Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-NV Natträning 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-NV Natträning 8
Arrangörsorganisationer: FK Boken / Helsingborgs SOK / Hjärnarps OL / OK Kompassen / Örkelljunga FK
Datum: tisdag 27 februari 2018

Långa

8 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David AnderssonIFK Lidingö SOK51:296:25
2Felix AlnervikHelsingborgs SOK52:03+0:346:29
3Conny RaskHjärnarps OL58:37+7:087:18
4Lars SvantessonHjärnarps OL1:04:47+13:188:04
Mathias PerssonHelsingborgs SOKutgått
Jacob MobergHelsingborgs SOKej start
Axel OrrhedeHelsingborgs SOKej start

Mellan

6 070 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan PalmFK Boken43:137:07
2Simon OlssonHjärnarps OL48:28+5:157:59
3Marie OlssonÖrkelljunga FK53:34+10:218:49
4Erik JohanssonFK Boken53:35+10:228:49
5Dan JohanssonFK Boken53:42+10:298:50
6Sebastian LönnHjärnarps OL54:04+10:518:54
7Michael LönnHjärnarps OL54:05+10:528:54
8Johan BökmanHelsingborgs SOK1:03:22+20:0910:26
9Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK1:09:11+25:5811:23
10Olle BohmanHjärnarps OL1:38:17+55:0416:11
Jonas NorénHelsingborgs SOK-19:29:21-3:12:38
Thea BökmanHelsingborgs SOKej godkänd
Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OLej godkänd
Alex LönnHjärnarps OLutgått
Erica ErikssonHjärnarps OLej start
Agust KronkvistÖrkelljunga FKej start

Korta

4 170 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David MorénHjärnarps OL40:169:39
2Ola KrikströmHjärnarps OL40:18+0:029:39
3Dan SjöholmHalmstad OK40:59+0:439:49
4Kenth SundgrenSkåneslättens OL47:22+7:0611:21
5Willie OlssonHelsingborgs SOK48:02+7:4611:31
6Sofia PalmFK Boken49:40+9:2411:54
7Elia KämpeÖrkelljunga FK52:39+12:2312:37
8Daniel KämpeÖrkelljunga FK52:41+12:2512:38
9Dennis HansenOK Kompassen53:28+13:1212:49
10Anna LarssonÖrkelljunga FK55:39+15:2313:20
11Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:05:48+25:3215:46
12Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:08:36+28:2016:27
13Lotta MorénHjärnarps OL1:09:22+29:0616:38
14Marie AlbinssonHjärnarps OL1:09:28+29:1216:39
15Fredrik NilssonÖrkelljunga FK1:16:36+36:2018:22
16Maria RagnarssonHjärnarps OL1:22:04+41:4819:40
Jonas HöstHjärnarps OLej godkänd
Axel NilssonÖrkelljunga FKej godkänd
Johanna OttossonÖrkelljunga FKej godkänd
Åke PerssonHjärnarps OLej godkänd
Erik AlbinssonHjärnarps OLutgått
Anne SvantessonHjärnarps OLutgått
Arvid AlbinssonHjärnarps OLej start
Noah KrikströmHjärnarps OLej start

Lätta

3 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK46:1914:20
2Otto NybergÖrkelljunga FK53:33+7:1416:34
3Ebba NilssonÖrkelljunga FK53:46+7:2716:38
4Anette NybergÖrkelljunga FK53:50+7:3116:40
Tobias NilssonOK Kompassenej godkänd
Tommy PetersonHelsingborgs SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser