Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-NV Natträning 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-NV Natträning 5
Arrangörsorganisationer: FK Boken / Helsingborgs SOK / Hjärnarps OL / OK Kompassen / Örkelljunga FK
Datum: tisdag 16 januari 2018

Långa

7 490 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel KristianssonSkåneslättens OL54:287:16
2Conny RaskHjärnarps OL58:42+4:147:50
3Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:04:36+10:088:37
4Jenny BjörkÖrkelljunga FK1:04:41+10:138:38
5Agust KronkvistÖrkelljunga FK1:15:49+21:2110:07
Jonas BengtssonHelsingborgs SOKej godkänd
Lars SvantessonHjärnarps OLutgått

Mellan

5 760 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan PalmFK Boken43:007:27
2Thea BökmanHelsingborgs SOK54:48+11:489:30
3Sebastian LönnHjärnarps OL55:20+12:209:36
4Michael LönnHjärnarps OL55:22+12:229:36
5Lennart MorénHjärnarps OL55:25+12:259:37
6Marie OlssonÖrkelljunga FK56:44+13:449:50
7Mats BrorssonTockarps IK58:58+15:5810:14
8Magnus OlssonHjärnarps OL59:16+16:1610:17
9Tobias PerssonOK Kompassen1:02:56+19:5610:55
10Erik JohanssonFK Boken1:04:59+21:5911:16
11Björn MauritzonÖrkelljunga FK1:05:14+22:1411:19
12Olle BohmanHjärnarps OL1:06:08+23:0811:28
13Markus PålssonOK Kompassen1:11:22+28:2212:23
14Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL1:22:31+39:3114:19
Kajsa BenattiSkåneslättens OLej godkänd
Johan BökmanHelsingborgs SOKej godkänd
Dan JohanssonFK Bokenej godkänd
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOKej godkänd
Christina SternerTockarps IKej godkänd
Alex LönnHjärnarps OLutgått

Korta

3 880 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo CedervallÖrkelljunga FK39:3910:13
2David MorénHjärnarps OL39:42+0:0310:13
3Willie OlssonHelsingborgs SOK44:34+4:5511:29
4Noah KrikströmHjärnarps OL45:01+5:2211:36
5Ola KrikströmHjärnarps OL45:03+5:2411:36
6Sofia PalmFK Boken47:06+7:2712:08
7Fredrik NilssonÖrkelljunga FK48:42+9:0312:33
8Elia KämpeÖrkelljunga FK48:45+9:0612:33
9Daniel KämpeÖrkelljunga FK48:54+9:1512:36
10Kjell LönnHjärnarps OL50:47+11:0813:05
11Carin StenbergHelsingborgs SOK50:53+11:1413:06
12Dennis HansenOK Kompassen51:06+11:2713:10
13Erik AlbinssonHjärnarps OL51:27+11:4813:15
14Anna LarssonÖrkelljunga FK53:00+13:2113:39
15Johanna OttossonÖrkelljunga FK53:13+13:3413:42
16Lotta EkbergÖrkelljunga FK53:17+13:3813:43
17Ulf BengtssonOK Kompassen59:39+20:0015:22
18Lotta MorénHjärnarps OL1:00:10+20:3115:30
19Alice PerssonOK Tyringe1:02:22+22:4316:04
20Marie AlbinssonHjärnarps OL1:10:47+31:0818:14
Arvid AlbinssonHjärnarps OLej godkänd
Bill SchölinTockarps IKej godkänd
Gull SvenssonÖrkelljunga FKej godkänd
Emmy PalmFK Bokenutgått
Anne SvantessonHjärnarps OLutgått
Bo SvenssonÖrkelljunga FKutgått

Lätta

2 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liane GunnarssonÖrkelljunga FK31:4911:19
2Otto NybergÖrkelljunga FK33:20+1:3111:51
3Gabriel SteffertOK Tyringe33:21+1:3211:52
4Iréne BengtssonOK Kompassen51:32+19:4318:20
5Nils PerssonOK Tyringe52:31+20:4218:41
6Emil MårtenssonÖrkelljunga FK55:52+24:0319:52
Anna BenattiSkåneslättens OLej godkänd
Ida BenattiSkåneslättens OLej godkänd
Anette NybergÖrkelljunga FKej godkänd
Milton GunnarssonÖrkelljunga FKej start
Alfred KjellénHelsingborgs SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser