Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rallybanan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rallybanan
Arrangörsorganisation: Jönköpings OK
Datum: tisdag 11 april 2017

Damer Kort

2 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Turid PeterssonIKHP28:2013:49
2Ulla SvenssonJOK34:52+6:3217:00
3Ingrid KullmanOK Alehof36:54+8:3418:00
4Carina WennblomJOK38:54+10:3418:58
5Bernice AntonssonVaggeryds SOK40:25+12:0519:42
5Rolf EskilssonJOK40:25+12:0519:42
7Anita HolmqvistIKHP44:31+16:1121:42
8Yvonne LiljelandVaggeryds SOK51:20+23:0025:02
9Inga PetterssonTenhults SOK55:10+26:5026:54
Gerd WallinJOKej godkänd

Damer Mellan

2 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena SternerBottnaryds IF1:02:2021:25

Damer Lång

4 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne DittmerIKHP33:017:33
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK38:24+5:238:47
3Kerstin GustafssonOK Gränsen45:01+12:0010:18
4Ann-Britt BjörnlingerIK Vista47:57+14:5610:58
5Vega SlottnerJOK1:00:03+27:0213:44
6Anna-Cajsa ErikssonJOK1:04:58+31:5714:51
Monica BråhnJOKej godkänd

Herrar Kort

2 050 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan LjungVaggeryds SOK29:3714:26
2Torbjörn BlomqvistJOK30:08+0:3114:41
3Ingemar GustafssonBottnaryds IF30:15+0:3814:45
4Ingemar GustavssonVaggeryds SOK31:20+1:4315:17
5Stig KarlsmoIKHP31:41+2:0415:27
6Thomas PeterssonIKHP32:06+2:2915:39
7Staffan DittmerIKHP32:23+2:4615:47
8Bernt EkfeldtVaggeryds SOK33:23+3:4616:17
9Sven-Åke KarlssonIKHP34:15+4:3816:42
10Bengt SörensenJOK34:54+5:1717:01
11Ingemar EmilssonVaggeryds SOK35:07+5:3017:07
12Bo GustafssonOK Gränsen35:31+5:5417:19
13Torild BornetunSkillingaryds FK35:35+5:5817:21
14Per-Olof NilssonJOK35:47+6:1017:27
15Berndt TenlidJOK37:02+7:2518:03
16Karl-Axel MalmbergTenhults SOK37:48+8:1118:26
17Anders FrönellIKHP37:49+8:1218:26
18Birger WennblomJOK39:00+9:2319:01
19Per LarssonJOK39:35+9:5819:18
20Lars-Göran BjörnlingerIK Vista40:22+10:4519:41
21Leo KullmanOK Alehof40:45+11:0819:52
22Bengt BengtssonSkillingaryds FK41:03+11:2620:01
23Jan GustavssonIK Vista42:44+13:0720:50
24Weine CarlssonIKHP43:08+13:3121:02
25Kenneth CarlssonIK Vista44:10+14:3321:32
26Rolf JonassonJOK45:22+15:4522:07
27Agne RybeckVaggeryds SOK45:53+16:1622:22
28Kenneth GattmalmJOK46:32+16:5522:41
29Bengt JanssonMullsjö SOK57:16+27:3927:56
Lennart KammenhedJOKej godkänd
Gunnar AntonssonJOKej godkänd

Herrar Mellan

32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK22:41
2Agne PerssonTenhults SOK24:32+1:51
3Arne JohanssonJOK26:37+3:56
4Eskil FolkelidTenhults SOK27:32+4:51
5Kjell HolmqvistIKHP27:47+5:06
5Eibert DanielssonSkillingaryds FK27:47+5:06
7Hans BredhIKHP29:28+6:47
8Elis TällbergIKHP29:56+7:15
9Bertil JonssonIF Hallby SOK31:31+8:50
10Nils Olov LindénTenhults SOK32:16+9:35
11Lennart KarlströmTenhults SOK32:44+10:03
12Sture KarlssonOK Gränsen33:12+10:31
13Carl Johan illströmTenhults SOK33:28+10:47
13Jan SvenssonJOK33:28+10:47
15Bernt EmanuelssonSkillingaryds FK33:37+10:56
16Anders HjorthJOK34:08+11:27
17Rolf FridénOK Gränsen34:54+12:13
18Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK35:32+12:51
19Willy ElvinMullsjö SOK36:21+13:40
20Björn MalmqvistJOK36:24+13:43
21Gösta LindblomÖlmstads IS36:37+13:56
22Alf LarssonIK Vista37:42+15:01
23John-Erik ErikssonJOK39:24+16:43
24Allan KlassonJOK39:51+17:10
25Sören BråhnJOK40:11+17:30
25Ove LjungbergJOK40:11+17:30
27Kurt ErikssonKFUM Jönköping IA41:23+18:42
28Lars GustafssonOK Gränsen42:03+19:22
29Anders RogneIKHP42:18+19:37
30Lennart LindbergIK Vista42:19+19:38
31Ingemar IvarssonBottnaryds IF44:39+21:58
32Sture FilipssonSkillingaryds FK45:27+22:46

Herrar Lång

4 370 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LindgrenIKHP34:588:00
2Göran CarnanderIKHP39:48+4:509:06
3Hans-Åke ArnessonBottnaryds IF44:57+9:5910:17
4Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK49:07+14:0911:14
5Erland LingJOK49:09+14:1111:14
6Hans TrofastTenhults SOK53:12+18:1412:10
7Lennart GustafssonJOK54:09+19:1112:23
8Gunnar AnderssonIK Vista54:10+19:1212:23
9Gunnar WallinJOK56:40+21:4212:58
10Klas BjörkIKHP59:06+24:0813:31
11Sonny AnderssonIKHP1:02:58+28:0014:24
12Sigvard ErikssonOK Gränsen1:19:06+44:0818:06
13Lars FranssonBottnaryds IF1:24:56+49:5819:26
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej godkänd

Öppen kort

2 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfon DaltegOK Gränsen41:5420:26
2Maia DaltegOK Gränsen42:03+0:0920:30

Öppen lång

4 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LingIKHP42:319:43
2Emma LingIKHP44:22+1:5110:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser