Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bredaryds SOK Natt-cup 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bredaryds SOK Natt-cup 2
Arrangörsorganisation: Bredaryds SOK
Datum: torsdag 7 december 2017

Dam Kort

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HenningssonBredaryds SOK19:239:13
Karin HelmiusOK Refteleej start

Dam Mellan

3 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna HenningssonBredaryds SOK24:256:46
2Tuva NylundBredaryds SOK25:17+0:527:01
3Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK25:26+1:017:03
4Ellen SigvardsonBredaryds SOK29:44+5:198:15
5Lena RunessonOK Vivill37:55+13:3010:31
6Ida ThunbergOK Vivill40:11+15:4611:09
7Maria AnderssonBredaryds SOK41:36+17:1111:33
Camilla JohanssonOK Stigenej start

Herr Mellan

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ValterssonAnderstorps OK23:206:28
2Victor HörnquistAnderstorps OK23:40+0:206:34
3Elias ThunbergOK Vivill30:51+7:318:34
4Lars RunessonOK Vivill37:39+14:1910:27
Ola SamuelssonOK Vivillej godkänd
Rasmus JohanssonOK Stigenej start

Dam Lång

4 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa HanssonBredaryds SOK31:386:27
2Carina SvenssonBredaryds SOK33:14+1:366:46
3Clara SamuelssonOK Vivill33:25+1:476:49
4Linnéa AnderssonBredaryds SOK36:50+5:127:31
5Katarina ÖstbergBredaryds SOK37:17+5:397:36
6Elsa AnderssonBredaryds SOK39:25+7:478:02
7Kristina AreskougAnderstorps OK41:19+9:418:25

Herr Lång

4 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan RunessonTampereen Pyrintö25:085:07
2Axel ElmbladBredaryds SOK26:12+1:045:20
3Anton GunnarssonBredaryds SOK29:20+4:125:59
4Per ThunbergOK Vivill29:57+4:496:06
5Håkan SvenssonBredaryds SOK30:11+5:036:09
6Mats NylundBredaryds SOK31:03+5:556:20
7Per SigvardsonBredaryds SOK32:37+7:296:39
8Andreas JohnssonBredaryds SOK32:48+7:406:41
9Leif SöderlindBredaryds SOK33:21+8:136:48
10Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK34:56+9:487:07
11Kenneth WalterssonBredaryds SOK37:15+12:077:36
12Henric JohnssonBredaryds SOK37:22+12:147:37
13Niclas HörnquistAnderstorps OK37:32+12:247:39
14Stefan SvenssonBredaryds SOK37:46+12:387:42
15Anders HolmbergOK Vivill48:10+23:029:49
16Lars-Göran LarssonBredaryds SOK48:57+23:499:59
Filip BrolingBredaryds SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser