*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Sörgården

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sörgården
Arrangörsorganisation: Jönköpings OK
Datum: torsdag 19 oktober 2017

Damer Kort

2 080 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Janet TenlidJOK34:0116:21
2Ingrid KullmanOK Alehof36:38+2:3717:36
3Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK40:20+6:1919:23
4Eva RybergJOK40:58+6:5719:41
5Ann-Britt BjörnlingerIK Vista43:19+9:1820:49
6Anita HolmqvistIKHP43:21+9:2020:50
7Yvonne LiljelandVaggeryds SOK45:19+11:1821:47
8Karin ClaessonJOK45:50+11:4922:02
9Bernice AntonssonVaggeryds SOK49:50+15:4923:57
10Kerstin ElfÖlmstads IS53:30+19:2925:43
11Monica KammenhedJOK1:09:00+34:5933:10
11Gunnel LarssonIK Vista1:09:00+34:5933:10
13Marie-Louise PeterssonJOK1:09:01+35:0033:10

Damer Mellan

3 210 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth KarlssonVaggeryd45:1814:06
2Lena BarkestamIKHP46:40+1:2214:32
3Susanne DittmerIKHP47:38+2:2014:50
4Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK55:02+9:4417:08
5Kerstin GustafssonOK Gränsen1:04:05+18:4719:57
6Marianne SjöbergOK Gränsen1:06:06+20:4820:35
7Anna-Cajsa ErikssonJOK1:08:12+22:5421:14
8Kristina JohanssonMullsjö SOK1:08:49+23:3121:26
9Monica BråhnJOK1:09:57+24:3921:47
10Vega SlottnerJOK1:10:03+24:4521:49
11Ulla LingJOK1:13:59+28:4123:02

Damer Lång

4 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica MartinssonOK Tranan1:00:0713:49

Herrar Kort

2 080 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt ErikssonKFUM Jönköping IA29:0213:57
2Stig KarlsmoIKHP30:13+1:1114:31
3Bertil AlvtegenIKHP30:18+1:1614:34
4Morgan LjungVaggeryds SOK30:30+1:2814:39
5Gunnar GrönkvistBottnaryds IF31:01+1:5914:54
6Björn RybergJOK31:15+2:1315:01
7Leo KullmanOK Alehof31:22+2:2015:04
8Per LarssonJOK31:45+2:4315:15
9Kenneth GattmalmJOK32:21+3:1915:33
10Rolf EskilssonJOK32:26+3:2415:35
11Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK32:41+3:3915:42
12Agne PerssonTenhults SOK33:48+4:4616:15
13Björn MalmqvistJOK33:51+4:4916:16
14Weine CarlssonIKHP34:39+5:3716:39
15Kjell HolmqvistIKHP35:00+5:5816:49
16Lennart BarkestamIKHP35:02+6:0016:50
17Åke RommedahlJOK35:19+6:1716:58
17Ingemar IvarssonBottnaryds IF35:19+6:1716:58
19Elis TällbergIKHP35:42+6:4017:09
20Jan WennerbergKlubblös35:52+6:5017:14
21Stelan CardellKFUM Jönköping IA36:07+7:0517:21
22Eibert DanielssonSkillingaryds FK38:42+9:4018:36
23Carl Johan illströmTenhults SOK39:32+10:3019:00
24Lennart KarlströmTenhults SOK39:45+10:4319:06
25Gunnar JohanssonTenhults SOK39:48+10:4619:08
26Sture KarlssonOK Gränsen42:39+13:3720:30
27Bernt EmanuelssonSkillingaryds FK42:46+13:4420:33
28Eskil FolkelidTenhults SOK42:50+13:4820:35
29Sören BråhnJOK43:56+14:5421:07
30Rolf FridénOK Gränsen44:06+15:0421:12
31Willy ElvinMullsjö SOK48:45+19:4323:26
32Lennart RunströmKFUM Jönköping IA49:44+20:4223:54
33Alf LarssonIK Vista52:51+23:4925:24
34Olof OlssonSkillingaryds FK58:59+29:5728:21
35Åke JohanssonTenhults SOK59:27+30:2528:34
Arne JohanssonJOKej godkänd
Hans BredhIKHPej godkänd
Harald HåkanssonOK Gränsenutgått

Herrar Mellan

3 210 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt SörensenJOK38:5012:05
2Sven-Åke KarlssonIKHP39:47+0:5712:23
3Börje AnderssonIKHP41:09+2:1912:49
4Bernt EkfeldtVaggeryds SOK41:31+2:4112:56
5Per-Olof NilssonJOK43:21+4:3113:30
6Erland LingJOK44:09+5:1913:45
7Gunnar AntonssonJOK44:20+5:3013:48
8Agne RybeckVaggeryds SOK44:24+5:3413:49
9Hans TrofastTenhults SOK46:15+7:2514:24
10Rolf JonassonJOK47:51+9:0114:54
11Thomas PeterssonIKHP48:58+10:0815:15
12Staffan DittmerIKHP51:35+12:4516:04
13Karl-Axel MalmbergTenhults SOK51:49+12:5916:08
14Kenneth CarlssonIK Vista53:18+14:2816:36
15Gunnar EckertIKHP54:18+15:2816:54
16Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK55:03+16:1317:08
17Bo GustafssonOK Gränsen55:22+16:3217:14
18Lars WürsigJOK56:34+17:4417:37
19Arne LarssonIK Vista57:58+19:0818:03
20Berndt TenlidJOK59:23+20:3318:29
21Lars-Erik BjökegrenTenhults SOK59:47+20:5718:37
22Åke SjöbergOK Gränsen1:00:11+21:2118:44
23Ingemar JohannessonVaggeryds SOK1:01:16+22:2619:05
24Bengt BengtssonSkillingaryds FK1:01:29+22:3919:09
25Ingemar EmilssonVaggeryds SOK1:01:57+23:0719:17
26Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:06:28+27:3820:42
27Rune DjervIKHP1:07:36+28:4621:03
28Reine FriskVaggeryds SOK1:08:03+29:1321:11
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd
Ingmar GustavssonVaggeryds SOKej godkänd

Herrar Lång

4 350 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SvenssonIKHP35:298:09
2Ulf PalmérUlricehamns OK38:37+3:088:52
3Thomas SjöholmMullsjö SOK42:18+6:499:43
4Hans-Åke ArnessonBottnaryds IF44:35+9:0610:14
5Lennart GustafssonJOK46:23+10:5410:39
6Sören KarlssonMullsjö SOK49:22+13:5311:20
7Stefan ElmquistTenhults SOK50:25+14:5611:35
8Kjell MartinssonOK Tranan53:16+17:4712:14
9Klas BjörkIKHP54:11+18:4212:27
10Stefan HåmåsIKHP54:12+18:4312:27
11Lars FranssonBottnaryds IF55:13+19:4412:41
12Gunnar AnderssonIK Vista59:41+24:1213:43
13Per GranevikJOK1:05:08+29:3914:58
14Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK1:09:26+33:5715:57
15Sonny AnderssonIKHP1:17:09+41:4017:44
Sigvard ErikssonOK Gränsenej godkänd
Lars GustafssonOK Gränsenej godkänd
Bengt JanssonMullsjö SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser