Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för HSOK Klubbmästerskap Natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: HSOK Klubbmästerskap Natt
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: torsdag 9 november 2017

D14

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elsa WibergHelsingborgs SOKutom tävlan

H14

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David PerssonHelsingborgs SOK25:508:04
2Victor EricssonHelsingborgs SOK35:19+9:2911:02

D12

2 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba RanbroHelsingborgs SOK15:597:23
2Saga PalmertzHelsingborgs SOK17:04+1:057:54
Sofia EdmanHelsingborgs SOKutom tävlan

H12

2 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred KjellénHelsingborgs SOK12:435:53

D10

1 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK11:185:42
2Linnea StéenHelsingborgs SOK17:42+6:248:56
3Alma KjellénHelsingborgs SOK17:45+6:278:57
4Agnes PerssonHelsingborgs SOK17:51+6:339:00

H10

1 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid RongeHelsingborgs SOK16:088:08
2Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK17:00+0:528:35
3Elis OlssonHelsingborgs SOK17:55+1:479:02
4Teodor EdmanHelsingborgs SOK26:12+10:0413:13
4Elias PalmertzHelsingborgs SOK26:12+10:0413:13
Kurt SjöbergHelsingborgs SOKej godkänd

D17-34

5 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia DahlHelsingborgs SOK42:437:15
2Jannie HagårdRävetofta OK45:08+2:257:39
Kajsa BenattiRävetofta OKdiskvalificerad

H17-34

5 890 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AlnervikHelsingborgs SOK38:176:29
2Jacob MobergHelsingborgs SOK38:23+0:066:31
3Axel OrrhedeHelsingborgs SOK47:40+9:238:05
4Anton MarmelidHelsingborgs SOK51:42+13:258:46
Adam SegerslättRävetofta OKej godkänd
Fredrik HjortHelsingborgs SOKej start

H35-49

5 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik JohanssonHelsingborgs SOK38:356:33
2Felix AlnervikHelsingborgs SOK39:42+1:076:44
3Magnus SteenHelsingborgs SOK58:03+19:289:51
4Andréas PalmertzHelsingborgs SOK58:32+19:579:56
Erik OlssonHelsingborgs SOKej start
Mathias PerssonHelsingborgs SOKej start

D50-64

3 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK29:189:18
2Christina SegerslättRävetofta OK32:35+3:1710:20
3Tina HagårdRävetofta OK33:49+4:3110:44
4Eva TykessonRävetofta OK40:36+11:1812:53
5Lena NielsenHelsingborgs SOK46:38+17:2014:48

H50-64

3 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan BökmanHelsingborgs SOK28:387:41
2Sten SegerslättRävetofta OK32:10+3:328:38
3Ulf LinderfalkRävetofta OK38:26+9:4810:19
4Olof BarrRävetofta OK38:27+9:4910:20
5Lennart StenssonHelsingborgs SOK46:58+18:2012:37
Göran MattssonRävetofta OKej godkänd

D65-

3 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL45:5514:34
2Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOK56:16+10:2117:51
Astrid JohannessonHelsingborgs SOKej godkänd

H65-

3 150 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK28:509:09
2Willie OlssonRävetofta OK30:58+2:089:49
3Torsten LindénIS Kullen31:04+2:149:51
4Stig JohanssonHelsingborgs SOK34:11+5:2110:51
5Rolf GustafssonHelsingborgs SOK37:21+8:3111:51
6Ronald Mc GrailHjärnarps OL40:10+11:2012:45
Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOKej godkänd
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOKej start

Vit

1 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elliot LjunggrenHelsingborgs SOK12:196:13
2Gustav LohavHelsingborgs SOK14:56+2:377:32
3Leo Nisses-Gagnér- -17:43+5:248:56
3Hampus GyllanderbergHelsingborgs SOK17:43+5:248:56
5Marcus LångbergHelsingborgs SOK17:50+5:319:00
6Vilhelm Pettersson BörnenHelsingborgs SOK18:34+6:159:22
7Nellie GustafssonHelsingborgs SOK21:10+8:5110:41
8Albert KylmäHelsingborgs SOK29:26+17:0714:51

Grön

1 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante MellénHelsingborgs SOK17:0511:37
2Hampus MellénHelsingborgs SOK17:44+0:3912:03
3Signe DavidssonHelsingborgs SOK19:00+1:5512:55
4Alice BirkholmHelsingborgs SOK19:04+1:5912:58
5Vilgot BeringHelsingborgs SOK21:12+4:0714:25
6Lowe PalmertzHelsingborgs SOK21:36+4:3114:41
7Liv PalmertzHelsingborgs SOK21:38+4:3314:42
8Alvin LindborgHelsingborgs SOK25:48+8:4317:33
9Ammy OrrhedeHelsingborgs SOK26:10+9:0517:48
10Hannes LindströmHelsingborgs SOK26:18+9:1317:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser