen9:09+2:389:20
4Eric PetterssonSurahammars SOK9:09+2:389:20
6Martin SandqvistVästerås SOK10:49+4:1811:02
7Gustav GöranssonArboga OK11:08+4:3711:21
7Emil AhlströmVästerås SOK11:08+4:3711:21
9Gabriel ParkattiOK Hedströmmen11:37+5:0611:51
10Oscar ThornellSurahammars SOK12:37+6:0612:52
11Simon JacobssonArboga OK13:08+6:3713:24
12Noel WiljebrandKöping-Kolsva OK14:26+7:5514:43
13Arin BärjArboga OK16:28+9:5716:48
14Gustav JonssonHallstahammars OK16:35+10:0416:55
15Dennis BergstenKöping-Kolsva OK19:12+12:4119:35
Elias ÖdmanSurahammars SOKej start

Inskolning

800 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Maja AhlströmVästerås SOKfullföljt
Frida AnderssonNorbergs OKfullföljt
Lukas AnderssonSurahammars SOKfullföljt
Edvin BerggrenSurahammars SOKfullföljt
Dennis BjurstedtSurahammars SOKfullföljt
Stefan FjellanderSala OKfullföljt
Alexander Goliath sandstedtSurahammars SOKfullföljt
Frida GunérusSurahammars SOKfullföljt
Jenifer HadadSurahammars SOKfullföljt
Sebastian HadadSurahammars SOKfullföljt
Amanda HallVästerås SOKfullföljt
Kajsa HallVästerås SOKfullföljt
Ebba HallgrenSurahammars SOKfullföljt
Ludvig HaslerSurahammars SOKfullföljt
Rebecka HaslerSurahammars SOKfullföljt
Elvira HedvallSala OKfullföljt
Alice HelmerssonVandrarringenfullföljt
Elsa KärnsundSala OKfullföljt
Josua KärnsundSala OKfullföljt
Elsa LindSala OKfullföljt
Elin LindbergVandrarringenfullföljt
Filip NorrbomSala OKfullföljt
Sofie ThornellVästerås SOKfullföljt
Lucas TrollvadSurahammars SOKfullföljt
Wilma TrollvadSurahammars SOKfullföljt
Elsa VangboSala OKfullföljt
Saga VangboSala OKfullföljt
Emilia WidénOK Hedströmmenfullföljt
Ebba VikströmSurahammars SOKfullföljt
Erik VikströmSurahammars SOKfullföljt
Alfred ÖstergrenSurahammars SOKfullföljt
Alva ÖstergrenSurahammars SOKfullföljt
Lova LindkvistOK Hedströmmenej godkänd
Carl SandqvistVästerås SOKej godkänd
Erik BergendalKöping-Kolsva OKej start
Emilia BrangefältVästerås SOKej start

Prova på

1 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William Hedberg LarssonSala OK13:3812:10
2Elin KjellbergVästerås SOK16:22+2:4414:36
3Sandra SöderkvistSala OK18:21+4:4316:23
4Johanna LambergVästerås SOK20:25+6:4718:13
Amanda LundhSurahammars SOKej start
Robin SöderkvistSala OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser