Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Landehofs Nattcup Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Landehofs Nattcup Etapp 2
Arrangörsorganisation: OK Landehof
Datum: torsdag 23 november 2017

Nybörjare

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elin LidénOK Landehoffullföljt
Jennie LidénOK Landehoffullföljt
Gustav RexOK Landehoffullföljt

Kort

2 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per PerssonFK Herkules39:4316:54
1Selma PerssonFK Herkules39:4316:54
Johanna PihlströmOK Landehofej godkänd
Edvin SonedahlOK Landehofej start
Elin SottFrölunda OLej start

Mellan

3 850 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kirsi NurmiIFK Göteborg34:308:57
2Arvid SkeppSävedalens AIK34:53+0:239:03
3Mikael ÖhgrenSävedalens AIK35:08+0:389:07
4William RexOK Landehof41:14+6:4410:42
5Carl-Henry AnderssonOK Orinto41:47+7:1710:51
6Simon BååthSävedalens AIK45:34+11:0411:50
7Magnus JosefssonSävedalens AIK46:05+11:3511:58
8Elin PetterssonIFK Göteborg46:50+12:2012:09
9Emelie LorénOK Landehof47:18+12:4812:17
10Anna ErikssonOK Landehof48:41+14:1112:38
11Anton KastrupFK Herkules50:12+15:4213:02
12Martin LidénOK Landehof50:30+16:0013:07
13Hannes PerssonFK Herkules51:55+17:2513:29
14Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK52:15+17:4513:34
15Sara LorénOK Landehof53:12+18:4213:49
16Tom Axel EkenstråleFK Herkules56:45+22:1514:44
17Krister StrandOK Landehof58:30+24:0015:11
18Rebecka PihlströmOK Landehof1:04:50+30:2016:50
19Andreas PihlströmOK Landehof1:04:52+30:2216:50
20Miranda WallströmSävedalens AIK1:09:06+34:3617:56
21Matilda WallströmSävedalens AIK1:09:07+34:3717:57
Elsa KarlssonOK Landehofej start
Ulf NyqvistOK Landehofej start

Lång

6 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl JosefssonSävedalens AIK56:339:22
2Johan WettergrenIK Uven59:24+2:519:51
3Thomas KarlssonOK Landehof1:07:30+10:5711:11
4Nichlas WallströmSävedalens AIK1:09:12+12:3911:28
5Johan LidénOK Landehof1:09:14+12:4111:28
Mattias BååthSävedalens AIKej start
Magnus HedmanKungälvs OKej start
Mattias HolmstrandOK Landehofej start
Magnus KarlssonOK Landehofej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser