Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-NV Natträning 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-NV Natträning 3
Arrangörsorganisationer: FK Boken / Helsingborgs SOK / Hjärnarps OL / OK Kompassen / Örkelljunga FK
Datum: tisdag 5 december 2017

Långa

7 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AlnervikHelsingborgs SOK1:12:239:21
2Conny RaskHjärnarps OL1:13:39+1:169:30
3Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:19:58+7:3510:19
Lars SvantessonHjärnarps OLej start

Mellan

5 650 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michael LönnHjärnarps OL56:5410:04
2Sebastian LönnHjärnarps OL57:00+0:0610:05
3Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK59:46+2:5210:34
4Ulf NilssonHjärnarps OL1:04:08+7:1411:21
5Erik JohanssonFK Boken1:04:59+8:0511:30
6Jenny BjörkÖrkelljunga FK1:05:15+8:2111:32
7Magnus OlssonHjärnarps OL1:07:07+10:1311:52
8Thea BökmanHelsingborgs SOK1:17:37+20:4313:44
9Tobias PerssonOK Kompassen1:18:27+21:3313:53
10Lennart MorénHjärnarps OL1:18:59+22:0513:58
11Sebastian GieseÖrkelljunga FK1:19:49+22:5514:07
12Olle BohmanHjärnarps OL1:23:54+27:0014:50
13Jonas NorénHelsingborgs SOK1:26:28+29:3415:18
14Christina SternerTockarps IK1:33:12+36:1816:29
15Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK1:33:14+36:2016:30
Julia DahlHelsingborgs SOKej godkänd
Agust KronkvistÖrkelljunga FKej godkänd
Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OLej godkänd
Alex LönnHjärnarps OLutgått
Johan BökmanHelsingborgs SOKej start
Björn MauritzonÖrkelljunga FKej start
Sofia PalmFK Bokenej start

Korta

3 890 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo CedervallÖrkelljunga FK40:5610:31
2Ken RagnarssonOK Kompassen41:37+0:4110:41
3Marie OlssonÖrkelljunga FK42:11+1:1510:50
4Elia KämpeÖrkelljunga FK45:55+4:5911:48
5Daniel KämpeÖrkelljunga FK45:56+5:0011:48
6Willie OlssonHelsingborgs SOK52:40+11:4413:32
7David MorénHjärnarps OL54:51+13:5514:06
8Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad56:01+15:0514:24
9Lars PerssonOK Kompassen57:40+16:4414:49
10Johanna OttossonÖrkelljunga FK1:03:43+22:4716:22
11Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:03:44+22:4816:23
12Carin StenbergHelsingborgs SOK1:04:22+23:2616:32
13Anna LarssonÖrkelljunga FK1:04:48+23:5216:39
14Josefina BerglundFK Boken1:05:13+24:1716:45
15Arvid AlbinssonHjärnarps OL1:09:37+28:4117:53
16Jonas HöstHjärnarps OL1:09:38+28:4217:54
17Dennis HansenOK Kompassen1:12:55+31:5918:44
18Marie AlbinssonHjärnarps OL1:15:56+35:0019:31
19Erik AlbinssonHjärnarps OL1:15:59+35:0319:31
20Lotta MorénHjärnarps OL1:18:37+37:4120:12
21Hanna MorénHjärnarps OL1:18:39+37:4320:13
22Maria RagnarssonHjärnarps OL2:15:47+1:34:5134:54
Dan JohanssonFK Bokenej godkänd
Anne SvantessonHjärnarps OLej start

Lätta

2 580 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SjöbergHelsingborgs SOK35:1013:37
2Alfred KjellénHelsingborgs SOK35:11+0:0113:38
3Bert OlofssonOK Kompassen35:21+0:1113:42
4Otto NybergÖrkelljunga FK37:31+2:2114:32
5Lotta EkbergÖrkelljunga FK37:43+2:3314:37
6Anette NybergÖrkelljunga FK37:46+2:3614:38
7Gabriel SteffertOK Tyringe38:42+3:3215:00
8Milton GunnarssonÖrkelljunga FK42:00+6:5016:16
9Iréne BengtssonOK Kompassen52:55+17:4520:30
10Axel NilssonÖrkelljunga FK58:42+23:3222:45
11Ebba NilssonÖrkelljunga FK59:35+24:2523:05
12Fredrik NilssonÖrkelljunga FK59:42+24:3223:08
Liane GunnarssonÖrkelljunga FKej godkänd
Karin LarssonOK Kompassenej godkänd
Elliott LjunggrenHelsingborgs SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser