Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteranorientering VO

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranorientering VO
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: torsdag 26 oktober 2017

Långa

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulric SvenssonVimmerby OK45:42
2Jan JohanssonGamleby OK55:01+9:19
3Stig JonssonKisa SK55:57+10:15
4Bo JohanssonMålilla OK1:04:25+18:43
5Göran FredricsonMålilla OK1:04:33+18:51
6Arne LarsenVästerviks OK1:13:30+27:48
7Bo EklundVimmerby OK1:26:09+40:27

Mellan

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olof HjortvidVästerviks OK43:25
2Lars KarlssonGamleby OK46:48+3:23
3Gun-Britt SvenssonVästerviks OK48:34+5:09
4Gunnar EnbergMålilla OK50:39+7:14
5Lars PetterssonVimmerby OK50:48+7:23
6Åke BjörklundVästerviks OK50:50+7:25
7Gunnar SöderholmVimmerby OK51:54+8:29
8Greta KarlssonVimmerby OK52:59+9:34
9Hans-Åke ChristianssonGamleby OK53:28+10:03
10Åke KarlssonAnkarsrums OK54:00+10:35
11Monica MarmelidVästerviks OK55:00+11:35
12Kerstin ErikssonKisa SK55:03+11:38
13Britt-Marie BjörklundVästerviks OK58:48+15:23
14Karl-Gunnar SvenssonVimmerby OK1:01:20+17:55
15Håkan PetterssonGamleby OK1:02:26+19:01
16Börje KarlssonVimmerby OK1:06:42+23:17
17Arne SävenstrandHultsfreds OK1:07:09+23:44
18Marianne BergVimmerby OK1:08:56+25:31
19Janeric AnderssonBjörkfors GOIF1:10:06+26:41
20Stig KarlssonKisa SK1:10:53+27:28
Kenneth JutheVimmerby OKej godkänd
Annika SandströmVimmerby OKej godkänd
Lena SandahlGamleby OKej godkänd
Anders HallgrenAnkarsrums OKej godkänd
Björn LiljeholmAnkarsrums OKej start

Korta

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Håkan B SvenssonVästerviks OK41:01
2Eivor PetterssonGamleby OK41:24+0:23
3Gunilla SävenstrandHultsfreds OK43:42+2:41
4Hans-Åke OlssonHultsfreds OK43:43+2:42
4Göran AlmgrenGamleby OK43:43+2:42
6Stig AnderssonVimmerby OK45:34+4:33
7Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK51:29+10:28
8Roland SkyttKisa SK56:58+15:57
9Bengt LönnVimmerby OK57:09+16:08
10Kicki SanderBjörkfors GOIF57:47+16:46
11Gunvald BruceAnkarsrums OK58:39+17:38
12Gunnel ChristianssonGamleby OK1:04:27+23:26
13John PaulinKisa SK1:06:24+25:23
14Karin TibbelinVimmerby OK1:07:15+26:14
15Åke KarlssonBjörkfors GOIF1:08:21+27:20
16Lennart KarlssonHultsfreds OK1:09:19+28:18
17Jan AnderssonKisa SK1:11:14+30:13
18Lennart FridellGamleby OK1:14:09+33:08
19Allan SvenssonKisa SK1:21:53+40:52
20Håkan AnderssonGamleby OK1:27:35+46:34
21Liane RinghBjörkfors GOIF1:40:36+59:35
Vivi-Anne LiljeholmAnkarsrums OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser