Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Inofficiella Öppna Rumpmas Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Inofficiella Öppna Rumpmas Natt-KM
Arrangörsorganisation: Avesta OK
Datum: tisdag 31 oktober 2017

Lång

6 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik HamreforsVästerås SOK40:016:12
2Christoffer AndersénVästerås SOK40:22+0:216:15
3Viktor LundénAvesta OK40:52+0:516:20
4Oskar KarlssonAvesta OK44:53+4:526:57
5Ola JernströmAvesta OK45:18+5:177:01
6Mats LundbergDalaportens OL47:33+7:327:22
7Mårten KällströmSala OK54:05+14:048:23
8Mikael BacklundDalaportens OL54:18+14:178:25
9Henrik HellgrenNorbergs OK56:03+16:028:41
10Magnus LindbergAvesta OK1:09:23+29:2210:45
11Hansi KrausAvesta OK1:11:36+31:3511:06
Robin OlssonAvesta OKutgått

Mellan

4 490 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra JernströmAvesta OK32:577:20
2Thom SandvikAvesta OK33:04+0:077:21
3Jan-Olov BergmanVästerås SOK34:06+1:097:35
4Marcus MattsonIFK Hedemora OK35:11+2:147:50
5Aino LeijonAvesta OK36:11+3:148:03
6Lena LarssonSala OK38:08+5:118:29
7Sten-Åke HolmbergSala OK38:53+5:568:39
8Göran LarssonSala OK41:14+8:179:11
9Ylva GrapeDalaportens OL41:51+8:549:19
10Ulf HamreforsVästerås SOK43:00+10:039:34
11Maria StrömbergAvesta OK43:46+10:499:44
12Lennart LundgrenAvesta OK50:36+17:3911:16
13Elisabet ElmertoftNorbergs OK50:40+17:4311:17
14Anna-Karin LövgrenAvesta OK57:21+24:2412:46
15Anna NorrbomSala OK1:06:44+33:4714:51
16Yosief ArkebomSala OK1:09:19+36:2215:26
16Malin EkmanSala OK1:09:19+36:2215:26
Kjell HolmDalaportens OLej godkänd

Kort

3 240 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina BäckströmNorbergs OK44:2613:42
2Jan ÅhsNorbergs OK45:37+1:1114:04
3Pia JohanssonNorbergs OK46:40+2:1414:24
4Göran AnderssonDalaportens OL46:43+2:1714:25
5Titti RudhAvesta OK46:48+2:2214:26
6Hans KäckDalaportens OL47:07+2:4114:32
7Tanja-Birgit SöderströmSala OK49:30+5:0415:16
8Sören JohanssonSala OK52:48+8:2216:17
9Jimmy LövgrenAvesta OK1:02:03+17:3719:09
10Molly BeadnellAvesta OK1:02:04+17:3819:09
Cecilia ErikssonNorbergs OKej godkänd
Lena LiljeforsAvesta OKej godkänd
Ulf JohanssonAvesta OKej godkänd
Alexander StråleAvesta OKej godkänd
Jan BurellOK Enenutgått
Daniel LindDalaportens OLutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser