Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bergslagsträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bergslagsträffen
Arrangörsorganisationer: Fagersta OK / Norbergs OK
Datum: lördag 5 maj 2012

D21

4 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin EkIFK Moras OK36:259:02
2Hanna CederDomnarvets GOIF41:17+4:5210:14
3Linnéa HahneInsjöns IF OK43:30+7:0510:47
4Katarina GoudeIFK Hedemora OK46:35+10:1011:33
5Sofia CarlssonLindebygdens OK47:59+11:3411:54
6Johanna MikkeläOK Hedströmmen49:50+13:2512:21
7Anna T PerssonOK Kåre53:39+17:1413:18
8Ida StödemanSurahammars SOK56:49+20:2414:05
9Sofia StenbergKarlsbyhedens IK1:00:16+23:5114:57
Åsa RambergHallstahammars OKej godkänd
Teresa StafströmVästerås SOKej start

H21

4 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn BeckiusOK Tyr33:027:21
2Karl-Johan BjörkmanArboga OK33:11+0:097:23
3Pär HöökIFK Moras OK35:06+2:047:49
4Simon ForsKvarnsvedens GOIF OK35:25+2:237:53
5Magnus ThornellSurahammars SOK35:43+2:417:57
6Martin VidfeltLindebygdens OK45:55+12:5310:13
7Thomas AnderssonVästerås SOK46:08+13:0610:16
8Olov GohdeDalaportens OL58:11+25:0912:57

D16

3 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathilda BjörnNorbergs OK56:3815:46

H16

4 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar SjöbergVästerbergslagens OL48:5512:08
2Filip HahneInsjöns IF OK59:52+10:5714:51
John GunnarssonSurahammars SOKej godkänd
Rasmus LöfgrenStora Tuna OKej start

H16 Kort

3 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard AnderssonBjursås OK41:4913:48

D14

3 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK47:5015:47

H14

3 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav ÖhgrenKarlsbyhedens IK29:219:41
2Simon SjöbergVästerbergslagens OL32:38+3:1710:46
3Håkan RambergHallstahammars OK39:40+10:1913:05
4Alexander AlnessLånghundra IF51:30+22:0916:59
5Robin BergstrandNorbergs OK1:25:53+56:3228:20
Gustav StålVästerbergslagens OLej godkänd
Jesper NordqvistVästerbergslagens OLej godkänd
Rasmus MöllerArboga OKej start

D14 Kort

2 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka StafströmKöping-Kolsva OK29:0811:53
2Kristin AnderssonBjursås OK32:28+3:2013:15
3Linnea NybergSäterbygdens OK42:13+13:0517:13

H14 Kort

2 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BromanVästerås SOK47:2219:20

D12

2 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tindra JernströmAvesta OK26:0410:38
2Julia WannerAvesta OK30:02+3:5812:15
3Iris van LoenhoutOK Hedströmmen30:49+4:4512:34
4Emma HansenAvesta OK31:40+5:3612:55
5Ida ErikssonSurahammars SOK36:01+9:5714:42
6Cecilia LindgrenOK Kåre37:50+11:4615:26
7Sara MouazzenVästerås SOK40:16+14:1216:26
8Ronja JuhlinGagnefs OK1:06:04+40:0026:57
9Ida HolmströmOK Hedströmmen1:23:49+57:4534:12
Erica LaghedVästerbergslagens OLej godkänd

H12

2 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK20:568:32
2Sixten TörnqvistVästerås SOK29:23+8:2711:59
3Arvid MatssonNorbergs OK33:20+12:2413:36
4Kalle KjellbergVästerås SOK36:47+15:5115:00
5Adam AnderssonSala OK50:27+29:3120:35
Rasmus JonssonOK Hedströmmenej godkänd
Oscar ThornellSurahammars SOKej start
Axel AnderssonNorbergs OKej start
Samuel JonssonHallstahammars OKej start

D12 Kort

2 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna44:4817:46

H12 Kort

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SternelandDalaportens OL29:3511:44
2Filip NilssonOK Triangeln46:29+16:5418:26

D10

2 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina LindgrenVästerås SOK33:3813:20
2Emilia BrangefältVästerås SOK34:22+0:4413:38
3Alice ThornellVästerås SOK37:52+4:1415:01
4Frida AnderssonNorbergs OK38:41+5:0315:21
5Amanda HallVästerås SOK41:26+7:4816:26
6Alma SandVästerbergslagens OL45:44+12:0618:08

H10

2 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AhlströmVästerås SOK27:2710:53
2Christoffer LindgrenOK Kåre31:35+4:0812:31
3Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK32:26+4:5912:52
4Henrik SternelandDalaportens OL45:11+17:4417:55
5Eric PetterssonSurahammars SOK50:36+23:0920:04
6Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens IK59:45+32:1823:42

D40

4 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malena AhlströmVästerås SOK43:3710:49
2Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK44:54+1:1711:08
3Ulrika NolåkersKvarnsvedens GOIF OK45:34+1:5711:18
4Susanne LindhAvesta OK48:56+5:1912:08
5Anna HallVästerås SOK51:27+7:5012:46
6Anna-Karin LövgrenAvesta OK1:01:23+17:4615:13
Malin JonssonOK Hedströmmenej godkänd

H40

4 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan NordqvistVästerbergslagens OL33:497:31
2Per LovangVästerbergslagens OL35:28+1:397:53
3Jens AndertoftVästerås SOK38:48+4:598:38
4Martin PerssonOK Kåre39:05+5:168:42
5Robert SundströmFK Friskus-Varberg39:58+6:098:54
6Tomas KarlssonLindebygdens OK41:04+7:159:08
7David NolåkersKvarnsvedens GOIF OK48:41+14:5210:50
8Stefan JonssonOK Hedströmmen57:15+23:2612:45
Rickard E.JonforsenHallstahammars OKej start
Magnus EliassonDomnarvets GOIFej start
Sven OlssonKorsnäs IF OKej start

D45

3 590 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla KlemetsHallstahammars OK39:4111:03
2Eva-Lena HahneInsjöns IF OK39:45+0:0411:04
3Ulrika BacklundDalaportens OL41:06+1:2511:26
4Florence BergDomnarvets GOIF41:40+1:5911:36
5Carina DickforsDalaportens OL48:17+8:3613:26
6Ingela AlnessLånghundra IF50:41+11:0014:07
7Lena RambergHallstahammars OK52:35+12:5414:38
Elisabeth StödemanSurahammars SOKej start

H45

4 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars KarlssonValbo AIF29:177:15
2Per StålVästerbergslagens OL29:25+0:087:17
3Tomas L LöfgrenStora Tuna OK32:39+3:228:06
4Tomas VidfeltLindebygdens OK34:01+4:448:26
5Stefan BjurstedtSurahammars SOK35:02+5:458:41
6Per-Olov SjöströmVästerås SOK35:53+6:368:54
7Thomas HahneInsjöns IF OK38:36+9:199:34
8Patrik ThybeckLindebygdens OK38:49+9:329:37
9Christer JonssonHallstahammars OK39:09+9:529:42
10Anders BergDomnarvets GOIF41:38+12:2110:19 Ladda ner rutt i gpx-format
11Kalle ÖstgrenOK Kåre42:30+13:1310:32
12Gunde HjalmarssonStora Tuna OK48:08+18:5111:56
13Mats KjellbergVästerås SOK55:46+26:2913:50
14Jan LindellLånghundra IF1:13:49+44:3218:19
Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Magnus LarssonVästerås SOKej start

D50

3 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne OttossonVästerbergslagens OL35:5810:01
2Mona ÅkermanValbo AIF40:41+4:4311:19
3Sussie BjörkmanDalaportens OL41:10+5:1211:28
4Kristina ErikssonDalaportens OL46:58+11:0013:04
5Annika BrodinLindebygdens OK48:24+12:2613:28
6Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:13:31+37:3320:28
7Marita StadigSK Trim/Virsbo1:15:09+39:1120:55
Annika AnderssonSala OKej godkänd

H50

3 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders RoothVästerås SOK31:448:50
2Roger ÅsbergOK Hedströmmen33:38+1:549:22
3Mikael BacklundDalaportens OL33:39+1:559:22
4Lennart KarlssonOK Roslagen33:51+2:079:25
5Klas ThybeckLindebygdens OK35:43+3:599:56
6Torsten RambergHallstahammars OK38:45+7:0110:47
7Anders S NybergSäterbygdens OK43:18+11:3412:03
8Leif AnderssonBjursås OK43:48+12:0412:12
9Hans AnderssonSala OK1:01:19+29:3517:04
Anders LundhJärfälla OKej start

D55

3 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun PerssonHallstahammars OK37:3312:04
2Inger MattssonVästerbergslagens OL40:44+3:1113:05
3Anna-Karin JohanssonVandrarringen47:58+10:2515:25
4Catharina EkmanVästerås SOK54:48+17:1517:37
5Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:01:03+23:3019:37

H55

3 590 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné28:377:58
2Per Ove WallénTäby OK30:05+1:288:22
3Göran HanssonTäby OK31:02+2:258:38
4Pelle HöökKöping-Kolsva OK31:17+2:408:42
5Olle RönnolsSäterbygdens OK31:20+2:438:43
6Anders TåqvistVästerås SOK31:56+3:198:53
7Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK37:16+8:3910:22
8Jan-Eric HellgrenNorbergs OK37:39+9:0210:29
9Tryggve OttossonVästerbergslagens OL37:53+9:1610:33
10Mats LundbergDalaportens OL37:55+9:1810:33
11Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna38:55+10:1810:50
12Thom SandvikAvesta OK40:25+11:4811:15
13Kalle BrammåsVästerbergslagens OL40:52+12:1511:23
14Sven-Erik LevinTierps SOK43:09+14:3212:01
15Anders AlamaaIK Vikings OK44:48+16:1112:28
16Lars FogelbergKöping-Kolsva OK47:20+18:4313:11
17Anders GunnarssonSurahammars SOK1:00:31+31:5416:51
Hans-Erik LangVästerbergslagens OLej start

D60

3 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt Linnéa ErikssonSala OK36:5911:53
2Annika NorströmHallstahammars OK43:02+6:0313:50
3Ann-Britt GöranssonAlmby IK44:17+7:1814:14
4Solvej CarlsonIFK Hedemora OK47:23+10:2415:14
5Evy JohanssonSala OK47:54+10:5515:24
6Marianne SellgrenSigtuna OK57:19+20:2018:25
7Lena HedmanHallstahammars OK1:03:22+26:2320:22
Lena JansonArboga OKej start
Annica Lindell LangVästerbergslagens OLej start
Christina HjertsonOK Linnéej start

H60

3 110 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torgny PetterssonMarkbygdens OK26:568:39
2Carl BachmanTäby OK27:32+0:368:51
3Kurt Håkan AnderssonOK Tor31:42+4:4610:11
4Per Erik FogelOK Kåre31:52+4:5610:14
5Leo JohanssonVandrarringen31:53+4:5710:15
6Ulf KjellinOK Hedströmmen33:17+6:2110:42
7Sven-Inge NylundJärfälla OK33:44+6:4810:50
8Roland WareniusDalaportens OL34:24+7:2811:03
9Dan WesterbergOK Kåre35:21+8:2511:21
10Ulf PerssonVästerbergslagens OL36:55+9:5911:52
11Matts EngvallBodens BK38:17+11:2112:18
12Lars DahlströmVästerbergslagens OL39:10+12:1412:35
13Bengt StenerhagVästerbergslagens OL44:00+17:0414:08
14Bernt ÅströmVästerås SOK50:15+23:1916:09
15Bo SundbergIFK Hedemora OK56:02+29:0618:01
Lars TörnblomHällefors OKej godkänd
Kjell LidholmIFK Hedemora OKej start

D65

2 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita JohanssonOK Tor32:4712:27
2Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK35:20+2:3313:26
3Eva KjellmanVandrarringen38:04+5:1714:28
4Margareta LöfqvistVästerås SOK45:43+12:5617:22
5Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK47:57+15:1018:13
6Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo48:14+15:2718:20
7Barbro BörjesonSigtuna OK54:29+21:4220:42
8Birgitta NylundJärfälla OK1:16:00+43:1328:53
9Birgitta AnderssonVästerås SOK1:49:46+1:16:5941:44
Pirkko StenerhagVästerbergslagens OLej godkänd
Margareta LöfkvistBjursås OKej start
Britt-Marie EklöfOK Milanej start
Ingrid JanssonSäterbygdens OKej start

H65

3 110 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SäverosNilivaara IS26:098:24
2Per-Ivar MöllbergArboga OK28:52+2:439:16
3Gunnar LöfkvistBjursås OK32:17+6:0810:22
4Bertil HöökVästerbergslagens OL32:23+6:1410:24
5Bertil HolmgrenGävle OK34:28+8:1911:04
6Jan BojlingSolna OK35:13+9:0411:19
7Olle JohanssonIFK Hedemora OK35:58+9:4911:33
8Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo40:19+14:1012:57
9Göran AnderssonVästerås SOK40:42+14:3313:05
10Göran WiigHallstahammars OK41:22+15:1313:18
11Hans GruddStora Tuna OK41:36+15:2713:22
12Jouko O PajulampiOK Tjärnen42:02+15:5313:30
13Sören JohanssonOK Norden42:26+16:1713:38
14Karl-Åke LarssonOK Enen45:57+19:4814:46
15Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK46:57+20:4815:05
16Björn EkholmVästerås SOK58:47+32:3818:54
17Jan RehdinKöping-Kolsva OK59:35+33:2619:09
Hans L AnderssonVästerbergslagens OLej start
Anders SellgrenSigtuna OKej start
Östen EklöfOK Milanej start
Per HaepplingVästerås SOKej start
Erik JohanssonAvesta OKej start
Mats AnderssonStora Skedvi IK SOFFej start
Leif SundNorbergs OKej start
Lars JohanssonHägersta GFej start

D70

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta WallénTäby OK32:4116:20
2Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK36:29+3:4818:14
3Irma BjärudVästerbergslagens OL40:32+7:5120:16
4Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo43:02+10:2121:31
5Inger OlssonSala OK44:40+11:5922:20
6Gunborg WestinLeksands OK52:51+20:1026:25

H70

2 630 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GatelidSigtuna OK28:4710:56
2Folke BjörkmanDalaportens OL30:15+1:2811:30
3Hans AnderssonVästerås SOK30:33+1:4611:36
4Ragnar ErikssonOK Hedströmmen30:52+2:0511:44
5Kjell MjöbergHallstahammars OK31:25+2:3811:56
6Lars Johansson IOK Tor32:35+3:4812:23
7Lars-B LarssonOK Tyr32:37+3:5012:24
8Rolf BjärudVästerbergslagens OL36:36+7:4913:54
9Karl JohanssonIFK Hedemora OK39:32+10:4515:01
10Kurt ZanderVästerås SK OK40:16+11:2915:18
11Jan JohanssonIFK Hedemora OK41:07+12:2015:38
12Lars-Erik RaskVästerås SOK41:56+13:0915:56
13Lars AhlströmVästerås SOK42:14+13:2716:03
14Arne GustafssonHagaby GOIF42:46+13:5916:15
15Jan Olof HedbergGagnefs OK43:48+15:0116:39
16Bore NybergSäterbygdens OK51:09+22:2219:26
17Rolf WestbergSK Trim/Virsbo56:50+28:0321:36
18Lars KjellmanVandrarringen1:19:39+50:5230:17
P-G JanssonSäterbygdens OKej godkänd
Johnny BrandtHällefors OKej start
Sune AhlinKöping-Kolsva OKej start
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OKej start
Kuno ÖsterlundVästerås SOKej start
Ove JohanssonOK Järnbärarnaej start
Nils MogrenHällefors OKej start
Tore KangasVästerås SOKej start

D75

2 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny AnderssonOK Tjärnen37:2418:42
2Kerstin JohanssonIFK Hedemora OK38:30+1:0619:15
3Gudrun SmedsSK Trim/Virsbo38:50+1:2619:25
4Ulla SvärdbyDalaportens OL47:49+10:2523:54
5Gun HelmerssonLindebygdens OK49:44+12:2024:52
6Birgitta GustafssonDalaportens OL49:49+12:2524:54
7Gun HolmqvistArboga OK1:48:05+1:10:4154:02
Birgit HaglundOK Hedströmmenej godkänd

H75

2 630 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar JohanssonIFK Hedemora OK31:1911:54
2Bo KarlssonKöping-Kolsva OK31:34+0:1512:00
3Janne MånssonLeksands OK34:53+3:3413:15
4John VallinOK Hedströmmen35:19+4:0013:25
5Svante NyströmVästerbergslagens OL35:26+4:0713:28
6Karl Henrik LovangVästerbergslagens OL36:20+5:0113:48
7Karl-Axel StjernströmOK Hedströmmen36:56+5:3714:02
8Sigurd WallénTäby OK37:57+6:3814:25
9Ulf LindgrenVästerås SOK40:08+8:4915:15
10Karl-åke DahlgrenSvärdsjö IF40:48+9:2915:30
11Bo LöwegrenVästerås SOK41:16+9:5715:41
12Signar PalmHallstahammars OK42:04+10:4515:59
13Sten SvenssonÄrla IF42:18+10:5916:05
14Gunnar IvanssonVästerås SOK43:50+12:3116:40
15Nils JohanssonOK Tjärnen45:57+14:3817:28
16Lars-Erik LindellVäsby OK50:38+19:1919:15
17Eddy LundqvistHeby AIF50:48+19:2919:18
18Lennart KarlénVästerås SOK51:18+19:5919:30
19Folke NyströmVästerbergslagens OL53:36+22:1720:22
Jouko TaskinenVästerås SOKej godkänd
Bengt JohanssonRembo IKej godkänd
Rune SandbergHallstahammars OKej godkänd
John BerglundAlfta-Ösa OKej start
Bengt SwensonSäterbygdens OKej start

H80

2 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LundkvistOK Tor29:5814:59
2Altti JärvinenVästerås SOK30:51+0:5315:25
3Gösta MagnussonIFK Hedemora OK32:23+2:2516:11
4Stig GuråsVästerås SOK32:30+2:3216:15
5Bertil NormanIFK Hedemora OK34:15+4:1717:07
6Lars T ErikssonOK Linné35:07+5:0917:33
7Valter AlamaaIK Vikings OK35:52+5:5417:56
8Sigge GustafssonDalaportens OL40:59+11:0120:29
Lennart ÖbergVästerås SOKej godkänd
Sture Roland JosefssonOK Kåreej start
Nils Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OKej start

H85

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnar HasselquistHallstahammars OK38:4019:20
2Åke SvenssonVästerås SOK53:30+14:5026:45
3Tage ErikssonHallstahammars OK59:17+20:3729:38
4Rune BerglindVästerbergslagens OL1:00:21+21:4130:10
Tage JohanssonVästerås SOKej godkänd

Inskolning

2 540 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vera AlmquistFagersta OKfullföljt
Anton AugustssonFagersta OKfullföljt
Lovisa AugustssonFagersta OKfullföljt
Kajsa BerglöwFagersta OKfullföljt
Lovisa BylundFagersta OKfullföljt
Ludvig BylundFagersta OKfullföljt
Edvin HolmströmFagersta OKfullföljt
Elise HolmströmFagersta OKfullföljt
Johanna HolmströmFagersta OKfullföljt
John HolmströmFagersta OKfullföljt
Jacob JäderFagersta OKfullföljt
Hilda SandVästerbergslagens OLfullföljt
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens IKfullföljt

U1

2 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova JonssonOK Hedströmmen32:0112:36
2Lucas WannerAvesta OK36:19+4:1814:17
3Louise StödemanSurahammars SOK54:53+22:5221:36
4Dennis BjurstedtSurahammars SOK1:02:23+30:2224:33
5Frida NilssonOK Triangeln1:08:38+36:3727:01
Moa BergqvistKorsnäs IF OKej start

U2

2 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja MäkirantaFellingsbro GOIF32:1312:47
2Niklas SternelandDalaportens OL35:41+3:2814:09
3Agust ErikssonSala OK36:01+3:4814:17
4Jesper BergDomnarvets GOIF39:40+7:2715:44
5Maja AhlströmVästerås SOK44:32+12:1917:40
6Gustav JonssonHallstahammars OK56:58+24:4522:36
7Sofie ThornellVästerås SOK1:05:20+33:0725:55
8Lina MäkirantaFellingsbro GOIF1:11:30+39:1728:22
Maja BergqvistKorsnäs IF OKej start

Öppen motion 1

2 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael PerssonIFK Hedemora OK32:4112:58
2Örjan KlintIFK Hedemora OK35:00+2:1913:53
3Ross JaldungNorbergs OK35:34+2:5314:06
4Moa JohanssonVäsby OK1:08:50+36:0927:18
5Ann-Gerd ErikssonOK Linné1:14:12+41:3129:26

Öppen motion 3

2 450 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LundhSurahammars SOK25:2310:21
2Adam LundhSurahammars SOK25:58+0:3510:35
3Jonas LundhSurahammars SOK26:28+1:0510:48
4Amanda LundhSurahammars SOK28:15+2:5211:31
5Tobias LindgrenOK Kåre28:24+3:0111:35
6Lotta StålVästerbergslagens OL28:49+3:2611:45
7Magnus NilssonIFK Lidingös Skid o OK29:33+4:1012:03
8Cornelia LundénAvesta OK30:57+5:3412:37
9Einar BerglundRembo IK32:12+6:4913:08
10Monica SjöbergVästerbergslagens OL33:48+8:2513:47
11Daniel ErikssonSurahammars SOK35:05+9:4214:19
12Lena KarlssonVästerås SOK37:29+12:0615:17
13Astrid MatsdotterNorbergs OK40:08+14:4516:22
14Sofia AnderssonNorbergs OK40:09+14:4616:23
Lars-Erik JernströmNorbergs OKej godkänd

Öppen motion 5

3 030 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell HolmDalaportens OL37:0712:14
2Rickard PerssonVästerås SOK48:44+11:3716:05
3Ylva LorentzonOK Kåre50:15+13:0816:35
4Anita TalltjärnVästerås SOK50:54+13:4716:47
5Ulrica VidfeltLindebygdens OK56:28+19:2118:38
6Bo HedmanVandrarringen1:00:10+23:0319:51
7Marie LindströmOK Triangeln1:00:13+23:0619:52
8Göran JuhlinGagnefs OK1:07:03+29:5622:07
9Helena DalénSala OK1:08:18+31:1122:32
10Jan-Erik KraftHallstahammars OK1:10:26+33:1923:14
11Anneli HolmquistAvesta OK1:14:19+37:1224:31
Henrik SteenKlubblösej godkänd
Anna-Karin MouazzenOK Letstigenej godkänd
Anki ÅbergIFK Hedemora OKej godkänd

Öppen motion 7

3 110 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke ÅbergIFK Hedemora OK29:259:27
2Tomas DömstedtOK Letstigen35:19+5:5411:21
3Mats BirkestålKöping-Kolsva OK36:36+7:1111:46
4Kjell GustafssonOK Järnbärarna43:37+14:1214:01
5Per StafströmKöping-Kolsva OK44:27+15:0214:17
6Gustav LundhSurahammars SOK46:12+16:4714:51
7Rolf HelmerssonLindebygdens OK46:40+17:1515:00
8Anders HolmbergLindebygdens OK47:37+18:1215:18
9David LindgrenVästerås SOK50:15+20:5016:09
10Fredrik NordforsStora Tuna OK50:21+20:5616:11
11Carina FolkegårdSala OK50:28+21:0316:13
12Olof NilssonOK Triangeln53:53+24:2817:19
13Lotta BrangefältVästerås SOK54:11+24:4617:25
14Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens IK55:28+26:0317:50
15Inga HolmströmOK Milan56:16+26:5118:05
16Birgitta PetersenOK Enen57:07+27:4218:21
17Hans WesterOK Järnbärarna58:10+28:4518:42
18Jörgen HolmströmOK Milan59:58+30:3319:16
19Anders MillingerVästerås SOK1:02:26+33:0120:04
Susanne JakobssonVästerbergslagens OLej godkänd

Öppen motion 8

4 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kari TalltjärnVästerås SOK49:4811:05
2Lennart MyrehedVandrarringen50:12+0:2411:10
3Hans EgefalkHagaby GOIF51:11+1:2311:23
4Anders GalinSurahammars SOK53:46+3:5811:58 Ladda ner rutt i gpx-format
5Peter KraftHallstahammars OK1:06:37+16:4914:50
6Tomas JonssonVandrarringen1:13:46+23:5816:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser