Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-NV Natträning 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-NV Natträning 2
Arrangörsorganisationer: FK Boken / Helsingborgs SOK / Hjärnarps OL / OK Kompassen / Örkelljunga FK
Datum: tisdag 21 november 2017

FK Boken

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Frida PalmMellan (16)57:54+11:019:56
7Sofia PalmMellan (16)1:01:37+14:4410:35
Inge PerssonKorta (22)ej godkänd

Helsingborgs SOK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Oskar CervinLånga (7)1:00:45+4:178:04
3Patrik JohanssonLånga (7)1:01:39+5:118:11
5Felix AlnervikLånga (7)1:01:45+5:178:12
6Axel OrrhedeLånga (7)1:07:43+11:159:00
6Thea BökmanMellan (16)58:32+11:3910:03
6Alfred KjellénLätta (14)58:38+13:3821:10
7Kurt SjöbergLätta (14)58:40+13:4021:10
8Johan BökmanMellan (16)1:02:22+15:2910:42
8Klas BogsjöLätta (14)59:02+14:0221:18
10Elliott LjunggrenLätta (14)1:01:34+16:3422:13
11Jonas NorénMellan (16)1:17:19+30:2613:17
12Lennart StenssonKorta (22)1:08:16+29:1317:11
Jacob MobergLånga (7)ej godkänd
Britt-Marie StenssonMellan (16)ej godkänd
Michael LjunggrenLätta (14)ej godkänd

Hjärnarps OL

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1David MorénKorta (22)39:039:50
2Jonas HöstKorta (22)39:06+0:039:50
3Erica ErikssonMellan (16)57:32+10:399:53
4Conny RaskLånga (7)1:01:40+5:128:12
4Ulf NilssonMellan (16)57:50+10:579:56
9Erik AlbinssonKorta (22)1:01:27+22:2415:28
11Åke PerssonKorta (22)1:07:41+28:3817:02
12Olle BohmanMellan (16)1:21:20+34:2713:58
13Alf-Erik RagnarssonMellan (16)1:37:28+50:3516:44
13Lotta MorénKorta (22)1:09:46+30:4317:34
14Marie AlbinssonKorta (22)1:09:47+30:4417:34
15Arvid AlbinssonKorta (22)1:09:58+30:5517:37
Magnus OlssonMellan (16)ej godkänd
Noah KrikströmKorta (22)ej godkänd
Ola KrikströmKorta (22)ej godkänd
Maria RagnarssonKorta (22)ej godkänd
Lars SvantessonLånga (7)utgått
Anne SvantessonKorta (22)utgått
Anna LindelövKorta (22)ej start
Isak LindelövKorta (22)ej start
Hanna MorénKorta (22)ej start

IFK Lidingö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1David AnderssonLånga (7)56:287:30
Elisabeth HanssonMellan (16)utgått

OK Kompassen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Henrik OlofssonMellan (16)46:538:03
1Carolina NilssonLätta (14)45:0016:14
2Bert OlofssonLätta (14)49:32+4:3217:52
10Tobias PerssonMellan (16)1:11:47+24:5412:20
10Dennis HansenKorta (22)1:03:52+24:4916:05
Iréne BengtssonLätta (14)ej godkänd

OK Pan-Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Dan SjöholmKorta (22)47:23+8:2011:56

Tockarps IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Christina SternerMellan (16)1:42:33+55:4017:37

Örkelljunga FK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Agust KronkvistMellan (16)55:06+8:139:28
3Elia KämpeKorta (22)39:15+0:129:53
3Otto NybergLätta (14)52:06+7:0618:48
4Marie OlssonKorta (22)45:32+6:2911:28
4Lotta EkbergLätta (14)52:19+7:1918:53
5Hugo CedervallKorta (22)46:45+7:4211:46
5Anette NybergLätta (14)52:24+7:2418:55
6Angelika LarssonKorta (22)46:50+7:4711:47
8Daniel KämpeKorta (22)48:55+9:5212:19
9Sebastian GieseMellan (16)1:06:31+19:3811:25
9Axel NilssonLätta (14)1:01:32+16:3222:12
11Ebba NilssonLätta (14)1:01:58+16:5822:22
12Fredrik NilssonLätta (14)1:02:00+17:0022:22
16Anna LarssonKorta (22)1:11:54+32:5118:06
17Johanna OttossonKorta (22)1:29:53+50:5022:38
18Torbjörn OttossonKorta (22)1:29:55+50:5222:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser