Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bredaryds SOK Natt-cup 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bredaryds SOK Natt-cup 1
Arrangörsorganisation: Bredaryds SOK
Datum: torsdag 16 november 2017

Dam Kort

2 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva NylundBredaryds SOK19:009:30
2Ida HenningssonBredaryds SOK26:45+7:4513:22
3Katarina AnderssonÄtrans IF28:41+9:4114:20
4Susann BerntssonOK Reftele28:54+9:5414:27
5Karin HelmiusOK Reftele29:05+10:0514:32
6Charlotte JosefssonOK Vivill31:16+12:1615:38
Sofia SkördeBredaryds SOKutgått
Annelie WardOK Vivillutgått
Annika IsidorssonOK Vivillej start

Herr Kort

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid JosefssonOK Vivill31:1115:35
Filip BrolingBredaryds SOKutgått
Oskar WardOK Vivillutgått
Albin ThunbergOK Vivillej start
Sixten ThunbergOK Vivillej start

Dam Mellan

3 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna HenningssonBredaryds SOK32:578:54
2Ellen SigvardssonBredaryds SOK35:36+2:399:37
3Vendela LönkvistOK Vivill37:11+4:1410:02
4Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK38:31+5:3410:24
5Ina SkalbergBredaryds SOK39:52+6:5510:46
6Camilla JohanssonOK Stigen46:51+13:5412:39
7Maria AnderssonBredaryds SOK54:43+21:4614:47
8Kajsa WardOK Vivill58:01+25:0415:40
9Lena RunnessonOK Vivill1:02:48+29:5116:58
10Ida ThunbergOK Vivill1:05:13+32:1617:37
Emma IsidorssonOK Vivillej start
Kajsa IsidorssonOK Vivillej start

Herr Mellan

3 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niclas HörnquistAnderstorps OK30:528:20
2Peter WalterssonAnderstorps OK31:06+0:148:24
3Victor HörnquistAnderstorps OK33:17+2:258:59
4Elias ThunbergOK Vivill36:21+5:299:49
5Torbjörn LönkvistOK Vivill36:35+5:439:53
6Isak JohanssonOK Gisle38:25+7:3310:22
7Ulf JohanssonOK Gisle38:27+7:3510:23
8Mikael HanssonBredaryds SOK39:12+8:2010:35
9Rasmus JohanssonOK Stigen46:05+15:1312:27
10Ola SamuelssonOK Vivill47:36+16:4412:51
Anton JosefssonOK Gisleutgått

Dam Lång

5 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa HanssonBredaryds SOK46:259:17
2Clara SamuelssonOK Vivill47:38+1:139:31
3Linnéa AnderssonBredaryds SOK53:02+6:3710:36
Carina SvenssonBredaryds SOKej godkänd
Elsa AnderssonBredaryds SOKutgått

Herr Lång

5 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladBredaryds SOK33:496:45
2Anton GunnarssonBredaryds SOK33:56+0:076:47
3Håkan SvenssonBredaryds SOK34:32+0:436:54
4Per ThunbergOK Vivill37:40+3:517:32
5Mats NylundBredaryds SOK37:46+3:577:33
6Leif SöderöindBredaryds SOK47:21+13:329:28
7Kenneth WalterssonBredaryds SOK47:33+13:449:30
8Henric JohnssonBredaryds SOK48:36+14:479:43
9Geir Inge FolkestadAnderstorps OK48:53+15:049:46
10Anders HolmbergOK Vivill51:10+17:2110:14
11Andreas JohnssonBredaryds SOK1:11:56+38:0714:23
12Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK1:28:53+55:0417:46
Arne AnderssonBredaryds SOKdiskvalificerad
Mikael WardOK Vivillutgått
Staffan EdströmOK Gisleej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser